Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      Εγώ είχα στην κατάψυξη 2 όταν πέρασα απο την επιτροπή και απλά δεν το δήλωσα κάπου. Το μόνο κακό ειναι ότι δεν θα μπορέσεις να πάρεις πχ κάποιο ιστορικό απο την κλινική που έχεις τα έμβρυα (εφόσων δεν θέλεις να αναφερθούν τα εναπομείναντα)

      Έχεις δίκιο..θα ρωτήσω το γιατρό μου όταν πάω και πιστεύω θα βρεθει λύση.Ισως είναι καλύτερα να κάνω πρώτα διέγερση ξανά,θα δούμε 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Jamie είπε:

Ναι ειναι η πρωτη μου προσπαθεια ειπα να ξεκινησω με τροποοιημενο κυκλο και στην πρωτη ωοληψια 2 ωαριων το ενα γονιμοποιηθηκε και ηταν υπερ ο γιατρος να το βαλουμε φρεσκο!μακαρι να ειμαι τοσο τυχερη να εχω κ ενα τεστ θετικο αν και ειναι λιγο δυσκολο λογω 1 ωαριου.Να χαιρεσαι το παιδακι σου συντομα με ενα αδερφακι!!

 

Να σκέφτεσαι θετικά! :):)Εμένα στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες έμπαινε ο γιατρός μου μέσα στο δωμάτιο κ μου έλεγε "πήγαν όλα καλά, είσαι ήδη μανούλα, τοσοοοο σίγουρος", αλλά λόγω του αυτοάνοσου που έχω δεν είχαμε θετικό αποτέλεσμα, μιας κ δεν έπαιρνα αγωγή. Κ μετά έπαιρνα την κρυάδα με την χοριακη!

Εγώ τα κατεψυξα γιατί φοβήθηκε ο γιατρός μου για υπερδιέγερση, μετά έκλεισε το κέντρο για τον Αύγουστο οπότε πήγαμε τώρα!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κατι δεν εγινε σωστα την πρωτη φορα κ δεν θα το μαθω ποτε... Είχαμε 13 ώριμα ωαρια. Με πήρε ο γιατρος την επόμενη μέρα μετα την ωοληψια και ειπε ότι τα 9 ωαρια δεν γονιμοποιηθηκαν φυσιολογικά. Αντί για 2 πυρηνες ( ένα δικό μου κ ένα του συζύγου) είχαν 3 πυρήνες. Μου είπε ότι δεν έχει ξαναδεί κάτι αντίστοιχο τόσα χρόνια και ότι η περίπτωση μου ειναι για case report.... Τελικα 1 μόνο εμβρυο άντεξε μέχρι την Τρίτη μέρα και το καταψυξαμε. Μέχρι την ωοληψια δεν έκανα καθόλου εξέταση Ε2 οπότε δεν ξέρω μήπως έγινε πολύ νωρίς η ωοληψια κ επηρεαστηκαν τα ωαρια.. Επίσης στην ωοληψια ο γιατρος είπε ότι βρήκαν κάποιες δυσκολίες.. όταν τον ρώτησα τι δυσκολίες απάντησε χαριτολογωντας τι με νοιάζει, το αποτελεσμα μετραει τα ωαρια που πηραμε δηλ... φυσικά άλλαξα γιατρό. Ο γυναικολόγος εκτός Αθηνών που με παρακολουθεί συμφωνεί ότι κάτι δεν εγινε σωστα...

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Marlina είπε:

Κατι δεν εγινε σωστα την πρωτη φορα κ δεν θα το μαθω ποτε... Είχαμε 13 ώριμα ωαρια. Με πήρε ο γιατρος την επόμενη μέρα μετα την ωοληψια και ειπε ότι τα 9 ωαρια δεν γονιμοποιηθηκαν φυσιολογικά. Αντί για 2 πυρηνες ( ένα δικό μου κ ένα του συζύγου) είχαν 3 πυρήνες. Μου είπε ότι δεν έχει ξαναδεί κάτι αντίστοιχο τόσα χρόνια και ότι η περίπτωση μου ειναι για case report.... Τελικα 1 μόνο εμβρυο άντεξε μέχρι την Τρίτη μέρα και το καταψυξαμε. Μέχρι την ωοληψια δεν έκανα καθόλου εξέταση Ε2 οπότε δεν ξέρω μήπως έγινε πολύ νωρίς η ωοληψια κ επηρεαστηκαν τα ωαρια.. Επίσης στην ωοληψια ο γιατρος είπε ότι βρήκαν κάποιες δυσκολίες.. όταν τον ρώτησα τι δυσκολίες απάντησε χαριτολογωντας τι με νοιάζει, το αποτελεσμα μετραει τα ωαρια που πηραμε δηλ... φυσικά άλλαξα γιατρό. Ο γυναικολόγος εκτός Αθηνών που με παρακολουθεί συμφωνεί ότι κάτι δεν εγινε σωστα...

