Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 46 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Έκανα τεστ σήμερα και βγήκε αρνητικό. Έχω απογοητευτεί. Το είχα πιστέψει ότι θα πάει καλά 

Καλημέρα κοριτσάκι μου!Να σου υπενθυμίσω ότι το Σάββατο είναι η χοριακη μας που θα μας δώσει το τελικό αποτέλεσμα!Δεν απογοητευόμαστε και δεν το βάζουμε κάτω αν ειναι αρνητικό!Το προσπαθούμε πάλι τι να κάνουμε;Εμενα ειναι η τριτη προσπάθεια και θα κάνω και τεταρτη κ έχει ο θεός!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 48 λεπτά , Μυρακι είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!Να σου υπενθυμίσω ότι το Σάββατο είναι η χοριακη μας που θα μας δώσει το τελικό αποτέλεσμα!Δεν απογοητευόμαστε και δεν το βάζουμε κάτω αν ειναι αρνητικό!Το προσπαθούμε πάλι τι να κάνουμε;Εμενα ειναι η τριτη προσπάθεια και θα κάνω και τεταρτη κ έχει ο θεός!

Καλημερα. Ναι έχω ακόμα μια ελπίδα μήπως η χοριακη βγει θετική αν και νομίζω. Μάλλον τον εαυτό μας προσπαθούμε να παρηγορησουμε. Πιστεύω ότι αν ήμουν θα έβγαιναν και τα τεστ θετικά. Απλά σκέφτομαι ότι έχω μόνο για άλλη μια προσπάθεια. Μετά τι γίνεται? Πάμε πάλι από την αρχή? Και κυρίως σκέφτομαι τα χρήματα. Θα πρέπει να ξαναδωσουμε όλο αυτό το ποσο? Πολλά τα λεφτά ρε κορίτσια. Δεν ξέρω. Τα σκέφτομαι όλα σήμερα και έχω πέσει πολύ ψυχολογικά. Εσύ πως είσαι? 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Έκανα τεστ σήμερα και βγήκε αρνητικό. Έχω απογοητευτεί. Το είχα πιστέψει ότι θα πάει καλά 

Καλημερα σου.

Ειναι πολυ λογικο και ανθρωπινο και να στεναχωρεθεις και να απογοητευτεις και να κλαψεις αν το νιωθεις.

Και οταν εισαι ετοιμη να ξαναπροσπαθησεις.

 

Κανε ομως και μια χοριακη αυριο...

 

Δεν ηταν καλη μερα σημερα...και εγω εκανα ενα σπιτι, με 2 μερες καθυστερηση και βγηκε αρνητικο...και πολυ φοβαμαι τα χειροτερα τωρα, μην εχω καμια κυστη και τρεχουμε...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλημερα σου.

Ειναι πολυ λογικο και ανθρωπινο και να στεναχωρεθεις και να απογοητευτεις και να κλαψεις αν το νιωθεις.

Και οταν εισαι ετοιμη να ξαναπροσπαθησεις.

 

Κανε ομως και μια χοριακη αυριο...

 

Δεν ηταν καλη μερα σημερα...και εγω εκανα ενα σπιτι, με 2 μερες καθυστερηση και βγηκε αρνητικο...και πολυ φοβαμαι τα χειροτερα τωρα, μην εχω καμια κυστη και τρεχουμε...

Καλημερα. Πολύ λυπάμαι και για σένα. Γιατί φοβάσαι για κύστη? Λόγω της καθυστέρησης? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημερα. Ναι έχω ακόμα μια ελπίδα μήπως η χοριακη βγει θετική αν και νομίζω. Μάλλον τον εαυτό μας προσπαθούμε να παρηγορησουμε. Πιστεύω ότι αν ήμουν θα έβγαιναν και τα τεστ θετικά. Απλά σκέφτομαι ότι έχω μόνο για άλλη μια προσπάθεια. Μετά τι γίνεται? Πάμε πάλι από την αρχή? Και κυρίως σκέφτομαι τα χρήματα. Θα πρέπει να ξαναδωσουμε όλο αυτό το ποσο? Πολλά τα λεφτά ρε κορίτσια. Δεν ξέρω. Τα σκέφτομαι όλα σήμερα και έχω πέσει πολύ ψυχολογικά. Εσύ πως είσαι? 

Εχεις κοιταξει να περασεις απο την επιτροπη για τα φαρμακα?

Επισης με Αττικο και Ελενα που μιλησα δεν καθυστερουν πολυ τα ραντεβου τους. Ιδιως στο Αττικο...

Αν θελεις οποιαδηποτε πληροφορια πες μου.

