Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , winspert είπε:

Εγω κοπέλα μου ....και απεκτησα το αγορακι μου!!! Καλη επιτυχία σου εύχομαι!!!

Συγχαρητήρια κοριτσακι μου...Καλους διπλασιασμους... Κατι έχεις υπολογίσει λαθος...Δεν μπορεί να εκανες τεστ τη 17η μερα...μαλλον τη 12 η εχεις κανει...

Σε ευχαριστω πολυυυ!
Ναι τη 12η εκανα αλλα προσθεσα κ τις 5 μερες που ειναι η βλαστοκυστη.. βλακεια εκανα;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , eleonora85 είπε:

Σε ευχαριστω πολυυυ!
Ναι τη 12η εκανα αλλα προσθεσα κ τις 5 μερες που ειναι η βλαστοκυστη.. βλακεια εκανα;

 

Εσυ κρατας οτι εκανες χοριακη τη 12η μερα και το νούμερο ειναι απλα σούπερ...Μη σε νοιάζει τίποτα άλλο!!!!

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eleonora85 είπε:

Καλημερα σε ολες!
Χθες η 1η χοριακη κ ηταν 316 !!
Με 2 βλαστοκυστες 5 ημερων. Αυριο εχουμε τη 2η χοριακη κ το αγχος δεν τελειωνει ποτε (μαλλον αυξανεται)..
 

 

1 hour ago, eleonora85 είπε:

Μετρησα οτι ηταν η 17η μερα (αν βαλω κ 5 μερες της βλαστοκυστης) κ βλεπω οτι σαν τιμη ειναι λιγο χαμηλη..

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Καλους διπλασιασμους να έχεις! Εύχομαι όλα να εξελιχθούν υπέροχα! Μια χαρά είναι η τιμή σου. Ο διπλασιασμός σε νοιάζει. Εμένα 16η μέρα (με βάση το πώς τα μετράς εσυ) ήταν 185 και δύο μέρες μετά 479. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Kate92 είπε:

 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Καλους διπλασιασμους να έχεις! Εύχομαι όλα να εξελιχθούν υπέροχα! Μια χαρά είναι η τιμή σου. Ο διπλασιασμός σε νοιάζει. Εμένα 16η μέρα (με βάση το πώς τα μετράς εσυ) ήταν 185 και δύο μέρες μετά 479. 

Σε ευχαριστω :wub:
Εσυ πως πας;; Συνεχιζεις με χοριακες; 

Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2022 at 12:28 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ Ήμασταν εκτός Θεσσαλονίκης,φύγαμε μέσ' στη νύχτα για την κλινική και όταν τελείωσε όλο αυτό ξαναγυρίσαμε πίσω ,μεγάλη ταλαιπωρία. Ευτυχώς είναι καλά το κορίτσι μου και ηρέμησα. Πάντως είναι κάτι που όντως θέλει μεγάλη προσοχή,εγώ το είπα στο γιατρό μετά από τρεις μέρες,ενώ κανονικά θέλει να τον ενημερώσεις αμέσως μόλις δεις μεγάλη ροή.

Με εξοργίζει όταν πχ βρίσκομαι σε μια παρέα και πετάγεται ο κάθε άσχετος να μου πει την αποψαρα του και μάλιστα με επικριτικό ύφος. Εχώ βαρεθεί να ακούω αυτό το " Εμένα η αδερφή μου όταν ήταν έγκυος" και το " Μην αγχώνεσαι,κάνεις κακό στο μωρό". Δλδ το ότι είμαι στον έκτο και ακόμα κάνω εμετούς ας πούμε,φταίω εγώ που είμαι σαν άνθρωπος αγχωδης και αυτό προκαλεί τις αναγουλες και τις καούρες (μιλάμε για επιστήμονες όχι αστεία). Όπως λέει ο γιατρός μου,στη χώρα αυτή ο καθένας έχει άποψη για τα πάντα και στην τελική δεν ξέρει τι του γίνεται 

Όπως τα λες,για εμάς που έχουμε περάσει τόσα πολλά με τα γυναικολογικα,είναι διπλάσιο το άγχος της εγκυμοσύνης. Αλλά δεν μπορεί να το καταλάβει αυτό ο καθένας, χρειάζεται ενσυναίσθηση και αυτό είναι κάτι που δεν το βρίσκεις εύκολα στους ανθρώπους 

