Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

@Anniee να σε ρωτήσω, εσείς το ρυθμίσατε με τη διατροφή ή χρειάστηκε να κάνεις ινσουλίνες? Τις πατάτες τις κόβω τελείως?

Κατα την άποψη μου ζητά απο τον ενδοκρινολογο να σου γράψει ταινίες για να μετριεσαι 4 φορές την μερα. Μονο ετσι θα εισαι σιγουρη. Και μονο μ αυτόν τον τροπο βρίσκεις τι σε ανεβάζει πραγματικά. Εμενα πχ έστω και τρεις μπουκιές  φύλλο απο κασεροπιτα πχ με εκτόξευαν ή αν οι φακες είχαν χυλώσει. Με το ψωμί ή τις πατάτες βραστές ψητές εννοειται ,  δεν ειχα πρόβλημα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , Καντι είπε:

Κατα την άποψη μου ζητά απο τον ενδοκρινολογο να σου γράψει ταινίες για να μετριεσαι 4 φορές την μερα. Μονο ετσι θα εισαι σιγουρη. Και μονο μ αυτόν τον τροπο βρίσκεις τι σε ανεβάζει πραγματικά. Εμενα πχ έστω και τρεις μπουκιές  φύλλο απο κασεροπιτα πχ με εκτόξευαν ή αν οι φακες είχαν χυλώσει. Με το ψωμί ή τις πατάτες βραστές ψητές εννοειται ,  δεν ειχα πρόβλημα.

Αυτό είναι το μόνο εύκολο. Εχουν οι δικοί μου μηχάνημα και ταινίες μέτρησης γιατί έχει η γατούλα τους διαβήτη. Θα το κοιτάξω. Δεν ήξερα ότι είναι τόσο σχετικό το τι ανεβάζει το ζάχαρο στον καθένα. Οι μετρήσεις γίνονται πριν ή μετά τα γεύματα?

4 ώρες πρίν, Anniee είπε:

Ναι το πρωτόκολλο είναι όταν κάνεις ινσουλίνη,  πρέπει να εξετάζουν τα μωράκια μην τυχόν έχουν υπογλυκαιμία κλπ , που σπάνια συμβαίνει! Φυσικά θα δεις το μωράκι σου όταν γεννηθεί,  μέχρι να πας στο δωμάτιο σου,  θα έρθει πάλι! 

Ότι θες μου στέλνεις,  θα δεις όλα καλά θα πάνε!

Αυτό έλειπε να μη το δω!!!!!! Απλά ήθελα να ζητήσω να μη μου το πάρουν κατευθείαν αν γίνεται, να μείνει λίγο πάνω μου για πιο ήπια προσαρμογή, αλλά αν είναι να αντιμετωπίσουμε μια τόσο ιδιαίτερη κατάσταση τότε τι να πω... εννοείται πως προέχει η υγεία του και δε θα το επιτρέψουν απ' ότι καταλαβαίνω. Εντάξει, αν χρειαστώ κάτι θα σου στείλω, ευχαριστώ πολύ!

3 ώρες πρίν, Giouli36 είπε:

Είσαι πολύ σούπερ στα κιλά να ξέρεις!!Εγώ μέχρι στιγμής έχω πάρει 12 κιλά και από την αρχή της εγκυμοσύνης έχω αναγούλες που δεν μου έχουν σταματήσει και εννοείται ότι δεν πρόκειται να μου σταματήσουν!!Τώρα που και που έχω μαζί και καούρες κάποιες φορές!!Τώρα η αλήθεια είναι μετράω αντίστροφα!!Δεν την πολυπαλευω βέβαια, έχουν πρηστεί χέρια πόδια, με πονάνε οι αρθρώσεις στα χέρια, με πονάνε πολύ οι αρθρώσεις γύρω από το αιδοίο λες και έκανα για μέρες γυμναστική και πιαστηκα, η παρηγοριά μου βέβαια σε όλα αυτά είναι ότι καθημερινά νιώθω τον μπεμπαρο να κουνιέται και ενίοτε να μου κόβει την ανάσα στο διάφραγμα!!Χαλάλι του!!Να ξέρεις ότι εγώ μέχρι τον 6ο μήνα είχα πάρει τα πρώτα 6 κιλά και μέχρι τώρα τα υπόλοιπα!!Νομίζω μέχρι 12-13 κιλά είναι καλά πάντως!!

