Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , SofiDim είπε:

Καλησπέρα @Ria_

καλη επιτυχία σου εύχομαι. Έχεις βγάλει άκρη με το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ και το αν κλείνουν τον Αύγουστο; Έχω περίπου 3 μέρες (εκτός σκ) που παίρνω από το πρωί έως το μεσημέρι στο τηλφ που τελειώνει σε 67 και δεν απαντάει απλά ποτέ κανεις. Και θέλω να δω αν προλαβαινω κ εγώ να πάω μέσα στον Αύγουστο.
 

Ευχαριστώ 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε εσένα !

εγώ μένω Καβάλα αλλά δεν ξέρω τι παίζει και αν κλείνουν . Θα προσπαθήσω αύριο εγώ να πάρω εδώ σε εμένα να δω και αν θέλει ραντεβού για να πάω μόλις έχω ρεπό.

Αλλά γενικά στις δημόσιες υπηρεσίες δύσκολα τους βρίσκεις στα τηλ ακόμα κ εκεί να είναι ειδικά αν έχουν άτομα να λείπουν τώρα με άδεια . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε εσένα !

εγώ μένω Καβάλα αλλά δεν ξέρω τι παίζει και αν κλείνουν . Θα προσπαθήσω αύριο εγώ να πάρω εδώ σε εμένα να δω και αν θέλει ραντεβού για να πάω μόλις έχω ρεπό.

Αλλά γενικά στις δημόσιες υπηρεσίες δύσκολα τους βρίσκεις στα τηλ ακόμα κ εκεί να είναι ειδικά αν έχουν άτομα να λείπουν τώρα με άδεια . 

Α οκ οκ. Νόμιζα Αθήνα. Φαντάζομαι τα ίδια θα είναι πάνω κάτω. Θα ξαναπιάσω  από αύριο τα τηλέφωνα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Eternity είπε:

Καλό μήνα σε όλα τα κορίτσια! Ήθελα να ρωτήσω, για κάποια κοπέλα που δε μπορεί να πάει Αθήνα, κάνει είτε η Οικονομοπουλου είτε η Λευκού συνεδρίες μέσω Skype? 

Καλό μηνα! Εγώ έκλεισα ραντεβού με τη λευκου πριν λίγες μέρες, τηλεφωνικό! Πρώτη φορά θα με δει και μου είπαν από τη γραμματεία ότι σε πρώτη φάση θα μιλήσω με μια συνεργάτιδα της για να μου πάρει αναλυτικο ιστορικό και να συνταγογραφήσει έξτρα εξετάσεις αν απαιτουνται. Ειναι σε άδεια όμως αυτές τις μερες!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλό μηνα! Εγώ έκλεισα ραντεβού με τη λευκου πριν λίγες μέρες, τηλεφωνικό! Πρώτη φορά θα με δει και μου είπαν από τη γραμματεία ότι σε πρώτη φάση θα μιλήσω με μια συνεργάτιδα της για να μου πάρει αναλυτικο ιστορικό και να συνταγογραφήσει έξτρα εξετάσεις αν απαιτουνται. Ειναι σε άδεια όμως αυτές τις μερες!

Δηλαδή με τη συνεργάτιδα της και την ίδια θα τα πείτε τηλεφωνικά? 

πρίν από 32 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλό μηνα! Εγώ έκλεισα ραντεβού με τη λευκου πριν λίγες μέρες, τηλεφωνικό! Πρώτη φορά θα με δει και μου είπαν από τη γραμματεία ότι σε πρώτη φάση θα μιλήσω με μια συνεργάτιδα της για να μου πάρει αναλυτικο ιστορικό και να συνταγογραφήσει έξτρα εξετάσεις αν απαιτουνται. Ειναι σε άδεια όμως αυτές τις μερες!

Αν μπορείς μου στείλνεις το τηλέφωνο που παίρνεις για ραντεβού? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Eternity είπε:

Δηλαδή με τη συνεργάτιδα της και την ίδια θα τα πείτε τηλεφωνικά? 

Αν μπορείς μου στείλνεις το τηλέφωνο που παίρνεις για ραντεβού? 

Στο πρώτο ραντεβού με τη συνεργάτιδα. Στο δεύτερο που θα ακολουθήσει αφού κάνω τις αιματολογικές που θα ζητήσει, θα μιλήσω με την ίδια τη λευκου. Σου στέλνω πμ!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2022 at 6:43 ΜΜ, happiness79 είπε:

