Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Καλη επιτυχία σε ολες μας!αυριο εχω την ωοληψια μου και ήθελα να ρωτήσω πρωτα σου κάνουν παλι υπερηχο πριν τη μεθη για να δουν ότι δεν εχει σπάσει τα ωοθυλάκια? Εμένα θα μου κάνουν μεθη τελικά γιατί έχουν δει τρία. Εγω χτες εκανα την ovitrelle αλλά φοβάμαι μήπως δεν το προλάβουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , teenthybell είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Καλη επιτυχία σε ολες μας!αυριο εχω την ωοληψια μου και ήθελα να ρωτήσω πρωτα σου κάνουν παλι υπερηχο πριν τη μεθη για να δουν ότι δεν εχει σπάσει τα ωοθυλάκια? Εμένα θα μου κάνουν μεθη τελικά γιατί έχουν δει τρία. Εγω χτες εκανα την ovitrelle αλλά φοβάμαι μήπως δεν το προλάβουμε...

Καλημέρα και καλή επιτυχία, αύριο και γω, εμένα μου κάνει υπέρυχο και μετά με κοιμίζουν, έχεις ξανακάνει? εγώ 9 έκανα και δεν που είχε σπάσει καμία φορά , μην ανησυχείς όλα θα είναι καλά, τι μέγεθος είχατε χθες?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από μένα! Χθες πήγα για υπέρηχο να δούμε ότι όλα είναι καλά..όλα καλά λοιπόν , περιμένω να αδιαθετήσω από μέρα σε μέρα και να ξεκινήσω ! Τα φάρμακα που μου έδωσε είναι puregon 225mg η δόση μου, arvekap 0,1mg, utrogestan, prolutex , vibramycin και orgalutran … Έχει κάποια κάνει μήπως με puregon ώστε να τη ρωτήσω κάτι σχετικέ με τη πένα ;

Εχω κάνει και puregon και η πένα της λειτουργεί ακριβώς όπως της ovitrelle, φαίνεται περίπλοκο αλλά θα δεις ότι δεν είναι!

1 hour ago, Ivfmom1990 είπε:

Καλημέρα!  Εύχομαι σε όλες ότι καλύτερο! Εγώ είμαι 6 εβδομάδων έγκυος με εξωσωματική κ είναι δίδυμα. Είναι η τρίτη προσπάθεια. Οι δύο προηγούμενες δυστυχώς απέτυχαν κ τα χάσαμε τα μωρά. Αλλά είχαν πρόβλημα τα έμβρυα. Δεν ήταν κ σωστή η κλινική. Τώρα στην 3 φορά πήγαμε σε άλλη κ πετύχαμε με την πρώτη. Εγώ ευτυχώς δεν έχω κανένα πρόβλημα γονιμότητας. Είμαι 32 κ ειμαι πάρα πολύ γονιμη κ υγιής αλλά δυστυχώς ο άντρας μου δεν μπορεί να κάνει παιδιά. Τώρα ευτυχώς όλα πήγαν καλά κ έχουμε 2! Είχα μια αιμορραγία αυτές τις μέρες αλλά πέρασε. Η γιατρός μου είπε ότι συμβαίνει το 1 τρίμηνο αρκετά συχνά. Ήταν μόνο μία μέρα κ σταματησε. Παίρνω ακόμα φάρμακα εξωσωματικής. Μήπως έχει συμβεί σε καμία άλλη να έχει αίμα στην εγκυμοσυνη??  Αν μπορεί κάποια ας μου απαντήσει παρακαλώ. Όντως συμβαίνει ή να ανησυχήσω πιο πολύ. 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου για την εγκυμοσύνη σου και με το καλό τα μωράκια σου!!! Είναι γενικά πολύ σύνηθες το αίμα στο πφωτο τρίμηνο και το αποδίδουν κυρίως σε μικρά αγγειάκια που σπάνε καθώς μεγαλώνει η μήτρα. Και με δύο μωρά που έχεις εσύ είναι φυσικό η μήτρα σου να καταβάλλει μεγαλύτερη προσπάθεια να ανταπεξέλθει! Είναι φυσικό βέβαια βνα αγχώνεσαι στη θέα του αίματος σε αυτή τη φάση, αλλά πραγματικά αν ακούσεις το γιατρό σου και σκεφτείς λογικά, θα δεις ότι δε συντρέχει πραγματικός λόγος ανησυχίας! 

@teenthybell και @silvy22 καλή επιτυχία στις ωοληψίες σας αύριο! Να είναι τυχερά τα αυγουλάκια σας και να σας χαρίσουν τα παιδάκια σας!

  • Ευχαριστώ 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , silvy22 είπε:

Καλημέρα και καλή επιτυχία, αύριο και γω, εμένα μου κάνει υπέρυχο και μετά με κοιμίζουν, έχεις ξανακάνει? εγώ 9 έκανα και δεν που είχε σπάσει καμία φορά , μην ανησυχείς όλα θα είναι καλά, τι μέγεθος είχατε χθες?

