Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Ivanka είπε:

καλως σας βρηκα! Ειμαι 38. Στο ιασω  ποιοι ειναι οι γιατροι?

 

Καλησπέρα κορίτσι μου...Έχει αρκετούς το Ιασώ κ εγω έχω ακούσει πολύ καλά λόγια από πολλές κοπέλες...εγώ που είμαι στο Ιασω κ θα πάω πρώτη φορά για την πρώτη μου εβρυομεταφορα τον Οκτώβριο πρώτα ο Θεός με το καλό...εγώ είμαι με τον Δημήτροπ.( Δεν ξέρω κ αν κανει να λέμε κ όνοματα βασικά) εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη μαζί του όσο κ με την μαία που εχουν..βέβαια εγώ έχω φτάσει μέχρι το σημείο της κρυοκαταψυξεις ωαρίων αλλά μου φάνηκε καλός πολυ καλός...βέβαια εδώ υπάρχουν κορίτσια που σίγουρα έχουν περισσότερη εμπειρία από εμένα...σου εύχομαι όλα τα καλά ότι κ να επιλέξεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

23 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Τελικά όλο λέω-λέω μυαλό δεν βάζω ομως...4 μέρες πριν την αναμενομενη μέρα περιόδου...με επιβεβαιωμένη ωορρεξια 19/7 με πολλές πολλές τιμιες προσπαθειες κ περιμένω τώρα στις 2/8...έχω εδώ κ 6 μέρες με πόνο στο στήθος πόνους χαμηλά στην κοιλιά..σήμερα δεεεε απίστευτη εξάντληση ενώ δεν έχω κανει τίποτα κ με μια νυστα που δεν άντεχα τα μάτια μου ανοικτά όλη μερα ..Σκέφτομαι...ξανά σκέφτομαι...λέω τον περασμενο μήνα σε τέτοια μέρα έδειξε αχνό θετικό με τεστακι που δείχνει 6 μέρες νωριτερα( άλλο που καταλήξε σε βιοχημική) κ με πιάνει ο διοαλος βραδιατικα κ κάνω τεστ 9:30 το βράδυ( 4 μέρες νωρίτερα) κ με τεστακι που λέει ότι θέλει να το κάνεις από την πρώτη μέρα καθυστέρηση γιατί φυσικά κ δεν είχα τεστ που θέλει νωρίτερα κ λέω σιγα...κ φυσικά Ναααα ένα αρνητικό....και φυσικά Ναααα κ τα δικά μουτρα στο πατωμα...δηλαδη τι περιμενα ηλικρεινα???...Δεν με νοιάζει το αρνητικό...με νοιάζει κ θυμώνω που δεν βάζω μυαλό κ που όσο κ να θέλω το μυαλό μου δεν ξεκολλάει..αυτα...ήθελα απλά κάπου να τα πω.

Μην στεναχωριέσαι, κολλάει το μυαλό, είναι λογικό αλλά προσπάθησε να κάνεις λίγο υπομονή, έρχεται το επόμενο μπεμπάκι σου, θα έρθει στην ώρα του.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ivanka είπε:

 

Κατάλαβα. Δε θα μπορούσατε να καταψύξετε το σπέρμα μοιρασμένο κάπως, ώστε να το ξεπαγώνετε λίγο λίγο? Μπορεί να λέω και βλακείες, δεν ξέρω αν γίνεται, αλλά μου δημιουργήθηκε αυτή η απορία τώρα! Στο Ιάσω είναι πάρα πολλοί γιατροί. Οχι, δεν ήμουν στον Ψαθά, αλλά στον Θέμη Μαντζαβίνο. Σ' ευχαριστώ για τις ευχές! Εύχομαι κι εγώ σε σένα να πάνε όλα καλά σύντομα!

