Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μην σκέφτεσαι έτσι …. Δεν κάνει καλό σε σενα και το μωράκι !!!! Εγώ δεν ξέρω εάν θα κάνω πριν τη Παρασκευή…φλερτάρω με τη σκέψη να κάνω αύριο … αλλά φοβαμαι …

      Αυριο σε ποια μέρα θα είσαι? Καλύτερα να μην κάνεις  πριν την έβδομη πάντως

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Pagotoula είπε:

επι τοπου στην δινουν. που θα περασεις επιτροπη; και ποσο χρονο εκανες να κλεισεις ρβ;

Θεσσαλονίκη! Δεν είχα θέμα, έκλεισα τον μήνα που ήθελα. Μακάρι επιτόπου για να προλάβω με την επόμενη περίοδο μου! Σε τι φάση βρίσκεσαι; αν επιτρέπεται 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Ορτανσια είπε:

Αυτο με την οβιτρελ το εχω πραγματικα απορια.Την οβιτρελ τη δινουν και στο φυσικο. Πως χανονται καποιες ωορρηξιες στους φυσικους εαν εκανε η οβιτρελ αυτη τη δουλεια να παγωνει την ωορρηξια. .. Απο την αλλη πλευρα καποια δουλειά πρεπει να κανει η οβιτρελ αλλιως δε θα τηρουσαν με θρησκευτικη ευλαβεια τις 34-36 ωρες απο τη ληψη της για την ωοληψια.. 

Την Ovitrelle δε τη δίνουν για να μην "σπάσουν" /χαθούν τα ωάρια, αλλά για να ωριμάσουν και η ωρίμανση έρχεται συγκεκριμένες ώρες μετά, γι' αυτό και η χρονική ευλάβεια. Για να μη σπάσουν δίνουν Orgalutran και Fortathrin. Το ξέρω γιατί όταν έκανα φυσικούς κύκλους, επειδή κάποια στιγμή δεν προλάβαμε το ωάριο του μήνα, από τότε και έπειτα μου έδινε Orgalutran και Fortathrin για να μην ξανασυμβεί. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , KateDim είπε:

Γειά σας κορίτσια!!! Είμαι πολύ χαρούμενη, επιτέλους την επόμενη εβδομάδα περνάμε επιτροπή!!!! Ξέρουμε πόσο διαρκεί να δοθεί έγκριση;; 

Εκείνη την ώρα! Που θα περάσεις; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Θεωρητικά στην 6η εβδ ακούς καρδιά όποτε θα έπρεπε να είχατε δει εμβρυικά στοιχεία.

Μήπως αργεί να πάρει μπρος το εμβρυακι όμως κ δεν έχει φανεί ακόμα; Λέω τώρα εγω!

Για αυτο ανησυχούμε ωστοσο η χοριακη ανεβαινει με Άργους ρυθμούς αλλα ανεβαινει λογικα θα αρχισει να πεφτει αν δεν παει καλα μακαρι να ναι αυτο το σενάριο θετικη σκέψη κ προχωραμε❤️

1 hour ago, silvy22 είπε:

Έχω καούρες….

και αύριο ναι επαναληπτική 

Αντε Ωραια να  αρχίσουν  τα συμπτώματα καούρες ειχα κ εγω στη φαση που εισαι τωρα ειναι απο τα πολλα που περνούμε η Οχι παντως  καλο σημαδι ειναι ❤️

1 ώρα πρίν, nina21 είπε:

αφου εφυγες απο το χειροτερο σεναριο θετικη σκεψη και πιστη στο εμβρυακι σου!! παντα υπαρχουν και ανατροπες!! 

