Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

      Την επόμενη μέρα μετά την εμβρυομεταφορά,ξεκίνησαν πονακια και τσιμπήματα στην κοιλιά και τραβήγματα στους συνδέσμους της μήτρας,τα οποία στη συνέχεια γινόντουσαν όλο και πιο έντονα.Οποτε καταλαβαινα ότι κάτι γίνεται.Το στήθος τπτ το ιδιαίτερο και μάλιστα από σήμερα το νιώθω ξεπρησμενο τελείως🤷Αυτο που λες με το φούσκωμα και εγώ το έχω,πιστεύω πως είναι από την προγεστερόνη σίγουρα.Κηλιδες αίματος δεν είχα ούτε οταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,ούτε τώρα.Πάντως υπάρχουν πολλές περιπτώσεις όπου δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και πήραν θετική χοριακη,οπότε πιστεύω πως τπτ δεν είναι στάνταρ 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Αναλόγως τι θα αποφασίσει ο γιατρός σου κοπέλα μου. Είναι να κάνεις διέγερση ή σε φυσικό κύκλο? Συνήθως όταν σου παίρνουν πολλά ωάρια (από διέγερση) τα αφήνουν να φτάσουν σε βλαστοκύστες 5ης μέρας. Αν είναι λίγα όμως μπορεί να μην το ρισκάρει γιατί δεν καταφέρνουν όλα τα έμβρυα να φτάσουν σε βλαστοκύστες οπότε θα τα βάλετε 3η μέρα. 

 

Καλημέρα!! Ξεκινάω πρώτα ο Θεός στην επόμενη περίοδο μου με διέγερση... κ ευτυχώς που μπήκα εδώ μέσα για να ανοίξω λίγο τα μάτια μου ... γτ πήγαινα στα τύφλα... έχω κάνει ήδη 2 σπερματεγχησεις , χωρίς εννοείται αποτέλεσμα... πήγαινα κ για τρίτη μέχρι που άλλαξα γιατρό κ μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι εξωσωματικη.... το πρόβλημα δεν έχει συγκεκριμενοποιηθει .... σπέρμα τελειο... ami καλή... η μορφολογία της μήτρας  περίεργη, ( οπισθια κ κυρτή ) κ μέχρι που ο τελευταίος γιατρός  που θα κανω την εξωσωματικη , μου είπε ότι υπάρχει μια μικρή ενδομητριωση.... αυτά.... ο Θεός βοηθός ( έχω αλλάξει 5 γιατρούς... έχω ακούσει 5 διαφορετικά πράγματα ) ..   ..   ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Καλημέρα!! Ξεκινάω πρώτα ο Θεός στην επόμενη περίοδο μου με διέγερση... κ ευτυχώς που μπήκα εδώ μέσα για να ανοίξω λίγο τα μάτια μου ... γτ πήγαινα στα τύφλα... έχω κάνει ήδη 2 σπερματεγχησεις , χωρίς εννοείται αποτέλεσμα... πήγαινα κ για τρίτη μέχρι που άλλαξα γιατρό κ μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι εξωσωματικη.... το πρόβλημα δεν έχει συγκεκριμενοποιηθει .... σπέρμα τελειο... ami καλή... η μορφολογία της μήτρας  περίεργη, ( οπισθια κ κυρτή ) κ μέχρι που ο τελευταίος γιατρός  που θα κανω την εξωσωματικη , μου είπε ότι υπάρχει μια μικρή ενδομητριωση.... αυτά.... ο Θεός βοηθός ( έχω αλλάξει 5 γιατρούς... έχω ακούσει 5 διαφορετικά πράγματα ) ..   ..   ... 

καλη σου επιτυχια! σε ποιο γιατρο κατεληξες; η μορφολογια μητρας μη σε φοβιζει καθολου. δεν παιζει ρολο στην εμφυτευση ουτε στην εγκυμοσυνη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Καλημέρα!! Ξεκινάω πρώτα ο Θεός στην επόμενη περίοδο μου με διέγερση... κ ευτυχώς που μπήκα εδώ μέσα για να ανοίξω λίγο τα μάτια μου ... γτ πήγαινα στα τύφλα... έχω κάνει ήδη 2 σπερματεγχησεις , χωρίς εννοείται αποτέλεσμα... πήγαινα κ για τρίτη μέχρι που άλλαξα γιατρό κ μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι εξωσωματικη.... το πρόβλημα δεν έχει συγκεκριμενοποιηθει .... σπέρμα τελειο... ami καλή... η μορφολογία της μήτρας  περίεργη, ( οπισθια κ κυρτή ) κ μέχρι που ο τελευταίος γιατρός  που θα κανω την εξωσωματικη , μου είπε ότι υπάρχει μια μικρή ενδομητριωση.... αυτά.... ο Θεός βοηθός ( έχω αλλάξει 5 γιατρούς... έχω ακούσει 5 διαφορετικά πράγματα ) ..   ..   ... 

