Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

On 30/11/2022 at 7:21 ΜΜ, Μαριευα είπε:

Μηπως αν εχεις να διαθεσεις τα χρηματα(δε γραφεται) να κανεις την καινουρια εκδοχη,την Hyfosy..ειναι με τον αφρο κ γινεται με υπερηχους...Ουτε πονας(καλου κακου ηπια ενα ντεπον εγω μια ωρα πριν) ουτε παιρνεις ακτινοβολια...Και την κανουν κ αυτην στο Ρεα..

Αν περάσει όμως από επιτροπή για εξωσωματική δε τη δέχονται θέλουν τη κλασσική , τουλάχιστον αυτό ίσχυε πριν ένα χρόνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 30/11/2022 at 11:16 ΜΜ, kateriiina25 είπε:

Η αλήθεια είναι πως είτε μεταφέρεις αυτό το ένα είτε πάρετε άλλο ένα και τα μεταφέρεις μετά μαζί, δεν προλαβαίνεις να κάνεις κάτι για τον άντρα σου. Οπότε αν έχεις αποφασίσει να προχωρήσεις άμεσα τότε δεν έχει νόημα να πάτε τώρα ούτε για εξετάσεις ούτε σε ανδρολόγο.
Δύο είναι οι δρόμοι, είτε τα αναβάλεις όλα για λίγο μέχρι να κάνετε τα ραντεβού, εξετάσεις και θεραπεία (δηλαδή 3 μήνες στην καλύτερη) είτε προχωράτε με 1 ή 2 άμεσα και αναλόγως με τα αποτελέσματα προχωράτε στα επόμενα βήματα. 
Τώρα όσον αφορά το 2ο έμβρυο είμαι της γνώμης ότι καλό είναι να γίνει μία ακόμη ωοληψία και να προχωρήσεις με 2 έμβρυα για περισσότερες πιθανότητες εμφύτευσης. Αν το femara δεν λειτούργησε σε σένα τότε γιατί δεν δοκιμάζεις με σκέτη κλομιφαίνη; Εμένα ας πούμε με πιάνει το femara αλλά η κλομιφαίνη όχι, δεν έχει κάποιο νόημα να τα πάρω μαζί. Επίσης γιατί να κάνεις ετ στον επόμενο κύκλο; Μπορείς να κάνεις ωοληψία και να προχωρήσεις και στον ίδιο κύκλο με εμβρυομεταφορά κατεψυγμένης και φρέσκιας βλαστοκύστης μαζί 

@Katerina όταν παίρνουμε femara η Ε2 δεν ανεβαίνει στα ύψη ,σωστά; Κρατιέται χαμηλά;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kallo είπε:

Λοιπόν κορίτσια τρισωμια 21 1/6259

Τρισωμια 18 1/14308

Τρισωμια 13 1/20000

Αυτό που με ανησυχεί είναι που λέει προεκλαμψια 1/26. Για πείτε μου εσείς που ξέρετε 

Μια χαρά είσαι....Απόλαυσέ το....!!!

Gonal και cetrotide....βραχύ με ανταγωνιστές είναι;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

45 minutes ago, Maroxmarox said:

@Katerina όταν παίρνουμε femara η Ε2 δεν ανεβαίνει στα ύψη ,σωστά; Κρατιέται χαμηλά;

Όχι δεν ανεβαίνει πολύ. Κυμαίνεται στα 100 με 150 ανά ωοθυλάκιο περίπου στην τελευταία μέτρηση πριν την ωοληψία. Ειναι αντιοιστρογόνο, γι αυτό.

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Christin88 said:

Ναι απο ενδροκρινοκογο ειμαι μια χαρα ,αιματολογο πηγα οικονομοπουλου κ εκει καλα τα ειδε περιμενουμε βεβαια τις εξτρα..ειμαι μαξ 72 κιλα μου λενε οτι ειμαι φυσιολογικη για το υψος μου.. το σπερμα σε σπερμοδιαγραμμα και στρες τελειο.. οποτε δεν βρισκω ακρη.. 

Περνω και βιταμινες και ινοφερτ πρωι βραδυ.. ισως στα 28 να πρεπει να παρω αποφαση να παω με δοτρια.. ψυχολογικα πως να ειμαι καλα? Δυσκολα σε καταλαβαινουν οι γυρω σου..δεν ξερουν ισως για αυτο..

