Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Angot είπε:

Α δλδ χωρίς κατάψυξη του εμβρύου. Μάλιστα! Βαβαια 1 έμβρυο και αν γίνει γονιμοποίηση... Μικρές οι πιθανότητες μ φαίνεται 

Αν δει εξετάσεις που δεν είναι καλές να το καταψυξει, αλλιώς δεν νομίζω ότι χρειάζεται 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερααα κοριτσια!

Ξεκινησα με Ψ... τελικα

Αν κ μου αρεσε πολυ κ ο Σφακ. 

Μου εκαναν κ οι 2 π .καλη εντυπωση για τη περιπτωση μου ....που θελει πολυ καιρο προσπαθεια για να μαζεψουμε οτι βρουμε

(Ειμαι 37 με ΠΩΑ αμη 0.280 κ fsh 14.8 k E2 39)

Ερωτηση μου ειπαν να παρω gonal μηπως και 

Εχω στο ψυγειο 2 επι 300

Αυτοι θελουν 4 επι 225 κ τη παρασκευη να παω να με ξαναδουν...

2 ερωτησεις

Αν περισευει σε καμια κοπελα gonal θα την ευχαριστουσα πολυ

2η ερωτηση

Να παρω 1 των 900ιω που στοιχιζει 260;;;

Κ να εχω τις 2 επι 300 stand by?

Η' να παρω αλλες 2 επι 300 

Κ να εχω συνολο 1200;;

Το θεμα ειναι οικονομικο καταλαβατε...

Ποσο συνηθως δινουν στο συνολο γιατι θα παω παρασκ.κ δε ξερω...αν μου πουν πανω απο 4 μερες gonal...

Θα πρεπει να εχω πολυ ακομα κ που να ψαχνω παρασκευη μηπως δε βρω καταλαβατε...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Οχι δεν υπάρχει κάποιος λόγος συγκεκριμένος, μονο και μόνο για να κερδίζω μήνες θα γινόταν! Στον φρέσκο δλδ ξεπαγωνουν το σπέρμα και το βάζουν επιτόπου με το ωάριο σου και το τοποθετούν; 

Σε παρακολουθεί στον κύκλο σου χωρίς φάρμακα, συνήθως το ωάριο μεγαλώνει πιο γρήγορα. Το παίρνει, το γονιμοποιεί με το κατεψυγμένο σπέρμα (που θα έχετε εσεις) και στο μεταφέρει λογικά στον ίδιο κύκλο. Εξωσωματική σε φυσικό κύκλο. Σίγουρα πιο οικονομικά από την διέγερση αλλά θα έχεις ένα έμβρυο που μπορεί να τα καταφέρει μπορεί και όχι. Εγώ γενικά είμαι πολύ υπέρ του φυσικού κύκλου απλά βρε κορίτσι μου λογικό να θέλεις να είσαι πάλι έγκυος αλλά μήπως να πήγαινες χωρίς άγχος από Σεπτέμβρη, ίσως και με φυσικό τροποποιημένο να πάρεις 2-3;;; Μήπως να κανείς τα μπανια σου τώρα και να ηρεμήσεις;;; Εισαι πολύ μικρή αν θυμάμαι καλά, δεν σε κυνηγάει ο χρόνος!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Σποράκι είπε:

Σε παρακολουθεί στον κύκλο σου χωρίς φάρμακα, συνήθως το ωάριο μεγαλώνει πιο γρήγορα. Το παίρνει, το γονιμοποιεί με το κατεψυγμένο σπέρμα (που θα έχετε εσεις) και στο μεταφέρει λογικά στον ίδιο κύκλο. Εξωσωματική σε φυσικό κύκλο. Σίγουρα πιο οικονομικά από την διέγερση αλλά θα έχεις ένα έμβρυο που μπορεί να τα καταφέρει μπορεί και όχι. Εγώ γενικά είμαι πολύ υπέρ του φυσικού κύκλου απλά βρε κορίτσι μου λογικό να θέλεις να είσαι πάλι έγκυος αλλά μήπως να πήγαινες χωρίς άγχος από Σεπτέμβρη, ίσως και με φυσικό τροποποιημένο να πάρεις 2-3;;; Μήπως να κανείς τα μπανια σου τώρα και να ηρεμήσεις;;; Εισαι πολύ μικρή αν θυμάμαι καλά, δεν σε κυνηγάει ο χρόνος!!!

