Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλησπερα κοριτσια.. τα νεα μου δεν ειναι καλα..τη δευτερα ειδαμε ενα πολυ μικρο σάκο σα ψεύδοσακο το ειπε τον ειδα καπως το γιατρο αλλα προφανως δεν ηθελε να με τρομάξει.. εγω εκανα χοριακη κ τη δευτερα ηταν 2367 απο 1195 μετα απο 3 μερες τον παιρνω μου λεει δεν ειναι καλο το νουμερο ξανα κανε μ λεει τεταρτη κ μιλαμε πηγα σημερα.. 2977 παλι δεν ηταν καλο.. ωστοσο επειδη ανέβαινε αντι να πεφτει φοβαται κ εξωμητριο.. δεν ξερω εχω τρελαθει απο την αγωνία μου αυριο θα παω να με δει.. αν ηταν παλινδρονη θα επρεπε να πεφτει ..να ναι βιώσιμη κύηση θα ανέβαινε με αλλους ρυθμούς.. να ειναι εξωμητριο..;; 
σκεφτομαι μηπως ειναι εκτος σάκος και συνεχίζει η χοριακη να ανέβαινει π πεσει μετα νομιζω συμβαινει και αυτο..

Αγάπη μου σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια!! Όλα θα πάνε καλά!!! Στο εξωμήτριο ανεβαίνει η χοριακη συνήθως αλλά όχι φυσιολογικά.. εγώ σκέψου είχα αδιαθετησει κανονικά.. και την 15 μέρα του επόμενου κύκλου αφού είχα έναν πόνο στην κοιλιά και μετά από εξετάσεις κατάλαβαν ότι ήταν εξωμήτριο.. και η χοριακη δεν είχε πέσει..ήταν 900..  η δεύτερη χοριακη σου διπλασιάστηκε κανονικά.. γτ σου είπε δεν είναι καλή??? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Αγάπη μου σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια!! Όλα θα πάνε καλά!!! Στο εξωμήτριο ανεβαίνει η χοριακη συνήθως αλλά όχι φυσιολογικά.. εγώ σκέψου είχα αδιαθετησει κανονικά.. και την 15 μέρα του επόμενου κύκλου αφού είχα έναν πόνο στην κοιλιά και μετά από εξετάσεις κατάλαβαν ότι ήταν εξωμήτριο.. και η χοριακη δεν είχε πέσει..ήταν 900..  η δεύτερη χοριακη σου διπλασιάστηκε κανονικά.. γτ σου είπε δεν είναι καλή??? 

Πωπω .. φανταζομαι τι περασες .. κι εγω αυτο ειπα επισης καπου ειχα διαβασει οτι μετα τις 1200 μονάδες μπορει να διπλασιαστεί στις 72-96 ωρες αλλα δε του αρεσε παρολο που παρα 23 μονάδες δε διπλασιάστηκε στις 72 ωρες.. τι να σου πω αυριο θα μαθω νομιζω..μακαρι να πανε ολα καλα.. σε ευχαριστω πολυ πολυ❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλησπερα κοριτσια.. τα νεα μου δεν ειναι καλα..τη δευτερα ειδαμε ενα πολυ μικρο σάκο σα ψεύδοσακο το ειπε τον ειδα καπως το γιατρο αλλα προφανως δεν ηθελε να με τρομάξει.. εγω εκανα χοριακη κ τη δευτερα ηταν 2367 απο 1195 μετα απο 3 μερες τον παιρνω μου λεει δεν ειναι καλο το νουμερο ξανα κανε μ λεει τεταρτη κ μιλαμε πηγα σημερα.. 2977 παλι δεν ηταν καλο.. ωστοσο επειδη ανέβαινε αντι να πεφτει φοβαται κ εξωμητριο.. δεν ξερω εχω τρελαθει απο την αγωνία μου αυριο θα παω να με δει.. αν ηταν παλινδρονη θα επρεπε να πεφτει ..να ναι βιώσιμη κύηση θα ανέβαινε με αλλους ρυθμούς.. να ειναι εξωμητριο..;; 
σκεφτομαι μηπως ειναι εκτος σάκος και συνεχίζει η χοριακη να ανέβαινει π πεσει μετα νομιζω συμβαινει και αυτο..