Εσύ κι αν είσαι σούπερ στα κιλά, δε το συζητώ!!! Αχ αυτός ο μπέμπαρος... Σου κόβει την ανάσα πριν καν τον δεις, πού να τον κρατήσεις και στα χέρια σου, εκεί να δεις!!! ❤

 

Αχ κορίτσια, είμαι αρκετά καλύτερα χάρη σε εσάς, σας ευχαριστώ όλες! ❤

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Σας γράφω γιατί ξέρω ότι εσείς μπορείτε να με καταλάβετε καλύτερα από τον καθένα. Βγήκαν χθες οι απαντήσεις της καμπύλης σακχάρου μου και δεν ήταν και τόσο καλές... Οριακές οι τιμές... 91 στο 0', 171 στο 60' και 152 στο 120' με όριο το 92, 180 και 153 αντίστοιχα. Η μαία μου είπε να μιλήσω με ενδοκρινολόγο. Πέφτουμε και στο ΣΚ και με τρώει η αγωνία... Διάβασα ότι όταν οι τιμές είναι στο όριο ή το ξεπερνούν, ότι πρόκειται για διαβήτη κύησης. Εχω κάνει ήδη τεράστιο αγώνα με τη διατροφή για να αποτρέψω κάτι τέτοιο και κατάφερα μια τρύπα στο νερό. Αισθάνομαι ότι έχω καεί στην προθέρμανση με τόσους περιορισμούς που έχω υποστεί ως τώρα, ειλικρινά ήλπιζα και περίμενα σε καλύτερες τιμές για να πάρω μια ανάσα και προφανώς όχι μόνο δε θα συμβεί αυτό, αλλά από εδώ και πέρα θα σκληρύνουν τα πράγματα και είναι φυσικό. Με έχει πιάσει φόβος να μην πάθει κάτι το μωρό μου. Δε θα ήθελα να φτάσουμε στο σημείο να χρειαστεί να κάνω ινσουλίνες, ούτε ένα ντεπόν δεν έχω πάρει ως τώρα στην εγκυμοσύνη μου, αλλά πολύ φοβάμαι ότι δύσκολα θα το αποφύγουμε, δεδομένου ότι ως τώρα ήδη προσέχω πολύ τη διατροφή και τίποτα δεν έγινε. Και να πεις ότι υπάρχει προδιάθεση, δεν έχουμε ιστορικό στην οικογένεια, προφανώς είναι ο παράγοντας ηλικία που ευθύνεται. Ξέρω ότι κανονικά θα έπρεπε να είμαι ευχαριστημένη που στην ηλικία μου τα κατάφερα και κυοφορώ ένα υγιές παιδί και ειλικρινά είμαι βαθιά ευγνώμων, αλλά αποκαρδιώθηκα και ανησυχώ αν θα τα καταφέρουμε καλά μέχρι να γεννηθεί με το καλό. Ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας, γιατί έσεις ξέρετε πολύ καλά τους αγώνες που όλες κάνουμε για να αποκτήσουμε γερά παιδιά.

@Στελλα33 και @Kallo πολύ χάρηκα με τα νέα σας!!! Καλούς διπλασιασμούς να έχετε και ήρεμες και τελειομήνες εγκυμοσύνες! Με το καλό και όλα τα υπόλοιπα κορίτσια να είστε όλες φουσκοκοιλίτσες σύντομα! ❤

Καλησπέρα happiness, εγώ αυτή τη βδομάδα θα πάω για καμπύλη ζαχάρου, εύχομαι να μου βγει καλή, μέχρι τώρα στις μετρήσεις που κάνω τα πρωινά δεν έχω ξεπεράσει το όριο. Θα σου πω κάτι που έκανα εγώ αν κ είναι επισφαλές, εννοώ δεν ξέρω αν θα πιάσει, ούτε ξέρω 100% αν σε αυτό οφείλεται το ότι μέχρι τώρα δεν έχω αυξημένο ζάχαρο κ τρώω τα πάντα. 

