Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Εχω ξεκινησει δουλεια και δεν προλαβαινω να μπω! 12η μερα σημερα απο 235 προχθες σημερα 685 οι μοναδες στη χοριακη! Την επομενη Παρασκευη μου ειπε να παω για υπερηχογραφημα! 

Και ηθελα να σε ρωτησω πως πανε οι χοριακες!! Τι καλη εξελιξη :wub:

@Linoula πως περνουν οι μερες στο σπιτι;; Εγω εχω ηρεμησει μετα τη μεταφορα..
Να ειστε καλα  ολες που με βοηθησατε προχθες!

@Kallo Να πας για ψωνια πριν τη μεταφορα κ αν μπορεις φτιαξε κανα φαγητο απο την προηγουμενη μερα! Στο σπιτι να εχεις φρουτα, αυγα κ κοτοπουλο! Ολα καλα να πανε 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Το ενδομητριο παίζει ρόλο στην ωοληψια? Γιατί τώρα δε μου έδωσε κάτι για να το φτιαξει. Με φάρμακα παίρνω περισσότερα ωάρια ομως είπα στο ενδιάμεσο να μαζεύω και τα δικά μου γιατί στενεύουν τα περιθώρια λόγω ηλικίας 

Δε γνωρίζω για βιταμίνες που ενισχύουν το ενδομητριο. Εσύ λες γενικά να βοηθήσω την κατάσταση? Προς το παρόν ψάχνω χρόνο να κοιμηθώ λίγο παραπάνω από 6ωρο καθημερινα... 

Δεν ξέρω γιατί μου το είπε αυτό... Σε έναν άλλο γιατρό που ρώτησα μου είπε ότι επειδή με τα φάρμακα μεγαλώνουν κάποια ωάρια πιο γρήγορα σε σχέση με άλλα και τα χάνουμε, θα μου πρότειναν μακρύ πρωτόκολλο. 

Εν τω μεταξύ γιατί να μας νοιάζει το ενδομητριο τώρα αφού θα κάνω μόνο ωοληψια και όχι εμβρυομεταφορα? Μήπως εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι καλά? 

Δεν σε νοιάζει το ενδομήτριο. Πάντα το κοιτάνε σε κάθε κύκλο αλλά σημασία έχει στην εμβρυομεταφορά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eternity είπε:

 

Δε γνωρίζω για βιταμίνες που ενισχύουν το ενδομητριο. Εσύ λες γενικά να βοηθήσω την κατάσταση? Προς το παρόν ψάχνω χρόνο να κοιμηθώ λίγο παραπάνω από 6ωρο καθημερινα... 

Υπάρχει μια εταιρεία που τα προϊόντα της βασίζονται στην ayuverda, himalaya νομίζω λέγεται, έχει προϊόντα που απευθύνονται στην υγεία των γυναικών, ρίξε μια ματιά αν θες.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Γίνονται γίνονται , δεν ειναι στα συνήθη πρωτόκολλα. Ειναι στα εναλλακτικα που δοκιμάζουν οι γιατροι οταν δεν πετυχαίνεις. Και δεν βλαπτουν πουθενά αν δεν βοηθήσουν στην θετική έκβαση.

Ειναι μεγάλος μ@λ@κ@ς βασικα σου ειπε ξεκουβαλα τωρα για να παρω επιτέλους τον χρόνο και τον χώρο που θελω , σου δημιουργώ και ελπίδες για να μην με πρήζεις αλλο καλοκαιριάτικα. Και τον επόμενο μήνα θα σου πει τελειωτικά οτι δεν θελει να ειστε μαζι. Οποτε κι εσυ δεν θα μπορέσεις να ξαναγυρίσεις σπίτι του.

 Στα γράφω πολυ σκληρά αλλα ως τρίτο μάτι μη εμπλεκόμενο ετσι αντιλαμβάνομαι αυτα που μας γράφεις. Αν ήξερα τον χαρακτήρα του ισως να ειχα εντελώς αλλη προσέγγιση.