31.5 είμαι! Έλεγα να μην πάει χαμένος ο μήνας γι αυτό. Αν ήταν εδώ ο άντρας μ θα προσπαθούσα με επαφές. Αλλα τωρα που θα λείπει θα είναι σα να τον καίω τον Αύγουστο! Γι αυτο έλεγα αν μπορούσα να κάνω κάτι με κατεψυγμενο σπέρμα και τωρα άμεσα ! δλδ σκέφτηκα και τη σπερματεγχιση για να τν παλέψω και αυτό το μήνα μπας και.... Απλως δεν ξέρω κατά πόσο γίνεται με κατεψυγμενο σπέρμα και αν το ενδομητριο μου είναι έτοιμο να δεχτεί κάποια διαδικασία... Στην ivf θα πήγαινε η ετ από Σεπτέμβρη οπότε θα είχε περάσει και 1 μήνας να ηρεμησει.... Θα τον ρωτήσω για σπερματεγχιση πάντως! Ξέρει καμία το κόστος; 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Βγήκε κιόλας η χοριακη! 185!! (13μερα από εμβρυομεταφορα 3ων ημερών). Καλή ειναι λέτε???

μια χαρά είναι! Καλούς διπλασιασμούς! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , Kk85 είπε:

Καλημερααα κοριτσια!

Ξεκινησα με Ψ... τελικα

Αν κ μου αρεσε πολυ κ ο Σφακ. 

Μου εκαναν κ οι 2 π .καλη εντυπωση για τη περιπτωση μου ....που θελει πολυ καιρο προσπαθεια για να μαζεψουμε οτι βρουμε

(Ειμαι 37 με ΠΩΑ αμη 0.280 κ fsh 14.8 k E2 39)

Ερωτηση μου ειπαν να παρω gonal μηπως και 

Εχω στο ψυγειο 2 επι 300

Αυτοι θελουν 4 επι 225 κ τη παρασκευη να παω να με ξαναδουν...

2 ερωτησεις

Αν περισευει σε καμια κοπελα gonal θα την ευχαριστουσα πολυ

2η ερωτηση

Να παρω 1 των 900ιω που στοιχιζει 260;;;

Κ να εχω τις 2 επι 300 stand by?

Η' να παρω αλλες 2 επι 300 

Κ να εχω συνολο 1200;;

Το θεμα ειναι οικονομικο καταλαβατε...

Ποσο συνηθως δινουν στο συνολο γιατι θα παω παρασκ.κ δε ξερω...αν μου πουν πανω απο 4 μερες gonal...

Θα πρεπει να εχω πολυ ακομα κ που να ψαχνω παρασκευη μηπως δε βρω καταλαβατε...

Καλησπέρα και καλή αρχή. Ότι και να σου πούμε στην τύχη θα είναι. Θέλει να ξεκινήσεις με 225, θα πας να σε δει και αν έχουν δουλέψει οι ενέσεις και έχεις ωοθυλακια λογικά θα χρειαστεί να συνεχίσεις 1-2 μέρες ακόμα σίγουρα. Αν όμως δεν έχει αντιδράσει ο οργανισμός σου θα στις σταματήσει και θα συνεχίσεις φυσικά. Εγώ θα έλεγα να μιλήσεις με τον φαρμακοποιό, να δεις αν έχει διαθέσιμες gonal και μετά να αποφασίσεις. Μην πετάς τα λεφτά σου, απλά να είσαι σίγουρη οτι θα βρεις αν χρειαστεί!

πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

31.5 είμαι! Έλεγα να μην πάει χαμένος ο μήνας γι αυτό. Αν ήταν εδώ ο άντρας μ θα προσπαθούσα με επαφές. Αλλα τωρα που θα λείπει θα είναι σα να τον καίω τον Αύγουστο! Γι αυτο έλεγα αν μπορούσα να κάνω κάτι με κατεψυγμενο σπέρμα και τωρα άμεσα ! δλδ σκέφτηκα και τη σπερματεγχιση για να τν παλέψω και αυτό το μήνα μπας και.... Απλως δεν ξέρω κατά πόσο γίνεται με κατεψυγμενο σπέρμα και αν το ενδομητριο μου είναι έτοιμο να δεχτεί κάποια διαδικασία... Στην ivf θα πήγαινε η ετ από Σεπτέμβρη οπότε θα είχε περάσει και 1 μήνας να ηρεμησει.... Θα τον ρωτήσω για σπερματεγχιση πάντως! Ξέρει καμία το κόστος; 

 

Γίνεται και με κατεψυγμένο. Έχω κάνει δυο. Αν θυμάμαι καλά 200-300 ευρώ κοστίζει μαζί με την επεξεργασία του σπέρματος. Καλά το σκέφτηκες. Θα μπορούσες όμως να πάρεις το ωάριο του μήνα, να το γονιμοποιησεις και να μπει κατάψυξη αν δεν είσαι έτοιμη για εμβρυομεταφορα. Και τον Σεπτέμβρη παίρνεις το επόμενο και αν πάνε όλα καλά βάζεις ένα φρέσκο και ένα κατεψυγμένο. Νομιζω ο γιατρός σου θα σου προτείνει το καλύτερο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλησπέρα και καλή αρχή. Ότι και να σου πούμε στην τύχη θα είναι. Θέλει να ξεκινήσεις με 225, θα πας να σε δει και αν έχουν δουλέψει οι ενέσεις και έχεις ωοθυλακια λογικά θα χρειαστεί να συνεχίσεις 1-2 μέρες ακόμα σίγουρα. Αν όμως δεν έχει αντιδράσει ο οργανισμός σου θα στις σταματήσει και θα συνεχίσεις φυσικά. Εγώ θα έλεγα να μιλήσεις με τον φαρμακοποιό, να δεις αν έχει διαθέσιμες gonal και μετά να αποφασίσεις. Μην πετάς τα λεφτά σου, απλά να είσαι σίγουρη οτι θα βρεις αν χρειαστεί!

Γίνεται και με κατεψυγμένο. Έχω κάνει δυο. Αν θυμάμαι καλά 200-300 ευρώ κοστίζει μαζί με την επεξεργασία του σπέρματος. Καλά το σκέφτηκες. Θα μπορούσες όμως να πάρεις το ωάριο του μήνα, να το γονιμοποιησεις και να μπει κατάψυξη αν δεν είσαι έτοιμη για εμβρυομεταφορα. Και τον Σεπτέμβρη παίρνεις το επόμενο και αν πάνε όλα καλά βάζεις ένα φρέσκο και ένα κατεψυγμένο. Νομιζω ο γιατρός σου θα σου προτείνει το καλύτερο!!!

Δεν προλαβαίνουμε να γονιμοποιησουμε γτ κλείνει το κέντρο στις 4 Αυγούστου. Αυτό είναι το θέμα, αλλιώς θα κάναμε κανονικά όλη τη διαδικασία της ωοληψιας. Γι αυτό έλεγα σπερματεγχυση που δεν χρειάζεται γονιμοποίηση.  3κτος αν καταλάβαινω κάτι λάθος στη διαδικασία 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλησπέρα και καλή αρχή. Ότι και να σου πούμε στην τύχη θα είναι. Θέλει να ξεκινήσεις με 225, θα πας να σε δει και αν έχουν δουλέψει οι ενέσεις και έχεις ωοθυλακια λογικά θα χρειαστεί να συνεχίσεις 1-2 μέρες ακόμα σίγουρα. Αν όμως δεν έχει αντιδράσει ο οργανισμός σου θα στις σταματήσει και θα συνεχίσεις φυσικά. Εγώ θα έλεγα να μιλήσεις με τον φαρμακοποιό, να δεις αν έχει διαθέσιμες gonal και μετά να αποφασίσεις. Μην πετάς τα λεφτά σου, απλά να είσαι σίγουρη οτι θα βρεις αν χρειαστεί!