2 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Κορίτσια μόλις συνειδητοποίησα κάτι που πάνω στη χαρά μου είχα ξεχάσει και δε με βλέπω να κοιμαμαι απόψε. Τη βδομάδα πριν μάθω ότι είμαι έγκυος, για 3 μέρες είχα τρομερό πόνο στο στομάχι. Σε σημείο που έμεινα ξύπνια όλη νύχτα, δ μπορούσα να φάω καν. Και πήρα συνολικά 3χαπακια για το στομάχι. Berlex λεγονται. Ειναι γαστροπροστασια ουσιαστικά. Ούτε σκέφτηκα να ρωτήσω το γυναικολόγο πάνω στην αναστατωση. Στις οδηγίες τους διάβασα τώρα ότι λέει πως δεν έχουν βρεθεί παρενέργειες, αλλά να μη λαμβάνονται σε εγκυμοσύνη. Ξέρει καμια κάτι? Ανησυχώ μήπως προκάλεσα κάτι στο εμβρυακι μου. 

Kate μου ειλικρινά στο λέω, δε συντρέχει απολύτως κανένας λόγος ανησυχίας. Σε τόσο αρχικό στάδιο της κύησης δεν περνάει ακόμα τίποτα στο έμβρυο. Γι' αυτό και τους περιορισμούς τους ξεκινάνε μετά. Εγώ μέχρι και ακτινογραφία είχα κάνει μη γνωρίζοντας ότι είμαι έγκυος! Και διασταυρωμένα όλοι οι γιατροί που ρώτησα μου είπαν αυτό ακριβώς που σου λέω. Ειλικρινά βγάλ' το απ' το μυαλό σου, να κοιμηθείς σαν πουλάκι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλό μήνα με υγεία κ μπόλικα θετικά αποτελέσματα κορίτσια εγώ είχα στείλει 4 για προφητευτικο ελενχο λόγο επειδή έχουμε στίγμα κ οι δύο ...και προχθές βγήκαν τα αποτελέσματα 1 είναι φυσιολογικό δεν έχει τίποτα κ το άλλο ανίχνευτικε μόνο η πατρική μετάλλαξη παρατηρήθηκε όμως εκλεκτικος πολλαπλασιασμός στους πολυμορφικους δείκτες οπότε το έμβρυο έχει μειωμένη ασφάλεια 90%? Ξέρει καμία ... τώρα δεν ξέρω τι θα γίνει εύχομαι να το βάλουμε κ αυτό θα τρελαθώ αν δεν μπορούμε ....τώρα περιμένω να αδιαθετισω για να γίνει αλλά κλείνει το Ιασώ ανοίγει 26 του μήνα δεν βλέπω να προλαβαίνω κ θα γίνει λογικά Σεπτεμβρίο ... Πολύ αγωνία 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κορίτσια 26/7 έκανα την οβιτρελ και 27/7 μεταφορά βλαστοκυστεων 5ης μέρας. Ποτέ πιστεύεται θα μπορώ να κάνω τεστ στο σπίτι? Σκέφτομαι να κάνω τις επόμενες μέρες αν είναι αρνητικό να πάω προετοιμασμενη για χοριακη. Μέχρι πότε κρατάει η οβιτρελ και μπορεί να βγει θετικό εξαιτίας αυτής? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα. Κορίτσια 26/7 έκανα την οβιτρελ και 27/7 μεταφορά βλαστοκυστεων 5ης μέρας. Ποτέ πιστεύεται θα μπορώ να κάνω τεστ στο σπίτι? Σκέφτομαι να κάνω τις επόμενες μέρες αν είναι αρνητικό να πάω προετοιμασμενη για χοριακη. Μέχρι πότε κρατάει η οβιτρελ και μπορεί να βγει θετικό εξαιτίας αυτής? 

Θα αφήσεις να περάσουν 9_10 μέρες από την οβιτρελ... Νομίζω και μέσα στις οδηγίες γράφει 10 μερες αν δεν κάνω λάθος!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Angot είπε:

Θα αφήσεις να περάσουν 9_10 μέρες από την οβιτρελ... Νομίζω και μέσα στις οδηγίες γράφει 10 μερες αν δεν κάνω λάθος!! 