Παντως οσο και να μην τον ξερουμε, νομιζω πως μπορουμε να πουμε οτι ειναι σκληρος ανθρωπος κ σιγουρα ανωριμος. Δεν αφηνεις καποια εγκυο κ μετα λες οτι εσυ ηθελες το παιδι. Πως μπορει να πει κατι τετοιο καποιος που εκανε εξωσωματικες για να πιασει παιδι;;  Μιλησε λες κ απλα μια φορα εκανε ελευθερα κ επιασε η αλλη. Λες κ αυτος ηταν φιλικη συμμετοχη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , eleonora85 είπε:

Και ηθελα να σε ρωτησω πως πανε οι χοριακες!! Τι καλη εξελιξη :wub:

@Linoula πως περνουν οι μερες στο σπιτι;; Εγω εχω ηρεμησει μετα τη μεταφορα..
Να ειστε καλα  ολες που με βοηθησατε προχθες!

@Kallo Να πας για ψωνια πριν τη μεταφορα κ αν μπορεις φτιαξε κανα φαγητο απο την προηγουμενη μερα! Στο σπιτι να εχεις φρουτα, αυγα κ κοτοπουλο! Ολα καλα να πανε 

Σε ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , Καντι είπε:

Λογικά γιατι ειναι ενδεικτικό του τι ενδομητριο φτιαχνεις.

Να πάρεις ανανά και αβοκάντο.

γιουβαρλακια, κοτόπουλο με πατάτες,  μοσχάρι με κολοκυθάκια.

Παλιότερα μου λέγανε τι ωραίο ενδομητριο που έχω. Τώρα δεν ξέρω τι έχει συμβεί. Να φταίνε οι διεγερσεις? Να φταίει η υστεροσκοπηση? Αν και όλο το φταίξιμο για τα πάντα είναι η ηλικία μου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , eleonora85 είπε:

Βασικα το σημαντικοτερο.. πως θα γυρισεις σπιτι;; Καλυτερα να μην οδηγησεις

Θα γυρίσω με ταξί. Τους φοβάμαι λίγο στην οδήγηση βέβαια. Θα του πω να είναι προσεκτικός ειδικά στις λακκούβες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Kallo είπε:

Θα γυρίσω με ταξί. Τους φοβάμαι λίγο στην οδήγηση βέβαια. Θα του πω να είναι προσεκτικός ειδικά στις λακκούβες 

Πες του κ την κατασταση. Θα καταλαβει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, eleonora85 είπε:

Και ηθελα να σε ρωτησω πως πανε οι χοριακες!! Τι καλη εξελιξη :wub:

@Linoula πως περνουν οι μερες στο σπιτι;; Εγω εχω ηρεμησει μετα τη μεταφορα..
Να ειστε καλα  ολες που με βοηθησατε προχθες!

@Kallo Να πας για ψωνια πριν τη μεταφορα κ αν μπορεις φτιαξε κανα φαγητο απο την προηγουμενη μερα! Στο σπιτι να εχεις φρουτα, αυγα κ κοτοπουλο! Ολα καλα να πανε 

Πολύ χαίρομαι που νιώθεις καλά! Εγώ στο εξοχικό την βγάζω. Εχω λίγη δουλίτσα απλά δεν μετακινουμαι και κατεβαίνω και λίγο στην θάλασσα που με βοηθάει ψυχολογικά. Μακάρι να είναι η τελευταία και για τις 2 μας:x

Πότε θα κάνεις χοριακη? Έχεις βάλει έμβρυα 5ης μέρας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια ερωτησηηηη!!! Μπορώ να κάνω μπάνιο στη θάλασσα πριν την ωοληψια? Μετά ξέρω ότι σίγουρα δεν κάνει λόγω των τσιμπηματων στην ωοθήκη. Πριν λογικά δε θα επιτρέπεται? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Linoula είπε:

Πολύ χαίρομαι που νιώθεις καλά! Εγώ στο εξοχικό την βγάζω. Εχω λίγη δουλίτσα απλά δεν μετακινουμαι και κατεβαίνω και λίγο στην θάλασσα που με βοηθάει ψυχολογικά. Μακάρι να είναι η τελευταία και για τις 2 μας:x

Πότε θα κάνεις χοριακη? Έχεις βάλει έμβρυα 5ης μέρας?

Μακαρι! Εσυ εχεις ταλαιπωρηθει λιγο περισσοτερο.. σου το ευχομαι απο καρδιας!!