Γίνεται και με κατεψυγμένο. Έχω κάνει δυο. Αν θυμάμαι καλά 200-300 ευρώ κοστίζει μαζί με την επεξεργασία του σπέρματος. Καλά το σκέφτηκες. Θα μπορούσες όμως να πάρεις το ωάριο του μήνα, να το γονιμοποιησεις και να μπει κατάψυξη αν δεν είσαι έτοιμη για εμβρυομεταφορα. Και τον Σεπτέμβρη παίρνεις το επόμενο και αν πάνε όλα καλά βάζεις ένα φρέσκο και ένα κατεψυγμένο. Νομιζω ο γιατρός σου θα σου προτείνει το καλύτερο!!!

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

χτες μάζεψα τα πράγματά μου κ γύρισα στο πατρικό μου. Τα σκυλάκια μου τα άφησα πίσω αφού εδώ δεν μπορώ να τα φέρω. Σήμερα με παίρνει τηλέφωνο ο προκομένος κ μου λέει ότι θα πάει να αφήσει τα σκυλιά στον πατέρα του στη Λούτσα γιατί έχει πολλή δουλειά κ δεν προλαβαίνει να τα  βγάζει βόλτα.

Εν τω μεταξύ στη Λούτσα είναι χάλια για τα σκυλιά κ ο πεθερός έχει την καρδιά του κ πολύ αμφιβάλλω αν θα τα προσέξει. 

Ρε κορίτσια λύσσαξε να φύγω από το σπίτι που τα φρόντιζα μια χαρά για να πάει να τα πετάξει στη Λούτσα.. Δεν μπορώ να το πιστέψω.. τι άλλο θα κάνει πια.. δεν σεβάστηκε εμένα, δεν σεβάστηκε το αγέννητο μωρό, τώρα δεν σέβεται ούτε τα σκυλάκια μας.. Πραγματικά έχω τρελαθεί κ δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Δεν μπορώ να διανοηθώ πόσο πολύ ήθελε να με ξεφορτωθεί απ’ το σπίτι του ώστε να την πληρώσουν και τα σκυλιά.. Εμένα μου φέρθηκε σαν σκουπίδι, το μωρό κ τα σκυλιά που δεν έφταιξαν σε τίποτα γιατί να την πληρώνουν;;

Είμαι να σκάσω.. 

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Linoula είπε:

Πολύ λυπάμαι και σε καταλαβαίνω.. έχεις σκεφτεί να απευθυνθείτε και σε άλλο κέντρο? 

Ναι θα ξεκινήσουμε σε κέντρο της Θεσσαλονίκης αυτή τη φορά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , Angot είπε:

Δεν προλαβαίνουμε να γονιμοποιησουμε γτ κλείνει το κέντρο στις 4 Αυγούστου. Αυτό είναι το θέμα, αλλιώς θα κάναμε κανονικά όλη τη διαδικασία της ωοληψιας. Γι αυτό έλεγα σπερματεγχυση που δεν χρειάζεται γονιμοποίηση.  3κτος αν καταλάβαινω κάτι λάθος στη διαδικασία 

Η σπερματέγχυση γίνεται τη μέρα που θα έκανες την ωοληψια, όποτε λογικά προλαβαίνεις. Μπορείς επίσης να καταψύξεις το ωάριο, εγώ αν προλάβω μέχρι τέλος του μήνα αυτό θα κάνω. Κατάψυξη και γονιμοποίηση τον Σεπτέμβρη. Καλή επιτυχία ότι και αν κανείς!!!