Καλησπέρα κοπέλα μου! Περίεργο να μην έχει ζητήσει ορμόνες πριν την ωοληψια ο γιατρός σου. Εγώ είχα κάνει 3 φορές εξετάσεις αίματος (ορμόνες) κ άλλους 3 υπερήχους. Ο γιατρός σου που είναι στην πόλη σου δεν μπορεί να τον πάρει τηλ να μιλησουνε, μήπως κ καταλάβει τι δεν πήγε καλά?

Στο λέω γιατί κ εγώ έχω γιατρό στην πόλη μου κ το κέντρο είναι στο Ιασώ της Λάρισας.Ο γιατρός μου με τον εξωσωματικο γιατρό της μονάδας επικοινωνούν.Οταν δηλαδή γονιμοποιηθηκαν τα ωαρια μου, με πήρε κ ο γιατρός μου τηλ.γιατι τον ενημέρωσαν από την μονάδα.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Nandria είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!

Είμαι κι εγώ σε αναμονή χοριακής ,έκανα εμβρυομεταφορά με βλαστοκύστη πρώτη φορά το Σάββατο.... και ανυπομονούμε για το αποτέλεσμα !! Η βλαστοκύστη ήταν BC ..Δεν έχω κανένα σύμπτωμα μέχρι στιγμής εκτός της αποψινής λαιμαργίας από το άγχος ..Μετά την εμβρυομεταφορά έμεινα ξαπλωμένη για 10 λεπτά και αμέσως μετά οδήγησα κανονικά για το σπίτι μου ...Ο γιατρός μου πρότεινε δύο μέρες ξεκούραση και μετά επιστροφή στην κανονικότητα χωρίς επαφές και θάλασσα ...

Είναι ο τρίτος χρόνος προσπαθειών ...πλησιάζουμε τα 39 και μετράμε αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες αλλά είμαστε αισιόδοξοι για το 2022 

Καλή επιτυχία. Μία τεράστια χοριακη ευχομαι

3 ώρες πρίν, Πεγκούλα! είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Εύχομαι τεράστιες χοριακες σε όλες μας! Την Παρασκευή πρώτα ο Θεός πάω για χοριακή.Βαλαμε 2 βλαστοκυστες την Τετάρτη κ έχουμε άλλες 4! Έκανα ένα μήνα διέγερση κ μου πήραν 14 ωάρια, τα 11 γονιμοποιηθηκαν, τα 8 προχώρησαν σε βλαστοκυστες κ η εμβρυολογος μας είπε πως τα 6 θα αντέξουν την απόψυξη.

Έχω μία κόρη 5χρονων με εξωσωματική.Με την 3η προσπάθεια ήρθε το θαυματακι μας, με βλαστοκυστη κ εφόσον άρχισα να παίρνω φάρμακα για το αυτοάνοσο που έχω. 

Αναμένω την χοριακη κ εγώ, πιο ήρεμη βέβαια τώρα, μιας κ θυμάμαι πολύ έντονα  βιώνα τα αρνητικά αποτελέσματα στις προηγούμενες προσπάθειες!Ότι είναι να γίνει, ας γίνει για καλό!

Καλή επιτυχία και σε εσένα. Όλα να σου πάνε τέλεια εύχομαι. Καλή χοριακη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Πεγκούλα! είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου! Περίεργο να μην έχει ζητήσει ορμόνες πριν την ωοληψια ο γιατρός σου. Εγώ είχα κάνει 3 φορές εξετάσεις αίματος (ορμόνες) κ άλλους 3 υπερήχους. Ο γιατρός σου που είναι στην πόλη σου δεν μπορεί να τον πάρει τηλ να μιλησουνε, μήπως κ καταλάβει τι δεν πήγε καλά?