πρίν από 11 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημερα. Πολύ λυπάμαι και για σένα. Γιατί φοβάσαι για κύστη? Λόγω της καθυστέρησης? 

Ναι...οσες φορες ειχ καθυστερηση στη ζωη μου ειχα κυστες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημερα. Ναι έχω ακόμα μια ελπίδα μήπως η χοριακη βγει θετική αν και νομίζω. Μάλλον τον εαυτό μας προσπαθούμε να παρηγορησουμε. Πιστεύω ότι αν ήμουν θα έβγαιναν και τα τεστ θετικά. Απλά σκέφτομαι ότι έχω μόνο για άλλη μια προσπάθεια. Μετά τι γίνεται? Πάμε πάλι από την αρχή? Και κυρίως σκέφτομαι τα χρήματα. Θα πρέπει να ξαναδωσουμε όλο αυτό το ποσο? Πολλά τα λεφτά ρε κορίτσια. Δεν ξέρω. Τα σκέφτομαι όλα σήμερα και έχω πέσει πολύ ψυχολογικά. Εσύ πως είσαι? 

Να σου πω κάτι επειδή διαβάζω πολλές συζητήσεις για το ποτε γίνεται η χοριακη μετά την εξωσωματική πολλά κορίτσια λένε στις 14 μέρες εμας μας είπαν στις 9-10 μέρες αν η χοριακη είναι αυτή που ανιχνεύει καλύτερα την εγκυμοσύνη από το τεστ γιατι να μην έχουμε ελπίδες όταν τα τεστ σου δίνουν ποσοστό 99% ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ και φαντάσου ότι η χοριακη πάλι μπορει να ειναι και σχετικά χαμηλή.

πρίν από 12 λεπτά , Μυρακι είπε:

Έχεις απόλυτο δικιο ότι είναι ψυχοφθόρο όλο αυτό ότι είναι οικονομικά δύσκολο για όλες μας αλλά αν κάτι το θέλεις πολυ όλα τ αλλά τα ξεπερνάς!Εδω θα είμαστε παρεούλα και θα βλέπουμε ποσο μακρυά είναι όλα αυτά που λέμε κάποια στιγμή!! ; )

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Chris_V είπε:

Εχεις κοιταξει να περασεις απο την επιτροπη για τα φαρμακα?

Επισης με Αττικο και Ελενα που μιλησα δεν καθυστερουν πολυ τα ραντεβου τους. Ιδιως στο Αττικο...

Αν θελεις οποιαδηποτε πληροφορια πες μου.

Ναι...οσες φορες ειχ καθυστερηση στη ζωη μου ειχα κυστες...

Έχω από την επιτροπη για άλλη μια προσπάθεια. Επίσης έχω άλλες δύο βλαστοκυστες ευτυχώς να με περιμένουν. Αυτή είναι η πρώτη εξωσωματικη που κάνω. Στο αττικό και το Ελενας δεν πληρώνεις? Ελπίζω να μην έχεις κύστη και να σου έρθει η περίοδος 

πρίν από 26 λεπτά , Μυρακι είπε:

Να σου πω κάτι επειδή διαβάζω πολλές συζητήσεις για το ποτε γίνεται η χοριακη μετά την εξωσωματική πολλά κορίτσια λένε στις 14 μέρες εμας μας είπαν στις 9-10 μέρες αν η χοριακη είναι αυτή που ανιχνεύει καλύτερα την εγκυμοσύνη από το τεστ γιατι να μην έχουμε ελπίδες όταν τα τεστ σου δίνουν ποσοστό 99% ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ και φαντάσου ότι η χοριακη πάλι μπορει να ειναι και σχετικά χαμηλή.

Έχεις απόλυτο δικιο ότι είναι ψυχοφθόρο όλο αυτό ότι είναι οικονομικά δύσκολο για όλες μας αλλά αν κάτι το θέλεις πολυ όλα τ αλλά τα ξεπερνάς!Εδω θα είμαστε παρεούλα και θα βλέπουμε ποσο μακρυά είναι όλα αυτά που λέμε κάποια στιγμή!! ; )

Ναι σε αυτό που λες έχεις δίκιο. Μακάρι να είναι έτσι και να έχουμε ελπίδα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Kallo είπε:

Έχω από την επιτροπη για άλλη μια προσπάθεια. Επίσης έχω άλλες δύο βλαστοκυστες ευτυχώς να με περιμένουν. Αυτή είναι η πρώτη εξωσωματικη που κάνω. Στο αττικό και το Ελενας δεν πληρώνεις? Ελπίζω να μην έχεις κύστη και να σου έρθει η περίοδος 

Ναι σε αυτό που λες έχεις δίκιο. Μακάρι να είναι έτσι και να έχουμε ελπίδα. 

