Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Την Τετάρτη θα πάω για εμβρυομεταφορα. Μου είπαν να πάω την Τρίτη για προετοιμασία. Θα είμαι μιάμιση ώρα εκεί. Και θα μου βάλουν όρο μου είπαν και θα μου κάνουν και κάτι ενέσεις. Και να πάω και την ovitrelle μου είπαν. Τι είναι αυτά? Τι μας κάνουν ξέρετε? 

Σε ποιο κεντρο εισαι;;; Πρωτη φορα τα ακουω αυτα τα περιεργα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Christin88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Εχω ξεκινησει δουλεια και δεν προλαβαινω να μπω! 12η μερα σημερα απο 235 προχθες σημερα 685 οι μοναδες στη χοριακη! Την επομενη Παρασκευη μου ειπε να παω για υπερηχογραφημα! 

Μπράβο σου, όλα μια χαρά. Με το καλό να δείτε τον σάκο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kallo είπε:

Στο medimall είμαι 

Μηπως να ρωτησεις για ποιο λογο; Δεν γινεται σε κανενα αλλο κεντρο αυτο απ οσα ξερω. Εκτος κι αν εχουν αλλες μεθοδους τι να πω . Ρωτα εσυ παντως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Sila80 είπε:

Μηπως να ρωτησεις για ποιο λογο; Δεν γινεται σε κανενα αλλο κεντρο αυτο απ οσα ξερω. Εκτος κι αν εχουν αλλες μεθοδους τι να πω . Ρωτα εσυ παντως

Θα ρωτήσω την Τρίτη που θα πάω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 hours ago, Kallo said:

Καλησπέρα κορίτσια. Την Τετάρτη θα πάω για εμβρυομεταφορα. Μου είπαν να πάω την Τρίτη για προετοιμασία. Θα είμαι μιάμιση ώρα εκεί. Και θα μου βάλουν όρο μου είπαν και θα μου κάνουν και κάτι ενέσεις. Και να πάω και την ovitrelle μου είπαν. Τι είναι αυτά? Τι μας κάνουν ξέρετε? 

Μάλλον intralipids θα σου κάνουν.  Το εφαρμόζουν κι άλλα κέντρα, μην αγχώνεσαι. Όσο για την ovitrelle υπάρχει μια άποψη ότι βοηθάει να "κολλήσουν" τα έμβρυα, να γίνει εμφύτευση. 

Με το καλό! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Λογική η ανησυχία σου μετά την απώλεια. Αλλά όπως βλέπεις κι εσύ κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Ευτυχώς δηλαδή γιατί αλλιώς είχαμε καεί... 

Αϊ καλέ που άλλη ευκαιρία δεν θα έχεις.... Όταν χάνουμε ένα λεωφορείο δεν το κυνηγάμε από πίσω θα έρθει το επόμενο που θα έχει περισσότερες θέσεις άδειες.  Έτσι κι εσύ θα ξαναφτιάξεις τη ζωή σου και άσε τον τωρινό να τρέχει με τις άλλες.... γιατί αν το έκανε μια, θα το ξανακάνει πιθανόν.

Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική αλλά κ εγώ είμαι ταλαιπωρημένη και άτυχη, δεν μπορώ να πιστέψω ότι τα πράγματα μπορεί να μου πάνε και καλά. Ο νους μου πάει στο κακό σενάριο.

Έτσι είναι, ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει, νομίζω ότι περνάμε κρίση κ ότι μετά από ένα διάστημα όλα θα βελτιωθούν μεταξύ μας. Δυστυχώς όμως αν το δω αντικειμενικά μάλλον το μυαλό μου απλά προσπαθεί να με προστατέψει από το να απελπιστώ.

Σιγά σιγά με τον καιρό θα την καταλάβω καλά την κατάσταση.

4 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Εχω ξεκινησει δουλεια και δεν προλαβαινω να μπω! 12η μερα σημερα απο 235 προχθες σημερα 685 οι μοναδες στη χοριακη! Την επομενη Παρασκευη μου ειπε να παω για υπερηχογραφημα! 

Μπράβο Christin88,

τριπλασιάστηκε η χοριακή, δεν ξέρω αν αυτό δείχνει δίδυμα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

είδα ένα τρομερό όνειρο κ ξύπνησα μες την αγωνία. Είδα λέει ότι ήμουν στο πατρικό μου, πήγα στην τουαλέτα, σκουπίστηκα κ το χαρτί είχε πάνω αίματα και πήγματα. Πήρα τη μαία κ μου είπε ότι θα δω περισσότερο αίμα τις επόμενες ώρες κ αν θέλω να πάω λέει στο ιατρείο τον άλλο μήνα να ξανακάνουμε προσπάθεια. Πήγα κ το είπα στον άντρα μου κ αυτός ήταν αραχτός με τη γκόμενα κ δεν μου έδωσε κ πολύ σημασία..