Σε ευχαριστώ πολύ. Θα μπω να δω τι λέει στις οδηγίες 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Penny33 είπε:

Καλημέρα καλό μήνα με υγεία κ μπόλικα θετικά αποτελέσματα κορίτσια εγώ είχα στείλει 4 για προφητευτικο ελενχο λόγο επειδή έχουμε στίγμα κ οι δύο ...και προχθές βγήκαν τα αποτελέσματα 1 είναι φυσιολογικό δεν έχει τίποτα κ το άλλο ανίχνευτικε μόνο η πατρική μετάλλαξη παρατηρήθηκε όμως εκλεκτικος πολλαπλασιασμός στους πολυμορφικους δείκτες οπότε το έμβρυο έχει μειωμένη ασφάλεια 90%? Ξέρει καμία ... τώρα δεν ξέρω τι θα γίνει εύχομαι να το βάλουμε κ αυτό θα τρελαθώ αν δεν μπορούμε ....τώρα περιμένω να αδιαθετισω για να γίνει αλλά κλείνει το Ιασώ ανοίγει 26 του μήνα δεν βλέπω να προλαβαίνω κ θα γίνει λογικά Σεπτεμβρίο ... Πολύ αγωνία 

Καλό μήνα με πολλά μωρά! Δεν ξέρω να σε βοηθήσω στα αποτελέσματα που πήρες αλλά έχεις σίγουρα ένα υγιές έμβρυο και από Σεπτέμβρη θα μπορέσεις να προχωρήσεις. Για το άλλο νομιζω πως μόνο ο γιατρός σου ή οι έμβρυολογοι μπορούν να σου απαντήσουν. Τον Αύγουστο όλες μας κάνουμε διάλειμμα, από Σεπτέμβρη έχουμε μαζευτεί πολλές!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Penny33 είπε:

Καλημέρα καλό μήνα με υγεία κ μπόλικα θετικά αποτελέσματα κορίτσια εγώ είχα στείλει 4 για προφητευτικο ελενχο λόγο επειδή έχουμε στίγμα κ οι δύο ...και προχθές βγήκαν τα αποτελέσματα 1 είναι φυσιολογικό δεν έχει τίποτα κ το άλλο ανίχνευτικε μόνο η πατρική μετάλλαξη παρατηρήθηκε όμως εκλεκτικος πολλαπλασιασμός στους πολυμορφικους δείκτες οπότε το έμβρυο έχει μειωμένη ασφάλεια 90%? Ξέρει καμία ... τώρα δεν ξέρω τι θα γίνει εύχομαι να το βάλουμε κ αυτό θα τρελαθώ αν δεν μπορούμε ....τώρα περιμένω να αδιαθετισω για να γίνει αλλά κλείνει το Ιασώ ανοίγει 26 του μήνα δεν βλέπω να προλαβαίνω κ θα γίνει λογικά Σεπτεμβρίο ... Πολύ αγωνία 

Ελα, αυτό το ένα εμβρυάκι είναι το παιδάκι σας!!! Αυτό σκέψου! Φυσικά και θα μπορείς να το μεταφέρεις! Για το άλλο δεν ξέρω να σου απαντήσω, θα σου πούνε οι εμβρυολόγοι και ο γιατρός σου. Αλλά και ένα να βάλεις, εφόσον είναι καλό έχει πολύ υψηλές πιθανότητες να πιάσει και να πάει πολύ καλά! Πήγαινε τις διακοπούλες σου τώρα και προετοιμάσου γιατί πάρα πολύ σύντομα λογικά θα είσαι έγκυος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τη κανετε ? Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι συγνώμη αν είναι χαζή η ερώτηση μου απλα δε ξέρω η αλήθεια και για να είμαι προετοιμασμένοι . Μου έγραψε ο γιατρός τα φάρμακα για να πάω να τα πάρω και μόλις αδιαθετησω τέλος Αυγούστου ξεκινάμε και εμείς !! Είμαι τόσο χαρούμενη που φτάνει ο καιρός και συνάμα αγχωμενη και φοβισμένη να πάνε όλα καλά.