Ωχ βρε κορίτσι, θα σε έχει φάει η αγωνία. Φαντάζομαι ότι γίνεται όμως να έχει και καλή έκβαση, ε? Αποκλείεται να αυξάνεται με πιο αργούς ρυθμούς? Πέρυσι μια φίλη μου που ήταν έγκυος σε δίδυμα (που στην αρχή ήταν ένα και μετά χωρίστηκε), το ένα από τα δύο φαινόταν αρχικά ότι δε θα μεγάλωνε, ο γιατρός ήταν σίγουρος ότι θα χανόταν, και υπήρξε πάνω από ένα σκαμπανεύασμα, όμως τελικά όλα πήγαν πολύ καλά και τώρα έχει 2 γερά κοριτσάκια! Εύχομαι να είναι και η δική σου περίπτωση αντίστοιχη και να πάνε όλα καλά! Καλό κουράγιο και καλή τύχη αύριο! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλησπερα κοριτσια.. τα νεα μου δεν ειναι καλα..τη δευτερα ειδαμε ενα πολυ μικρο σάκο σα ψεύδοσακο το ειπε τον ειδα καπως το γιατρο αλλα προφανως δεν ηθελε να με τρομάξει.. εγω εκανα χοριακη κ τη δευτερα ηταν 2367 απο 1195 μετα απο 3 μερες τον παιρνω μου λεει δεν ειναι καλο το νουμερο ξανα κανε μ λεει τεταρτη κ μιλαμε πηγα σημερα.. 2977 παλι δεν ηταν καλο.. ωστοσο επειδη ανέβαινε αντι να πεφτει φοβαται κ εξωμητριο.. δεν ξερω εχω τρελαθει απο την αγωνία μου αυριο θα παω να με δει.. αν ηταν παλινδρονη θα επρεπε να πεφτει ..να ναι βιώσιμη κύηση θα ανέβαινε με αλλους ρυθμούς.. να ειναι εξωμητριο..;; 
σκεφτομαι μηπως ειναι εκτος σάκος και συνεχίζει η χοριακη να ανέβαινει π πεσει μετα νομιζω συμβαινει και αυτο..

Η Παναγία μαζί σου κορίτσι μου!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , happiness79 είπε:

Ωχ βρε κορίτσι, θα σε έχει φάει η αγωνία. Φαντάζομαι ότι γίνεται όμως να έχει και καλή έκβαση, ε? Αποκλείεται να αυξάνεται με πιο αργούς ρυθμούς? Πέρυσι μια φίλη μου που ήταν έγκυος σε δίδυμα (που στην αρχή ήταν ένα και μετά χωρίστηκε), το ένα από τα δύο φαινόταν αρχικά ότι δε θα μεγάλωνε, ο γιατρός ήταν σίγουρος ότι θα χανόταν, και υπήρξε πάνω από ένα σκαμπανεύασμα, όμως τελικά όλα πήγαν πολύ καλά και τώρα έχει 2 γερά κοριτσάκια! Εύχομαι να είναι και η δική σου περίπτωση αντίστοιχη και να πάνε όλα καλά! Καλό κουράγιο και καλή τύχη αύριο! 

Σε ευχαριστω πολυ.. απο την δευτερα τρώγομαι και  λέω Αντε θα χει  μειωθει η χοριακη.. κ αυτη εκει ανεβαινει απο την αλλη μεχρι την παρασκευη ανέβαινε μια χαρα.. δε ξερω ολα τα περιμενω κ τιποτα ειμαι προετοιμασμενη.. για ολα.. 

πρίν από 6 λεπτά , Evi15 είπε:

Η Παναγία μαζί σου κορίτσι μου!!

Σε ευχαριστω πολυ!❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλησπερα κοριτσια.. τα νεα μου δεν ειναι καλα..τη δευτερα ειδαμε ενα πολυ μικρο σάκο σα ψεύδοσακο το ειπε τον ειδα καπως το γιατρο αλλα προφανως δεν ηθελε να με τρομάξει.. εγω εκανα χοριακη κ τη δευτερα ηταν 2367 απο 1195 μετα απο 3 μερες τον παιρνω μου λεει δεν ειναι καλο το νουμερο ξανα κανε μ λεει τεταρτη κ μιλαμε πηγα σημερα.. 2977 παλι δεν ηταν καλο.. ωστοσο επειδη ανέβαινε αντι να πεφτει φοβαται κ εξωμητριο.. δεν ξερω εχω τρελαθει απο την αγωνία μου αυριο θα παω να με δει.. αν ηταν παλινδρονη θα επρεπε να πεφτει ..να ναι βιώσιμη κύηση θα ανέβαινε με αλλους ρυθμούς.. να ειναι εξωμητριο..;; 
σκεφτομαι μηπως ειναι εκτος σάκος και συνεχίζει η χοριακη να ανέβαινει π πεσει μετα νομιζω συμβαινει και αυτο..

