Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Ήθελα πολύ να μοιραστώ και τα δικά μου ευχάριστα νέα με την ομάδα που έχουμε μοιραστεί πολλούς προβληματισμούς και βοήθεια τα τελευταία 2 περίπου χρόνια!

Γέννησα πριν περίπου 2 εβδομάδες ένα αγοράκι έπειτα από έναν αγώνα ο οποίος περιέλαβε φυσικούς κύκλους, τροποποιημένους, διέγερση, χαμηλή ανταπόκριση, 2 βιοχημικές αποβολές, μικρόβια στο σπερμα του συζύγου, προδιάθεση για αυτοάνοσα, επισκέψεις σε αιματολόγους, ενδοκρινολόγους, ουρολόγους, κύηση με κοντό τράχηλο, κατάκλιση, περίδεση, μικρόβια στα ούρα κτλ κτλ.

Πριν λίγες μέρες διάβασα μια κοπέλα που έγραφε πως δεν μπορώ να με φανταστώ μανούλα. Συγγνώμη αλλά δεν συγκράτησα το όνομά της. Θέλω να της πω πως ούτε εγώ μπορούσα να το κάνω. Ειδικά μετά τις 2 βιοχημικές αποβολές.. Το μόνο που έκανα είναι πως σήκωσα μανίκια και προχώρησα. Ούτε έτοιμη ψυχολογικά ήμουν, ούτε υπεραισιόδοξη πως θα γίνει. Απλά προχώρησα. Και μας βγήκε. 

Με τον Σφακ στο Γενεσις όλη η πορεία και ευχαριστώ που βρέθηκε αυτός ο άνθρωπος από την αρχή στο διάβα μου. 

Από το γκρουπ δεν βγήκα ούτε θα βγω, κι αν μπορώ να βοηθήσω έστω ένα άνθρωπο σε κάτι με χαρά να το κάνω. Δεν αισθάνομαι πιο προνομιούχα που έγινα μάνα. Αισθάνομαι μεγαλύτερη υποχρέωση να βάλω ένα λιθαράκι στη ζωή όποιας κοπέλας παλεύει για τον ίδιο στόχο που πάλεψα εγώ και ο άντρας μου. Άυπνα φιλιά απο μένα και απο το μικρό πλάσμα δίπλα μου.

Παντα τετοια νεα!!!
Να εισαι ευτυχισμενη με το μικρο σου κ απο δω κ περα να ερχονται ολα πιο ευκολα  :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Καλησπέρα σας. Ήθελα να ρωτήσω ξεκινάω την διαδικασία της ετ και δεν γνωρίζω καθόλου τι γίνεται. Μου είπε ο γιατρός μου 3 με 4 ημέρες πριν αδιαθετησω πρέπει να με δει αλλά δεν ξέρω ούτε τι φάρμακα δίνουν ούτε πόσες μέρες θα πάει όλο αυτό μέχρι την ημέρα της ετ. Μηπως κάποια θα μπορούσε να με ενημερώσει? Είμαι ανυπομονη δεν αντέχω μέχρι να πάω στον γιατρό μου. Ευχαριστώ πολύ. 

Καλησπερα, ευχομαι καλή επιτυχια μ ένα μεγάλο μωρακι:) Εμένα η εμβρυομεταφορα έγινε περίπου 17 μέρες από την 1η μέρα περιόδου και επαιρνα προγεστερόνη και οιστρογόνα σε μορφή χαπιών και κολπίκων υπόθετων απο την αρχή. Αλλά δεν έκανα ωοληψια στον ίδιο κύκλο. Μόνο εμβρυομεταφορα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Ήθελα πολύ να μοιραστώ και τα δικά μου ευχάριστα νέα με την ομάδα που έχουμε μοιραστεί πολλούς προβληματισμούς και βοήθεια τα τελευταία 2 περίπου χρόνια!

Γέννησα πριν περίπου 2 εβδομάδες ένα αγοράκι έπειτα από έναν αγώνα ο οποίος περιέλαβε φυσικούς κύκλους, τροποποιημένους, διέγερση, χαμηλή ανταπόκριση, 2 βιοχημικές αποβολές, μικρόβια στο σπερμα του συζύγου, προδιάθεση για αυτοάνοσα, επισκέψεις σε αιματολόγους, ενδοκρινολόγους, ουρολόγους, κύηση με κοντό τράχηλο, κατάκλιση, περίδεση, μικρόβια στα ούρα κτλ κτλ.