Στο λέω γιατί κ εγώ έχω γιατρό στην πόλη μου κ το κέντρο είναι στο Ιασώ της Λάρισας.Ο γιατρός μου με τον εξωσωματικο γιατρό της μονάδας επικοινωνούν.Οταν δηλαδή γονιμοποιηθηκαν τα ωαρια μου, με πήρε κ ο γιατρός μου τηλ.γιατι τον ενημέρωσαν από την μονάδα.

Υπερυχους εκανα. Πιστεύω  ότι θεώρησε πως ειμαι εύκολη περίπτωση και γιαυτό δεν ήθελε Ε2. Παρόλο που τον ρωτούσα κάθε φορά αν πρέπει να κάνω εξέταση αίματος μου έλεγε δεν χρειάζεται. Επίσης ήθελε να μιλαω με τη μαια για τα αποτελεσματα των υπερυχων. Ο γυναικολόγος μου δεν είχε καμία επικοινωνία  μαζί του. Να πω την αλήθεια είχα πειστεί ότι έχουν σοβαρό πρόβλημα τα ωαρια μου κ επισης δεν μου αρεσε η συμπεριφορα του δεν ήθελα να ασχοληθώ καθολου μαχι του. Ηθελα να κάνω προσπάθεια με άλλο γιατρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

Υπερυχους εκανα. Πιστεύω  ότι θεώρησε πως ειμαι εύκολη περίπτωση και γιαυτό δεν ήθελε Ε2. Παρόλο που τον ρωτούσα κάθε φορά αν πρέπει να κάνω εξέταση αίματος μου έλεγε δεν χρειάζεται. Επίσης ήθελε να μιλαω με τη μαια για τα αποτελεσματα των υπερυχων. Ο γυναικολόγος μου δεν είχε καμία επικοινωνία  μαζί του. Να πω την αλήθεια είχα πειστεί ότι έχουν σοβαρό πρόβλημα τα ωαρια μου κ επισης δεν μου αρεσε η συμπεριφορα του δεν ήθελα να ασχοληθώ καθολου μαχι του. Ηθελα να κάνω προσπάθεια με άλλο γιατρό.

Φυσικά αν δεν σου εμπνέει εμπιστοσύνη ο γιατρός σου δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσεις.Σου εύχομαι τα καλύτερα από εδώ και πέρα! Και εμένα η μαία του μου έδινε οδηγίες, εφόσον έβλεπαν τις εξετάσεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια...Εκανα υπομονή τοσες μερες... Είπα να το αλλαξω λιγο αυτη τη φορά και ξαφνικα να μπω μια μερα και να σας γραψω ενα ωραιο νούμερο...Αλλα που; 

Εν ολίγοις...5 Σεπτεμβρίου πηραμε ενα ωραιο ωαριακι,γονιμοποιηθηκε και ειπαμε αντι να το καταψυξουμε και να το βάλουμε στον επόμενο κυκλο,να το βάλουμε φρεσκο και μάλιστα 4ης μερας...Ολα πηγαν καλα ,ηρθαμε γρήγορα Αθήνα την τέταρτη μερα και αυριο 12 η μερα ειναι να κάνω χοριακη... Φυσικα εχω κανει ενα σωρό τεστ απο εχθες και φυσικα ολα αρνητικα...Και παιχνίδια που παιζει το μυαλό και οι ορμονες που παίρνουμε;;; Καταλαβα την εμφύτευση :shock:,καταλαβα κινητικότητα :shock:,βαρος χαμηλα-μπουκωμα:shock:,πονους περιοδου,ξεκινησε δυο μερες να με ενοχλεί το στήθος.....Σιγα... Αλήθεια νομισα οτι τα ενιωσα ολα...Καποια τα ενιωσα...αλλα καμια σχεση με την αιτια. Κουραστηκα και βαρεθηκα...εχω χασει τον αριθμό σε ωοληψιες και εμβρυομεταφορες...Εχω χασει τον αριθμό στα χιλιάδες ευρω που έχουμε δωσει...πανω απο 40 και κυριως αντιδρα το παιδι μου...Του στοιχιζει που σε καθε προσπάθεια δεν μπορούμε να κάνουμε αυτα που κάνουμε συνήθως, που δεν μπορω να το παρω αγκαλιά...Και αντιδρά και πιέζεται...Καποια πράγματα τα εχω ξαναπει...Αλλα ηθελα να τα ξαναπω...Μονο εσεις καταλαβαίνετε...Αυτα