Απο τη Δευτέρα πηγές σε ξαναείδε ή μόνο απο τις χοριακες το λέει ; Τωρα ποια είναι τα επόμενα βήματα ; Στην 6η εβδομάδα ακούς και καρδούλα νόμιζω, πιστεύω θα ξεκαθαρίσει σύντομα , καλή δύναμη να ευχηθώ να πάνε όλα όλα όλα καλά για σένα και το μωράκι σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ksvolimi είπε:

Σε ευχαριστω πολυ.. απο την δευτερα τρώγομαι και  λέω Αντε θα χει  μειωθει η χοριακη.. κ αυτη εκει ανεβαινει απο την αλλη μεχρι την παρασκευη ανέβαινε μια χαρα.. δε ξερω ολα τα περιμενω κ τιποτα ειμαι προετοιμασμενη.. για ολα.. 

Σε ευχαριστω πολυ!❤️

Κοριτσι μ εύχομαι να πάνε όλα καλά ❤❤❤ ψυχραιμία και υπομονή! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , silvy22 είπε:

Απο τη Δευτέρα πηγές σε ξαναείδε ή μόνο απο τις χοριακες το λέει ; Τωρα ποια είναι τα επόμενα βήματα ; Στην 6η εβδομάδα ακούς και καρδούλα νόμιζω, πιστεύω θα ξεκαθαρίσει σύντομα , καλή δύναμη να ευχηθώ να πάνε όλα όλα όλα καλά για σένα και το μωράκι σου 

Οχι αυριο θα παω απο τις χοριακες το λεει.. θα δουμε αυριο το πρωι ελπιζω να ξεκαθαρίσει το τοπίο.. τρομαξα με το εξωμητριο μην ειναι τιποτα τετοιο .. σε ευχαριστω κοριτσι μου κ σε σενα καλη συνεχεια με καλούς διπλασιασμούς.. ❤️

πρίν από 8 λεπτά , nina21 είπε:

Κοριτσι μ εύχομαι να πάνε όλα καλά ❤❤❤ ψυχραιμία και υπομονή! 

Σε ευχαριστω πολυ..❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ξεκινάς για το δεύτερο;Πολύ καλά κάνεις. Έχεις εμβρυακια και η ηλικία σου είναι μια χαρά. Εμένα δε σου κρύβω ο γιατρός με αποθάρρυνε. Βέβαια μου είπε ότι η απόφαση είναι δική μας αλλά όταν επέμενα επειδή έχουμε και άριστη προσωπική σχέση μου είπε τη γνώμη του.Θεωρει και αυτός ότι έχω πάρει πολλα φάρμακα και σε ερώτηση μου για τα σικλακιουρ και ουτρο μου είπε ότι έρευνες έχουν δείξει ότι και αυτά σε ένα μικρό ποσοστό ίσως  ευθύνονται και για κάτι κακο..Νοείτε..Είναι και η ηλικία κλπ...Ο άντρας μου είναι πολύ θετικός ,εγώ αρκετά επιφυλακτική ..Άσε που μας πιέζουν και στο Νοσοκομείο γιατί δεν κάνουμε τη θεραπεία σπίτι..(αν δεν πάμε για άλλο θα την κάνω πλέον σπίτι με μηχάνημα..)

 

Τι να πω κι εγω ειναι μεγάλα διλήμματα αυτα που εχεις. Νομιζω οτι για μέναμε κυριαρχεί η σκέψη να εχει αδερφάκι ο μικρός. Εχω μια βδομάδα που αποθηλασα με πολυ βαριά καρδια. Τι κανει το τζουτζουκακι σου;;;;; Πως περνάτε  , το ξενυχτατε;

πρίν από 26 λεπτά , ksvolimi είπε:

Οχι αυριο θα παω απο τις χοριακες το λεει.. θα δουμε αυριο το πρωι ελπιζω να ξεκαθαρίσει το τοπίο.. τρομαξα με το εξωμητριο μην ειναι τιποτα τετοιο .. σε ευχαριστω κοριτσι μου κ σε σενα καλη συνεχεια με καλούς διπλασιασμούς.. ❤️

Σε ευχαριστω πολυ..❤️

Σου ευχομαι ολόψυχα ολα να ειναι ολα  καλα και να σας κανει κόλπα το σποράκι.