Καλησπέρα blue velvet μου! Ηθελα να σ ρωτησω ποση μεγαλη διαρροή υγρών ειχες;;  Δηλαδη γέμιζε το σερβιετακι ανα ποση ωρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , eleonora85 είπε:

Σε ευχαριστω :wub:
Εσυ πως πας;; Συνεχιζεις με χοριακες; 

Όχι! Δεν ήθελε τρίτη ούτε ο εξωσωματικος,ούτε ο γυναικολόγος. Και νιώθω ευγνώμων για αυτό, γιατί τελικά είναι πολύ αγχωτική σαν διαδικασία. Περιμένω την επόμενη εβδομάδα που θα κάνω τον πρώτο υπέρηχο. Με πάει κατευθείαν για καρδουλα. Έχω λίγο άγχος βέβαια, αλλά προσπαθώ να μένω ήρεμη. Από συμπτώματα έχεις τπτ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Καλησπέρα blue velvet μου! Ηθελα να σ ρωτησω ποση μεγαλη διαρροή υγρών ειχες;;  Δηλαδη γέμιζε το σερβιετακι ανα ποση ωρα;

Καλησπέρα!!Είχα ένα τριήμερο που άλλαζα εσώρουχο δύο φορές τη μέρα μετά το μπάνιο. Δεν ήταν υγρό όλο το εσώρουχο,ένα μέρος μόνο. Αλλά είναι σοβαρό ,οπότε αν δεις και εσύ πως έχεις παραπανω ροή,να πάρεις το γιατρό σου αμέσως 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα!!Είχα ένα τριήμερο και άλλαζα εσώρουχο δύο φορές τη μέρα μετά το μπάνιο. Δεν ήταν υγρό όλο το εσώρουχο,ένα μέρος μόνο. Αλλά είναι σοβαρό ,οπότε αν δεις και εσύ πως έχεις παραπανω ροή,να πάρεις το γιατρό σου αμέσως 

Εγω σημερα εχω αρκετα διάφανα υγρα..αλλα μια φορα που ξαναειχα μου ειχα πει ο γιατρός οτι ειναι απο τις ορμόνες κ οι εγκυες εχουν πολλα υγρα γενικα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Εγω σημερα εχω αρκετα διάφανα υγρα..αλλα μια φορα που ξαναειχα μου ειχα πει ο γιατρός οτι ειναι απο τις ορμόνες κ οι εγκυες εχουν πολλα υγρα γενικα 

Γενικά ναι,έχουμε περισσότερα υγρά στην εγκυμοσύνη σε σχέση με πριν. Εμένα ήταν κολπικα υγρά και ακράτεια,επειδή σε λίγες μπαίνω στον έβδομο και είναι ένα κλασικό σύμπτωμα του τελευταίου τριμήνου. Μάλλον η ακράτεια ήταν που με τρόμαξε τόσο πολύ,δεν το περίμενα καθόλου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Γενικά ναι,έχουμε περισσότερα υγρά στην εγκυμοσύνη σε σχέση με πριν. Εμένα ήταν κολπικα υγρά και ακράτεια,επειδή σε λίγες μπαίνω στον έβδομο και είναι ένα κλασικό σύμπτωμα του τελευταίου τριμήνου. Μάλλον η ακράτεια ήταν που με τρόμαξε τόσο πολύ,δεν το περίμενα καθόλου 

Ααα εγω σε μια βδομάδα θα μπω στην 14η βδομάδα …οποτε ελπιζω να ειναι ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Γενικά ναι,έχουμε περισσότερα υγρά στην εγκυμοσύνη σε σχέση με πριν. Εμένα ήταν κολπικα υγρά και ακράτεια,επειδή σε λίγες μπαίνω στον έβδομο και είναι ένα κλασικό σύμπτωμα του τελευταίου τριμήνου. Μάλλον η ακράτεια ήταν που με τρόμαξε τόσο πολύ,δεν το περίμενα καθόλου 

Ααα εγω σε μια βδομάδα θα μπω στην 14η βδομάδα …οποτε ελπιζω να ειναι ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, eleonora85 είπε:

Καλημερα σε ολες!
Χθες η 1η χοριακη κ ηταν 316 !!
Με 2 βλαστοκυστες 5 ημερων. Αυριο εχουμε τη 2η χοριακη κ το αγχος δεν τελειωνει ποτε (μαλλον αυξανεται)..
 