Λοιπόν ξεκίνησα να πίνω κάθε πρωί αντί για τον καφέ φίλτρου που έπινα, καφέ με το μανιτάρι γανόδερμα. Η περιεκτικότητα σε γανόδερμα είναι πολύ μικρή αλλά είδα τόσο μεγάλη διαφορά στο πρωινό ζάχαρο που αν αυτό το ελάχιστο έκανε τέτοιο θαύμα μετά τη γέννα θα το συνεχίσω κ ίσως το αυξήσω. Αυτό το καφεδάκι είναι συμβατό με την κύηση απ’ όσο το έψαξα. Στο λέω σαν εμπειρία γιατί αν θυμάσαι εγώ είχα κ προδιαβήτη κ έπαιρνα μετφορμίνη πριν μείνω έγκυος κ στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης. 

Πάντως η ινσουλίνη δεν βλάπτει το έμβρυο, αν χρειαστεί να την πάρεις μην διστάσεις, είναι τρις χειρότερο να έχεις αυξημένο ζάχαρο από το να κάνεις ινσουλίνη.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά κ θα πάνε! :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Καλησπέρα happiness, εγώ αυτή τη βδομάδα θα πάω για καμπύλη ζαχάρου, εύχομαι να μου βγει καλή, μέχρι τώρα στις μετρήσεις που κάνω τα πρωινά δεν έχω ξεπεράσει το όριο. Θα σου πω κάτι που έκανα εγώ αν κ είναι επισφαλές, εννοώ δεν ξέρω αν θα πιάσει, ούτε ξέρω 100% αν σε αυτό οφείλεται το ότι μέχρι τώρα δεν έχω αυξημένο ζάχαρο κ τρώω τα πάντα. 

Λοιπόν ξεκίνησα να πίνω κάθε πρωί αντί για τον καφέ φίλτρου που έπινα καφέ με το μανιτάρι γανόδερμα. Η περιεκτικότητα σε γανόδερμα είναι πολύ μικρή αλλά είδα τόσο μεγάλη διαφορά στο πρωινό ζάχαρο που αν αυτό το ελάχιστο έκανε τέτοιο θαύμα μετά τη γέννα θα το συνεχίσω κ ίσως το αυξήσω. Αυτό το καφεδάκι είναι συμβατό με την κύηση απ’ όσο το έψαξα. Στο λέω σαν εμπειρία γιατί αν θυμάσαι εγώ είχα κ προδιαβήτη κ έπαιρνα μετφορμίνη πριν μείνω έγκυος κ στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης. 

Πάντως η ινσουλίνη δεν βλάπτει το έμβρυο, αν χρειαστεί να την πάρεις μην διστάσεις, είναι τρις χειρότερο να έχεις αυξημένο ζάχαρο από το να κάνεις ινσουλίνη.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά κ θα πάνε! :)

Εννοείται ότι αν χρειαστεί να κάνω ινσουλίνη θα κάνω, δε το συζητώ. Απλα εύχομαι να τα καταφέρω να μη φτάσω εκεί. Καφέ δεν πίνω, τον είχα κόψει από τις προσπάθειες εξωσωματικής εντελώς γιατί δε βοηθάει στη σύλληψη και το έχω διατηρήσει. Το γανόδερμα δεν είναι ζωντανός μύκητας? Δεν ισχύει γι' αυτόν το ίδιο απαγορευτικό που ισχύει για τα απαστερίωτα ή φρέσκα τυριά? Ετσι νόμιζα, αλλά μπορεί να κάνω λάθος. Όπως και να 'χει σ' ευχαριστώ για τη συμβουλή, θα το ψάξω. Βέβαια απ' ότι έχω αρχίσει να καταλαβαίνω κάτι που ισχύει για έναν οργανισμό δεν ισχύει για έναν άλλο απαραίτητα, στο θέμα του σακχάρου. Αν κάνω λάθος διόρθωσε με. Ελπίζω η δική σου μέτρηση να βγει σούπερ ντούπερ! Σε φιλώ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , happiness79 είπε:

Εννοείται ότι αν χρειαστεί να κάνω ινσουλίνη θα κάνω, δε το συζητώ. Απλα εύχομαι να τα καταφέρω να μη φτάσω εκεί. Καφέ δεν πίνω, τον είχα κόψει από τις προσπάθειες εξωσωματικής εντελώς γιατί δε βοηθάει στη σύλληψη και το έχω διατηρήσει. Το γανόδερμα δεν είναι ζωντανός μύκητας? Δεν ισχύει γι' αυτόν το ίδιο απαγορευτικό που ισχύει για τα απαστερίωτα ή φρέσκα τυριά? Ετσι νόμιζα, αλλά μπορεί να κάνω λάθος. Όπως και να 'χει σ' ευχαριστώ για τη συμβουλή, θα το ψάξω. Βέβαια απ' ότι έχω αρχίσει να καταλαβαίνω κάτι που ισχύει για έναν οργανισμό δεν ισχύει για έναν άλλο απαραίτητα, στο θέμα του σακχάρου. Αν κάνω λάθος διόρθωσε με. Ελπίζω η δική σου μέτρηση να βγει σούπερ ντούπερ! Σε φιλώ!

Το είπα για να μην τη φοβάσαι την ινσουλίνη, δεν κάνει τπτ στο μωράκι, τουλάχιστον έτσι μου είχε πει ο ενδοκρινολόγος, είσαι τυχερή που δεν τη χρειάστηκες νωρίτερα γιατί είναι λίγο ταλαιπωρία για σένα, εγώ έπινα 1 καφέ το πρωί κ όταν έμεινα έγκυος έπινα ντεκαφεϊνέ, στην αρχή το ζάχαρό μου ανέβαινε όταν έκοψα τη μετφορμίνη ανάλογα με τις τροφές που έτρωγα, όταν ξεκίνησα κ έπινα τον καφέ με το γανόδερμα μετρούσα το ζάχαρο 4 φορές τη μέρα κ πάντα ήταν κάτω από 90. Πολλές φορές έβγαινε κ κάτω από 75 κ μάλιστα μετά από μακαρόνια. 

Το καφεδάκι είναι σκόνη, καφές με λίγο γανόδερμα, είχα διαβάσει ότι είναι συμβατό με την κύηση, τουλάχιστον από την εταιρεία που το πήρα.

Πάντως σήμερα κ χτες που μέτρησα το πρωινό ζάχαρο μου βγήκε 89. Ανέβηκε κάπως δλδ. 

Ο ενδοκρινολόγος μου είχε πει όταν είναι να κάνω καμπύλη ζαχάρου, την προηγούμενη βδομάδα να φάω μακαρόνια κ ψωμί ώστε να πάρουμε τις μέγιστες τιμές. 

Εννοείται το ζάχαρο είναι προσωπικό, γι’ αυτό λέω ότι δεν ξέρω αν θα βοηθούσε κ κάποια άλλη, εμένα φαίνεται να με βοήθησε. 

Μακάρι να βγει καλή η καμπύλη μου, έχω λίγη αγωνία, θα κάνω κ τις υπόλοιπες  εξετάσεις, ούρων, τοξόπλασμα κλπ. 

Γενικά το άγχος δεν μου φεύγει, πάντα σκέφτομαι ότι στην επόμενη εξέταση κάτι θα στραβώσει.. 