πρίν από 20 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

χτες μάζεψα τα πράγματά μου κ γύρισα στο πατρικό μου. Τα σκυλάκια μου τα άφησα πίσω αφού εδώ δεν μπορώ να τα φέρω. Σήμερα με παίρνει τηλέφωνο ο προκομένος κ μου λέει ότι θα πάει να αφήσει τα σκυλιά στον πατέρα του στη Λούτσα γιατί έχει πολλή δουλειά κ δεν προλαβαίνει να τα  βγάζει βόλτα.

Εν τω μεταξύ στη Λούτσα είναι χάλια για τα σκυλιά κ ο πεθερός έχει την καρδιά του κ πολύ αμφιβάλλω αν θα τα προσέξει. 

Ρε κορίτσια λύσσαξε να φύγω από το σπίτι που τα φρόντιζα μια χαρά για να πάει να τα πετάξει στη Λούτσα.. Δεν μπορώ να το πιστέψω.. τι άλλο θα κάνει πια.. δεν σεβάστηκε εμένα, δεν σεβάστηκε το αγέννητο μωρό, τώρα δεν σέβεται ούτε τα σκυλάκια μας.. Πραγματικά έχω τρελαθεί κ δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Δεν μπορώ να διανοηθώ πόσο πολύ ήθελε να με ξεφορτωθεί απ’ το σπίτι του ώστε να την πληρώσουν και τα σκυλιά.. Εμένα μου φέρθηκε σαν σκουπίδι, το μωρό κ τα σκυλιά που δεν έφταιξαν σε τίποτα γιατί να την πληρώνουν;;

Είμαι να σκάσω.. 

Μην σκας!!! Καλή αρχή θα σου πω εγώ. Όσο για τα σκυλάκια είναι πολύ άσχημο αυτό που κάνει. Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου και η γνώμη μου είναι να βρεις ένα σπίτι αν μπορείς να μείνεις μόνη σου. Μετά από τέτοιες καταστάσεις δεν ξέρω αν βοηθάει η παρουσία γονιών σε 24ωρη βάση. Μόλις το καταφέρεις αυτό πάρε τα σκυλάκια σου, φρόντιζε τον μπέμπη σου και όλα θα πάρουν τον δρόμο τους!!! Τα καλύτερα έρχονται!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Σποράκι είπε:

Η σπερματέγχυση γίνεται τη μέρα που θα έκανες την ωοληψια, όποτε λογικά προλαβαίνεις. Μπορείς επίσης να καταψύξεις το ωάριο, εγώ αν προλάβω μέχρι τέλος του μήνα αυτό θα κάνω. Κατάψυξη και γονιμοποίηση τον Σεπτέμβρη. Καλή επιτυχία ότι και αν κανείς!!!

Έτσι όπως λες κατάψυξη και μετα γονιμοποίηση προλαβαίνω αλλά Ο γιατρός μ δεν θέλει να καταψυχει ωαρια. Προτιμα έμβρυα ή σπέρμα... 

Οπότε βλέπεις; αυτός ο μήνας θα πάει χαμένος από όλες τις απόψεις . Έλεγα μηπως έκανα μια σπερματεγχιση τουλάχιστον να δώσω μια ευκαιρία, μηοως και τύχει... Είμαι και φρέσκια από αποξεση και λένε ότι είναι πιο γόνιμο το έδαφος. Έχουμε καλό σπέρμα και ανοιχτές σάλπιγγες! 

Αχχχ καλή μας επιτυχία! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Κι εγω στο γεν. ειμαι, οταν δεν ειναι καλα δεν τα βάζουν καν ειμαι σιγουρη γι αυτο. Οποτε υποθέτω οτι αφου εισαι εκεί εχετε ψάξει το κομμάτι της μήτρας εχεις κανει αντιβιωσεις κλπ.

Το έχουμε ψάξει και είναι οκ.

Δε διαφωνώ ότι αν δεν είναι καλά δεν τα βάζουν αυτό που έγινε σε εμένα είναι παντα να μου λένε είναι άριστα ή πάρα πολύ καλά ενώ πιθανόν δεν ήταν. 

