Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Κορίτσια βγήκε η χοριακη μου. Είναι 52,30. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να συνεχίσω τα φάρμακα και Δευτέρα πάλι χοριακη. Φοβάμαι γιατί είναι πολύ χαμηλό 

Καλησπέρα. Ναι κορίτσι μου. Βγήκε. Είναι 52,30

Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Kallo είπε:

Αχχχ τι καλά. Μου δίνετε ελπιδα ρε κορίτσια

Θα σου πω την εμπειρία μ, ξέρω γυναίκες που με χοριακη οριακή τωρα έχουν τα παιδάκια τους αγκαλιά... Ξέρω και γυναίκες σαν και μένα που είχαν χοριακη πάνω από 3000 και πηραμε ένα φάσκελο! Οταν το μωράκι θέλει να έρθει στον κόσμο θα ερθει οοοοτι και να γίνει! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Angot είπε:

Θα σου πω την εμπειρία μ, ξέρω γυναίκες που με χοριακη οριακή τωρα έχουν τα παιδάκια τους αγκαλιά... Ξέρω και γυναίκες σαν και μένα που είχαν χοριακη πάνω από 3000 και πηραμε ένα φάσκελο! Οταν το μωράκι θέλει να έρθει στον κόσμο θα ερθει οοοοτι και να γίνει! 

Σύμφωνω απολυτα!!!! Και εγώ πέρυσι καλές χοριακες είχα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι καλά νέα είναι όλα στο φόρουμ σήμερα!! 

@Kallo συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Εύχομαι ένα τεράστιο νούμερο την Δευτέρα.

@Στελλα33 συγχαρητήρια και σε σένα, είναι πολύ καλό το νούμερο σου!! 

@silvy22 μου καλές γονιμοποιήσεις. Με την σαλπιγγογραφία όλα καλά;  

1 hour ago, Ria_ said:

Κορίτσια μου πήγαμε και εμείς στο γιατρό 7η μέρα διέγερσης σήμερα ,εξετάσεις αίματος εμένα δε μου ζητάει και ίσως καλύτερα μη με αγχωνουν και τα νούμερα . 

Μετρήσαμε μόνο τα μεγάλα γιατί είχαμε πολλά ,στη δεξιά μέτρησε αν θυμάμαι καλά 5 μεγάλα μεταξύ 13-15 χιλιοστά και αριστερά αλλά τόσα περίπου.  Και ενδομήτριο έχω 9 περίπου. Έχει και άλλα λίγο πιο μικρά δε τα μετράει εκείνα μου είπε θα δουμε, τώρα ξανά Δευτέρα. Από σήμερα αντί για 300 μονάδες θα κάνω 225 . 

Μου είπε ότι όλα όσα έχω και νοιωθω ειναι φυσιολογικα γιατί έχουμε πολλά . Ίσως να είναι λίγο πιο δύσκολο το σκου όσο μεγαλώνουν και να κόψω καλύτερα αλατι ζάχαρη . Ζάχαρη δε τρωω τελευταία ούτος σι άλλος αλάτι προσπαθώ και δε βάζω πια όσο έβαζα μόνο όσο μπορεί να έχει κάτι και αν μαγειρεύω εγώ βάζω ελάχιστο . 

 

Πάρε και κανέναν ηλεκτρολύτη από το φαρμακείο να πίνεις και να τρως και πολλή πρωτεΐνη. Είναι αρκετές οι μονάδες και πρέπει να προσέχεις για να μην πονάς πολύ στην πορεία. 

2 hours ago, Sisheido said:

Καλησπέρα!!! Σήμερα είχα υπέρηχο 9ης μέρας μετά από διέγερση με elonva και έκανα και εξετάσεις... E2 1305
Lh 4.5 
Prg 0.9 
Έχω ξεχάσει πια τι είναι είναι καλό και τι όχι... Πάντως μου πρόσθεσε 150 μονάδες gonal για 2 ημέρες και επανάληψη εξετάσεων για να δούμε πότε πάμε για ωοληψια... Ωάρια σε καλό μέγεθος νομίζω έβλεπε γύρω στα 5 με 6... Πως σας φαίνονται οι τιμές?

Μια χαρά είναι οι εξετάσεις σου. Για πάνω από 5-6 σε βλέπω πάντως ;-)

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Τι καλά νέα είναι όλα στο φόρουμ σήμερα!! 

@Kallo συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Εύχομαι ένα τεράστιο νούμερο την Δευτέρα.

@Στελλα33 συγχαρητήρια και σε σένα, είναι πολύ καλό το νούμερο σου!! 

@silvy22 μου καλές γονιμοποιήσεις. Με την σαλπιγγογραφία όλα καλά;  

Πάρε και κανέναν ηλεκτρολύτη από το φαρμακείο να πίνεις και να τρως και πολλή πρωτεΐνη. Είναι αρκετές οι μονάδες και πρέπει να προσέχεις για να μην πονάς πολύ στην πορεία. 

