Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Συγχαρητήρια!!! Με το καλό, μια ήρεμη και όμορφη εγκυμοσύνη να έχεις!!!

Καλησπέρα. Και εγώ buscopan plus είχα πάρει για το ngs, αυτό δίνουν. Νομιζω ότι επειδή πειράζουν το ενδομήτριο είναι λογικό μετά να έχει συσπάσεις και για αυτό το προτείνουν. Τον πόνο δεν τον γλιτώνεις για λίγα δευτερόλεπτα που σου παίρνει το δείγμα, δεν ειναι κάτι τρομερό. Πάρε το buskopan όπως σου είπαν.

 

1 hour ago, Καντι είπε:

Καλα σου ειπε η μαια αυτο να πάρεις. Και στην σαλπιγγογραφια και σε ολα buskopan δίνουν.

Σας ευχαριστώ πολυ!!!  Θα παω να το παρω. 

πρίν από 24 λεπτά , Simodoro είπε:

Κορίτσια θα ήθελα τα φώτα σας. Έχω μεταφέρει μέχρι τώρα 10 γονιμοποιημένα ωάρια και το αποτέλεσμα ήταν πάντα μηδέν (δεν έγινε ποτέ εμφύτευση). Έκανα όλες τις εξετάσεις και είναι οκ εκτός από εικόνα πολικυστικών και μορφολογία στο σπέρμα. 

Ο γιατρός προτείνει προεμφυτευτικο. Εγώ φοβάμαι για το αποτέλεσμα και σκέφτομαι τα δανικά διότι τα χρήματα είναι περιορισμένα, εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου ; Ετών 41

Καλησπερα!!! Δεν γνωρίζω πολλα απλά θα σου πω ότι εγώ πήγα με προεμφυτευτικο γιατί έχω παθολογικο καρυοτυπο κ μεταφέραμε 2 βλαστοκυστες καλής ποιότητας κ το αποτέλεσμα ήταν 0. Δεν έγινε καν εμφυτευση κ ο γιατρός θα μου παρει δείγμα από τη μήτρα για μικροβιωμα γιατί τον προβληματισε που δεν είχα εμφυτευση ενώ με φυσική συλληψη είχα 3 βιοχημικές αποβολές. Θέλω να πω μήπως δεν είναι η λύση ο προεμφυτευτικος κ χρειάζεται να κάνεις κάποια περαιτερω εξέταση πχ παραθυρο εμφυτευσης. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , Penaki είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολυ!!!  Θα παω να το παρω. 

Καλησπερα!!! Δεν γνωρίζω πολλα απλά θα σου πω ότι εγώ πήγα με προεμφυτευτικο γιατί έχω παθολογικο καρυοτυπο κ μεταφέραμε 2 βλαστοκυστες καλής ποιότητας κ το αποτέλεσμα ήταν 0. Δεν έγινε καν εμφυτευση κ ο γιατρός θα μου παρει δείγμα από τη μήτρα για μικροβιωμα γιατί τον προβληματισε που δεν είχα εμφυτευση ενώ με φυσική συλληψη είχα 3 βιοχημικές αποβολές. Θέλω να πω μήπως δεν είναι η λύση ο προεμφυτευτικος κ χρειάζεται να κάνεις κάποια περαιτερω εξέταση πχ παραθυρο εμφυτευσης. 

Έχω κάνει, έχω κανει τα πάντα από εξετάσεις.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Simodoro είπε:

Κορίτσια θα ήθελα τα φώτα σας. Έχω μεταφέρει μέχρι τώρα 10 γονιμοποιημένα ωάρια και το αποτέλεσμα ήταν πάντα μηδέν (δεν έγινε ποτέ εμφύτευση). Έκανα όλες τις εξετάσεις και είναι οκ εκτός από εικόνα πολικυστικών και μορφολογία στο σπέρμα. 