Καλά κορίτσια δεν έχω δει χειρότερο όνειρο από τότε που έμεινα έγκυος. Αύριο κλείνω 16 εβδομάδες κ μπαίνω στη 17η.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

είδα ένα τρομερό όνειρο κ ξύπνησα μες την αγωνία. Είδα λέει ότι ήμουν στο πατρικό μου, πήγα στην τουαλέτα, σκουπίστηκα κ το χαρτί είχε πάνω αίματα και πήγματα. Πήρα τη μαία κ μου είπε ότι θα δω περισσότερο αίμα τις επόμενες ώρες κ αν θέλω να πάω λέει στο ιατρείο τον άλλο μήνα να ξανακάνουμε προσπάθεια. Πήγα κ το είπα στον άντρα μου κ αυτός ήταν αραχτός με τη γκόμενα κ δεν μου έδωσε κ πολύ σημασία..

Καλά κορίτσια δεν έχω δει χειρότερο όνειρο από τότε που έμεινα έγκυος. Αύριο κλείνω 16 εβδομάδες κ μπαίνω στη 17η.

Τα όνειρα δείχνουν τις ανησυχίες μας, αντικατοπτρισμός των φόβων μας. Είμαι λίγο άσχετη αλλά έχω την αμυδρά υποψία ότι αίμα σημαίνει σύντομα...και τώρα θα δώσω τη δική μου ερμηνεία...γρήγορα θα φύγεις από εκεί...

  • Μου αρέσει 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ele@n είπε:

Τα όνειρα δείχνουν τις ανησυχίες μας, αντικατοπτρισμός των φόβων μας. Είμαι λίγο άσχετη αλλά έχω την αμυδρά υποψία ότι αίμα σημαίνει σύντομα...και τώρα θα δώσω τη δική μου ερμηνεία...γρήγορα θα φύγεις από εκεί...

Ισχύει, τα όνειρα μας φέρνουν μπροστά αυτά που βρίσκονται στο πίσω μέρος του. μυαλού μας. 

Όσο για το γρήγορα, ισχύει, αύριο θα φύγω. Χτες μου είπε να μείνουμε λέει λίγο χώρια κ που ξέρεις.. μπορεί σε 2-3 βδομάδες να τα ξαναβρούμε. Άλλο κ τούτο πάλι.. θα με τρελάνει αυτός ο άνθρωπος. Ένα μήνα περίπου με βασανίζει κ τώρα μου είπε αυτό. Άβυσσος η ψυχή του..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Minnie7 είπε:

Μάλλον intralipids θα σου κάνουν.  Το εφαρμόζουν κι άλλα κέντρα, μην αγχώνεσαι. Όσο για την ovitrelle υπάρχει μια άποψη ότι βοηθάει να "κολλήσουν" τα έμβρυα, να γίνει εμφύτευση. 

Με το καλό! 

Μακάρι να είναι έτσι και να βοηθήσει η ovitrelle. Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

Ισχύει, τα όνειρα μας φέρνουν μπροστά αυτά που βρίσκονται στο πίσω μέρος του. μυαλού μας. 

Όσο για το γρήγορα, ισχύει, αύριο θα φύγω. Χτες μου είπε να μείνουμε λέει λίγο χώρια κ που ξέρεις.. μπορεί σε 2-3 βδομάδες να τα ξαναβρούμε. Άλλο κ τούτο πάλι.. θα με τρελάνει αυτός ο άνθρωπος. Ένα μήνα περίπου με βασανίζει κ τώρα μου είπε αυτό. Άβυσσος η ψυχή του..

Είναι λογικό αυτό που σου είπε να σε ανακουφίσει και να σου δώσει ελπίδες αλλά μην ξεχνάς να σκέφτεσαι πρώτα εσύ τι αξίζεις και τι θέλεις από την ζωή σου κ να μην αγεσαι και φέρεσαι από αποφάσεις τρίτων. Δεν αποκλείεται να τα ξαναβρείτε αρκεί να μην σημαίνει αυτό ότι κάνεις εσύ υποχώρηση επειδή βρίσκεσαι σε ευάλωτη κατάσταση. Αλλά ότι κάθησε και σκέφτηκε και ότι κατανόησε τα λάθη του και θα δείξει έμπρακτα την αγάπη του. Και ότι κι εσύ βέβαια αναγνωρίζεις τα λάθη σου.