φιλιά πολλά

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!Ελπίζω να απολαμβάνετε την ηλιόλουστη Κυριακή!Να ρωτήσω, όποιες βάζετε utrogestan κολπικά, μετά απο πόση ωρα πάτε τουαλέτα? Ενώ έχω πάει τουαλέτα πριν το βάλω, μετά θέλω πάλι να πάω κ κρατιεμαι όση περισσότερη ώρα μπορώ, αλλά δεν αντέχω πάντα!:):)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Πεγκούλα! είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!Ελπίζω να απολαμβάνετε την ηλιόλουστη Κυριακή!Να ρωτήσω, όποιες βάζετε utrogestan κολπικά, μετά απο πόση ωρα πάτε τουαλέτα? Ενώ έχω πάει τουαλέτα πριν το βάλω, μετά θέλω πάλι να πάω κ κρατιεμαι όση περισσότερη ώρα μπορώ, αλλά δεν αντέχω πάντα!:):)

εγώ βάζω 1 το βράδυ μετά την τουαλέτα, στην αρχή της εγκυμοσύνης που έβαζα κ άλλες ώρες της ημέρας απλά συνέχιζα το πρόγραμμά μου, δεν το σκεφτόμουν καν.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Πεγκούλα! είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!Ελπίζω να απολαμβάνετε την ηλιόλουστη Κυριακή!Να ρωτήσω, όποιες βάζετε utrogestan κολπικά, μετά απο πόση ωρα πάτε τουαλέτα? Ενώ έχω πάει τουαλέτα πριν το βάλω, μετά θέλω πάλι να πάω κ κρατιεμαι όση περισσότερη ώρα μπορώ, αλλά δεν αντέχω πάντα!:):)

Εγώ υπολόγιζα να μένω ξάπλα κανα 20λεπτο αφού έβαζα  τα κολπικά υπόθετά ή τη vasclor, δε θυμάμαι αν μου το είχε πει η μαια ή αν το διάβασα κάπου αλλά το ακολουθούσα για καλό κ για κακό .... Πάντως δε νομίζω να επηρεάζει η ούρηση το υπόθετο μην αγχώνεσαι ... αν σου έρθει πήγαινε... Νομίζω μόνο εμείς αγχωνόμαστε με αυτά τους γιατρούς χαλαρούς τους βλέπω :) 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα. Είμαι 35 χρονών. Σήμερα έμαθα ότι και η 2η εμβρυομεταφορά που έκανα πριν λίγες μέρες απέτυχε (αρνητική χοριακή, 9η ημέρα μετά την ετ). Αυτή τη φορά βάλαμε 2 βλαστοκύστες 5η ημέρας 4ΑΑ και 4ΑΒ. Την προηγούμενη φορά είχαμε βάλει μια βλαστοκύστη 5ης ημέρας 4ΑΒ και κατέληξε σε βιοχημική κύηση. 

Είμαι πολύ απογοητευμένη και είδα τον γιατρό προβληματισμένο. Φοβάμαι ότι τώρα θα μπλέξω με εξετάσεις, υστεροσκόπηση και πολλά άλλα φάρμακα. Και στους 2 κύκλους έπαιρνα Salospir και αντιπηκτική αλλά όχι κορτιζόνη.

Έχει τύχει σε καμιά σας κάτι τέτοιο; Αρχίζω να αμφιβάλλω για το εμβρυολογικό της Μονάδας (Ι@_ώ) γιατί την ημέρα της ετ μας δίνει κάτι πολύ μικρές φωτογραφίες των εμβρύων που πραγματικά δεν μπορεί να καταλάβεις αν λένε αλήθεια για την ποιότητα των βλαστοκύστεων. Όποια έχει εμπειρία από το κέντρο αυτό και θέλει μπορεί να μου στείλει και pm.

 

 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , armousi είπε:

Καλησπέρα. Είμαι 35 χρονών. Σήμερα έμαθα ότι και η 2η εμβρυομεταφορά που έκανα πριν λίγες μέρες απέτυχε (αρνητική χοριακή, 9η ημέρα μετά την ετ). Αυτή τη φορά βάλαμε 2 βλαστοκύστες 5η ημέρας 4ΑΑ και 4ΑΒ. Την προηγούμενη φορά είχαμε βάλει μια βλαστοκύστη 5ης ημέρας 4ΑΒ και κατέληξε σε βιοχημική κύηση. 

