Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , silvy22 είπε:

παρα πολυ καλή, πάρε μια βαθιά ανάσα ανακούφισης!

Αντε να με πάρει ο γιατρός να ηρεμήσω. Γιατί δεν ξέρω πόσο έπρεπε να πάει κανονικά και ανησυχώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 34 λεπτά , Kallo είπε:

Κορίτσια βγήκε η δεύτερη χοριακη 212.90 από 52.30 που ήταν την πρώτη φορά. Πως σας φαίνεται? Πήρα τον γιατρό αλλά είχε δουλειά μίλησα με την γραμματέα του και περιμένω να με πάρει 

Μου φαινεται παρα πολυ καλη 4 πλασιαστηκε!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Kallo είπε:

Κορίτσια βγήκε η δεύτερη χοριακη 212.90 από 52.30 που ήταν την πρώτη φορά. Πως σας φαίνεται? Πήρα τον γιατρό αλλά είχε δουλειά μίλησα με την γραμματέα του και περιμένω να με πάρει 

πολύ καλή! Συγχαρητήρια! Δεν θα δεις ακόμα σάκο όμως, μάλλον θα σου πει να σε δει τέλος της εβδομάδας. Πολύ ωραία  νέα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , kateriiina25 είπε:

@Kallo συγχαρητήρια! Σε 3 μέρες 4πλασιάστηκε. Νομίζω πας πολύ καλά :) 

@silvy22 έχεις νεότερα από τα εμβρυάκια???

Καλά πάνε πήρα Εγω , τελικά αποτελέσματα την Τετάρτη ! Αγωνία ααααα

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

Μπράβοο!! Πολύ αισιόδοξο. Με το καλό η γέννα!! 
Αν υπάρχουν υγιή έμβρυα, όλα είναι δυνατά! Το περιβάλλον της μήτρας βελτιώνεται με χίλιους δυο τρόπους πια… τα έμβρυα όμως; Χρειάζεται υπομονή, επιμονή, κουράγιο… 

Με έναν πόνο που λένε, κοπέλα μου!! 

Αυτά δεν θέλω… αλλά τι να γίνει! Ό,τι κάτσει… όταν έρχεται το πρόβλημα το αντιμετωπίζεις. Καλή επιτυχία!!! Να ξεμπερδεύεις εύχομαι… 

Έμβρυα έχετε;

Η αλήθεια είναι και την πρώτη και τη δεύτερη φορά είχα λίγα λόγω χαμηλής αμη 0,1 αλλά καλά έμβρυα

Οπότε δόξα το θεό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

πολύ καλή! Συγχαρητήρια! Δεν θα δεις ακόμα σάκο όμως, μάλλον θα σου πει να σε δει τέλος της εβδομάδας. Πολύ ωραία  νέα! 

Ευχαριστωωωωω πολύ. Την Δευτέρα έχω υπέρηχο 

3 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

@Kallo συγχαρητήρια! Σε 3 μέρες 4πλασιάστηκε. Νομίζω πας πολύ καλά :) 

@silvy22 έχεις νεότερα από τα εμβρυάκια???

Ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Κορίτσια βγήκε η δεύτερη χοριακη 212.90 από 52.30 που ήταν την πρώτη φορά. Πως σας φαίνεται? Πήρα τον γιατρό αλλά είχε δουλειά μίλησα με την γραμματέα του και περιμένω να με πάρει 

Συγχαρητήριαααααα!!! Μια ομορφη εγκυμοσυνη ευχομαι μπραβοοοο!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια αγχώθηκα πάρα πολύ θα πάρω και το γιατρό αύριο ,φοβάμαι μην κάτι πάει στραβά μην υπάρξει πρόβλημα αχ δε ξέρω. Στη τελευταία ένεση έγινε η βλακεία που λέμε . 

