Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 32 λεπτά , Eternity είπε:

Κορίτσια βοήθεια!!!! Ψάχνω καλό ανδρολογο? ουρολόγο??? ούτε που ξέρω γιατί βρήκαν στο σύζυγο αναγωγικο στρες!!!!!! Όλα τα ανάποδα εμείς!!!! Στο Λυμπεροπουλο μόνο που δε του είπαν να κάνει καταχρήσεις ενώ ο γυναικολόγος μου είπε να κόψει το κάπνισμα!!! Θα με τρελάνουν!!!! 

Ελα κοριτσι, δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο, εμεις πηγαμε στον Μ@καρούνη εδω Αθήνα. Αν σε βολευει καλυτερα μπορω να σου προτεινω και καποιον στο Πανεπιστημιακο της Λάρισας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Chris_V είπε:

Ελα κοριτσι, δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο, εμεις πηγαμε στον Μ@καρούνη εδω Αθήνα. Αν σε βολευει καλυτερα μπορω να σου προτεινω και καποιον στο Πανεπιστημιακο της Λάρισας.

Που είσαι κορίτσι μου, τι κάνεις? Ή θα πρέπει να βρω κάποιον στην Αθήνα με τηλεφωνικό ραντεβού ή θα πάει σε έναν στα Γιάννενα που τον είχε εξετάσει και παλιότερα. Θα δω αυτόν που μου είπες. Σε ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δε ξέρω τι κάνουν τα meriofert, τώρα μου τα έγραψε και αργότερα θα πάω για τις οδηγίες. 

Α και εμένα λέει arvekap η συνταγή που θα τα πάρω από το φαρμακείο,οπότε να ξέρω να πάρω σε ευχαριστώ πολύ ! Και έχει κ αλλά ενέσιμα olgalutran ,ovitrele και prolutex. 

Όλα είναι για τη φάση της ωοληψιας και μετά για την εμβρυομεταφορα μου γράφει αλλά ή είναι όλα μαζί ? 

Πήρα στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ μου είπε ότι κλείνουν οι προμηθευτές για 10 μέρες λόγο 15 Αύγουστο αλλά λογικά θα έχει ότι χρειάζομαι γιατί είχαν φροντισει να έχουν οπότε θα πάω τη Πέμπτη να τα πάρω ! 

Εγω πηρα ovitrelle, arvekap και cetrotide απ το φαρμακειο. Κ δεν ξερω κ εγω να σου πω την αληθεια αν θα τα χρησιμοποιησω καποια απ αυτα και για την μεταφορα. Εγω θα κανω ωοληψια Σεπτεμβρη κ μεταφορα Οκτώβρη μου ειπε δεν θελει να το κανω στον ιδιο κυκλο. Οποτε δεν μιλησαμε για αλλα φαρμακα. Κ οοολα αυτα δηλαδη που πηρα δεν μου ειπε αν θα τα χρησιμοποιησω ολα, απλα μου ειπε θα ξεκινησω με gonal, μου εδειξε πως να τις κανω κ ειπαμε θα μιλαμε κ θα μου λεει στην πορεια τι αλλο θα κανω. Απλα εγω τα πηρα γιατι ηταν να ξεκινησω Ιουλη αλλα κόλλησα κοβιντ κ παμε για Σεπτέμβρη. Καλη σου επιτυχια! 

Για τα αλλα φαρμακα ρωτα καλυτερα κ στο φαρμακειο οταν πας για να σου πουν αν χρειαζεσαι κατι εξτρα,σε σύριγγα κτλπ. Θα ξέρουν κ τα κοριτσια εδω πιο συγκεκριμενα... 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Καλημέρα κοτοπουλακι. Εσυ θα σκέφτεσαι τον μπέμπη, που όλα είναι τέλεια. Όσο για τον άντρα σου μπορεί όντως να έχει τη μέση του αλλά αυτή τη στιγμή μπορεί να μη νιώθει και πολλά για το μωρό. Μόλις γεννηθεί όμως λογικά θα ξετρελαθεί και θα νοιάζεται. 