Ο γιατρός προτείνει προεμφυτευτικο. Εγώ φοβάμαι για το αποτέλεσμα και σκέφτομαι τα δανικά διότι τα χρήματα είναι περιορισμένα, εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου ; Ετών 41

Η ηλικία σου είναι καλή, δεν είσαι μεγάλη για να σκέφτεσαι τα δανεικά ωαρια. Σου έχουν πει ότι πιθανότατα φταίνε τα ωαρια; Οι ορμονολογικές σου είναι καλές;; Μηπως το βασικό πρόβλημα είναι στο σπερμα; Το έχετε ψάξει καλά αυτό; Για τον προεμφυτευτικό δεν ξέρω και πολλά, θεωρώ ότι βοηθάει μόνο στο να μη μεταφέρεις έμβρυα που δεν είναι υγιή, δεν μπορείς να εξασφαλίσεις την εμφύτευση. Το οικονομικό είναι δυστυχώς πρόβλημα αλλά αν έχεις ωαρια ίσως αξίζει να επιμείνεις λίγο ακόμα. Αν δεν μπορείς άλλο τότε ναι προχωρά με δανεικά, μητέρα δεν σε κάνουν τα γονίδιά!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Δεν έχω ιδέα. Δύο βράδια δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τον πόνο. Μέχρι και για έμφραγμα φοβήθηκα. Έφτανε ως το στήθος. Τώρα ηρέμησα από τον πόνο, αλλά αισθάνομαι ενα τεραστιο βάρος στο στομάχι. Σα να έχω φάει παααρα πολύ και έχω μια πέτρα.  

Μηπως ειναι απο την προγεστερονη;; Το utrogestan που παιρνω κ εγω, κανει  γαστρεντερικες διαταραχες (κ στομαχικο πονο λεει).
Το εψαξα γιατι κ εγω πανω στη βδομαδα που το επαιρνα αρχισα να νιωθω καπως το εντερο μου ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , eleonora85 είπε:

Μηπως ειναι απο την προγεστερονη;; Το utrogestan που παιρνω κ εγω, κανει  γαστρεντερικες διαταραχες (κ στομαχικο πονο λεει).
Το εψαξα γιατι κ εγω πανω στη βδομαδα που το επαιρνα αρχισα να νιωθω καπως το εντερο μου ..

Ουτρο βάζω δύο τη μέρα κολπικά και κάνω και prolutex. Δεν ξερω τι έφταιγε, αλλά ελπίζω να μην επιστρέψει ο πονος έστω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Κάνε κι εσύ λίγη υπομονή ακόμα και όλα θα πάνε καλά! Είναι δύσκολες αυτές οι μέρες! Επίσης μην ψάχνεις συμπτώματα. Χιλιοειπωμενο αλλά αληθινό τελικα. Δεν έχω τίποτα απολύτως. Τίποτα που δε θα είχα αν περίμενα απλά περίοδο. Λίγα πονακια μόνο έχω εδώ 2 μέρες. Άσε που με έχει πιάσει το στομάχι μου εδώ και 4 μέρες και δεν μπορώ να σταθώ. Όχι αναγουλα. Πόνος και φούσκωμα τρομερό, σαν δυσπεψία. Μέχρι σε γαστρεντερολογο πήγα.

Συγχαρητήρια!!Μια τεράστια χοριακη σου ευχομαο!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Simodoro είπε:

Κορίτσια θα ήθελα τα φώτα σας. Έχω μεταφέρει μέχρι τώρα 10 γονιμοποιημένα ωάρια και το αποτέλεσμα ήταν πάντα μηδέν (δεν έγινε ποτέ εμφύτευση). Έκανα όλες τις εξετάσεις και είναι οκ εκτός από εικόνα πολικυστικών και μορφολογία στο σπέρμα. 