Καλή επιτυχία την ενδομητριωση την είδε με απλό υπερυχο ; Μήπως σου είπε ενδομήτριτιδα; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , silvy22 είπε:

Καλή επιτυχία την ενδομητριωση την είδε με απλό υπερυχο ; Μήπως σου είπε ενδομήτριτιδα; 

Επειδή όλες οι εξετάσεις μας είναι καλές ... δλδη είμαστε στο ποσοστό των ζευγαριών της αναίτιας υπογονιμοτητας ... στην σαλπιγγογραφεια λόγω της μορφολογίας της μήτρας φαίνεται μια υπόνοια ενδομητριωσης ... όπως κ μου είπε ο γιατρός ή ενδομητριωση είναι το πλέον τυφλό αίτιο υπογονιμοτητας ....

Σε ευχαριστώ πολύ , εύχομαι κ σε εσένα ότι καλύτερο να έχεις κορίτσι μου !!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Pagotoula είπε:

ποσες διεγερσεις εχεις κανει κ τι ηλικια εχεις;; στον σφακ εισαι κ συ...;;

θεσσαλονικη ειμαι με τον χριστοφοριδη. 37 ειμαι. εκανα 3 διεγερσεις, λιγες μοναδες αλλα δεν ηθελα εξαρχης καθολου. η τριτη με δοτη κ ελπιζω τα αλλα 4 να δωσουν αλλο ενα παιδακι. ειναι ιδιες βλαστοκυστες με αυτην που μας εδωσε το ζουζουνι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια γυρισα απο το γιατρο ειδαμε σάκο ενδομητριο ξεκάθαρο ομως πιθανότατα να ειναι κενός βασει χοριακης και ημερομηνια μεταφοράς θα επρεπε να δουμε κατι περισσοτερο σημερα εκλεινα τις 6 εβδομαδες.. Βεβαια δε μπορουμε να κανουμε πολλα ξανα χοριακη αυριο κ ξανα μετα σε δυο τρεις μερες υπερηχο .. μου ειπε αν αυτη την εικονα την βλέπαμε τη δευτερα που ειχα παει θα ημασταν σε καλυτερο.. δρομο.. τι να πω  να γινει η εκλπηξη δε το πολυπιστεύω.. ειμαι προετοιμασμένη για το χειροτερο σενάριο.. τουλαχιστον απέφυγα το εξωμητριο.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλημερα κοριτσια γυρισα απο το γιατρο ειδαμε σάκο ενδομητριο ξεκάθαρο ομως πιθανότατα να ειναι κενός βασει χοριακης και ημερομηνια μεταφοράς θα επρεπε να δουμε κατι περισσοτερο σημερα εκλεινα τις 6 εβδομαδες.. Βεβαια δε μπορουμε να κανουμε πολλα ξανα χοριακη αυριο κ ξανα μετα σε δυο τρεις μερες υπερηχο .. μου ειπε αν αυτη την εικονα την βλέπαμε τη δευτερα που ειχα παει θα ημασταν σε καλυτερο.. δρομο.. τι να πω  να γινει η εκλπηξη δε το πολυπιστεύω.. ειμαι προετοιμασμένη για το χειροτερο σενάριο.. τουλαχιστον απέφυγα το εξωμητριο.

Καλημέρα ελα μακαρι να πάνε όλα καλά μην το προδικάζεις, σ αυτή τη φάση δεν είναι ούτε στο χέρι σου ούτε στο γιατρό να κάνει κάτι , υπομονή ηρεμία και σε μια εβδομάδα θα ξέρεις να μας στέλνεις τα νέα σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , silvy22 είπε:

Καλημέρα ελα μακαρι να πάνε όλα καλά μην το προδικάζεις, σ αυτή τη φάση δεν είναι ούτε στο χέρι σου ούτε στο γιατρό να κάνει κάτι , υπομονή ηρεμία και σε μια εβδομάδα θα ξέρεις να μας στέλνεις τα νέα σου 