Καλησπέρα Σποράκι, 

το μπέμπη μου σκέφτομαι, απλά με πιάνει κ το παράπονο..

ίσως επειδή μέσα μου δεν έχω ακόμα συνειδητοποιήσει τα νέα δεδομένα..

 

4 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημερα. Είναι λογικό να σε στεναχωρεί που δεν ήρθε μαζί. Αλλιώς τα είχες φανταστεί τα πράγματα. Αλλά σημασία έχει ότι το μωράκι σου είναι καλά. Μόνο αυτό να σε νοιάζει και τίποτα άλλο. Οι άντρες έτσι κι αλλιώς δεν καταλαβαίνουν και πολλά πρίν γεννηθεί το μωρό. 

Άλλοι μπαμπάδες χαίρονται κ ανυπομονούν να δουν το μωρό. Μόνο ο (πρώην) άντρας μου είναι εκτός τόπου κ χρόνου.. μου φέρεται λες κ του έκανα κανένα κακό.. Λες κ φταίω κιόλας που με παράτησε. 

Με τα νεύρα κ τη στεναχώρια που έχω απορώ πώς θα βγει αυτό το μωρό..

Εν τω μεταξύ όταν νευριάζω με πιάνουν κάτι πόνοι.. σαν να με βαράει κ ο μπέμπης από μέσα..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, DIMIFEB είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ 

ΠΕΙΤΕ Μ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΗΣ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑΣ

ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΟΝΗ?

Εγώ την έκανα σε μια θεαρα στο λητω και δεν πόνεσα καθόλου. βέβαια ήταν διαπερατες οι σαλπιγγες μου. Είχα πάρει πριν και εγώ ένα παυσίπονο, από τα δυνατά. Αν θυμηθώ το ο όνομα της θα σου στείλω πμ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Eternity είπε:

Κορίτσια βοήθεια!!!! Ψάχνω καλό ανδρολογο? ουρολόγο??? ούτε που ξέρω γιατί βρήκαν στο σύζυγο αναγωγικο στρες!!!!!! Όλα τα ανάποδα εμείς!!!! Στο Λυμπεροπουλο μόνο που δε του είπαν να κάνει καταχρήσεις ενώ ο γυναικολόγος μου είπε να κόψει το κάπνισμα!!! Θα με τρελάνουν!!!! 

 Κορίτσι μου μπορώ να σου προτείνω στα Γιάννενα τον καθηγητή Σοφικιτη που είναι στο Πανεπιστημιακο!!!Απλά μπορεί τώρα να μη βρίσκεται στα Ιωάννινα γιατί πηγαίνει και Ιαπωνία!!Εμείς μείναμε σε γενικές γραμμές αρκετα ευχαριστημένοι από την αντιμετώπιση του!!!Μπορείς να πάρεις τηλ στο νοσοκομείο και να τον ζητήσεις!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Καλησπέρα Σποράκι, 

το μπέμπη μου σκέφτομαι, απλά με πιάνει κ το παράπονο..

ίσως επειδή μέσα μου δεν έχω ακόμα συνειδητοποιήσει τα νέα δεδομένα..

 

Άλλοι μπαμπάδες χαίρονται κ ανυπομονούν να δουν το μωρό. Μόνο ο (πρώην) άντρας μου είναι εκτός τόπου κ χρόνου.. μου φέρεται λες κ του έκανα κανένα κακό.. Λες κ φταίω κιόλας που με παράτησε. 

Με τα νεύρα κ τη στεναχώρια που έχω απορώ πώς θα βγει αυτό το μωρό..

Εν τω μεταξύ όταν νευριάζω με πιάνουν κάτι πόνοι.. σαν να με βαράει κ ο μπέμπης από μέσα..

Σε βαράει για  να σου πει εεεε μαμά ηρέμησε. Είμαι και εγώ εδώ μην με ξεχνάς. Μόνο εγώ έχω σημασία. Χα χα χα κοίτα θέλεις το χρόνο σου να τα συνειδητοποίησεις όλα αυτά είναι λογικό 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, DIMIFEB είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ 

ΠΕΙΤΕ Μ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΗΣ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑΣ

ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΟΝΗ?

