Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Kate92 said:

Καλημέρα κορίτσια! Βγήκε κιόλας η χοριακη! 185!! (13μερα από εμβρυομεταφορα 3ων ημερών). Καλή ειναι λέτε???

Συγχαρητήρια! Μια χαρά είναι. Με το καλό να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 28 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια αδιαθετησα....  32 ημέρες από την αποξεση.. Στις αναμενόμενες μέρες που θα περίμενα πρίν μεινω εγκυος... 

Μια χαρα!θα ηρεμησεις τωρα και θα ετοιμαστεις για μια νεα αρχη! 

Κοριτσια καλημερα!! Θελω να μου πειτε οσες ειχατε καφε υγρα σαν τελειωματα περιοδου στην αρχη της εγκυμοσυνης αν βγαλατε και κανενα κομματι..:???:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Christin88 είπε:

Ειναι μια χαρα .. σιγουρα θα κανεις αλλη μια βεβαια! Μετα ειναι αναλογα το γιατρο..εμενα δν ζητησε μετα αλλη!

 

1 hour ago, winspert είπε:

Κοριτσακι μου, συγχαρητήρια!!!! Ειναι πάρα πολύ καλή!!! Καλους διπλασιασμους τωρα!!!!

 

πρίν από 56 λεπτά , Powerzen είπε:

Συγχαρητήρια! Μια χαρά είναι. Με το καλό να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!

 

πρίν από 51 λεπτά , Linoula είπε:

Μπράβο!!! Με το καλό το μωράκι στην αγκαλιά!

Σας ευχαριστώ όλες κοριτσια μου! Να είστε καλά! Τα καλύτερα εύχομαι για όλες μέσα από την καρδιά μου! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Christin88 είπε:

Μια χαρα!θα ηρεμησεις τωρα και θα ετοιμαστεις για μια νεα αρχη! 

Κοριτσια καλημερα!! Θελω να μου πειτε οσες ειχατε καφε υγρα σαν τελειωματα περιοδου στην αρχη της εγκυμοσυνης αν βγαλατε και κανενα κομματι..:???:

Εγω ειχα καφε αλλα κομματι δεν εβγαλα ποτέ..μιλησες μ το γιατρο σ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Εγω ειχα καφε αλλα κομματι δεν εβγαλα ποτέ..μιλησες μ το γιατρο σ;;

Χθες το βραδυ με πηρε μ ειπε να μην ανησυχω.. σημερα εβγαλα ενα κομματι το πρωι στο σκουπισμα αυτο μονο..δεν θα μ πει κατι που θα αλλαξει θα περιμενω απλα τη Πεμπτη που θα παμε για σακο..δεν ξερω αν ειναι υπολλειματα περιοδου η αποβολη..σκεφτομαι μονο θετικα εγω βεβαια για αυτο ηθελα να δω αλλες εμπειριες..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Simodoro είπε:

Έχω δοκιμάσει από όλα και τριών ημερών και τεσσάρων και βλαστοκυστες 

Πάντα πολύ καλές έως άριστες σύμφωνα με το γεν... Αλλά νομίζω ότι δεν είναι πραγματική η αξιολόγηση τους. Έχω ζητήσει να μου τη δώσουν γραπτώς. Είμαι περίεργη. Απλά φοβάμαι ότι αφού δεν έπιασε κανένα από τα δέκα μάλλον έχουν πρόβλημα όλα πρόβλημα και θα βρεθούμε πάλι στο μηδέν. Δεν αντέχω άλλο μηδέν πραγματικά.

Να  χαίρεσαι το παιδάκι σου 

Πολύ λυπάμαι και σε καταλαβαίνω.. έχεις σκεφτεί να απευθυνθείτε και σε άλλο κέντρο? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Simodoro είπε:

Έχω δοκιμάσει από όλα και τριών ημερών και τεσσάρων και βλαστοκυστες 

Πάντα πολύ καλές έως άριστες σύμφωνα με το γεν... Αλλά νομίζω ότι δεν είναι πραγματική η αξιολόγηση τους. Έχω ζητήσει να μου τη δώσουν γραπτώς. Είμαι περίεργη. Απλά φοβάμαι ότι αφού δεν έπιασε κανένα από τα δέκα μάλλον έχουν πρόβλημα όλα πρόβλημα και θα βρεθούμε πάλι στο μηδέν. Δεν αντέχω άλλο μηδέν πραγματικά.

Να  χαίρεσαι το παιδάκι σου 

Κι εγω στο γεν. ειμαι, οταν δεν ειναι καλα δεν τα βάζουν καν ειμαι σιγουρη γι αυτο. Οποτε υποθέτω οτι αφου εισαι εκεί εχετε ψάξει το κομμάτι της μήτρας εχεις κανει αντιβιωσεις κλπ.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

 

 

 

Σας ευχαριστώ όλες κοριτσια μου! Να είστε καλά! Τα καλύτερα εύχομαι για όλες μέσα από την καρδιά μου! 

Καλούς διπλασιασμούς!!! Μπράβο σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Simodoro είπε:

Κορίτσια θα ήθελα τα φώτα σας. Έχω μεταφέρει μέχρι τώρα 10 γονιμοποιημένα ωάρια και το αποτέλεσμα ήταν πάντα μηδέν (δεν έγινε ποτέ εμφύτευση). Έκανα όλες τις εξετάσεις και είναι οκ εκτός από εικόνα πολικυστικών και μορφολογία στο σπέρμα. 