Στην προτελευταία προσπάθεια μου έβαλαν τέσσερα δύο άριστα και δύο παρά πολύ καλά και με πονηρεψε ο γυναικολόγος μου  ο οποίος μου είπε: αν ήταν τόσο καλά δε θα σου έβαζαν 4.

Στην επόμενη προσπάθεια όταν με πήραν για να μου πουν ότι την επόμενη θα μεταφέραμε μια άριστη και μια παρα πολύ καλή βλαστοκιστη. Ρώτησα την κοπέλα: δηλαδή είναι 5ΑΑ, 4ΑΑ?  Και μου τα μασαγαν τελικά έγιναν μια καλή και μια πολύ καλή χωρίς πάλι να μου απαντήσει ακριβώς την αξιολόγηση που διαβάζω εδώ σε άλλα κορίτσια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Σποράκι είπε:

 

Μην σκας!!! Καλή αρχή θα σου πω εγώ. Όσο για τα σκυλάκια είναι πολύ άσχημο αυτό που κάνει. Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου και η γνώμη μου είναι να βρεις ένα σπίτι αν μπορείς να μείνεις μόνη σου. Μετά από τέτοιες καταστάσεις δεν ξέρω αν βοηθάει η παρουσία γονιών σε 24ωρη βάση. Μόλις το καταφέρεις αυτό πάρε τα σκυλάκια σου, φρόντιζε τον μπέμπη σου και όλα θα πάρουν τον δρόμο τους!!! Τα καλύτερα έρχονται!

Μακάρι να ήταν όλα τόσο εύκολα.. Σπίτι μάλλον θα βρω στην Κόρινθο αλλά μέχρι τότε δεν νομίζω πως θα μπορούσα να ανταπεξέλθω μόνη μου με ένα μωρό κ 2 σκυλιά. Δεν είμαι κ σούπεργουμαν. 

Μετά τις 2 Αυγούστου που έχω ραντεβού με το γιατρό θα πάω Κόρινθο κ θα πάρω κ τα σκυλιά. Να κάνει ήρεμος τις διακοπές του ο προκομένος χωρίς όλους εμάς.. 

Έρχονται δύσκολες μέρες αλλά θα προσπαθήσω να τα καταφέρω. Σίγουρα χρειάζομαι βοήθεια όμως.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Simodoro είπε:

Το έχουμε ψάξει και είναι οκ.

Δε διαφωνώ ότι αν δεν είναι καλά δεν τα βάζουν αυτό που έγινε σε εμένα είναι παντα να μου λένε είναι άριστα ή πάρα πολύ καλά ενώ πιθανόν δεν ήταν. 

Στην προτελευταία προσπάθεια μου έβαλαν τέσσερα δύο άριστα και δύο παρά πολύ καλά και με πονηρεψε ο γυναικολόγος μου  ο οποίος μου είπε: αν ήταν τόσο καλά δε θα σου έβαζαν 4.

Στην επόμενη προσπάθεια όταν με πήραν για να μου πουν ότι την επόμενη θα μεταφέραμε μια άριστη και μια παρα πολύ καλή βλαστοκιστη. Ρώτησα την κοπέλα: δηλαδή είναι 5ΑΑ, 4ΑΑ?  Και μου τα μασαγαν τελικά έγιναν μια καλή και μια πολύ καλή χωρίς πάλι να μου απαντήσει ακριβώς την αξιολόγηση που διαβάζω εδώ σε άλλα κορίτσια 

Στο γεν... ήμουν και εγώ. Την πρώτη φορά μου είπε ότι δεν είναι καλά τα έμβρυα και αν θέλω να τα βάλουμε, έτσι μόνο και μόνο για να το δούμε. Αλλά το ήξερα εξ αρχής ότι τζάμπα η προσπάθεια. Τη δεύτερη φορά μου είπαν ότι μου έβαλαν 3 πολύ καλά έμβρυα.  Πιάστηκαν και τα  3 στην αρχή και τελικά έμεινε το 1.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...