Μου έγραψε είδα gonal τον 900 δύο κουτιά και 4 κουτιά των 300 μονάδων . Και 8 κουτιά meriofert των 75 αυτά τα οποία δικαιουμε δωρεάν . Οδηγίες δεν έχω πάρει ακόμα είναι νωρίς . 

Χρειάζεται εγώ να πάρω κάτι έξτρα που δεν υπάρχει στις συνταγές εννοώ κάποιες σύριγγες ή βελόνες έξτρα ? Η οτιδήποτε τέλος πάντων... 

Γιατί είδα ότι και στα φάρμακα που περνω από το φαρμακείο υπάρχουν και εκεί κάποια ενέσιμα .

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τη κανετε ? Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι συγνώμη αν είναι χαζή η ερώτηση μου απλα δε ξέρω η αλήθεια και για να είμαι προετοιμασμένοι . Μου έγραψε ο γιατρός τα φάρμακα για να πάω να τα πάρω και μόλις αδιαθετησω τέλος Αυγούστου ξεκινάμε και εμείς !! Είμαι τόσο χαρούμενη που φτάνει ο καιρός και συνάμα αγχωμενη και φοβισμένη να πάνε όλα καλά.

Μου έγραψε είδα gonal τον 900 δύο κουτιά και 4 κουτιά των 300 μονάδων . Και 8 κουτιά meriofert των 75 αυτά τα οποία δικαιουμε δωρεάν . Οδηγίες δεν έχω πάρει ακόμα είναι νωρίς . 

Χρειάζεται εγώ να πάρω κάτι έξτρα που δεν υπάρχει στις συνταγές εννοώ κάποιες σύριγγες ή βελόνες έξτρα ? Η οτιδήποτε τέλος πάντων... 

Γιατί είδα ότι και στα φάρμακα που περνω από το φαρμακείο υπάρχουν και εκεί κάποια ενέσιμα .

 

Τα Gonal Kai meriofert που αναφέρεις τα έχουν ολα τα σύνεργα μεσα, αλλα επειδη λες οτι θα τα πάρεις δωρεά , εννοείς οτι εχεις περασει επιτροπή σωστά; Και εφ οσον στα εχει γράψει και ο γιατρος γιατι δεν εχεις πάει να τα παραλάβεις; Να τα ανοίξεις να τα δεις κιόλας.

καλη επιτυχία να εχεις!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Καντι είπε:

Τα Gonal Kai meriofert που αναφέρεις τα έχουν ολα τα σύνεργα μεσα, αλλα επειδη λες οτι θα τα πάρεις δωρεά , εννοείς οτι εχεις περασει επιτροπή σωστά; Και εφ οσον στα εχει γράψει και ο γιατρος γιατι δεν εχεις πάει να τα παραλάβεις; Να τα ανοίξεις να τα δεις κιόλας.

καλη επιτυχία να εχεις!

Ναι ναι έχω περάσει επιτροπή . Μου τα έγραψε σήμερα και δυστυχώς δουλεύω οπότε μόλις έχω ρεπό θα πάω να τα πάρω γιατί ούτος σι άλλος τέλος του μήνα ξεκινάμε . Απλά είπα να ρώτησα μπας και γενικά χρειάζεται κάτι έξτρα που δε το ξέρω . Σε ευχαριστώ πολύ πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Ivanka είπε:

Κοριτσια καλησπερα! ειμαι καινουργια στο forum, θα ηθελα εαν ξέρετε να μου πειτε γνώμες για τον κυριο Κουρτ.Αλ.και για το ιασω.   Μέχρι τωρα ήμουν στον Σφ. Εχω κανει μαζι του 3 διεγέρσεις και 6 εμβρυομεταφορες. ολες με χοριακη μηδέν εκτός απο μια που παλλινδρομισε την 6η βδομαδα. Αρχικα το προβλημα ηταν στον συζύγο, οπου τελικα προχωρησαμε με δοτη. Στην συνεχεια με την εξεταση Νικα βρεθηκε φλεγμονή ενδομήτριου και αρχισα αντιβιωσεις και εγχύσεις. Εχω παρει απειρη αντιβιωση τα 3 τελευταια χρονια! στην τελευταια αποτυχια μου ειπε οτι θεωρεί οτι το προβλημα ειναι στα εμβρυα και για αυτο δεν προχωρανε. Ισως να μην ειμαι έτοιμη να το δεχτω ...αλλα βρε κοριτσια στα 12 ωραρια που κανω καθε φορα καταλληγω με 8 συνηθως βλαστοκυστες. πως γινεται να μην ειναι καλα? εστω και 1 σε τοσες προσπαθειες. Για την επομενη φορα μου προτεινε παλι το μακρυ πρωτοκολλο χωρις να αλλαξουμε τιποτα. Νιωθω πλεον οτι κανω συνεχως την ιδια επαναλαμβανομενη διαδικασια που καταλληγει παντα σε μια αποτυχια.  