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 23

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , winspert είπε:

Αχ βρε κορίτσια...Εκανα υπομονή τοσες μερες... Είπα να το αλλαξω λιγο αυτη τη φορά και ξαφνικα να μπω μια μερα και να σας γραψω ενα ωραιο νούμερο...Αλλα που; 

Εν ολίγοις...5 Σεπτεμβρίου πηραμε ενα ωραιο ωαριακι,γονιμοποιηθηκε και ειπαμε αντι να το καταψυξουμε και να το βάλουμε στον επόμενο κυκλο,να το βάλουμε φρεσκο και μάλιστα 4ης μερας...Ολα πηγαν καλα ,ηρθαμε γρήγορα Αθήνα την τέταρτη μερα και αυριο 12 η μερα ειναι να κάνω χοριακη... Φυσικα εχω κανει ενα σωρό τεστ απο εχθες και φυσικα ολα αρνητικα...Και παιχνίδια που παιζει το μυαλό και οι ορμονες που παίρνουμε;;; Καταλαβα την εμφύτευση :shock:,καταλαβα κινητικότητα :shock:,βαρος χαμηλα-μπουκωμα:shock:,πονους περιοδου,ξεκινησε δυο μερες να με ενοχλεί το στήθος.....Σιγα... Αλήθεια νομισα οτι τα ενιωσα ολα...Καποια τα ενιωσα...αλλα καμια σχεση με την αιτια. Κουραστηκα και βαρεθηκα...εχω χασει τον αριθμό σε ωοληψιες και εμβρυομεταφορες...Εχω χασει τον αριθμό στα χιλιάδες ευρω που έχουμε δωσει...πανω απο 40 και κυριως αντιδρα το παιδι μου...Του στοιχιζει που σε καθε προσπάθεια δεν μπορούμε να κάνουμε αυτα που κάνουμε συνήθως, που δεν μπορω να το παρω αγκαλιά...Και αντιδρά και πιέζεται...Καποια πράγματα τα εχω ξαναπει...Αλλα ηθελα να τα ξαναπω...Μονο εσεις καταλαβαίνετε...Αυτα

Πόσο δυσκολο... Λογικό να έχεις κουραστεί έχεις καταβάλλει πολύ προσπάθεια κ μπράβο σου που έχεις τόση δυναμη μέσα σου! Μακάρι βέβαια η χοριακη αυριο να μας εκπλήξει μέσα από την καρδιά μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , winspert είπε:

Αχ βρε κορίτσια...Εκανα υπομονή τοσες μερες... Είπα να το αλλαξω λιγο αυτη τη φορά και ξαφνικα να μπω μια μερα και να σας γραψω ενα ωραιο νούμερο...Αλλα που; 

Εν ολίγοις...5 Σεπτεμβρίου πηραμε ενα ωραιο ωαριακι,γονιμοποιηθηκε και ειπαμε αντι να το καταψυξουμε και να το βάλουμε στον επόμενο κυκλο,να το βάλουμε φρεσκο και μάλιστα 4ης μερας...Ολα πηγαν καλα ,ηρθαμε γρήγορα Αθήνα την τέταρτη μερα και αυριο 12 η μερα ειναι να κάνω χοριακη... Φυσικα εχω κανει ενα σωρό τεστ απο εχθες και φυσικα ολα αρνητικα...Και παιχνίδια που παιζει το μυαλό και οι ορμονες που παίρνουμε;;; Καταλαβα την εμφύτευση :shock:,καταλαβα κινητικότητα :shock:,βαρος χαμηλα-μπουκωμα:shock:,πονους περιοδου,ξεκινησε δυο μερες να με ενοχλεί το στήθος.....Σιγα... Αλήθεια νομισα οτι τα ενιωσα ολα...Καποια τα ενιωσα...αλλα καμια σχεση με την αιτια. Κουραστηκα και βαρεθηκα...εχω χασει τον αριθμό σε ωοληψιες και εμβρυομεταφορες...Εχω χασει τον αριθμό στα χιλιάδες ευρω που έχουμε δωσει...πανω απο 40 και κυριως αντιδρα το παιδι μου...Του στοιχιζει που σε καθε προσπάθεια δεν μπορούμε να κάνουμε αυτα που κάνουμε συνήθως, που δεν μπορω να το παρω αγκαλιά...Και αντιδρά και πιέζεται...Καποια πράγματα τα εχω ξαναπει...Αλλα ηθελα να τα ξαναπω...Μονο εσεις καταλαβαίνετε...Αυτα