Εμένα και οι δύο σάλπιγγες μου είναι κλειστές και παρόλα αυτά ο πόνος ήταν υποφερτός. Ίσως επειδή δεν επέμεινε πολύ στο να μου τις ανοίξει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, DIMIFEB είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ 

ΠΕΙΤΕ Μ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΗΣ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑΣ

ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΟΝΗ?

Την έκανα στο Λητώ και δεν  πόνεσα καθόλου καθώς οι σαλπιγγες μου ηταν  διαβάτες. Μου είπαν μια ώρα πριν να έχω πάρει ένα buscopan plus. Ήταν ένας άντρας Ακτινολογος....όλα μια χαρά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Είμαι σίγουρη ότι κάποιες θα προσπέρασαν το σχόλιο της @Blue Velvet σχετικά με το βίντεο κ την εξωσωματική...αλλά πειτε την αλήθεια πόσες πατήσατε το βίντεο να τον δείτε μετά το σχόλιο της @Καντι ...χαχαχαχαχα...Δεν βγάζω την ουρά μου απέξω φυσικά...χαχαχα

 

Αχ .....με τσακωσες ομολογώ...χαχαχα...Παω τωρα να τον δω...Αχ βρε @Καντι τι μας εκανες!!!!χαχαχα

  • Χαχα 5

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, DIMIFEB είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ 

ΠΕΙΤΕ Μ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΗΣ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑΣ

ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΟΝΗ?

Θυμάμαι ποσο αγχωμένη είχα πάει γιατί έκανα το λάθος να διαβάσω εμπειριες άλλων που την έκαναν.. καταλαβαίνεις το υγρό που σε διαπερνά με ένα τσούξιμο, σαν να σου γεμίζει κάποιος την κοιλιτσα με υγρό και νιώθεις πόνο εφάμιλλο της περιόδου. Εγώ που είχα έντονη σε πόνο περίοδο, το ένιωσα κάπως έτσι.. Ανοιχτες ήταν και οι δικες μου. Περισσότερο άβολη διαδικασία παρά επίπονη θα την χαρακτήριζα. Με το που καταλάβεις ότι πονάς, έχεις τελειωσει! Εγώ είχα πάρει mesulid λίγη ώρα πριν γιατί τα είχα κάνει πάνω μου απ τον φόβο μου! 
Μην αγχωθείς χωρίς λόγο, δεν αξίζει αλήθεια.. Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, winspert είπε:

Αχ .....με τσακωσες ομολογώ...χαχαχα...Παω τωρα να τον δω...Αχ βρε @Καντι τι μας εκανες!!!!χαχαχα

Ε μα.... να ξεφύγει λιγο και η σκέψη απο τα ωάρια μας. Ειναι αυτο που λένε εχει κι άλλες ομορφιές η ζωή.....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Έκανα τεστ σήμερα και βγήκε αρνητικό. Έχω απογοητευτεί. Το είχα πιστέψει ότι θα πάει καλά 

Δυστυχώς οι απογοητεύσεις αυτές είναι αναπόφευκτες όταν μπαίνουμε στο δύσκολο δρόμο της εξωσωματικής. Όμως, το μωράκι θα έρθει, δεν ήταν ακόμα η ώρα του αλλά θα έρθει σε μια από τις επόμενες προσπάθειες. Μην στεναχωριέσαι, όλα θα πάνε καλά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Δυστυχώς οι απογοητεύσεις αυτές είναι αναπόφευκτες όταν μπαίνουμε στο δύσκολο δρόμο της εξωσωματικής. Όμως, το μωράκι θα έρθει, δεν ήταν ακόμα η ώρα του αλλά θα έρθει σε μια από τις επόμενες προσπάθειες. Μην στεναχωριέσαι, όλα θα πάνε καλά

Ευτυχώς έχουμε τουλάχιστον αλλες δύο βλαστοκυστες. Αλλα αν δεν πετύχουν και αυτά μετά δεν έχω άλλα. Δεν ξέρω τι θα γίνει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...