Το βρίσκω λογικό που σε πάει με το ίδιο πρωτόκολλο γιατι ειναι πετυχημένο εφ οσον καταλήγεις με τόσες βλαστοκυστες. Απο εκεί και πέρα η άποψη μου ειναι οτι πρεπει να κανεις δοκιμή και με αλλο γιατρο. Έδωσες πολλές ευκαιρίες, να αλλλαξει και το γούρι.

 Εγω μαζι του πέτυχα με την 4η φορα αλλα ειχα κανει και άλλες 4 προσπαθειες με 3 διαφορετικούς γιατρους.

ο Προεμφυτευτικος θα σας έδινε μια απάντηση ομως αν όντως το θεμα το είχαν τα έμβρυα.

πρίν από 11 λεπτά , Ria_ είπε:

Ναι ναι έχω περάσει επιτροπή . Μου τα έγραψε σήμερα και δυστυχώς δουλεύω οπότε μόλις έχω ρεπό θα πάω να τα πάρω γιατί ούτος σι άλλος τέλος του μήνα ξεκινάμε . Απλά είπα να ρώτησα μπας και γενικά χρειάζεται κάτι έξτρα που δε το ξέρω . Σε ευχαριστώ πολύ πάντως :)

Α οκ μην το αφήσεις απλα για τελος του μήνα , καμια φορα έχουν έλλειψη κλπ


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Καντι είπε:

Το βρίσκω λογικό που σε πάει με το ίδιο πρωτόκολλο γιατι ειναι πετυχημένο εφ οσον καταλήγεις με τόσες βλαστοκυστες. Απο εκεί και πέρα η άποψη μου ειναι οτι πρεπει να κανεις δοκιμή και με αλλο γιατρο. Έδωσες πολλές ευκαιρίες, να αλλλαξει και το γούρι.

 Εγω μαζι του πέτυχα με την 4η φορα αλλα ειχα κανει και άλλες 4 προσπαθειες με 3 διαφορετικούς γιατρους.

ο Προεμφυτευτικος θα σας έδινε μια απάντηση ομως αν όντως το θεμα το είχαν τα έμβρυα.

Α οκ μην το αφήσεις απλα για τελος του μήνα , καμια φορα έχουν έλλειψη κλπ

Όχι όχι γιατί είναι κ Αύγουστος δύσκολος μηνας γενικα υπολειτουργούν και λίγο πολύ όλα οπότε θα πάω όσο πιο αμμεσα μπορέσω να τα πάρω , ευχαριστω πολύ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Ria_ είπε:

Όχι όχι γιατί είναι κ Αύγουστος δύσκολος μηνας γενικα υπολειτουργούν και λίγο πολύ όλα οπότε θα πάω όσο πιο αμμεσα μπορέσω να τα πάρω , ευχαριστω πολύ! 

Καλησπέρα @Ria_

καλη επιτυχία σου εύχομαι. Έχεις βγάλει άκρη με το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ και το αν κλείνουν τον Αύγουστο; Έχω περίπου 3 μέρες (εκτός σκ) που παίρνω από το πρωί έως το μεσημέρι στο τηλφ που τελειώνει σε 67 και δεν απαντάει απλά ποτέ κανεις. Και θέλω να δω αν προλαβαινω κ εγώ να πάω μέσα στον Αύγουστο.
 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...