Σε ευχαριστω πολυ… μακαρι ναι .. σε τι σταδιο εισαι; Θα κανεις επαναληπτική;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλημερα κοριτσια γυρισα απο το γιατρο ειδαμε σάκο ενδομητριο ξεκάθαρο ομως πιθανότατα να ειναι κενός βασει χοριακης και ημερομηνια μεταφοράς θα επρεπε να δουμε κατι περισσοτερο σημερα εκλεινα τις 6 εβδομαδες.. Βεβαια δε μπορουμε να κανουμε πολλα ξανα χοριακη αυριο κ ξανα μετα σε δυο τρεις μερες υπερηχο .. μου ειπε αν αυτη την εικονα την βλέπαμε τη δευτερα που ειχα παει θα ημασταν σε καλυτερο.. δρομο.. τι να πω  να γινει η εκλπηξη δε το πολυπιστεύω.. ειμαι προετοιμασμένη για το χειροτερο σενάριο.. τουλαχιστον απέφυγα το εξωμητριο.

αφου εφυγες απο το χειροτερο σεναριο θετικη σκεψη και πιστη στο εμβρυακι σου!! παντα υπαρχουν και ανατροπες!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ksvolimi είπε:

Σε ευχαριστω πολυ… μακαρι ναι .. σε τι σταδιο εισαι; Θα κανεις επαναληπτική;;

Θεωρητικά στην 6η εβδ ακούς καρδιά όποτε θα έπρεπε να είχατε δει εμβρυικά στοιχεία.

Μήπως αργεί να πάρει μπρος το εμβρυακι όμως κ δεν έχει φανεί ακόμα; Λέω τώρα εγω!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλημερα κοριτσια γυρισα απο το γιατρο ειδαμε σάκο ενδομητριο ξεκάθαρο ομως πιθανότατα να ειναι κενός βασει χοριακης και ημερομηνια μεταφοράς θα επρεπε να δουμε κατι περισσοτερο σημερα εκλεινα τις 6 εβδομαδες.. Βεβαια δε μπορουμε να κανουμε πολλα ξανα χοριακη αυριο κ ξανα μετα σε δυο τρεις μερες υπερηχο .. μου ειπε αν αυτη την εικονα την βλέπαμε τη δευτερα που ειχα παει θα ημασταν σε καλυτερο.. δρομο.. τι να πω  να γινει η εκλπηξη δε το πολυπιστεύω.. ειμαι προετοιμασμένη για το χειροτερο σενάριο.. τουλαχιστον απέφυγα το εξωμητριο.

Καλημέρα κορίτσι … είχα ακριβώς την ίδια περίπτωση στην πρώτη μου εγκυμοσύνη .. 6η βδομάδα κ μόνο ο σάκος χωρίς να ακούσουμε καρδιά .. πήγα μετά από δυο μέρες κ ακούσαμε καρδούλα κ όλα πήγαν ΚΑΤ ευχήν !!! Μην απελπίζεσαι !!! 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλημερα κοριτσια γυρισα απο το γιατρο ειδαμε σάκο ενδομητριο ξεκάθαρο ομως πιθανότατα να ειναι κενός βασει χοριακης και ημερομηνια μεταφοράς θα επρεπε να δουμε κατι περισσοτερο σημερα εκλεινα τις 6 εβδομαδες.. Βεβαια δε μπορουμε να κανουμε πολλα ξανα χοριακη αυριο κ ξανα μετα σε δυο τρεις μερες υπερηχο .. μου ειπε αν αυτη την εικονα την βλέπαμε τη δευτερα που ειχα παει θα ημασταν σε καλυτερο.. δρομο.. τι να πω  να γινει η εκλπηξη δε το πολυπιστεύω.. ειμαι προετοιμασμένη για το χειροτερο σενάριο.. τουλαχιστον απέφυγα το εξωμητριο.

Καλησπέρα!!!! Ειδες η Evi ηταν στην ίδια κατάσταση με εσένα και ειχε θετικά αποτελέσματα. Σκέψου θετικά και έχει ο θεός. Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι!!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , KateDim είπε:

Γειά σας κορίτσια!!! Είμαι πολύ χαρούμενη, επιτέλους την επόμενη εβδομάδα περνάμε επιτροπή!!!! Ξέρουμε πόσο διαρκεί να δοθεί έγκριση;; 

επι τοπου στην δινουν. που θα περασεις επιτροπη; και ποσο χρονο εκανες να κλεισεις ρβ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...