Σε ευχαριστω μακαρι να ειμαι η ανατροπή❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, ksvolimi είπε:

Καλημερα κοριτσια γυρισα απο το γιατρο ειδαμε σάκο ενδομητριο ξεκάθαρο ομως πιθανότατα να ειναι κενός βασει χοριακης και ημερομηνια μεταφοράς θα επρεπε να δουμε κατι περισσοτερο σημερα εκλεινα τις 6 εβδομαδες.. Βεβαια δε μπορουμε να κανουμε πολλα ξανα χοριακη αυριο κ ξανα μετα σε δυο τρεις μερες υπερηχο .. μου ειπε αν αυτη την εικονα την βλέπαμε τη δευτερα που ειχα παει θα ημασταν σε καλυτερο.. δρομο.. τι να πω  να γινει η εκλπηξη δε το πολυπιστεύω.. ειμαι προετοιμασμένη για το χειροτερο σενάριο.. τουλαχιστον απέφυγα το εξωμητριο.

Ένα βήμα τη φορά! Τώρα αποκλείσατε το εξωμήτριο! Είδες, σου λένε και τα κορίτσια από πάνω ότι η κάθε εγκυμοσύνη έχει τις ιδιαιτερότητές της και μπορεί όντως να προχωράει λίγο πιο αργά και να πάνε όλα καλά στο τέλος! Καταλαβαίνω την αγωνία σου, λίγο ακόμα υπομονή και ελπίζω τις επόμενες μέρες να γίνει η καλή ανατροπή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ksvolimi είπε:

Για αυτο ανησυχούμε ωστοσο η χοριακη ανεβαινει με Άργους ρυθμούς αλλα ανεβαινει λογικα θα αρχισει να πεφτει αν δεν παει καλα μακαρι να ναι αυτο το σενάριο θετικη σκέψη κ προχωραμε❤️

Αντε Ωραια να  αρχίσουν  τα συμπτώματα καούρες ειχα κ εγω στη φαση που εισαι τωρα ειναι απο τα πολλα που περνούμε η Οχι παντως  καλο σημαδι ειναι ❤️

Σε ευχαριστω μακαρι να ειμαι η ανατροπή❤️

❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , happiness79 είπε:
12 ώρες πρίν, Ορτανσια είπε:

Αυτο με την οβιτρελ το εχω πραγματικα απορια.Την οβιτρελ τη δινουν και στο φυσικο. Πως χανονται καποιες ωορρηξιες στους φυσικους εαν εκανε η οβιτρελ αυτη τη δουλεια να παγωνει την ωορρηξια. .. Απο την αλλη πλευρα καποια δουλειά πρεπει να κανει η οβιτρελ αλλιως δε θα τηρουσαν με θρησκευτικη ευλαβεια τις 34-36 ωρες απο τη ληψη της για την ωοληψια.. 

Την Ovitrelle δε τη δίνουν για να μην "σπάσουν" /χαθούν τα ωάρια, αλλά για να ωριμάσουν και η ωρίμανση έρχεται συγκεκριμένες ώρες μετά, γι' αυτό και η χρονική ευλάβεια. Για να μη σπάσουν δίνουν Orgalutran και Fortathrin. Το ξέρω γιατί όταν έκανα φυσικούς κύκλους, επειδή κάποια στιγμή δεν προλάβαμε το ωάριο του μήνα, από τότε και έπειτα μου έδινε Orgalutran και Fortathrin για να μην ξανασυμβεί. 

Read more  

Την Ovitrelle δε τη δίνουν για να μην "σπάσουν" /χαθούν τα ωάρια, αλλά για να ωριμάσουν και η ωρίμανση έρχεται συγκεκριμένες ώρες μετά, γι' αυτό και η χρονική ευλάβεια. Για να μη σπάσουν δίνουν Orgalutran και Fortathrin. Το ξέρω γιατί όταν έκανα φυσικούς κύκλους, επειδή κάποια στιγμή δεν προλάβαμε το ωάριο του μήνα, από τότε και έπειτα μου έδινε Orgalutran και Fortathrin για να μην ξανασυμβεί. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ksvolimi said:

Καλημερα κοριτσια γυρισα απο το γιατρο ειδαμε σάκο ενδομητριο ξεκάθαρο ομως πιθανότατα να ειναι κενός βασει χοριακης και ημερομηνια μεταφοράς θα επρεπε να δουμε κατι περισσοτερο σημερα εκλεινα τις 6 εβδομαδες.. Βεβαια δε μπορουμε να κανουμε πολλα ξανα χοριακη αυριο κ ξανα μετα σε δυο τρεις μερες υπερηχο .. μου ειπε αν αυτη την εικονα την βλέπαμε τη δευτερα που ειχα παει θα ημασταν σε καλυτερο.. δρομο.. τι να πω  να γινει η εκλπηξη δε το πολυπιστεύω.. ειμαι προετοιμασμένη για το χειροτερο σενάριο.. τουλαχιστον απέφυγα το εξωμητριο.