Διαβάζω την άποψη σου για την περίοδο της εγκυμοσύνης και σκέφτομαι ότι όλα είναι σχετικά. Χωρίς να εννοώ ότι όλα είναι μαύρο ή άσπρο, αντιθέτως μάλιστα. Προφανώς και καταλαβαίνω και το άγχος και τη σωματική επιβάρυνση που συνεπάγεται μια εγκυμοσύνη, όλους τους περιορισμούς που αναφέρεις και τα ζόρια. Και ναι, έχεις δίκιο, είναι μεγάλη δοκιμασία και έχει πολλές δυσκολίες αντικειμενικά. Και όλα αυτά υπάρχουν. Αλλά για μένα προσωπικά υπερισχύει η απέραντη χαρά και η ευγνωμοσύνη που αισθάνομαι, που ύστερα από 3,5 χρόνια προσπαθειών και πάρα πολλά περισσότερα χρόνια πίσω ονειρευόμουν να γίνω μάνα και επιτέλους εγκυμονώ και φιλοξενώ στο σώμα μου ένα νέο πλάσμα. Νομίζω είναι θέμα οπτικής. Όπως η ιστορία με τον καλό και τον κακό λύκο και τελικά ποιος νικάει; Μα αυτός που ταΐζεις. Είναι θέμα επιλογής. Φυσικά και ούτε αυτό είναι απόλυτο, καθώς υπάρχουν εγκυμοσύνες που είναι από τη φύση τους πολύ δύσκολες, που απαιτούν ακινησία, ή/και προκύπτουν επιπλέον ζητήματα υγείας που απαιτούν ακόμα περισσότερους περιορισμούς και έξτρα άγχη. Δε το συζητώ, δε λέω ότι είναι όλα ρόδινα. Αλλά όταν έρχεται μια εγκυμοσύνη, ιδίως έπειτα από μακρά περίοδο συνεχόμενων απογοητεύσεων, είναι τόσο μεγάλο το θαύμα και τόσο μοναδικό αυτό που συμβαίνει, που είναι καθηλωτικό και εμπεριέχει (για μένα τουλάχιστον) τον ορισμό της ευτυχίας. Κάπως έτσι το βιώνω εγώ. Χωρίς να μηδενίζω την άλλη οπτική των πραγμάτων, που είναι κι αυτή μια αλήθεια αδιαμφισβήτητα. 

Να χαρείς το θαυματάκι σου, γλυκιά μου!!! Να μην υπάρξει τίποτα να σας πικράνει, τίποτα άλλο. Και επειδή την ώρα που το διατυπώνω, η φωνή της λογικής φωνάζει "είναι αδύνατον!", θα τροποποιήσω λιγάκι την ευχή: να έχετε πάντα τη δύναμη να αντιμετωπίζετε ό,τι κι αν έρθει.

Είναι πολύ μεγάλο το βάρος, για να προστεθεί κι αυτό της υποχρεωτικής απόλυτης ευτυχίας κατά την περίοδο της κύησης. Είναι μια πολύ επικίνδυνη περίοδος, με πολλές απαιτήσεις για το σώμα και την ψυχή των γυναικών, των θηλυκών γενικότερα. Αξίζουν οι εγκυμονούσες την αμέριστη υποστήριξή μας, τον σεβασμό μας, γιατί είναι μια δοκιμασία, θα επαναλάβω, που όρισε η φύση για ένα πλάσμα δυνατό, αλλά πλάσμα, ανθρώπινο, που πονά και δυστυχεί καμιά φορά και μέσα στην ευτυχία του. Και δεν πειράζει! Ας νιώθει η καθεμία, όπως νιώθει!!! Να μπορεί να το εκφράζει, χωρίς να φοβάται την επίκριση των άλλων, αυτό είναι δικαίωμα!! 

Εμείς εδώ είμαστε να ακούμε τη "γκρίνια" της καθεμιάς...κουράγιοοο

 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Θέλω να ρωτήσω εάν έχει κάνει καμία σας έμβρυο μεταφορά με βλαστοκυστες 6 ημερών αντί για 5. Έχω μόνο δύο βλαστοκυστες των 6 ημερών και θα κάνω έμβρυο μεταφορά από τον επόμενο μήνα. Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Lydiakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Θέλω να ρωτήσω εάν έχει κάνει καμία σας έμβρυο μεταφορά με βλαστοκυστες 6 ημερών αντί για 5. Έχω μόνο δύο βλαστοκυστες των 6 ημερών και θα κάνω έμβρυο μεταφορά από τον επόμενο μήνα. Ευχαριστώ πολύ!!!

Εγώ στον γιο μου! Σου ευχομαι μια εξίσου πετυχημένη ετ!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Καλό μήνα σε όλα τα κορίτσια! Ήθελα να ρωτήσω, για κάποια κοπέλα που δε μπορεί να πάει Αθήνα, κάνει είτε η Οικονομοπουλου είτε η Λευκού συνεδρίες μέσω Skype? 

@Eternity εγώ είμαι Αθήνα και έχω κάνει ραντεβού και με τις 2. Εξίσου αξιόλογες, συμπαθείς και βοηθητικές!! 