Συγχαρητήρια!!! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη και το άγχος σιγά σιγά να μειώνεται! Περιμένουμε τα νέα σου αύριο!

1 ώρα πρίν, eleonora85 είπε:

Μετρησα οτι ηταν η 17η μερα (αν βαλω κ 5 μερες της βλαστοκυστης) κ βλεπω οτι σαν τιμη ειναι λιγο χαμηλη..

Να μη τα κοιτάς αυτά γιατί είναι πολύ σχετικά! Δεν είναι δείκτης, ειδικά τώρα στην αρχή! Το σημαντικό είναι να γίνονται διπλασιασμοί!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Ααα εγω σε μια βδομάδα θα μπω στην 14η βδομάδα …οποτε ελπιζω να ειναι ολα καλα!

Ολα καλά θα πάνε μπισκοτάκι,σε λίγους μήνες θα σου φεύγουν τα τσισα :P

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια σήμερα δεν ξύπνησα καθόλου καλά. Ξύπνησα με μια θλίψη και θέλω συνέχεια να κλαίω. Επίσης βλέπω πολύ περίεργα και έντονα όνειρα. Πλησιάζει και το Σάββατο που θα κάνω χοριακη και από την μία ανυπομονώ από την άλλη φοβάμαι πολύ την αποτυχία 

Καλησπέρα κορίτσι μου!Μαζι θα την κάνουμε την χοριακη και ότι είναι να γίνει θα γίνει μην αγχώνεσαι!Εμενα είναι η Τρίτη μου φορά και βλέπουμε!Ολα καλά εύχομαι να σου πάνε!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

Να χαρείς το θαυματάκι σου, γλυκιά μου!!! Να μην υπάρξει τίποτα να σας πικράνει, τίποτα άλλο. Και επειδή την ώρα που το διατυπώνω, η φωνή της λογικής φωνάζει "είναι αδύνατον!", θα τροποποιήσω λιγάκι την ευχή: να έχετε πάντα τη δύναμη να αντιμετωπίζετε ό,τι κι αν έρθει.

Είναι πολύ μεγάλο το βάρος, για να προστεθεί κι αυτό της υποχρεωτικής απόλυτης ευτυχίας κατά την περίοδο της κύησης. Είναι μια πολύ επικίνδυνη περίοδος, με πολλές απαιτήσεις για το σώμα και την ψυχή των γυναικών, των θηλυκών γενικότερα. Αξίζουν οι εγκυμονούσες την αμέριστη υποστήριξή μας, τον σεβασμό μας, γιατί είναι μια δοκιμασία, θα επαναλάβω, που όρισε η φύση για ένα πλάσμα δυνατό, αλλά πλάσμα, ανθρώπινο, που πονά και δυστυχεί καμιά φορά και μέσα στην ευτυχία του. Και δεν πειράζει! Ας νιώθει η καθεμία, όπως νιώθει!!! Να μπορεί να το εκφράζει, χωρίς να φοβάται την επίκριση των άλλων, αυτό είναι δικαίωμα!! 

Εμείς εδώ είμαστε να ακούμε τη "γκρίνια" της καθεμιάς...κουράγιοοο

 

Εννοείται, δικαίωμα να νιώθει η κάθε μία όπως νιώθει και απολύτως σεβαστό! Εξάλλου η κάθε μία έχει ακολουθήσει τη δική της διαδρομή στη ζωή μέχρι να φτάσει στο στάδιο της μητρότητας, με τα δικά της προσωπικά βιώματα που την καθορίζουν. Η λέξη επίκριση δεν θα έπρεπε να υπάρχει καν. Και είναι κρίμα και άδικο για μια γυναίκα (για έναν ανθρώπο γενικότερα) δυσκολεμένο, να έχει να δέχεται και κριτικές επιπλέον. Προσωπικά έθεσα τη δική μου θέση, χωρίς την παραμικρή διάθεση κριτικής, απλά και μόνο για να ακουστεί και μία άλλη άποψη. Ολες οι οπτικές υπάρχουν και συνυπάρχουν γύρω μας, ακόμα και μέσα μας, γιατί εννοείται ότι ως ανθρώπινα όντα έχουμε και τις αντιφάσεις μας. Αυτές τις λίγες ακόμα σκέψεις ήθελα να μοιραστώ μαζί σας. Γιατί όπως είπες εδώ είμαστε για να τα λέμε κι αυτά!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...