Ναι 5ης εβαλα.  Μου ειπε χοριακη  την 1/8 (Δευτερα). Κι εσυ το ιδιο; 

Μακαρι να ειχα κ εγω θαλασσα κοντα μου! Και να την βλεπεις μονο χαλαρωνεις!
Ασχετο αλλα σε μενα απαγορευσε μπανια στη θαλασσα  μεχρι τη χοριακη, ενω σε μια γνωστη που καναμε την ιδια μερα της τα επετρεψε απο αυριο κιολας ο γιατρος της...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , eleonora85 είπε:

Μακαρι! Εσυ εχεις ταλαιπωρηθει λιγο περισσοτερο.. σου το ευχομαι απο καρδιας!!

Ναι 5ης εβαλα.  Μου ειπε χοριακη  την 1/8 (Δευτερα). Κι εσυ το ιδιο; 

Μακαρι να ειχα κ εγω θαλασσα κοντα μου! Και να την βλεπεις μονο χαλαρωνεις!
Ασχετο αλλα σε μενα απαγορευσε μπανια στη θαλασσα  μεχρι τη χοριακη, ενω σε μια γνωστη που καναμε την ιδια μερα της τα επετρεψε απο αυριο κιολας ο γιατρος της...

Εγώ το Σάββατο χοριακη. Μου είπε να κάνω μπάνιο αλλά όχι αν είναι κρύα η θάλασσα γιατί κάνει συσπάσεις η μητρα όποτε δεν το διακινδυνεύω να κάνω. Δεν μου λειπουνε τα μπάνια! Μπροστά στην προσπάθεια αυτή δεν με νοιάζει τι θα στερηθω!

Καλή μας επιτυχία!

πρίν από 40 λεπτά , Eternity είπε:

Κορίτσια ερωτησηηηη!!! Μπορώ να κάνω μπάνιο στη θάλασσα πριν την ωοληψια? Μετά ξέρω ότι σίγουρα δεν κάνει λόγω των τσιμπηματων στην ωοθήκη. Πριν λογικά δε θα επιτρέπεται? 

Μωρέ νομίζω επιτρέπεται θεωρητικά. Αλλά εγώ δεν έκανα λόγω των πιθανών λοιμώξεων. Έστω και για την πολύ μικρή πιθανότητα εγώ δεν ήθελα να το ρισκάρω 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.. μολις σχολασα (εργαζομαι σε φουρνο) και δυστυχως εχω καφε.. μιλησα κατευθειαν με γιατρο σε μνματα και με βγαζει σε 2 βδομαδες αδεια απο αυριο.. πειτε μου αληθεια να ανησυχω?? Σημερα ειμαι στη 13η μερα και δεν ειχα δει τιποτα μεχρι τωρα μονο τραβηγματα χαμηλα..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Αααα ωραία ιδέα τα γιουβαρλακια. Θέλω να φτιάξω έτσι ζεστά φαγητά τύπου σούπας γιατί έχω ακούσει ότι βοηθάνε. Ναι ναι πήρα ανανά και αβοκάντο. Τον ανανά ισχύει ότι πρέπει να τον τρώω το πρωί με άδειο στομάχι? 

Δεν ξερω εγω έτρωγα φαγωμενη σίγουρα. Μια φιλη μου ειπε οτι ειχε διαβάσει οτι ο ανανάς προκαλεί συσπάσεις και δεν συστήνεται στην εγκυμοσυνη. Έτρωγα κανονικά παντως και στην διάρκεια της εγκυμοσύνης.

4 ώρες πρίν, eleonora85 είπε:

Βασικα το σημαντικοτερο.. πως θα γυρισεις σπιτι;; Καλυτερα να μην οδηγησεις

Την πετυχημένη φορα μου οδήγησα και σκέφτομαι να το καθιερωσω κιόλας....

πρίν από 15 λεπτά , Christin88 είπε:

Κοριτσια καλησπερα.. μολις σχολασα (εργαζομαι σε φουρνο) και δυστυχως εχω καφε.. μιλησα κατευθειαν με γιατρο σε μνματα και με βγαζει σε 2 βδομαδες αδεια απο αυριο.. πειτε μου αληθεια να ανησυχω?? Σημερα ειμαι στη 13η μερα και δεν ειχα δει τιποτα μεχρι τωρα μονο τραβηγματα χαμηλα..

13η απο την μεταφορά; Σε καθε περιπτωση σπίτι ξάπλα και γενικως χαλαρά. Μπορει απλα να εχει σπάσει κάποιο αγγειακι. Δεν ξερω αν γινεται αποκόλληση τοσο νωρίς. Τότε επιβαλεται η ξάπλα.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...