Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Έχω πολλές μέρες να μπω και έχω χάσει τα νέα σας,  αργότερα θα κάτσω να τα διαβάσω όσα γράψατε. 

10 Ιουνίου έκανα αβερκαπ 22 μέρα για να κάνω εμβρυομεταφορα στον επόμενο κύκλο. Την μέρα που ήταν να αδιαθετησω βγήκα θετική σε κοβινγ και έτσι ο γιατρός μου το ακύρωσε και μου είπε Σεπτέμβριο να ξεκινήσω. Η περίοδος μου ήρθε κανονικά στις 31 μέρες κράτησε 5 μέρες αλλά μετά για 5 μέρες είχα λίγο αίμα σχεδόν καθημερινά. Ο γιατρός μου είπε ότι πιθανόν είναι παρενέργεια του κοβιντ . Πλέον είμαι 35 μέρα, στον αμεσως επόμενο κύκλο της αβερκαπ και ακόμη δεν μου ήρθε περίοδος.  Κυστες δεν είχα ποτέ,  έκανα τεστ 31 μέρα αλλά απόγευμα και βγήκε αρνητικό,  θα ξανακάνω τεστ με πρωινά ουρά την Δευτέρα,  λέτε να έγινε κάνα θαύμα? Η δεν υπάρχει πιθανότητα?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Ουτε εμφυτευσης ομως θα μπορουσε να ειναι αφου εχω παρει 2 χοριακες καλες ..αυτα γιατι πρεπει να συμβαινουν??:(

Τουλάχιστο με το φόρουμ δεν εχεις την απορία, γιατι σε μενα. Βλέπεις ειναι πολυ συχνό φαινόμενο.

1 hour ago, ´Ισιδα είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έχω πολλές μέρες να μπω και έχω χάσει τα νέα σας,  αργότερα θα κάτσω να τα διαβάσω όσα γράψατε. 

10 Ιουνίου έκανα αβερκαπ 22 μέρα για να κάνω εμβρυομεταφορα στον επόμενο κύκλο. Την μέρα που ήταν να αδιαθετησω βγήκα θετική σε κοβινγ και έτσι ο γιατρός μου το ακύρωσε και μου είπε Σεπτέμβριο να ξεκινήσω. Η περίοδος μου ήρθε κανονικά στις 31 μέρες κράτησε 5 μέρες αλλά μετά για 5 μέρες είχα λίγο αίμα σχεδόν καθημερινά. Ο γιατρός μου είπε ότι πιθανόν είναι παρενέργεια του κοβιντ . Πλέον είμαι 35 μέρα, στον αμεσως επόμενο κύκλο της αβερκαπ και ακόμη δεν μου ήρθε περίοδος.  Κυστες δεν είχα ποτέ,  έκανα τεστ 31 μέρα αλλά απόγευμα και βγήκε αρνητικό,  θα ξανακάνω τεστ με πρωινά ουρά την Δευτέρα,  λέτε να έγινε κάνα θαύμα? Η δεν υπάρχει πιθανότητα?

 

Πιθανότητα πάντα υπάρχει αλλα εδώ εχεις δυο παραμέτρους που μπορούν να εξηγήσουν την καθυστέρηση τον κοβιντ και την αβερκαπ. Άποψη μου κάνε μια χοριακη την Δευτέρα και μην ξανασχοληθεις θα σου έρθει οταν ειναι.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Καντι είπε:

Τουλάχιστο με το φόρουμ δεν εχεις την απορία, γιατι σε μενα. Βλέπεις ειναι πολυ συχνό φαινόμενο.

Πιθανότητα πάντα υπάρχει αλλα εδώ εχεις δυο παραμέτρους που μπορούν να εξηγήσουν την καθυστέρηση τον κοβιντ και την αβερκαπ. Άποψη μου κάνε μια χοριακη την Δευτέρα και μην ξανασχοληθεις θα σου έρθει οταν ειναι.