Περνάς πάρα πολύ δύσκολα κοτόπουλακι μου και πολύ σε σκέφτομαι. Αλλά όταν υπάρχουν προβλήματα σε μια σχέση η στιγμή που έρχονται στην επιφάνεια είναι κομβική για να σκεφτείς κι εσύ τι θέλεις. Και πάντα όταν συμβαίνει αυτό μόνο προς το καλύτερο πάνε τα πράγματα είτε μαζί του είτε χωρια.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

είδα ένα τρομερό όνειρο κ ξύπνησα μες την αγωνία. Είδα λέει ότι ήμουν στο πατρικό μου, πήγα στην τουαλέτα, σκουπίστηκα κ το χαρτί είχε πάνω αίματα και πήγματα. Πήρα τη μαία κ μου είπε ότι θα δω περισσότερο αίμα τις επόμενες ώρες κ αν θέλω να πάω λέει στο ιατρείο τον άλλο μήνα να ξανακάνουμε προσπάθεια. Πήγα κ το είπα στον άντρα μου κ αυτός ήταν αραχτός με τη γκόμενα κ δεν μου έδωσε κ πολύ σημασία..

Καλά κορίτσια δεν έχω δει χειρότερο όνειρο από τότε που έμεινα έγκυος. Αύριο κλείνω 16 εβδομάδες κ μπαίνω στη 17η.

Καλημερα κοτοπουλακι, εγω παλι ειμαι αυτη που παντα εψαχνα και εδινα μεγαλη σημασια στα ονειρα αλλα μετα απο μια κουβεντα που ειχα θα σου πω το εξης.. δεν χρειαζετε να μπεις στη διαδικασια των ονειρων.. εισαι στη φαση που εισαι τωρα ,οταν πεφτεις και το σωμα χαλαρωνει το μυαλο σου κανει διαφορα σεναρια.. εσυ ομως οταν ξυπνας ξεχνα οτι ειδες κανε το σταυρο σου και ολα θα ερθουν καλα για σενα και το μωρακι σου! Μην σε φθειρει κανενα ονειρο.. Μην σε επηρεαζει τιποτα τωρα! Αυτος ειναι ο στοχος των ονειρων! 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Sila80 είπε:

Μηπως να ρωτησεις για ποιο λογο; Δεν γινεται σε κανενα αλλο κεντρο αυτο απ οσα ξερω. Εκτος κι αν εχουν αλλες μεθοδους τι να πω . Ρωτα εσυ παντως

Γίνονται γίνονται , δεν ειναι στα συνήθη πρωτόκολλα. Ειναι στα εναλλακτικα που δοκιμάζουν οι γιατροι οταν δεν πετυχαίνεις. Και δεν βλαπτουν πουθενά αν δεν βοηθήσουν στην θετική έκβαση.

2 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Ισχύει, τα όνειρα μας φέρνουν μπροστά αυτά που βρίσκονται στο πίσω μέρος του. μυαλού μας. 

Όσο για το γρήγορα, ισχύει, αύριο θα φύγω. Χτες μου είπε να μείνουμε λέει λίγο χώρια κ που ξέρεις.. μπορεί σε 2-3 βδομάδες να τα ξαναβρούμε. Άλλο κ τούτο πάλι.. θα με τρελάνει αυτός ο άνθρωπος. Ένα μήνα περίπου με βασανίζει κ τώρα μου είπε αυτό. Άβυσσος η ψυχή του..

Ειναι μεγάλος μ@λ@κ@ς βασικα σου ειπε ξεκουβαλα τωρα για να παρω επιτέλους τον χρόνο και τον χώρο που θελω , σου δημιουργώ και ελπίδες για να μην με πρήζεις αλλο καλοκαιριάτικα. Και τον επόμενο μήνα θα σου πει τελειωτικά οτι δεν θελει να ειστε μαζι. Οποτε κι εσυ δεν θα μπορέσεις να ξαναγυρίσεις σπίτι του.

 Στα γράφω πολυ σκληρά αλλα ως τρίτο μάτι μη εμπλεκόμενο ετσι αντιλαμβάνομαι αυτα που μας γράφεις. Αν ήξερα τον χαρακτήρα του ισως να ειχα εντελώς αλλη προσέγγιση.

  • Μου αρέσει 8

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Ο σύντροφός μου θα φύγει ταξίδι και θα λείπει για μια βδομάδα και θα είμαι μόνη μου μετά την εμβρυομεταφορα. Θα την παλέψω μόνη μου? Θα χρειάζομαι βοήθεια? Πιστεύω πως θα τα καταφέρω μόνη μου. Εσείς τι λέτε? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...