Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Kallo είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι πως από πλευράς μου ότι μπορούσα να κάνω το έχω κάνει. Έχω καθαρή την συνείδηση μου. Ελπίζω να πάνε όλα καλά 

Αυτό να σκεφτεσαι πως εσυ απο πλευράς σ εκανες οτι μπορούσες…εμεις θα ευχηθούμε να πανε ολα τελεια κ σ στελνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Kate92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Είναι φυσιολογικό όλο αυτό που αισθάνεσαι και οι εναλλαγές της διάθεσης και το να νιώθεις πεσμένη. Είναι δύσκολη περίοδος και ψυχοφθόρα. Αν σε παρηγορεί, εγώ πριν δω θετικό τεστ ήμουν απόλυτα σίγουρη ότι απέτυχε. Απόλυτα σίγουρη όμως. Το τεστ το έκανα αφού "τσακώθηκα" με τον άντρα μου, ο οποίος ήθελε σώνει και καλά να κανω τεστ κι εγώ του έλεγα να με αφήσει ήσυχη άλλη μια μέρα και μόλις πάρω την κουλούρα της χοριακης θα ξεσπάσω και θα ηρεμήσω. Πλησιάζουν οι μέρες. Κάνε λίγο κουράγιο ακόμα. 

Θα κάνω υπομονή τι να κάνω. Δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο. Η αλήθεια είναι ότι μέχρι τώρα ήμουν χαλαρή. Απλά σήμερα έπεσα λίγο αλλά οκ θα μου περάσει. 

πρίν από 10 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Αυτό να σκεφτεσαι πως εσυ απο πλευράς σ εκανες οτι μπορούσες…εμεις θα ευχηθούμε να πανε ολα τελεια κ σ στελνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη :wub:

Αχχχ σε ευχαριστώ πάρα πολύ πραγματικά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Kallo είπε:

Θα κάνω υπομονή τι να κάνω. Δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο. Η αλήθεια είναι ότι μέχρι τώρα ήμουν χαλαρή. Απλά σήμερα έπεσα λίγο αλλά οκ θα μου περάσει. 

Αχχχ σε ευχαριστώ πάρα πολύ πραγματικά 

πρίν από 10 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλημερα!

Σε καταλαβαινω απολυτα, και εγω ειχα χοριακη Σαββατο και Τριτη ειχα ξυπνησει ετσι ακριβως...χαλια διαθεση και κλαμα.

τεταρτη πρωι εκανα ενα τεστ πρωιμης ανιχνευσης, σκεφτομενη οτι αφου κλαιω ας κλαιω με λογο...

Και ηταν θετικο...δεν προχωρησε βεβαια αλλα για αλλους λογους

Μαλλον σπαει η υπομονη μας αυτες τις μερες...

Καλα αποτελεσματα σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Chris_V είπε:

 

Και εγώ λέω από αύριο να ξεκινήσω να κάνω τεστ μέχρι το Σάββατο που θα κάνω χοριακη. Πέμπτη - Παρασκευή θα περίμενα και περίοδο κανονικά. Για να δούμε. Βέβαια φοβάμαι γιατί 26/7 έκανα την οβιτρελ. Οριακά είναι. Αύριο θα είναι 8η μερα απο την οβιτρελ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Kallo είπε:

Και εγώ λέω από αύριο να ξεκινήσω να κάνω τεστ μέχρι το Σάββατο που θα κάνω χοριακη. Πέμπτη - Παρασκευή θα περίμενα και περίοδο κανονικά. Για να δούμε. Βέβαια φοβάμαι γιατί 26/7 έκανα την οβιτρελ. Οριακά είναι. Αύριο θα είναι 8η μερα απο την οβιτρελ 

Να περιμενεις τοτε σιγουρα 10 μερες. εχω ειχα κανει τεστ 12 μερες μετα την ovitrelle.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , Kallo είπε:

Και εγώ λέω από αύριο να ξεκινήσω να κάνω τεστ μέχρι το Σάββατο που θα κάνω χοριακη. Πέμπτη - Παρασκευή θα περίμενα και περίοδο κανονικά. Για να δούμε. Βέβαια φοβάμαι γιατί 26/7 έκανα την οβιτρελ. Οριακά είναι. Αύριο θα είναι 8η μερα απο την οβιτρελ 

Αν θες τη γνώμη μου θα έλεγα να μη βιαστείς για το τεστ, είναι πολύ νωρίς. Μπορεί να δείξει ψευδώς θετικό ή να δεις αρνητικό και να είναι απλά νωρίς. Προσπάθησε να αντέξεις μέχρι την χοριακή, το πολύ το έφαγες. Στο λέω εγώ που δεν τήρησα αυτά που γράφω αλλά την επόμενη φορά θα το προσπαθήσω. Να έχεις ευχάριστα νέα :-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , eleonora85 είπε:

Καλημερα σε ολες!
Χθες η 1η χοριακη κ ηταν 316 !!
Με 2 βλαστοκυστες 5 ημερων. Αυριο εχουμε τη 2η χοριακη κ το αγχος δεν τελειωνει ποτε (μαλλον αυξανεται)..
 

Συγχαρητηρια!!! Να προχωρήσει τελεια η εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!! Καλους διπλασιασμους!!! Δύναμη κ υπομονή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , eleonora85 είπε:

Καλημερα σε ολες!
Χθες η 1η χοριακη κ ηταν 316 !!
Με 2 βλαστοκυστες 5 ημερων. Αυριο εχουμε τη 2η χοριακη κ το αγχος δεν τελειωνει ποτε (μαλλον αυξανεται)..
 