Με την κα Λευκού θα μπορέσεις να κάνεις τηλεφωνικό (ίσως λίγο να καθυστερήσει το ραντεβού μαζί της λόγω φόρτου). Όπως προείπαν το 1ο τηλεφωνικό ίσως γίνει από συνάδελφό της. Δεν υπάρχει όμως πρόβλημα, τις κατευθύνσεις τις δίνει η κα Λευκού. Εμένα πέρυσι τον Σεπτ που κάναμε το 1ο μας ραντεβού έτυχε και ήταν η ίδια η κα Λευκού (μας πήρε ιστορικό εμένα και του άντρα μου αναλυτικό).

Η κα Οικονομοπούλου είναι στο Έλενα (δημόσιο νοσοκομείο) και μπορείς να την επισκεφτείς μόνο κλείνοντας ραντεβού ηλεκτρονικά. Δεν γίνονται διαδικτυακά ή τηλεφωνικά μαζί της. 

Ελπίζω να βοήθησα. Ότι άλλο θες εδώ είμαστε. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια σήμερα δεν ξύπνησα καθόλου καλά. Ξύπνησα με μια θλίψη και θέλω συνέχεια να κλαίω. Επίσης βλέπω πολύ περίεργα και έντονα όνειρα. Πλησιάζει και το Σάββατο που θα κάνω χοριακη και από την μία ανυπομονώ από την άλλη φοβάμαι πολύ την αποτυχία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια σήμερα δεν ξύπνησα καθόλου καλά. Ξύπνησα με μια θλίψη και θέλω συνέχεια να κλαίω. Επίσης βλέπω πολύ περίεργα και έντονα όνειρα. Πλησιάζει και το Σάββατο που θα κάνω χοριακη και από την μία ανυπομονώ από την άλλη φοβάμαι πολύ την αποτυχία 

Να μην φοβασαι,να σκεφτεσαι πως οτι ειναι να γινει θα γινει κ δεν αλλαζει αυτο..Μακαρι να εχεις επιτυχία! Αλλα αν κατι πει στραβά να εισαι δυνατή κ να ξαναπροσπαθήσεις! Εγω μ

την 3η ετ πέτυχα την εγκυμοσύνη 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια σήμερα δεν ξύπνησα καθόλου καλά. Ξύπνησα με μια θλίψη και θέλω συνέχεια να κλαίω. Επίσης βλέπω πολύ περίεργα και έντονα όνειρα. Πλησιάζει και το Σάββατο που θα κάνω χοριακη και από την μία ανυπομονώ από την άλλη φοβάμαι πολύ την αποτυχία 

Καλημέρα κορίτσι μου! Είναι φυσιολογικό όλο αυτό που αισθάνεσαι και οι εναλλαγές της διάθεσης και το να νιώθεις πεσμένη. Είναι δύσκολη περίοδος και ψυχοφθόρα. Αν σε παρηγορεί, εγώ πριν δω θετικό τεστ ήμουν απόλυτα σίγουρη ότι απέτυχε. Απόλυτα σίγουρη όμως. Το τεστ το έκανα αφού "τσακώθηκα" με τον άντρα μου, ο οποίος ήθελε σώνει και καλά να κανω τεστ κι εγώ του έλεγα να με αφήσει ήσυχη άλλη μια μέρα και μόλις πάρω την κουλούρα της χοριακης θα ξεσπάσω και θα ηρεμήσω. Πλησιάζουν οι μέρες. Κάνε λίγο κουράγιο ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Lydiakiii said:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Θέλω να ρωτήσω εάν έχει κάνει καμία σας έμβρυο μεταφορά με βλαστοκυστες 6 ημερών αντί για 5. Έχω μόνο δύο βλαστοκυστες των 6 ημερών και θα κάνω έμβρυο μεταφορά από τον επόμενο μήνα. Ευχαριστώ πολύ!!!

Καλησπέρα! Εγώ έκανα μεταφορά με βλαστοκυστη 6 ημερών τον Νοέμβριο!

On 7/31/2022 at 8:37 PM, Ivanka said:

 

Του το ειπα για προεμφυτευτικο  και δεν το προτεινει στην περιπτωση μου. Επισης χωρίς να μαι σίγουρη ο προεμφυτευτικος επιτρεπεται μετα τα 40

Και εγώ θα σου πρότεινα προεμφυτευτικο...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Να μην φοβασαι,να σκεφτεσαι πως οτι ειναι να γινει θα γινει κ δεν αλλαζει αυτο..Μακαρι να εχεις επιτυχία! Αλλα αν κατι πει στραβά να εισαι δυνατή κ να ξαναπροσπαθήσεις! Εγω μ

την 3η ετ πέτυχα την εγκυμοσύνη 

Σε ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι πως από πλευράς μου ότι μπορούσα να κάνω το έχω κάνει. Έχω καθαρή την συνείδηση μου. Ελπίζω να πάνε όλα καλά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...