Έπρεπε να κάνω arvekap 12:00 το βράδυ ξεκίνησα να την ετοιμάζω αλλά για κάποιο λόγο η ενεση δε μου τραβούσε το υγρό άφηνε μέσα ,αλλάξα ένεση το ίδιο και γενικά δε το τραβούσε αγχώθηκα και όσο ήταν ακόμα νωρίς 12 παρά ένα πήγα στο φαρμακείο να μου τη κάνει και εκεί νευρίασα τόσο πολύ γιατί μου είπε ότι δε μπορεί γιατί δε κάνει ενέσεις οκ το καταλαβαίνω εγώ θα τη κάνω του λέω τόσες μέρες κάνω κάνε μου μόνο την ανάμειξη του είπα πως και πάλι μου είπε δε μπορεί γιατί δε βασίζεται γιατί είναι ακριβό φάρμακο και και και ένα σωρό και να πάω στο νοσοκομείο. Εν τέλει την έκανα 12μιση η ώρα στο νοσοκομείο γιατί κ μέχρι να πάω  .. δε το πιστεύω κοντεύω να σκάσω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Ria_ είπε:

Κορίτσια αγχώθηκα πάρα πολύ θα πάρω και το γιατρό αύριο ,φοβάμαι μην κάτι πάει στραβά μην υπάρξει πρόβλημα αχ δε ξέρω. Στη τελευταία ένεση έγινε η βλακεία που λέμε . 

Έπρεπε να κάνω arvekap 12:00 το βράδυ ξεκίνησα να την ετοιμάζω αλλά για κάποιο λόγο η ενεση δε μου τραβούσε το υγρό άφηνε μέσα ,αλλάξα ένεση το ίδιο και γενικά δε το τραβούσε αγχώθηκα και όσο ήταν ακόμα νωρίς 12 παρά ένα πήγα στο φαρμακείο να μου τη κάνει και εκεί νευρίασα τόσο πολύ γιατί μου είπε ότι δε μπορεί γιατί δε κάνει ενέσεις οκ το καταλαβαίνω εγώ θα τη κάνω του λέω τόσες μέρες κάνω κάνε μου μόνο την ανάμειξη του είπα πως και πάλι μου είπε δε μπορεί γιατί δε βασίζεται γιατί είναι ακριβό φάρμακο και και και ένα σωρό και να πάω στο νοσοκομείο. Εν τέλει την έκανα 12μιση η ώρα στο νοσοκομείο γιατί κ μέχρι να πάω  .. δε το πιστεύω κοντεύω να σκάσω 

Δε πειράζει καλέ μην αγχωνεσαι!! Αληθεια !!τζαμπα πανικοβάλεσε-!ηρεμησε τωρα!ολα καλά.για 30 λεπτα τι εγινε;; τΙποτΑ δεν τρεχει!ολα καλά!!!!!!

16 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Καλημέρα μετά από μια αποτυχημένη εξωσωματική έκανα και εγώ υστεροσκοπηση με λήψη δείγματος για ενδομητριτιδα τελικά είχα μικρόβιο έκανα ένα μήνα αγωγή και τον επόμενο μήνα στη δεύτερη εξωσωματική τα καταφέραμε και διανύω τον έβδομο μήνα εγκυμοσύνης να την κάνεις δεν είναι τίποτα 

Καλή επιτυχία 

Κοπέλα μου με το καλο !! 

17 ώρες πρίν, Clouds είπε:

Καλημέρα σε όλες τις αγωνίστριες!

Ήθελα να ρωτήσω εάν κάποια χρησιμοποιεί dermestril.

Προσπαθώ να βρω στην Αττική και δεν βρίσκω πουθενά.

Αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει...

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

Ποσά χρειαζεσαι; Πηρες στα γνωστά φαρμακεια; ;

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Ria_ said:

Κορίτσια αγχώθηκα πάρα πολύ θα πάρω και το γιατρό αύριο ,φοβάμαι μην κάτι πάει στραβά μην υπάρξει πρόβλημα αχ δε ξέρω. Στη τελευταία ένεση έγινε η βλακεία που λέμε . 