Πριν λίγες μέρες διάβασα μια κοπέλα που έγραφε πως δεν μπορώ να με φανταστώ μανούλα. Συγγνώμη αλλά δεν συγκράτησα το όνομά της. Θέλω να της πω πως ούτε εγώ μπορούσα να το κάνω. Ειδικά μετά τις 2 βιοχημικές αποβολές.. Το μόνο που έκανα είναι πως σήκωσα μανίκια και προχώρησα. Ούτε έτοιμη ψυχολογικά ήμουν, ούτε υπεραισιόδοξη πως θα γίνει. Απλά προχώρησα. Και μας βγήκε. 

Με τον Σφακ στο Γενεσις όλη η πορεία και ευχαριστώ που βρέθηκε αυτός ο άνθρωπος από την αρχή στο διάβα μου. 

Από το γκρουπ δεν βγήκα ούτε θα βγω, κι αν μπορώ να βοηθήσω έστω ένα άνθρωπο σε κάτι με χαρά να το κάνω. Δεν αισθάνομαι πιο προνομιούχα που έγινα μάνα. Αισθάνομαι μεγαλύτερη υποχρέωση να βάλω ένα λιθαράκι στη ζωή όποιας κοπέλας παλεύει για τον ίδιο στόχο που πάλεψα εγώ και ο άντρας μου. Άυπνα φιλιά απο μένα και απο το μικρό πλάσμα δίπλα μου.

Υπέροχο το μήνυμα σου!! Σε ευχαριστούμε πολύ για τη δύναμη και φυσικά κάθε τύχη στον μικρό σας. Να είστε όλοι καλά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Visit a vis είπε:

Μια ερώτηση σε όσες τα έχετε πρόσφατα: όσες ξεκινήσατε τη 2η ημέρα διέγερση, ωοληψία σε ποια ημέρα κάνατε; 

Εγώ 10η (αύριο)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Εγω 2 φορες. 12η μερα

Αυτό είναι το βραχύ πρωτόκολλο;

7 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Ήθελα πολύ να μοιραστώ και τα δικά μου ευχάριστα νέα με την ομάδα που έχουμε μοιραστεί πολλούς προβληματισμούς και βοήθεια τα τελευταία 2 περίπου χρόνια!

Γέννησα πριν περίπου 2 εβδομάδες ένα αγοράκι έπειτα από έναν αγώνα ο οποίος περιέλαβε φυσικούς κύκλους, τροποποιημένους, διέγερση, χαμηλή ανταπόκριση, 2 βιοχημικές αποβολές, μικρόβια στο σπερμα του συζύγου, προδιάθεση για αυτοάνοσα, επισκέψεις σε αιματολόγους, ενδοκρινολόγους, ουρολόγους, κύηση με κοντό τράχηλο, κατάκλιση, περίδεση, μικρόβια στα ούρα κτλ κτλ.

Πριν λίγες μέρες διάβασα μια κοπέλα που έγραφε πως δεν μπορώ να με φανταστώ μανούλα. Συγγνώμη αλλά δεν συγκράτησα το όνομά της. Θέλω να της πω πως ούτε εγώ μπορούσα να το κάνω. Ειδικά μετά τις 2 βιοχημικές αποβολές.. Το μόνο που έκανα είναι πως σήκωσα μανίκια και προχώρησα. Ούτε έτοιμη ψυχολογικά ήμουν, ούτε υπεραισιόδοξη πως θα γίνει. Απλά προχώρησα. Και μας βγήκε. 

Με τον Σφακ στο Γενεσις όλη η πορεία και ευχαριστώ που βρέθηκε αυτός ο άνθρωπος από την αρχή στο διάβα μου. 

Από το γκρουπ δεν βγήκα ούτε θα βγω, κι αν μπορώ να βοηθήσω έστω ένα άνθρωπο σε κάτι με χαρά να το κάνω. Δεν αισθάνομαι πιο προνομιούχα που έγινα μάνα. Αισθάνομαι μεγαλύτερη υποχρέωση να βάλω ένα λιθαράκι στη ζωή όποιας κοπέλας παλεύει για τον ίδιο στόχο που πάλεψα εγώ και ο άντρας μου. Άυπνα φιλιά απο μένα και απο το μικρό πλάσμα δίπλα μου.