Ο γιατρός προτείνει προεμφυτευτικο. Εγώ φοβάμαι για το αποτέλεσμα και σκέφτομαι τα δανικά διότι τα χρήματα είναι περιορισμένα, εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου ; Ετών 41

Την εμπειρια μου θα σου πω, ειχα μεταφέρει 19 έμβρυα με μηδενικες χοριακες και εκανα προεμφυτευτικο. Δυο στα 4 ηταν υγιή και τα βάλαμε και γεννήθηκε  ο γιος μου. Νομιζω ειναι σημαντικό να ξέρεις αν φτιάχνετε υγιή έμβρυα. Γιατι αν βρείτε υγιή θα πρεπει να ψάξεις αλλου την αιτία των αποτυχιών. Φαντάζομαι οτι αυτα που εχετε βάλει σας έλεγαν οτι ειναι πολυ καλα ή οτι έφταναν βλαστοκυστες.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια! Για όσες θυμάστε έκανα εμβρυομεταφορα δύο έμβρυα τρίτης μέρας την τρίτη 12/7. Χθες έκλειναν οι 14 μέρες. Αποφάσισα ν πάω για χοριακη τη Δευτέρα (ο γιατρός ζήτησε την τρίτη). Σήμερα λοιπόν, επειδή ο καλός μου σύζυγος δεν κρατιόταν με έβαλε πριν λίγο να κάνω τεστακι. Και είναι θετικό. Θα πάω να το βάλω στο προφίλ να μου πείτε πως σας φαίνεται. Δεν μπορώ να το πιστεψω. Κλαίω και είμαι μουδιασμενη! 

Συγχαρητήρια! Εύχομαι να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Την εμπειρια μου θα σου πω, ειχα μεταφέρει 19 έμβρυα με μηδενικες χοριακες και εκανα προεμφυτευτικο. Δυο στα 4 ηταν υγιή και τα βάλαμε και γεννήθηκε  ο γιος μου. Νομιζω ειναι σημαντικό να ξέρεις αν φτιάχνετε υγιή έμβρυα. Γιατι αν βρείτε υγιή θα πρεπει να ψάξεις αλλου την αιτία των αποτυχιών. Φαντάζομαι οτι αυτα που εχετε βάλει σας έλεγαν οτι ειναι πολυ καλα ή οτι έφταναν βλαστοκυστες.

Έχω δοκιμάσει από όλα και τριών ημερών και τεσσάρων και βλαστοκυστες 

Πάντα πολύ καλές έως άριστες σύμφωνα με το γεν... Αλλά νομίζω ότι δεν είναι πραγματική η αξιολόγηση τους. Έχω ζητήσει να μου τη δώσουν γραπτώς. Είμαι περίεργη. Απλά φοβάμαι ότι αφού δεν έπιασε κανένα από τα δέκα μάλλον έχουν πρόβλημα όλα πρόβλημα και θα βρεθούμε πάλι στο μηδέν. Δεν αντέχω άλλο μηδέν πραγματικά.

Να  χαίρεσαι το παιδάκι σου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Βγήκε κιόλας η χοριακη! 185!! (13μερα από εμβρυομεταφορα 3ων ημερών). Καλή ειναι λέτε???

Τι ωρα ξυπνησες να πας?:PΕιναι παρα πολυ καλη!! Μπραβο!!!!! Εισαι εγκυος! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Christin88 είπε:

Τι ωρα ξυπνησες να πας?:PΕιναι παρα πολυ καλη!! Μπραβο!!!!! Εισαι εγκυος! 

7μιση πήγα, αλλά έχω ξύπνια απ' τις 4μιση χαχχα. Αχ μακάρι! Ήλπιζα να είναι πιο υψηλή, να μην κάνω πολλές ακόμα και να γλιτώσω το πολύ αγχος..Σ ευχαριστώ πολύ!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Kate92 είπε:

7μιση πήγα, αλλά έχω ξύπνια απ' τις 4μιση χαχχα. Αχ μακάρι! Ήλπιζα να είναι πιο υψηλή, να μην κάνω πολλές ακόμα και να γλιτώσω το πολύ αγχος..Σ ευχαριστώ πολύ!!!!

Ειναι μια χαρα .. σιγουρα θα κανεις αλλη μια βεβαια! Μετα ειναι αναλογα το γιατρο..εμενα δν ζητησε μετα αλλη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Βγήκε κιόλας η χοριακη! 185!! (13μερα από εμβρυομεταφορα 3ων ημερών). Καλή ειναι λέτε???

Κοριτσακι μου, συγχαρητήρια!!!! Ειναι πάρα πολύ καλή!!! Καλους διπλασιασμους τωρα!!!!


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...