Έπρεπε να κάνω arvekap 12:00 το βράδυ ξεκίνησα να την ετοιμάζω αλλά για κάποιο λόγο η ενεση δε μου τραβούσε το υγρό άφηνε μέσα ,αλλάξα ένεση το ίδιο και γενικά δε το τραβούσε αγχώθηκα και όσο ήταν ακόμα νωρίς 12 παρά ένα πήγα στο φαρμακείο να μου τη κάνει και εκεί νευρίασα τόσο πολύ γιατί μου είπε ότι δε μπορεί γιατί δε κάνει ενέσεις οκ το καταλαβαίνω εγώ θα τη κάνω του λέω τόσες μέρες κάνω κάνε μου μόνο την ανάμειξη του είπα πως και πάλι μου είπε δε μπορεί γιατί δε βασίζεται γιατί είναι ακριβό φάρμακο και και και ένα σωρό και να πάω στο νοσοκομείο. Εν τέλει την έκανα 12μιση η ώρα στο νοσοκομείο γιατί κ μέχρι να πάω  .. δε το πιστεύω κοντεύω να σκάσω 

Kαλέ μην σε πιάνει πανικός, δεν έγινε κάτι για μισή ώρα. Και μία ώρα δηλαδή να ήταν πάλι δεν θα γινόταν τίποτα. Όλα καλά, ηρέμησε 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Nephele78 είπε:

Δε πειράζει καλέ μην αγχωνεσαι!! Αληθεια !!τζαμπα πανικοβάλεσε-!ηρεμησε τωρα!ολα καλά.για 30 λεπτα τι εγινε;; τΙποτΑ δεν τρεχει!ολα καλά!!!!!!

Κοπέλα μου με το καλο !! 

Ποσά χρειαζεσαι; Πηρες στα γνωστά φαρμακεια; ;

Αχ σε ευχαριστώ πάρα πολύ πανικός με επιασε με ένα ρολόι είμαστε τις τελευταίες μέρες και στη τελευταία που έγινε αυτό μάλλον έκανα κ εγώ τ μπαμ. Αφού εκλεγα να φανταστείς ,τι σου είναι και οι ορμόνες βέβαια αλλά λέω πάει τώρα στο τέλος να έγινε κάτι λάθος... 

πρίν από 9 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Kαλέ μην σε πιάνει πανικός, δεν έγινε κάτι για μισή ώρα. Και μία ώρα δηλαδή να ήταν πάλι δεν θα γινόταν τίποτα. Όλα καλά, ηρέμησε 

Σε ευχαριστώ πολύ Κατερίνα μου ,μιλάμε για τρελό άγχος ειδικά όταν μου είπε και ο απαράδεκτος για μένα  φαρμακοποιός δε μπορώ δε κανω δεν αυτό λέω πάει αυτό ήταν , τι θα κάνω μες στη νύχτα... Ευτυχώς εκείνος είπε πάνε στο νοσοκομείο να σου το κάνουν ,μέσα στα τόσα άλλα που είπε είπε και ένα σωστό . 

Ουφ μπορώ να ηρεμήσω τώρα γιατί ένα πανικό τον έπαθα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ria_ said:

Αχ σε ευχαριστώ πάρα πολύ πανικός με επιασε με ένα ρολόι είμαστε τις τελευταίες μέρες και στη τελευταία που έγινε αυτό μάλλον έκανα κ εγώ τ μπαμ. Αφού εκλεγα να φανταστείς ,τι σου είναι και οι ορμόνες βέβαια αλλά λέω πάει τώρα στο τέλος να έγινε κάτι λάθος... 

Σε ευχαριστώ πολύ Κατερίνα μου ,μιλάμε για τρελό άγχος ειδικά όταν μου είπε και ο απαράδεκτος για μένα  φαρμακοποιός δε μπορώ δε κανω δεν αυτό λέω πάει αυτό ήταν , τι θα κάνω μες στη νύχτα... Ευτυχώς εκείνος είπε πάνε στο νοσοκομείο να σου το κάνουν ,μέσα στα τόσα άλλα που είπε είπε και ένα σωστό . 

Ουφ μπορώ να ηρεμήσω τώρα γιατί ένα πανικό τον έπαθα 

Μην αγχώνεσαι, δεν είναι κάτι τραγικό, αλλά καλό θα ήταν να το αναφέρεις στους γιατρούς όταν πας για την ωοληψία 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...