Να σας ζήσει ο μικρούλης! Καλότυχος στη ζωή του! Έτσι να περνάμε στην άλλη όχθη και να παίρνουν σειρά οι επόμενες!

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ele@n είπε:

Αυτό είναι το βραχύ πρωτόκολλο;

Να σας ζήσει ο μικρούλης! Καλότυχος στη ζωή του! Έτσι να περνάμε στην άλλη όχθη και να παίρνουν σειρά οι επόμενες!

:cry: δεν ξέρω, ο γιατρος  ξέρει τι μου κάνει...:razz: 

Παράθεση

:razz:

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια , έχω καιρό να γράψω αλλά όσο μπορώ σας παρακολουθώ είμαι μετά από δυο αποτυχημένες ετ και μπήκα στην διαδικασία να ψαχτώ περισσότερο.. πέρασα το καλοκαίρι με αιματολόγο υστεροσκοπηση και σήμερα εκανα βιοψία ενδομητρίου για να δούμε το παράθυρο εμφητεσης και το μικροβιωμα 

η υστεροσκοπηση ήταν καλή δεν βρήκαν τίποτα 

η αιματολόγος (Λευκού) βρήκε ένα γονίδιο από τα τρία υπεύθυνο για κοιλιοκακη μου έκοψε την γλουτένη 

υστεροσκοπιση και βιοψία εκανα χωρίς μέθη και πραγματικά υπέφερα όσες κάνατε πως κάνατε πονέσατε ; 
η ερώτηση μου είναι η εξής μετά την βιοψία για το παράθυρο βοηθηθήκατε ; Πιστεύεται αξίζει τον κόπο βοηθάει ;    

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Texas είπε:

Γεια σας κορίτσια , έχω καιρό να γράψω αλλά όσο μπορώ σας παρακολουθώ είμαι μετά από δυο αποτυχημένες ετ και μπήκα στην διαδικασία να ψαχτώ περισσότερο.. πέρασα το καλοκαίρι με αιματολόγο υστεροσκοπηση και σήμερα εκανα βιοψία ενδομητρίου για να δούμε το παράθυρο εμφητεσης και το μικροβιωμα 

η υστεροσκοπηση ήταν καλή δεν βρήκαν τίποτα 

η αιματολόγος (Λευκού) βρήκε ένα γονίδιο από τα τρία υπεύθυνο για κοιλιοκακη μου έκοψε την γλουτένη 

υστεροσκοπιση και βιοψία εκανα χωρίς μέθη και πραγματικά υπέφερα όσες κάνατε πως κάνατε πονέσατε ; 
η ερώτηση μου είναι η εξής μετά την βιοψία για το παράθυρο βοηθηθήκατε ; Πιστεύεται αξίζει τον κόπο βοηθάει ;    

Καλησπέρα. Εμένα το παράθυρο μου έδειξε μια μερα μετατόπιση. Ρώτησα τον γιατρό αν αυτός μπορεί να ήταν ο λόγος που απέτυχε η πρώτη ετ και μου είπε όχι. Συμβάλλει στην όλη διαδικασία στο να πετύχουμε (για αυτό άλλωστε και γίνεται) αλλά δεν είναι ο κύριος λόγος που δεν έπιασα. Τώρα αν προχωρήσω τον άλλο μήνα θα το ακολουθήσουμε. Είναι μια απο τις τελευταίες και πιο εξελιγμένες εξετάσεις, όσο περισσότερο ψαχνόμαστε τόσο πιο κοντά στο να τα καταφέρουμε είμαστε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Σποράκι said:

Καλησπέρα. Εμένα το παράθυρο μου έδειξε μια μερα μετατόπιση. Ρώτησα τον γιατρό αν αυτός μπορεί να ήταν ο λόγος που απέτυχε η πρώτη ετ και μου είπε όχι. Συμβάλλει στην όλη διαδικασία στο να πετύχουμε (για αυτό άλλωστε και γίνεται) αλλά δεν είναι ο κύριος λόγος που δεν έπιασα. Τώρα αν προχωρήσω τον άλλο μήνα θα το ακολουθήσουμε. Είναι μια απο τις τελευταίες και πιο εξελιγμένες εξετάσεις, όσο περισσότερο ψαχνόμαστε τόσο πιο κοντά στο να τα καταφέρουμε είμαστε!!!