Για Αττικο οπου βλεπω ηδη ενα γιατρο αν εχεις περασει επιτροπη δεν πληρωνεις τπτ, παρα μονο καποιες εξετασεις αιματος τις οποιες γραφουν.

Στο Ελενα λογικα τα ιδια, δεν εχω μιλησει ακομη με γιατρο γιατι τον Αυγουστο δεν κανουν ραντεβου ομως θα με βαλουν απο Σεπτεμβριο.

Και εγω με την πρωτη ειχα μονο ενα 3ων ημερων οποτε απο την αρχη θα το παω παλι...

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Ευτυχώς έχουμε τουλάχιστον αλλες δύο βλαστοκυστες. Αλλα αν δεν πετύχουν και αυτά μετά δεν έχω άλλα. Δεν ξέρω τι θα γίνει 

Λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα σου αν και είναι λίγο νωρίς για τεστ, εμένα μου ζητάει χοριακή στις 14 μέρες. Δεν στο λέω για να σου δώσω ελπίδες αλλά το Σάββατο να κανείς κανονικά την εξέταση σου. Όσο για την επόμενη φορά να ξέρεις ότι αν δεν πάει καλά θα κανείς τη διαδικασία από την αρχή, είναι απίστευτο το ποσό δύναμη βρίσκουμε σε όλη αυτή την διαδικασία. Μη σε αγχώνει το μετά, προχωρά με αυτές που έχεις και όλα καλά θα πάνε. Ευχομαι το Σάββατο να εκπλαγείς ευχάριστα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημερα. Ναι έχω ακόμα μια ελπίδα μήπως η χοριακη βγει θετική αν και νομίζω. Μάλλον τον εαυτό μας προσπαθούμε να παρηγορησουμε. Πιστεύω ότι αν ήμουν θα έβγαιναν και τα τεστ θετικά. Απλά σκέφτομαι ότι έχω μόνο για άλλη μια προσπάθεια. Μετά τι γίνεται? Πάμε πάλι από την αρχή? Και κυρίως σκέφτομαι τα χρήματα. Θα πρέπει να ξαναδωσουμε όλο αυτό το ποσο? Πολλά τα λεφτά ρε κορίτσια. Δεν ξέρω. Τα σκέφτομαι όλα σήμερα και έχω πέσει πολύ ψυχολογικά. Εσύ πως είσαι? 

Καλημέρα. Νομίζω ότι έκανες πολύ νωρίς τεστ. Αν είναι να κάνεις χοριακη το Σάββατο, πιστεύω πως είναι λογικό να σου βγει αρνητικό το τεστ. Είχα φίλη που είχε πάθει το ίδιο. Έκανε 3-4 μέρες νωρίτερα χοριακη και ήταν 0 και ξεκίνησε για να ξεπεράσει τον πόνο της να βγαίνει, να πίνει, να ξενυχτάει και ξαφνικά κάνει κ στις 14 μέρες και να σου μια χοριακη κανονικότατα θετική. Και έκανε τον γιο της. Μην το βάζεις κάτω από τώρα. 
 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα!Εύχομαι σε ΟΛΕΣ ένα μωράκι στην κοιλίτσα και μετά στην αγκαλίτσα!Θα ήθελα να μου πει αν έχει κάποια από εσάς  εμπειρία με αζωοσπερμία του συζύγου από καρκίνο και αν αντιμετωπίστηκε και υπήρξε θετική  έκβαση.Ο συζυγός μου είχε διαγνωστεί το 2015 με λευχαιμία και πριν ξεκινήσει το οτιδήποτε από φάρμακα και χημειοθεραπείες αποθήκευσε σπέρμα για μελλοντική χρήση.Πέρυσι αποφασισαμε να κάνουμε εξωσωματική μιας και για εμάς είναι ο μοναδικός τρόπος να αποκτήσουμε το μωράκι που τόσο ονειρευόμαστε και πληροφορηθήκαμε κατά την απόψυξη πως όλο το υλικό του συζύγου  ήταν κατεστραμένο..Μη ρωτήσετε πως..Δε μάθαμε και δε θα μαθουμε ποτέ....Ξεκινησε τις Profertil και το φθινόπωρο θα κάνουμε βιοψία όρχεων και ωοληψία ταυτοχρονα..