9??? Πωπω μπράβο. Η πρώτη φορά είναι για μένα χτες νόμιζω ειπαν 16? Τα χω κ λίγο χαμενα. Πολλές εξετάσεις χαρτιά για την ωοληψια.. ελπίζω να πάνε όλα καλά. Η κοπέλα μου είπε βλεπουν τρια ωοθυλάκια το ένα μεγαλύτερο, τα άλλα αν έχουν ωριμάσει μέχρι αύριο θα παρει κ απο αυτά...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , teenthybell είπε:

9??? Πωπω μπράβο. Η πρώτη φορά είναι για μένα χτες νόμιζω ειπαν 16? Τα χω κ λίγο χαμενα. Πολλές εξετάσεις χαρτιά για την ωοληψια.. ελπίζω να πάνε όλα καλά. Η κοπέλα μου είπε βλεπουν τρια ωοθυλάκια το ένα μεγαλύτερο, τα άλλα αν έχουν ωριμάσει μέχρι αύριο θα παρει κ απο αυτά...

βετεράνος καθε φορά ελπίζω να είναι η τελευταία.. μια διαδικασία είναι , κάνεις τα βήματα ένα ένα και το αποτέλεσμα θα έρθει, σε ποιο κέντρο είσαι? και μενα 15-19 σε μέγεθος, ε2 πόσο είχες?

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , happiness79 είπε:

Γεια σου κοτοπουλάκι! Ημουν σίγουρη ότι θα το έψαχνες πολύ! Και εννοείται ότι ο φυσιολογικός τοκετός είναι γενικά η καλύτερη επιλογή, όπως κάθε τι φυσιολογικό άλλωστε, εκτός βέβαια κι αν συντρέχουν ειδικοί λόγοι ανά περίπτωση. Θα το δεις ξανά και με το γιατρό σου, σίγουρα θα το ξανασυζητήσετε προσεχώς. 

Χαίρομαι που είσαι πιο ήρεμη με την εγκυμοσύνη σου! Ο γιος σου είναι δυνατός και θα σε καθησυχάζει κάθε φορά! Και ο δικός μου τελευταία κάνει πάρτυ, ώρες ώρες είναι τόσο έντονες οι κινήσεις του που φαίνονται με γυμνό μάτι, είναι εντυπωσιακό!!

Με τη Φαιναρέτη ξεκίνησα γυμναστική αυτή την εβδομάδα και έχω καταχαρεί που επιτέλους είναι πιο ενεργό το σώμα μου!!! Μαθήματα θα ξεκινήσω αύριο, αχ, για τόσο λίγο και δε θα είμαστε μαζί στα μαθήματα, τι κρίμα...! Νομίζω πάντως ότι βοηθούν πολύ στο να μπαίνουμε σιγά σιγά στο κλίμα! 

Τι καλά!!! Να έχεις ένα πολύ μεγάλο νούμερο την Παρακευή, για να επισφραγίσει το θετικό αποτέλεσμα!!!

Εξαρτάται από τη χοριακή. Από κάποιες μονάδες και κάτω δε φαίνεται στον υπέρηχο, οπότε το υπολογίζουν με βάση το νούμερο της χοριακής το πότε θα τον προγραμματίσουν. Δε θυμάμαι καλά, νομίζω ότι η χοριακή πρέπει  να είναι πάνω από 2.000, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Μακάρι να πάνε όλα καλά και να μην έχει πιάσει την ovitrelle το θετικό αποτέλεσμα. Θα δείξει αύριο 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 είπε:

Γεια σου κοτοπουλάκι! Ημουν σίγουρη ότι θα το έψαχνες πολύ! Και εννοείται ότι ο φυσιολογικός τοκετός είναι γενικά η καλύτερη επιλογή, όπως κάθε τι φυσιολογικό άλλωστε, εκτός βέβαια κι αν συντρέχουν ειδικοί λόγοι ανά περίπτωση. Θα το δεις ξανά και με το γιατρό σου, σίγουρα θα το ξανασυζητήσετε προσεχώς. 

Χαίρομαι που είσαι πιο ήρεμη με την εγκυμοσύνη σου! Ο γιος σου είναι δυνατός και θα σε καθησυχάζει κάθε φορά! Και ο δικός μου τελευταία κάνει πάρτυ, ώρες ώρες είναι τόσο έντονες οι κινήσεις του που φαίνονται με γυμνό μάτι, είναι εντυπωσιακό!!

Με τη Φαιναρέτη ξεκίνησα γυμναστική αυτή την εβδομάδα και έχω καταχαρεί που επιτέλους είναι πιο ενεργό το σώμα μου!!! Μαθήματα θα ξεκινήσω αύριο, αχ, για τόσο λίγο και δε θα είμαστε μαζί στα μαθήματα, τι κρίμα...! Νομίζω πάντως ότι βοηθούν πολύ στο να μπαίνουμε σιγά σιγά στο κλίμα! 