Ναι μάλλον αυτό θα κάνω.. για να τελειώνω με αυτό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Αυριο θα κάνω υστεροσκοπηση στο ιατρειο του γιατρου χωρίς μέθη για να παρει δείγμα από τη μήτρα για μικρόβια μικροβιωμα.Μου ειπε μια ώρα νωρίτερα να παρω παυσιπονο. Ρώτησα τη γραμματέα όταν έκλεισα το ραντεβού κ είπε για buscopan plus. Η φαρμακοποιος όμως μου ειπε οτι αυτό είναι για τις συσπασεις κ οχι για τον πονο. Έχετε κάποιο να μου προτεινετε? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια! Για όσες θυμάστε έκανα εμβρυομεταφορα δύο έμβρυα τρίτης μέρας την τρίτη 12/7. Χθες έκλειναν οι 14 μέρες. Αποφάσισα ν πάω για χοριακη τη Δευτέρα (ο γιατρός ζήτησε την τρίτη). Σήμερα λοιπόν, επειδή ο καλός μου σύζυγος δεν κρατιόταν με έβαλε πριν λίγο να κάνω τεστακι. Και είναι θετικό. Θα πάω να το βάλω στο προφίλ να μου πείτε πως σας φαίνεται. Δεν μπορώ να το πιστεψω. Κλαίω και είμαι μουδιασμενη! 

Μας φαινεται θετικοτατο! Τι τελεια εικονα! Μπραβο κοριτσι μου! Μια μεγαλη χοριακη να εχεις αυριο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Μας φαινεται θετικοτατο! Τι τελεια εικονα! Μπραβο κοριτσι μου! Μια μεγαλη χοριακη να εχεις αυριο! 

Ευχαριστώ πολυυυ! Άρχισα την παράνοια τώρα, μήπως έπρεπε να είναι πιο έντονο και τα συναφή. Μέχρι να κρατήσουμε μωρά μας βλέπω για το δρομοκαιτειο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια! Για όσες θυμάστε έκανα εμβρυομεταφορα δύο έμβρυα τρίτης μέρας την τρίτη 12/7. Χθες έκλειναν οι 14 μέρες. Αποφάσισα ν πάω για χοριακη τη Δευτέρα (ο γιατρός ζήτησε την τρίτη). Σήμερα λοιπόν, επειδή ο καλός μου σύζυγος δεν κρατιόταν με έβαλε πριν λίγο να κάνω τεστακι. Και είναι θετικό. Θα πάω να το βάλω στο προφίλ να μου πείτε πως σας φαίνεται. Δεν μπορώ να το πιστεψω. Κλαίω και είμαι μουδιασμενη! 

Υπεροχο!!! Πολυ παρα πολυ χαιρομαι!!! Μια τελεια χοριακη σου ευχομαι!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια! Για όσες θυμάστε έκανα εμβρυομεταφορα δύο έμβρυα τρίτης μέρας την τρίτη 12/7. Χθες έκλειναν οι 14 μέρες. Αποφάσισα ν πάω για χοριακη τη Δευτέρα (ο γιατρός ζήτησε την τρίτη). Σήμερα λοιπόν, επειδή ο καλός μου σύζυγος δεν κρατιόταν με έβαλε πριν λίγο να κάνω τεστακι. Και είναι θετικό. Θα πάω να το βάλω στο προφίλ να μου πείτε πως σας φαίνεται. Δεν μπορώ να το πιστεψω. Κλαίω και είμαι μουδιασμενη! 

Καλε ειναι καραθετικοτατο!!!! Συγχαρητήρια κοριτσακι μου!!! Με το καλο μια μεγαλη χοριακη αυριο!!!! Θα περιμένουμε νεα σου!!!!


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , winspert είπε:

Καλε ειναι καραθετικοτατο!!!! Συγχαρητήρια κοριτσακι μου!!! Με το καλο μια μεγαλη χοριακη αυριο!!!! Θα περιμένουμε νεα σου!!!!

Ευχαριστώ πολύυυυ!!! Τρέμω ολόκληρη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια! Για όσες θυμάστε έκανα εμβρυομεταφορα δύο έμβρυα τρίτης μέρας την τρίτη 12/7. Χθες έκλειναν οι 14 μέρες. Αποφάσισα ν πάω για χοριακη τη Δευτέρα (ο γιατρός ζήτησε την τρίτη). Σήμερα λοιπόν, επειδή ο καλός μου σύζυγος δεν κρατιόταν με έβαλε πριν λίγο να κάνω τεστακι. Και είναι θετικό. Θα πάω να το βάλω στο προφίλ να μου πείτε πως σας φαίνεται. Δεν μπορώ να το πιστεψω. Κλαίω και είμαι μουδιασμενη! 