Συγχαρητήρια!!! Καλούς διπλασιασμούς

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τη κανετε ? Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι συγνώμη αν είναι χαζή η ερώτηση μου απλα δε ξέρω η αλήθεια και για να είμαι προετοιμασμένοι . Μου έγραψε ο γιατρός τα φάρμακα για να πάω να τα πάρω και μόλις αδιαθετησω τέλος Αυγούστου ξεκινάμε και εμείς !! Είμαι τόσο χαρούμενη που φτάνει ο καιρός και συνάμα αγχωμενη και φοβισμένη να πάνε όλα καλά.

Μου έγραψε είδα gonal τον 900 δύο κουτιά και 4 κουτιά των 300 μονάδων . Και 8 κουτιά meriofert των 75 αυτά τα οποία δικαιουμε δωρεάν . Οδηγίες δεν έχω πάρει ακόμα είναι νωρίς . 

Χρειάζεται εγώ να πάρω κάτι έξτρα που δεν υπάρχει στις συνταγές εννοώ κάποιες σύριγγες ή βελόνες έξτρα ? Η οτιδήποτε τέλος πάντων... 

Γιατί είδα ότι και στα φάρμακα που περνω από το φαρμακείο υπάρχουν και εκεί κάποια ενέσιμα .

 

Να τα παρεις οντως αμεσα γιατι οπως σου ειπαν κ τα κοριτσια ειναι σε έλλειψη καποια απ το φαρμακειο. Να ρωτησω τα meriofert τι κανουν?? Γιατι εμενα μου εγραψε gonal κ menopur.  

Α επισης απ όλα αυτα που πηρα εγω μονο οι arvekap που πηρα απ το απλο φαρμακειο παρατηρησα οτι δεν εχει μεσα συριγγες κ βελονες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , eleonora85 είπε:

Καλημερα σε ολες!
Χθες η 1η χοριακη κ ηταν 316 !!
Με 2 βλαστοκυστες 5 ημερων. Αυριο εχουμε τη 2η χοριακη κ το αγχος δεν τελειωνει ποτε (μαλλον αυξανεται)..
 

Μετρησα οτι ηταν η 17η μερα (αν βαλω κ 5 μερες της βλαστοκυστης) κ βλεπω οτι σαν τιμη ειναι λιγο χαμηλη..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , eleonora85 είπε:

Καλημερα σε ολες!
Χθες η 1η χοριακη κ ηταν 316 !!
Με 2 βλαστοκυστες 5 ημερων. Αυριο εχουμε τη 2η χοριακη κ το αγχος δεν τελειωνει ποτε (μαλλον αυξανεται)..
 

Συγχαρητήρια!!! Να πάνε όλα τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Σποράκι είπε:

Αν θες τη γνώμη μου θα έλεγα να μη βιαστείς για το τεστ, είναι πολύ νωρίς. Μπορεί να δείξει ψευδώς θετικό ή να δεις αρνητικό και να είναι απλά νωρίς. Προσπάθησε να αντέξεις μέχρι την χοριακή, το πολύ το έφαγες. Στο λέω εγώ που δεν τήρησα αυτά που γράφω αλλά την επόμενη φορά θα το προσπαθήσω. Να έχεις ευχάριστα νέα :-D

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Ναι το έχω στο μυαλό μου ότι μπορεί να είναι ψεύδος θετικό. Θα δω προσπαθήσω να αντέξω αν και δύσκολο 

πρίν από 45 λεπτά , eleonora85 είπε:

Καλημερα σε ολες!
Χθες η 1η χοριακη κ ηταν 316 !!
Με 2 βλαστοκυστες 5 ημερων. Αυριο εχουμε τη 2η χοριακη κ το αγχος δεν τελειωνει ποτε (μαλλον αυξανεται)..
 

Συγχαρητηρια κοπέλα μου. Καλό διπλασιασμό να έχεις

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Kallo είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Ναι το έχω στο μυαλό μου ότι μπορεί να είναι ψεύδος θετικό. Θα δω προσπαθήσω να αντέξω αν και δύσκολο 

Συγχαρητηρια κοπέλα μου. Καλό διπλασιασμό να έχεις

Σε ευχαριστω πολυυυ! 
Παντως   εγω ειχα νευρα κ χαλια διαθεση τις μερες της αναμονης... Δεν ειχα κ καθολου συμπτωματα οποτε λεω αποκλειεται να εγινε κατι.. πολυ περιεργη φαση γενικα.
Ειχα πει ομως εξαρχης να μην μπω στην διαδικασια του τεστ που μπορει να με αφησει μετεωρη με μια αχνη γραμμη κλπ! Αν μπορεις να κρατηθεις, πιστευω θα ηταν το καλυτερο

@silvy22 , @Maria.28 , @Σποράκι
Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια! Μακαρι να προχωρησει :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Lydiakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Θέλω να ρωτήσω εάν έχει κάνει καμία σας έμβρυο μεταφορά με βλαστοκυστες 6 ημερών αντί για 5. Έχω μόνο δύο βλαστοκυστες των 6 ημερών και θα κάνω έμβρυο μεταφορά από τον επόμενο μήνα. Ευχαριστώ πολύ!!!

Εγω κοπέλα μου ....και απεκτησα το αγορακι μου!!! Καλη επιτυχία σου εύχομαι!!!

πρίν από 58 λεπτά , eleonora85 είπε:

Καλημερα σε ολες!
Χθες η 1η χοριακη κ ηταν 316 !!
Με 2 βλαστοκυστες 5 ημερων. Αυριο εχουμε τη 2η χοριακη κ το αγχος δεν τελειωνει ποτε (μαλλον αυξανεται)..
 

Συγχαρητήρια κοριτσακι μου...Καλους διπλασιασμους... Κατι έχεις υπολογίσει λαθος...Δεν μπορεί να εκανες τεστ τη 17η μερα...μαλλον τη 12 η εχεις κανει...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...