Καλημέρα !!! Εύχομαι να θέλει απλα λίγο παραπάνω χρόνο το μικράκι σου για να δώσει τα σημάδια του . Όσο δύσκολο κι αν είναι προσπάθησε να κανεις θετικές σκέψεις, να είσαι ήρεμη και να ελπίζεις . Όλα έχουν συμβεί και τίποτα δεν είναι δεδομένο. Όποτε χαδακια, ανάσες και χοριακη να μεγαλώνει αύριο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KateDim είπε:

Θεσσαλονίκη! Δεν είχα θέμα, έκλεισα τον μήνα που ήθελα. Μακάρι επιτόπου για να προλάβω με την επόμενη περίοδο μου! Σε τι φάση βρίσκεσαι; αν επιτρέπεται 

εχω ηδη παιδακι 2 ετων απο εξωσωματικη και ψαχνω σε ποιον εξωσωματικο θα καταληξω για την επομενη. υπολογιζω κατα ιουνιο ιουλιο να παμε για διεγερση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Pagotoula είπε:

εχω ηδη παιδακι 2 ετων απο εξωσωματικη και ψαχνω σε ποιον εξωσωματικο θα καταληξω για την επομενη. υπολογιζω κατα ιουνιο ιουλιο να παμε για διεγερση. 

Σε ποιον ήσουν πριν ; Αθήνα ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Pagotoula είπε:

εχω ηδη παιδακι 2 ετων απο εξωσωματικη και ψαχνω σε ποιον εξωσωματικο θα καταληξω για την επομενη. υπολογιζω κατα ιουνιο ιουλιο να παμε για διεγερση. 

Να σου ζήσει το παιδάκι σου και εύχομαι σύντομα να έχετε ακόμα ένα υγιές παιδάκι! Καλή επιτυχία!!! Πώς και δε συνεχίζεις με τον προηγούμενο γιατρό? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , happiness79 είπε:

Ένα βήμα τη φορά! Τώρα αποκλείσατε το εξωμήτριο! Είδες, σου λένε και τα κορίτσια από πάνω ότι η κάθε εγκυμοσύνη έχει τις ιδιαιτερότητές της και μπορεί όντως να προχωράει λίγο πιο αργά και να πάνε όλα καλά στο τέλος! Καταλαβαίνω την αγωνία σου, λίγο ακόμα υπομονή και ελπίζω τις επόμενες μέρες να γίνει η καλή ανατροπή! 

Ελπιζω κι εγω θετικη σκέψη και ολα να πανε καλα❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Pagotoula είπε:

εχω ηδη παιδακι 2 ετων απο εξωσωματικη και ψαχνω σε ποιον εξωσωματικο θα καταληξω για την επομενη. υπολογιζω κατα ιουνιο ιουλιο να παμε για διεγερση. 

Η διέγερση είναι εύκολη; μόνη την έκανες; όλα καλά να σου πάνε! Γιατί δεν πας στον ίδιο που πήγες; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Fili είπε:

Καλημέρα !!! Εύχομαι να θέλει απλα λίγο παραπάνω χρόνο το μικράκι σου για να δώσει τα σημάδια του . Όσο δύσκολο κι αν είναι προσπάθησε να κανεις θετικές σκέψεις, να είσαι ήρεμη και να ελπίζεις . Όλα έχουν συμβεί και τίποτα δεν είναι δεδομένο. Όποτε χαδακια, ανάσες και χοριακη να μεγαλώνει αύριο 

Μακαρι σε ευχαριστω πολυ χαιρομαι και γοα τα δικα σου τα διαβαζω.. να εχεις μια  υπέροχη  εγκυμοσύνη.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...