Θετικοτατο είναι κοριτσι μ, συγχαρητήρια! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια! Για όσες θυμάστε έκανα εμβρυομεταφορα δύο έμβρυα τρίτης μέρας την τρίτη 12/7. Χθες έκλειναν οι 14 μέρες. Αποφάσισα ν πάω για χοριακη τη Δευτέρα (ο γιατρός ζήτησε την τρίτη). Σήμερα λοιπόν, επειδή ο καλός μου σύζυγος δεν κρατιόταν με έβαλε πριν λίγο να κάνω τεστακι. Και είναι θετικό. Θα πάω να το βάλω στο προφίλ να μου πείτε πως σας φαίνεται. Δεν μπορώ να το πιστεψω. Κλαίω και είμαι μουδιασμενη! 

Συγχαρητήρια και εύχομαι μια ήρεμη εγκυμοσύνη. Επειδή και εγώ έχω βάλει ένα έμβρυο 3 ημερών στις 18/7 και είμαι στην αναμονή της χοριακης, μπορείς να μας πεις τι διαιρεσεις είχαν τα εμβρυα σου?Η γενικά τι σου είχε πει ο γιατρός για τα έμβρυα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια! Για όσες θυμάστε έκανα εμβρυομεταφορα δύο έμβρυα τρίτης μέρας την τρίτη 12/7. Χθες έκλειναν οι 14 μέρες. Αποφάσισα ν πάω για χοριακη τη Δευτέρα (ο γιατρός ζήτησε την τρίτη). Σήμερα λοιπόν, επειδή ο καλός μου σύζυγος δεν κρατιόταν με έβαλε πριν λίγο να κάνω τεστακι. Και είναι θετικό. Θα πάω να το βάλω στο προφίλ να μου πείτε πως σας φαίνεται. Δεν μπορώ να το πιστεψω. Κλαίω και είμαι μουδιασμενη! 

Αχ τι ωραία!!!!! Συγχαρητήρια! Αντε κ μεγάλες χοριακες από αυριο! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Nana82 είπε:

Συγχαρητήρια και εύχομαι μια ήρεμη εγκυμοσύνη. Επειδή και εγώ έχω βάλει ένα έμβρυο 3 ημερών στις 18/7 και είμαι στην αναμονή της χοριακης, μπορείς να μας πεις τι διαιρεσεις είχαν τα εμβρυα σου?Η γενικά τι σου είχε πει ο γιατρός για τα έμβρυα?

Σας ευχαριστώ όλες κοριτσια μου! 

Τα εμβρυακια ήταν ποιοτικά αα και αβ μου είπε η εμβρυολογος. Εγώ είχα διαβάσει στο φόρουμ ότι τέτοια αξιολόγηση δίνουν στις βλαστοκυστες, οπότε ρώτησα και για τις διαιρέσεις τους. Μου είπαν ότι το πρωί της Τρίτης μέρας είχαν ξεπεράσει τις 8 διαιρέσεις και έφτασαν τις 10. Χαρακτηριστικά μου είπε ότι αναπτύσσονται γρήγορα και ειναι σα να εφτασαν στο απόγευμα της ίδιας μέρας. Και να μην ανησυχώ, γιατί υπαρχουν έρευνες που δειχνουν ότι αυτά τα εμβρυακια έχουν καλή δυναμική. Εύχομαι ένα θετικό τεστ και σε εσένα κορίτσι μου! Δύο έβαλες? Τι διαιρέσεις είχαν? 

Link to comment
Share on other sites

On 22/7/2022 at 12:10 ΠΜ, Tintin είπε:

Κορίτσια γεια σας, θα ήθελα να ρωτησω κάτι.. Είμαι στην τριτη μέρα μετα απο απόξεση κ πριν λίγο μαζί με το αίμα είχα κ λιγα κομματάκια όπως στην περίοδο, είναι φυσιολογικό; γνωρίζει καμια;

Ναι είναι φυσιολογικό, εγώ είχα για 10 μέρες περίπου λίγα καφέ υγρά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...