Μια χαρά είναι οι εξετάσεις σου. Για πάνω από 5-6 σε βλέπω πάντως ;-)

Ευχαριστώ κορίτσι μου , για τη σαλπιγγογραφια περιμένω νεότερα απο το γιατρό, πονάω πολύ αριστερά χμμμ για να δούμε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 minutes ago, silvy22 said:

Ευχαριστώ κορίτσι μου , για τη σαλπιγγογραφια περιμένω νεότερα απο το γιατρό, πονάω πολύ αριστερά χμμμ για να δούμε 

Α δεν σου έδωσαν επιτόπου την γνωμάτευση; Έτσι θυμόμουν ότι γίνεται  


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Α δεν σου έδωσαν επιτόπου την γνωμάτευση; Έτσι θυμόμουν ότι γίνεται  

Θα έβγαινε μια ώρα μετά , ήδη ήμασταν εκεί απο τις 6:30 μέχρι 1:30 έπρεπε να πάει ο συζηγος για δουλεια , είπε κ ο γιατρός ότι θα τη δει εκείνος κ έμεινα ήσυχη 

το υγρό που βάζουν είναι μπεταντιν;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια απορία. Αύριο είναι 4η μέρα περιόδου και ακόμα έχω πρησμένο στήθος που πονάει, σα να μην έχω αδιαθετησει. Τι είναι πάλι αυτό; Πρώτη φορά μου συμβαίνει. Να ανησυχήσω;;;

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, silvy22 said:

Θα έβγαινε μια ώρα μετά , ήδη ήμασταν εκεί απο τις 6:30 μέχρι 1:30 έπρεπε να πάει ο συζηγος για δουλεια , είπε κ ο γιατρός ότι θα τη δει εκείνος κ έμεινα ήσυχη 

το υγρό που βάζουν είναι μπεταντιν;

Αν εννοείς το υγρό που σου βάζουν στην εξέταση, όχι δεν είναι μπεταντίν, είναι σκιαγραφικό υγρό. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο !! Τέλεια νέα ! Όλα θα πάνε καλά , σημασία έχει να διπλασιάζεται και εγώ ξέρω , και όχι το ποσό μεγάλη είναι !! Χαίρομαι απίστευτα με όλα τα ευχάριστα που συμβαίνουν εδώ μέσα! Και παίρνω και εγώ κουράγιο και θετική ενέργεια για την δίκη μου εμβρυομεταφορα που θα γίνει με το καλό την Τρίτη @Kallo@Kallo

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Μπράβο !! Τέλεια νέα ! Όλα θα πάνε καλά , σημασία έχει να διπλασιάζεται και εγώ ξέρω , και όχι το ποσό μεγάλη είναι !! Χαίρομαι απίστευτα με όλα τα ευχάριστα που συμβαίνουν εδώ μέσα! Και παίρνω και εγώ κουράγιο και θετική ενέργεια για την δίκη μου εμβρυομεταφορα που θα γίνει με το καλό την Τρίτη @Kallo@Kallo

Καλή επιτυχία και σε σένα!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

Σε ευχαριστωωω πολυυυυ

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

Θα σου πω την εμπειρία μ, ξέρω γυναίκες που με χοριακη οριακή τωρα έχουν τα παιδάκια τους αγκαλιά... Ξέρω και γυναίκες σαν και μένα που είχαν χοριακη πάνω από 3000 και πηραμε ένα φάσκελο! Οταν το μωράκι θέλει να έρθει στον κόσμο θα ερθει οοοοτι και να γίνει! 

Μακάρι. Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά γιατί αλλιώς θα πεθάνω από το άγχος. Σήμερα όλη μέρα έκλαιγα μέχρι να μιλήσω με τον γιατρό και να μου πει ότι όλα είναι καλά 

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Τι καλά νέα είναι όλα στο φόρουμ σήμερα!! 

@Kallo συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Εύχομαι ένα τεράστιο νούμερο την Δευτέρα.

@Στελλα33 συγχαρητήρια και σε σένα, είναι πολύ καλό το νούμερο σου!! 

@silvy22 μου καλές γονιμοποιήσεις. Με την σαλπιγγογραφία όλα καλά;  

Πάρε και κανέναν ηλεκτρολύτη από το φαρμακείο να πίνεις και να τρως και πολλή πρωτεΐνη. Είναι αρκετές οι μονάδες και πρέπει να προσέχεις για να μην πονάς πολύ στην πορεία. 

Μια χαρά είναι οι εξετάσεις σου. Για πάνω από 5-6 σε βλέπω πάντως ;-)

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ 

1 hour ago, ´Ισιδα είπε:

Μπράβο !! Τέλεια νέα ! Όλα θα πάνε καλά , σημασία έχει να διπλασιάζεται και εγώ ξέρω , και όχι το ποσό μεγάλη είναι !! Χαίρομαι απίστευτα με όλα τα ευχάριστα που συμβαίνουν εδώ μέσα! Και παίρνω και εγώ κουράγιο και θετική ενέργεια για την δίκη μου εμβρυομεταφορα που θα γίνει με το καλό την Τρίτη @Kallo@Kallo

Σε ευχαριστώ πολύ. Σου εύχομαι να πάει τέλεια η ετ και μετά να έχεις μια μεγάλη χοριακη για να μην έχεις άγχος 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Kallo @Στελλα33 @Marlina Να έχετε όλες σας υπέροχες τέλειομήνες εγκυμοσύνες κ να ξέρετε ότι μου φτιάξατε τον μήνα !!!!! Μακάρι όλη η σεζόν να πάει με τέτοια χαρούμενα νέα για όλες μας κορίτσια :) ! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...