Είμαι πολύ απογοητευμένη και είδα τον γιατρό προβληματισμένο. Φοβάμαι ότι τώρα θα μπλέξω με εξετάσεις, υστεροσκόπηση και πολλά άλλα φάρμακα. Και στους 2 κύκλους έπαιρνα Salospir και αντιπηκτική αλλά όχι κορτιζόνη.

Έχει τύχει σε καμιά σας κάτι τέτοιο; Αρχίζω να αμφιβάλλω για το εμβρυολογικό της Μονάδας (Ι@_ώ) γιατί την ημέρα της ετ μας δίνει κάτι πολύ μικρές φωτογραφίες των εμβρύων που πραγματικά δεν μπορεί να καταλάβεις αν λένε αλήθεια για την ποιότητα των βλαστοκύστεων. Όποια έχει εμπειρία από το κέντρο αυτό και θέλει μπορεί να μου στείλει και pm.

 

 

Καλησπέρα σου, λυπάμαι πολύ για το ατυχή αποτέλεσμα που είχες. Εγώ την Δευτέρα έκανα την εμβρυομεταφορά και την Τετάρτη που έρχεται θα κάνω την β-χοριακή. Δεν έχω εμπειρία για την μονάδα που λες, στην μονάδα που πήγα εγώ στο Μαρούσι (Μ@τ@ρ@) πριν την εμβρυομεταφορά μου έδωσαν πιστοποιητικό με την ανάλυση των 2 βλαστοκύσεων που ήταν να μου μεταφέρουν, μαζί με το πιστοποιητικό υπήρχε ευκρινέστατη φωτογραφία τους. Επιπλέον, μερικά λεπτά πριν την μεταφορά οι εμβρυολόγοι μου τις έδειξαν σε μεγάλη οθόνη - ζωντανά στην οποία φαινόταν ξεκάθαρα το στάδιο ανάπτυξης τους. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , armousi είπε:

Καλησπέρα. Είμαι 35 χρονών. Σήμερα έμαθα ότι και η 2η εμβρυομεταφορά που έκανα πριν λίγες μέρες απέτυχε (αρνητική χοριακή, 9η ημέρα μετά την ετ). Αυτή τη φορά βάλαμε 2 βλαστοκύστες 5η ημέρας 4ΑΑ και 4ΑΒ. Την προηγούμενη φορά είχαμε βάλει μια βλαστοκύστη 5ης ημέρας 4ΑΒ και κατέληξε σε βιοχημική κύηση. 

Είμαι πολύ απογοητευμένη και είδα τον γιατρό προβληματισμένο. Φοβάμαι ότι τώρα θα μπλέξω με εξετάσεις, υστεροσκόπηση και πολλά άλλα φάρμακα. Και στους 2 κύκλους έπαιρνα Salospir και αντιπηκτική αλλά όχι κορτιζόνη.

Έχει τύχει σε καμιά σας κάτι τέτοιο; Αρχίζω να αμφιβάλλω για το εμβρυολογικό της Μονάδας (Ι@_ώ) γιατί την ημέρα της ετ μας δίνει κάτι πολύ μικρές φωτογραφίες των εμβρύων που πραγματικά δεν μπορεί να καταλάβεις αν λένε αλήθεια για την ποιότητα των βλαστοκύστεων. Όποια έχει εμπειρία από το κέντρο αυτό και θέλει μπορεί να μου στείλει και pm.

 

 

Σε ποιο είσαι;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Πεγκούλα! είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!Ελπίζω να απολαμβάνετε την ηλιόλουστη Κυριακή!Να ρωτήσω, όποιες βάζετε utrogestan κολπικά, μετά απο πόση ωρα πάτε τουαλέτα? Ενώ έχω πάει τουαλέτα πριν το βάλω, μετά θέλω πάλι να πάω κ κρατιεμαι όση περισσότερη ώρα μπορώ, αλλά δεν αντέχω πάντα!:):)

Εμένα η μαΐα μου έχει πει να κάθομαι ένα τέταρτο είτε ξάπλα είτε καθιστή. Φυσικά αν μπορώ κάθομαι κι άλλο 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...