Ευχαριστω για την απάντηση .. τι να πω δεν ξέρω .. εγώ στην πρώτη ετ μεταφέραμε 8η μέρα στην δεύτερη 6η και καμία δεν πέτυχε αναρωτιέμαι τι θα δείξει η βιοψία και αν άξιζε ο πόνος μακάρι να άξιζε και να βοηθήσει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Texas είπε:

Ευχαριστω για την απάντηση .. τι να πω δεν ξέρω .. εγώ στην πρώτη ετ μεταφέραμε 8η μέρα στην δεύτερη 6η και καμία δεν πέτυχε αναρωτιέμαι τι θα δείξει η βιοψία και αν άξιζε ο πόνος μακάρι να άξιζε και να βοηθήσει 

Δεν μπορείς να ξέρεις αν άξιζε γιατί στην πραγματικότητα και να πετύχουμε δεν θα ξέρουμε αν πέτυχε λόγω αυτού. Εγώ απλά θέλω να κάνω ότι μπορώ περισσότερο για να νιώθω πιο ήσυχη και ελπίζω στο τέλος να μας πάνε όλα καλά. Μη σκέφτεσαι τον πόνο, εδώ που μπήκαμε θα χορέψουμε :rolleyes:. Καλά αποτελέσματα να έχεις!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, KoraliaP said:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Ήθελα πολύ να μοιραστώ και τα δικά μου ευχάριστα νέα με την ομάδα που έχουμε μοιραστεί πολλούς προβληματισμούς και βοήθεια τα τελευταία 2 περίπου χρόνια!

Γέννησα πριν περίπου 2 εβδομάδες ένα αγοράκι έπειτα από έναν αγώνα ο οποίος περιέλαβε φυσικούς κύκλους, τροποποιημένους, διέγερση, χαμηλή ανταπόκριση, 2 βιοχημικές αποβολές, μικρόβια στο σπερμα του συζύγου, προδιάθεση για αυτοάνοσα, επισκέψεις σε αιματολόγους, ενδοκρινολόγους, ουρολόγους, κύηση με κοντό τράχηλο, κατάκλιση, περίδεση, μικρόβια στα ούρα κτλ κτλ.

Πριν λίγες μέρες διάβασα μια κοπέλα που έγραφε πως δεν μπορώ να με φανταστώ μανούλα. Συγγνώμη αλλά δεν συγκράτησα το όνομά της. Θέλω να της πω πως ούτε εγώ μπορούσα να το κάνω. Ειδικά μετά τις 2 βιοχημικές αποβολές.. Το μόνο που έκανα είναι πως σήκωσα μανίκια και προχώρησα. Ούτε έτοιμη ψυχολογικά ήμουν, ούτε υπεραισιόδοξη πως θα γίνει. Απλά προχώρησα. Και μας βγήκε. 

Με τον Σφακ στο Γενεσις όλη η πορεία και ευχαριστώ που βρέθηκε αυτός ο άνθρωπος από την αρχή στο διάβα μου. 

Από το γκρουπ δεν βγήκα ούτε θα βγω, κι αν μπορώ να βοηθήσω έστω ένα άνθρωπο σε κάτι με χαρά να το κάνω. Δεν αισθάνομαι πιο προνομιούχα που έγινα μάνα. Αισθάνομαι μεγαλύτερη υποχρέωση να βάλω ένα λιθαράκι στη ζωή όποιας κοπέλας παλεύει για τον ίδιο στόχο που πάλεψα εγώ και ο άντρας μου. Άυπνα φιλιά απο μένα και απο το μικρό πλάσμα δίπλα μου.

Δεν φαντάζεσαι πόση δύναμη μας δίνεις. Διαβάζουμε όσα μας λες και είναι σαν να βλέπουμε μία εικόνα από τα όνειρα μας που γίνονται πραγματικότητα. Να σου ζήσει το μωράκι σου! Μετά από τόσο κόπο αξίζετε και οι δύο να είστε πάντα ευτυχισμένοι! 