Ο γιατρός προτείνει προεμφυτευτικο. Εγώ φοβάμαι για το αποτέλεσμα και σκέφτομαι τα δανικά διότι τα χρήματα είναι περιορισμένα, εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου ; Ετών 41

Καλησπέρα κορίτσι,, ο προεμφυτευτικος σίγουρα θα σου δείξει αν αξίζει να βάλεις να έμβρυα κ θα βρεις κ που υπάρχει το πρόβλημα,, αλλά πριν από αυτό έχετε κάνει κάποια θεραπεία για την βελτίωση του σπέρματος;;;; Ίσως ένας ενδοκρινολόγος αναπαραγωγής θα βοηθούσε το σπέρμα,, κ εγώ έχω πολικυστικες γι'αυτό πριν την έξωσωματικη περνώ αντισυλληπτικά ένα μήνα, αλλά δεν δυσκολεύει κάπου αυτό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να ρωτήσω κορίτσια. Θα με δει αύριο ο γιατρός 2η μερα περιοδου μήπως πάμε για ωοληψια τωρα αρχες Αυγούστου και μεταφορά Σεπτεμβρη.

Το θέμα είναι ότι ο άντρας μου εχει εμφανίσει έναν ερεθισμό στην ευαίσθητη περιοχή με λίγη φαγουρα στο μπροστινό μέρος, πηγε στον γιατρό και του έδωσε travogen.  Λέτε αυτό να επηρεάσει αν δώσει σπέρμα ; θα φυγει ταξίδι και το σπέρμα πρέπει να δωθεί αύριο ώστε να υπάρχει όταν κάνω εγώ την ωοληψια. Και μετα να γίνει γονιμοποίηση - κατάψυξη κλπ κλπ. 

Ααα άκυρο κοριτσια τλκ δεν προλαβαίνουμε θέλει και 3 μερες για καταψυξη κ κλείνει το κέντρο. Ο φυσικός κύκλος τι είναι; μόνο αυτό παίζει να προλαβαιναμε είπε, αλλα δεν μπόρεσα  να ρωτησω τι είναι γτ είμαι με κόσμο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Angot είπε:

Να ρωτήσω κορίτσια. Θα με δει αύριο ο γιατρός 2η μερα περιοδου μήπως πάμε για ωοληψια τωρα αρχες Αυγούστου και μεταφορά Σεπτεμβρη.

Το θέμα είναι ότι ο άντρας μου εχει εμφανίσει έναν ερεθισμό στην ευαίσθητη περιοχή με λίγη φαγουρα στο μπροστινό μέρος, πηγε στον γιατρό και του έδωσε travogen.  Λέτε αυτό να επηρεάσει αν δώσει σπέρμα ; θα φυγει ταξίδι και το σπέρμα πρέπει να δωθεί αύριο ώστε να υπάρχει όταν κάνω εγώ την ωοληψια. Και μετα να γίνει γονιμοποίηση - κατάψυξη κλπ κλπ. 

Ααα άκυρο κοριτσια τλκ δεν προλαβαίνουμε θέλει και 3 μερες για καταψυξη κ κλείνει το κέντρο. Ο φυσικός κύκλος τι είναι; μόνο αυτό παίζει να προλαβαιναμε είπε, αλλα δεν μπόρεσα  να ρωτησω τι είναι γτ είμαι με κόσμο. 

Αν δεν κάνω λάθος φυσικός κύκλος είναι να πάρει το ωάριο του μήνα σου χωρίς να πάρεις φάρμακα και χωρίς να κάνεις διέγερση.

Γιατί όμως δεν κάνεις λίγο υπομονή για να κάνεις την διαδικασία όπως πρέπει από Σεπτέμβρη και με το κατάλληλο πρωτόκολλο για τις ανάγκες σας. Είναι κρίμα να σπαταλάς χρήματα και κόπο, εκτός εάν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος και πρέπει να βιαστείς.

Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Αγάπ είπε:

Αν δεν κάνω λάθος φυσικός κύκλος είναι να πάρει το ωάριο του μήνα σου χωρίς να πάρεις φάρμακα και χωρίς να κάνεις διέγερση.

Γιατί όμως δεν κάνεις λίγο υπομονή για να κάνεις την διαδικασία όπως πρέπει από Σεπτέμβρη και με το κατάλληλο πρωτόκολλο για τις ανάγκες σας. Είναι κρίμα να σπαταλάς χρήματα και κόπο, εκτός εάν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος και πρέπει να βιαστείς.

Καλή επιτυχία!

Οχι δεν υπάρχει κάποιος λόγος συγκεκριμένος, μονο και μόνο για να κερδίζω μήνες θα γινόταν! Στον φρέσκο δλδ ξεπαγωνουν το σπέρμα και το βάζουν επιτόπου με το ωάριο σου και το τοποθετούν; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

Οχι δεν υπάρχει κάποιος λόγος συγκεκριμένος, μονο και μόνο για να κερδίζω μήνες θα γινόταν! Στον φρέσκο δλδ ξεπαγωνουν το σπέρμα και το βάζουν επιτόπου με το ωάριο σου και το τοποθετούν; 

Ναι το γονιμοποιούν και μετά κάνεις την ετ


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Ele@n είπε:

Ναι το γονιμοποιούν και μετά κάνεις την ετ

Α δλδ χωρίς κατάψυξη του εμβρύου. Μάλιστα! Βαβαια 1 έμβρυο και αν γίνει γονιμοποίηση... Μικρές οι πιθανότητες μ φαίνεται 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...