Αχ βρε κορίτσι μου ότι και να σου πούμε δεν θα σε κάνουμε να νιώσεις καλύτερα. Ξέρουμε όλες πολύ καλά πως νιώθεις. Αρχικά θα ευχηθώ τα τεστ να είναι λάθος και αύριο να τελειώσει όλο αυτό το μαρτύριο και να αρχίσουν τα ευχάριστα. Όσον αφορά τον μικρό σου δεν πρέπει να νιώθεις άσχημα γιατί όλο αυτό γίνεται για καλό, αδερφάκι προσπαθείς να του κάνεις που στο μέλλον θα εκτιμήσει ότι ήταν το μεγαλύτερο δώρο της ζωής του. Λογικό να παραπονιέται και εσυ να στεναχωριέσαι αλλά στο τέλος μένουν πίσω. Τώρα για το ποσό αντέχεις εσυ οικονομικά και ψυχολογικά εμείς ότι και να σου πούμε λάθος θα είναι. Η καθεμία έχει τα όρια της και δεν εχεις ταλαιπωρηθεί λίγο. Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος. Πάρε λίγο χρόνο και σκέψου, μόνο εσυ μπορείς να ξέρεις τι είναι καλύτερο για σένα και την οικογένεια σου. Και πάλι θα σου ευχηθώ μια τεραστια έκπληξη στην χοριακή σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, winspert said:

Αχ βρε κορίτσια...Εκανα υπομονή τοσες μερες... Είπα να το αλλαξω λιγο αυτη τη φορά και ξαφνικα να μπω μια μερα και να σας γραψω ενα ωραιο νούμερο...Αλλα που; 

Εν ολίγοις...5 Σεπτεμβρίου πηραμε ενα ωραιο ωαριακι,γονιμοποιηθηκε και ειπαμε αντι να το καταψυξουμε και να το βάλουμε στον επόμενο κυκλο,να το βάλουμε φρεσκο και μάλιστα 4ης μερας...Ολα πηγαν καλα ,ηρθαμε γρήγορα Αθήνα την τέταρτη μερα και αυριο 12 η μερα ειναι να κάνω χοριακη... Φυσικα εχω κανει ενα σωρό τεστ απο εχθες και φυσικα ολα αρνητικα...Και παιχνίδια που παιζει το μυαλό και οι ορμονες που παίρνουμε;;; Καταλαβα την εμφύτευση :shock:,καταλαβα κινητικότητα :shock:,βαρος χαμηλα-μπουκωμα:shock:,πονους περιοδου,ξεκινησε δυο μερες να με ενοχλεί το στήθος.....Σιγα... Αλήθεια νομισα οτι τα ενιωσα ολα...Καποια τα ενιωσα...αλλα καμια σχεση με την αιτια. Κουραστηκα και βαρεθηκα...εχω χασει τον αριθμό σε ωοληψιες και εμβρυομεταφορες...Εχω χασει τον αριθμό στα χιλιάδες ευρω που έχουμε δωσει...πανω απο 40 και κυριως αντιδρα το παιδι μου...Του στοιχιζει που σε καθε προσπάθεια δεν μπορούμε να κάνουμε αυτα που κάνουμε συνήθως, που δεν μπορω να το παρω αγκαλιά...Και αντιδρά και πιέζεται...Καποια πράγματα τα εχω ξαναπει...Αλλα ηθελα να τα ξαναπω...Μονο εσεις καταλαβαίνετε...Αυτα