Σε ρώτησα για τα κιλά και για τον ενδοκρινολόγο γιατί στην ηλικία σου το να μην έχεις καλά ωάρια ίσως έχει σχέση με κάτι μεταβολικό. Εχεις κάνει καμπύλη σακχάρου και ινσουλίνης;

1 hour ago, Fani28 said:

Καλησπέρα κορίτσια την Παρασκευή που μας πέρασε δηλαδή 25/11 έκανα για πρώτη φορά σπερματέγχυση μεχρι και σήμερα είχα γενικώς μέσα στην μέρα κάποια πονάκια και λίγο μούδιασμα και σήμερα 2/12 έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικό αλλά η γυναικολόγος μου μου είπε πως είναι πολύ νωρίς και να περιμένω να έρθει η επόμενη Παρασκευή 9/12 και να κάνω κατευθείαν χοριακη γιατί μπορεί να απογοητεύομαι τζάμπα είχε κάποια από εσάς παρόμοιο περιστατικό; 
Ευχαριστω πολύ❤️

Κορίτσι μου ειναι σαν να κανεις τεστ 7 μέρες απο την ωοληψια, δλδ 2 μέρες απο εμβρυομεταφορά. Μολις θα εγινε η εμφύτευση, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να σου βγει θετικό τεστ. Καλή επιτυχία και υπομονή

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Σε ρώτησα για τα κιλά και για τον ενδοκρινολόγο γιατί στην ηλικία σου το να μην έχεις καλά ωάρια ίσως έχει σχέση με κάτι μεταβολικό. Εχεις κάνει καμπύλη σακχάρου και ινσουλίνης;

Κορίτσι μου ειναι σαν να κανεις τεστ 7 μέρες απο την ωοληψια, δλδ 2 μέρες απο εμβρυομεταφορά. Μολις θα εγινε η εμφύτευση, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να σου βγει θετικό τεστ. Καλή επιτυχία και υπομονή

Καμπυλη ζαχαρου ναι ηταν μια χαρα..ινσουλινης δεν θυμαμαι αν εχω κανει.. επισης περνω και gluco ×2 λογω σπω αλλα δεν αλλαζει κατι.. μεταβολικο τι εννοεις?? Τι δεν εχω ψαξει? :(

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Christin88 said:

Καμπυλη ζαχαρου ναι ηταν μια χαρα..ινσουλινης δεν θυμαμαι αν εχω κανει.. επισης περνω και gluco ×2 λογω σπω αλλα δεν αλλαζει κατι.. μεταβολικο τι εννοεις?? Τι δεν εχω ψαξει? :(

Αυτά εννοούσα, καμπύλες, σάκχαρα κτλ. Αφού παίρνεις Glucophage τοτε εισαι καλυμμένη από αυτά. Περίεργο ρε γαμώτο. Ο άντρας σου κατακερματισμό εχει κάνει; 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Σε ρώτησα για τα κιλά και για τον ενδοκρινολόγο γιατί στην ηλικία σου το να μην έχεις καλά ωάρια ίσως έχει σχέση με κάτι μεταβολικό. Εχεις κάνει καμπύλη σακχάρου και ινσουλίνης;

Κορίτσι μου ειναι σαν να κανεις τεστ 7 μέρες απο την ωοληψια, δλδ 2 μέρες απο εμβρυομεταφορά. Μολις θα εγινε η εμφύτευση, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να σου βγει θετικό τεστ. Καλή επιτυχία και υπομονή

Πάλι καλά τουλάχιστον δεν ισχύει γιατί αν ήταν αρνητικό δεν θα μ άρεσε καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Αυτά εννοούσα, καμπύλες, σάκχαρα κτλ. Αφού παίρνεις Glucophage τοτε εισαι καλυμμένη από αυτά. Περίεργο ρε γαμώτο. Ο άντρας σου κατακερματισμό εχει κάνει; 

Οχι δεν εχει κανει, αλλα αμα ειχα ωριμα και δεν ειχα γονιμοποιησεις θα το σκεφτομουν αν και το σπερμα του ειναι πολυ καλο λενε.. μαλλον ειμαι απο τις ανεξηγητες περιπτωσεις!εστειλα στην οικονομοπουλου να δω τι θα μου πει και εκεινη..

Δεν ξερω αν εχει σημασια να κανω φυσικο..γιατι και 4η διεγερση χωρις αποτελεσμα και τοσα λεφτα τι σημασια εχει?

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Christin88 said:

Οχι δεν εχει κανει, αλλα αμα ειχα ωριμα και δεν ειχα γονιμοποιησεις θα το σκεφτομουν αν και το σπερμα του ειναι πολυ καλο λενε.. μαλλον ειμαι απο τις ανεξηγητες περιπτωσεις!εστειλα στην οικονομοπουλου να δω τι θα μου πει και εκεινη..

Δεν ξερω αν εχει σημασια να κανω φυσικο..γιατι και 4η διεγερση χωρις αποτελεσμα και τοσα λεφτα τι σημασια εχει?

Ναι έχεις δίκιο, έχει να κάνει με τα ωάρια καθαρά. Πολύ περίεργο. Δοκίμασε και με εντελώς φυσικούς ή φυσικούς τροποποιημένους με κλομιφαίνη ή femara μήπως σου ταιριάξουν καλύτερα από τις ορμόνες. Ποτέ δεν ξέρεις.  

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ναι έχεις δίκιο, έχει να κάνει με τα ωάρια καθαρά. Πολύ περίεργο. Δοκίμασε και με εντελώς φυσικούς ή φυσικούς τροποποιημένους με κλομιφαίνη ή femara μήπως σου ταιριάξουν καλύτερα από τις ορμόνες. Ποτέ δεν ξέρεις.  

Ε ναι, σας ευχαριστω ολες για τη στηριξη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...