5 hours ago, Μαρία τζορμπατζακη said:

Καλησπέρα σας. Ήθελα να ρωτήσω ξεκινάω την διαδικασία της ετ και δεν γνωρίζω καθόλου τι γίνεται. Μου είπε ο γιατρός μου 3 με 4 ημέρες πριν αδιαθετησω πρέπει να με δει αλλά δεν ξέρω ούτε τι φάρμακα δίνουν ούτε πόσες μέρες θα πάει όλο αυτό μέχρι την ημέρα της ετ. Μηπως κάποια θα μπορούσε να με ενημερώσει? Είμαι ανυπομονη δεν αντέχω μέχρι να πάω στον γιατρό μου. Ευχαριστώ πολύ. 

Θα κάνεις διέγερση και ωοληψία ή μόνο εμβρυομεταφορά; 

3 hours ago, Visit a vis said:

Μια ερώτηση σε όσες τα έχετε πρόσφατα: όσες ξεκινήσατε τη 2η ημέρα διέγερση, ωοληψία σε ποια ημέρα κάνατε; 

Εγώ σχεδόν πάντα 13η μέρα 

1 hour ago, Texas said:

Γεια σας κορίτσια , έχω καιρό να γράψω αλλά όσο μπορώ σας παρακολουθώ είμαι μετά από δυο αποτυχημένες ετ και μπήκα στην διαδικασία να ψαχτώ περισσότερο.. πέρασα το καλοκαίρι με αιματολόγο υστεροσκοπηση και σήμερα εκανα βιοψία ενδομητρίου για να δούμε το παράθυρο εμφητεσης και το μικροβιωμα 

η υστεροσκοπηση ήταν καλή δεν βρήκαν τίποτα 

η αιματολόγος (Λευκού) βρήκε ένα γονίδιο από τα τρία υπεύθυνο για κοιλιοκακη μου έκοψε την γλουτένη 

υστεροσκοπιση και βιοψία εκανα χωρίς μέθη και πραγματικά υπέφερα όσες κάνατε πως κάνατε πονέσατε ; 
η ερώτηση μου είναι η εξής μετά την βιοψία για το παράθυρο βοηθηθήκατε ; Πιστεύεται αξίζει τον κόπο βοηθάει ;    

Γεια σου κορίτσι μου! Κι εγώ έκανα την εξέταση Νίκα που είναι κάτι αντίστοιχο, χωρίς υστεροσκόπηση όμως (είχα κάνει πριν κάτι μήνες). Για το παράθυρο εμφύτευσης δεν μου είπαν κάτι οπότε μάλλον δεν ήταν μετατοπισμένο αλλά έχει βρεθεί μικρόβιο και κάνω θεραπεία. Εσένα τι σου είπαν στην υστεροσκόπηση; Οπτικά υπήρχε κάποια φλεγμονή; Πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα σου;

Η Λευκού παρεμπιπτόντως το ίδιο βρήκε και σε μένα και απ ότι έχω καταλάβει και σε πολλές άλλες κοπέλες, δεν πιστεύω ότι πρέπει να σε ανησυχεί καθόλου εφόσον όλα τα υπόλοιπα ανοσολογικά ήταν καλά. 

2 hours ago, Angot said:

:cry: δεν ξέρω, ο γιατρος  ξέρει τι μου κάνει...:razz: 

 

Εσύ αν δεν κάνω λάθος παίρνεις μόνο κλομιφαίνη, σωστά; Δεν ανήκει στα στάνταρ πρωτόκολλα διέγερσης αυτό. Μάλλον τροποποιημένο φυσικό θα τον έλεγα τον κύκλο σου 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

@kateriiina25 η υστεροσκοπηση ήταν καθαρή δεν βρήκαν τίποτα όλα ήταν καλά , προληπτικά τα έκανα λόγο τον αποτυχιών 

μετά αποτελέσματα θα βγουνε γρήγορα την επόμενη εβδομάδα κάποια στιγμή 

αναλογα τα αποτελέσματα θα κάνω πάλι αρβεκαπ και θα ξεκινήσω προετημασια για ετ υπολογίζω μέσα με τέλη Οκτώβρη την ετ αν όλα είναι καλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...