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Εγω πηρα ovitrelle, arvekap και cetrotide απ το φαρμακειο. Κ δεν ξερω κ εγω να σου πω την αληθεια αν θα τα χρησιμοποιησω καποια απ αυτα και για την μεταφορα. Εγω θα κανω ωοληψια Σεπτεμβρη κ μεταφορα Οκτώβρη μου ειπε δεν θελει να το κανω στον ιδιο κυκλο. Οποτε δεν μιλησαμε για αλλα φαρμακα. Κ οοολα αυτα δηλαδη που πηρα δεν μου ειπε αν θα τα χρησιμοποιησω ολα, απλα μου ειπε θα ξεκινησω με gonal, μου εδειξε πως να τις κανω κ ειπαμε θα μιλαμε κ θα μου λεει στην πορεια τι αλλο θα κανω. Απλα εγω τα πηρα γιατι ηταν να ξεκινησω Ιουλη αλλα κόλλησα κοβιντ κ παμε για Σεπτέμβρη. Καλη σου επιτυχια! 

Για τα αλλα φαρμακα ρωτα καλυτερα κ στο φαρμακειο οταν πας για να σου πουν αν χρειαζεσαι κατι εξτρα,σε σύριγγα κτλπ. Θα ξέρουν κ τα κοριτσια εδω πιο συγκεκριμενα... 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε εσένα καλή επιτυχία! 

Και εμείς Σεπτέμβριο θα ξεκινήσουμε θα κάνουμε ωοληψια και Οκτώμβριο  με το καλό θα τα βάλουμε ! 

Κορίτσια οποία είχε πάρει meriofert μου είπε δε θέλει ψυγείο αλλά γράφει πάνω μέχρι 25 βαθμούς να συντηρείται . Πειράζει αν τωρα που έχει ζέστη μείνει έξω όπως μου είπαν ? Δεν ξέρω αν έχει πάνω από 25 το σπίτι μου ανάβω και κλιματιστικό που και που ... Τα gonal τα έβαλα ψυγείο σε ένα ράφι . 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε εσένα καλή επιτυχία! 

Και εμείς Σεπτέμβριο θα ξεκινήσουμε θα κάνουμε ωοληψια και Οκτώμβριο  με το καλό θα τα βάλουμε ! 

Κορίτσια οποία είχε πάρει meriofert μου είπε δε θέλει ψυγείο αλλά γράφει πάνω μέχρι 25 βαθμούς να συντηρείται . Πειράζει αν τωρα που έχει ζέστη μείνει έξω όπως μου είπαν ? Δεν ξέρω αν έχει πάνω από 25 το σπίτι μου ανάβω και κλιματιστικό που και που ... Τα gonal τα έβαλα ψυγείο σε ένα ράφι . 

 

κι εγώ meriofert έχω πάρει και τις έχω εκτός ψυγείου και ανησύχησα κι εγώ με αυτό που ανέφερες και πήρα τηλ σε φαρμακείο (τον Ταλαρούγκα Χάρη) και μου είπε ότι μέχρι και 35 βαθμούς θεωρεί ότι είναι οκ. Δεν πρέπει να είναι ζεστά τα φιαλίδια.
Κι αν αγχώνομαι με τη θερμοκρασία μπορώ να τις βάλω στο ψυγείο και δεν θα πάθουν κάτι αλλά όχι πίσω στο ψυγείο και κρυσταλώσουν αλλά μπροστά μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

On 30/7/2022 at 12:29 ΜΜ, Kate92 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Έκανα δυο χοριακες και ήταν καλές. 185 η πρώτη και 479 η δεύτερη. Τώρα περιμενω για υπέρηχο. Κατευθείαν για καρδούλα με πάει ο γιατρός και είμαι σε αναμμένα καρβουνα. Πρώτη προσπάθεια, δύο έβαλα τριών ημερων! Εσύ σε τι φάση είσαι? Δε θυμαμαι, με συγχωρείς!

Μπράβο κορίτσι μου!! Μια τέλεια εγκυμοσύνη να έχεις !!!Όλα θα πάνε καλά! Εγώ είμαι σε ωοληψιες προς μελλοντική πρώτη ετ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Για Αττικο οπου βλεπω ηδη ενα γιατρο αν εχεις περασει επιτροπη δεν πληρωνεις τπτ, παρα μονο καποιες εξετασεις αιματος τις οποιες γραφουν.

Στο Ελενα λογικα τα ιδια, δεν εχω μιλησει ακομη με γιατρο γιατι τον Αυγουστο δεν κανουν ραντεβου ομως θα με βαλουν απο Σεπτεμβριο.

Και εγω με την πρωτη ειχα μονο ενα 3ων ημερων οποτε απο την αρχη θα το παω παλι...

 

Αααα ωραία αν δεν πετύχει και η επόμενη θα σου πω να μου πεις  περισσότερες λεπτομέρειες για αυτά να νοσοκομεία και γιατρούς αν ξέρεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...