 

Καλημέρα happiness, σήμερα επιτέλους πέτυχα το νευρολόγο μου κ τον ρώτησα. Είναι τελείως αντίθετος με αυτό που μου είπε ο γυναικολόγος. Μου είπε να κάνω την επισκληρίδειο κ να γεννήσω φυσιολογικά ή με καισαρική αν συντρέχει κάποιος άλλος λόγος. Ησύχασα κάπως γιατί μέσα μου πιστεύω πως ο γυναικολόγος υπερέβαλε χωρίς πραγματικό λόγο.

Πήρα τηλ. στη φαιναρέτη σήμερα να μου στείλουν το πρόγραμμα για να δω ακριβώς πότε αρχίζω. Είπαν ότι μου το έστειλαν αλλά εγώ δεν το βρήκα στα μηνύματά μου. Να δούμε μήπως με βάλουν νωρίτερα κ εμένα.

Μπαίνουμε στην τελική ευθεία να δούμε τα μωρά μας! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Καλημέρα Angot! Για μένα έχει νόημα να πηγαίνει κάθε γυναίκα που επιθυμεί εγκυμοσύνη στο τμήμα αποβολών του Ελενα και όχι, δεν είναι καθόλου απαραίτητο να έχεις αποβολές (ούτε εγώ είχα και πήγα). Είναι τόσοι οι παράγοντες που εξετάζουν που θα είσαι καλυμμένη μετά για μια υγιή εγκυμοσύνη. Επιπλέον σου κάνουν όλο τον έλεγχο θρομβοφιλίας εκεί και πληρώνεις παρά μόνο τη συμμετοχή για ένα σωρό ακριβές εξετάσεις! Ασε που η γιατρός (Οικονομοπούλου) παραμένει σε επαφή μαζί σου καθ' όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης (εμείς ακόμα μιλάμε με μέιλ!) και πραγματικά σε κάνει να νιώθεις απίστευτη ασφάλεια, είναι καταπληκτική! Για να μη συζητήσω πόσο τέλεια ημερομηνία είναι η 10η Νοέμβρη που βρήκες ραντεβού (είναι τα γενέθλια μου τότε, χαχα και σου στέλνω γούρι) Σε φιλώ!

Πραγματικά πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα μείνεις έγκυος και με φυσικό τρόπο! Βάζω και στοίχημα, απλά δεν μπορώ να προβλέψω το πότε!! ;-)

 

Εμένα πριν 2 μέρες μου έγραψε βιταμίνες και δεν μου πήρε τίποτα πάντως...

Α σκόρπινα; εγώ 1η Νοεμβρίου έχω γενέθλια... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , silvy22 είπε:

βετεράνος καθε φορά ελπίζω να είναι η τελευταία.. μια διαδικασία είναι , κάνεις τα βήματα ένα ένα και το αποτέλεσμα θα έρθει, σε ποιο κέντρο είσαι? και μενα 15-19 σε μέγεθος, ε2 πόσο είχες?

Στο γενεσις! Οιστοδιολη 167..εσυ??? Υπομονή θελει. Σε φυσικό κυκλο είσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, renata1986 είπε:

Καλησπέρα σας τι κάνετε? Γνωρίζετε κανέναν από το Έλενα στο τμήμα Εξωσωματικής.?είχα τον Γ.αλλα σταμάτησε και πήγε Ιασώ αλλά δεν έχω την οικονομική δυνατότητα.εμαθα ότι πήγε καινούργιος γιατρός στο Έλενα και δεν γνωρίζω τίποτα γι'αυτόν.εχω στο μυαλό μου την Κ.στο Έλενα αλλά θα ήθελα να μάθω και για τους αλλούς αν γνωρίζετε..Ευχαριστω πολυ

Γνωρίζει καμία??? ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , renata1986 είπε:

Γνωρίζει καμία??? ευχαριστώ 

Αν ειναι ακομα εκεί ο Παπαριστειδης να τον αποφύγεις. Τραυματική η εμπειρια μαζι του το 2016.

πρίν από 11 λεπτά , Minnie7 είπε:

Δεν ξέρω να σου πω ποιος είναι καλός αλλά Θα σου πρότεινα  να αποφύγεις τον Παπαριστ.....

Ταυτόχρονα το γράφαμε το μήνυμα!

  • Χαχα 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, χθες έκανα την πρώτη μου ένεση GONAL - δεύτερη φορά για τη διαδικασία της κρυοσυντήρησης.

πότε σταματάνε οι επαφές σε αυτή τη διαδικασία? 2-3 μέρες πριν την ωοληψία? 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Καντι said:

Αν ειναι ακομα εκεί ο Παπαριστειδης να τον αποφύγεις. Τραυματική η εμπειρια μαζι του το 2016.

Ταυτόχρονα το γράφαμε το μήνυμα!

Τραυματική και η δικιά μου το 2018!  Ο χειρότερος που πήγα ...κι έχω πάει σε πολλούς...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...