Αχ ρε κορίτσι μου και σε έχω στο μυαλό μου μέρες τώρα :(  Λυπάμαι, όχι τόσο για το αποτέλεσμα αλλά γιατί έχεις ταλαιπωρηθεί τοοόσο πολύ. Μόνο εσύ γνωρίζεις αν αντέχεις να συνεχίσεις αλλά να ξέρεις δεν είναι ντροπή να κουράστηκες. Αγκάλιασε τον εαυτό σου πρώτα απ όλα και μετά το παιδάκι σου και προχώρα σε ότι σε κάνει να νιώθεις καλά και αν αυτό είναι να τα αφήσεις όλα πίσω μη νιώσεις καμία ενοχή. Αν πάλι θες να συνεχίσεις, ανασκουμπώσου και πάμε, ξέρεις την διαδικασία καλύτερα από τους περισσότερους.
Δύσκολα θα ανατραπεί αύριο αλλά έχουμε δει και θαυματάκια εδώ μέσα. Μία αγκαλιά από εμένα και όλη μου την θετική ενέργεια για ό,τι κι αν κάνεις. 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσουδια έφτασε η ώρα αδιαθετησα χθες , σήμερα παω στο γιατρό για να ξεκινήσουμε διεγερση για  τελευταία φορά ελπίζω ! Δεν ξέρω αν θα με αφήσει πάλι με κλομιφεν, εγω παντως θα ζητήσω τπτ πιο δυνατό μπας και βάλω 3 εμβρυακια κατάψυξη, εχω και 1 από την προηγούμενη ωοληψια... Να μου μείνει κάτι σε περίπτωση που δεν πάμε καλά αυτή τη φορά!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Angot said:

Κοριτσουδια έφτασε η ώρα αδιαθετησα χθες , σήμερα παω στο γιατρό για να ξεκινήσουμε διεγερση για  τελευταία φορά ελπίζω ! Δεν ξέρω αν θα με αφήσει πάλι με κλομιφεν, εγω παντως θα ζητήσω τπτ πιο δυνατό μπας και βάλω 3 εμβρυακια κατάψυξη, εχω και 1 από την προηγούμενη ωοληψια... Να μου μείνει κάτι σε περίπτωση που δεν πάμε καλά αυτή τη φορά!! 

Καλή αρχή σου εύχομαι κορίτσι μου! Τώρα, ό,τι και να σου δώσει πιο δυνατό, θα έχει κόστος 300-600€ για να τα αγοράσεις, ανάλογα με το πόσες δόσεις θα χρειαστείς. Εκτός κι αν έχεις περάσει επιτροπή 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλή αρχή σου εύχομαι κορίτσι μου! Τώρα, ό,τι και να σου δώσει πιο δυνατό, θα έχει κόστος 300-600€ για να τα αγοράσεις, ανάλογα με το πόσες δόσεις θα χρειαστείς. Εκτός κι αν έχεις περάσει επιτροπή 

Οχι δεν έχω περάσει. Ναι το ξέρω δυστυχώς είναι αρκετά χρήματα αλλά από το να κάνω συνέχεια ωοληψια 600 - 600- 600 καλύτερα μια κι έξω! Λες με τις ενέσεις να καταφέρω να έχω 3 εμβρυακια; με κλομιφεν έκανα 2 εμβρυα την 1η φορά (από 4 ωάρια που είχα) και 1 έμβρυο τη 2η φορα(  από 2 ωαρια που είχα) 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Angot said:

Οχι δεν έχω περάσει. Ναι το ξέρω δυστυχώς είναι αρκετά χρήματα αλλά από το να κάνω συνέχεια ωοληψια 600 - 600- 600 καλύτερα μια κι έξω! Λες με τις ενέσεις να καταφέρω να έχω 3 εμβρυακια; με κλομιφεν έκανα 2 εμβρυα την 1η φορά (από 4 ωάρια που είχα) και 1 έμβρυο τη 2η φορα(  από 2 ωαρια που είχα) 

Με την ανταπόκριση που έχεις αλλά και σύμφωνα με την ηλικία σου, πιστεύω θα μαζέψεις παραπάνω από 3 με διέγερση. Φυσικά παίζουν και άλλοι παράγοντες ρόλο αλλά στατιστικά μάλλον θα έχεις πάνω από 5 βλαστοκύστες 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Με την ανταπόκριση που έχεις αλλά και σύμφωνα με την ηλικία σου, πιστεύω θα μαζέψεις παραπάνω από 3 με διέγερση. Φυσικά παίζουν και άλλοι παράγοντες ρόλο αλλά στατιστικά μάλλον θα έχεις πάνω από 5 βλαστοκύστες 

Τα βάζω 3ων ημερών, την 1η φορά πέτυχε με 3ων ημερών οπότε δεν μου εχει πει για βλαστοκυστες!! Ισως αν έκανα αρκετά να μου άφηνε κάποια για 5η μερα... Υποθέτω οτι χρειάζεται παραπάνω εμβρυα γτ δεν φτάνουν όλα σε αυτό το στάδιο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...