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Καντι είπε:

Τι να πω κι εγω ειναι μεγάλα διλήμματα αυτα που εχεις. Νομιζω οτι για μέναμε κυριαρχεί η σκέψη να εχει αδερφάκι ο μικρός. Εχω μια βδομάδα που αποθηλασα με πολυ βαριά καρδια. Τι κανει το τζουτζουκακι σου;;;;; Πως περνάτε  , το ξενυχτατε;

Σου ευχομαι ολόψυχα ολα να ειναι ολα  καλα και να σας κανει κόλπα το σποράκι.

Σε ευχαριστω πολυ.. μακαρι να ναι ετσι❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλή αρχή. Μακάρι αυτή η αλλαγή να φέρει και καλύτερα αποτελέσματα. Με femara είσαι και αυτόν τον μήνα;

Αλήθεια, σου είπε κάποια γνώμη γιατί μπορεί να είχες αυτά τα αποτελέσματα μέχρι τώρα;

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου... Οχι,δεν ξαναπαιρνω φεμαρα... Τουλάχιστον ετσι σκέφτομαι τωρα... Οχι δεν εκφραστηκε ο άνθρωπος...Αυτο που ειπε και που ελεγε κ ο προηγούμενος γιατρός είναι οτι οι φυσικοι θελουν υπομονη...

  • Μου αρέσει 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Καντι είπε:

Τι να πω κι εγω ειναι μεγάλα διλήμματα αυτα που εχεις. Νομιζω οτι για μέναμε κυριαρχεί η σκέψη να εχει αδερφάκι ο μικρός. Εχω μια βδομάδα που αποθηλασα με πολυ βαριά καρδια. Τι κανει το τζουτζουκακι σου;;;;; Πως περνάτε  , το ξενυχτατε;

Σου ευχομαι ολόψυχα ολα να ειναι ολα  καλα και να σας κανει κόλπα το σποράκι.

ποτε μπορεις να ξεκινησεις ωοληψιες σου ειπε;; θελω κι εγω να αποθηλασω ως τελη μαρτη...φτανουμε αισιως τα 2 χρονια τον αλλο μηνα....οποτε λεω να σταματησουμε.μου ειπε η ενδοκρινολογος να περιμενω 3 κυκλους πριν ξεκινησω εξωσωματικη...ακομα δεν εχω βρει και γιατρο εξαλλου..συν εξετασεις κι επιτροπες..θελοντας και μη,παμε καλοκαιρι.ελπιζω να μπορω ως τοτε απο θεμα ωορρηξιων.

πρίν από 27 λεπτά , winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου... Οχι,δεν ξαναπαιρνω φεμαρα... Τουλάχιστον ετσι σκέφτομαι τωρα... Οχι δεν εκφραστηκε ο άνθρωπος...Αυτο που ειπε και που ελεγε κ ο προηγούμενος γιατρός είναι οτι οι φυσικοι θελουν υπομονη...

για διεγερση τι αποψη ειχε; θυμαμαι πως ο πρωην επεμενε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Καντι είπε:

Τι να πω κι εγω ειναι μεγάλα διλήμματα αυτα που εχεις. Νομιζω οτι για μέναμε κυριαρχεί η σκέψη να εχει αδερφάκι ο μικρός. Εχω μια βδομάδα που αποθηλασα με πολυ βαριά καρδια. Τι κανει το τζουτζουκακι σου;;;;; Πως περνάτε  , το ξενυχτατε;

Σου ευχομαι ολόψυχα ολα να ειναι ολα  καλα και να σας κανει κόλπα το σποράκι.

πώς κατάφερες να αποθηλασεις;;16 μηνων κ οταν εχω ρεπο ειναι ολη μερα κολλημενος και το βραδυ ξυπναει 4-5 φορες και μονο με θηλασμο μπορω κ τον ξανακοιμιζω αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Strawberry* είπε:

πώς κατάφερες να αποθηλασεις;;16 μηνων κ οταν εχω ρεπο ειναι ολη μερα κολλημενος και το βραδυ ξυπναει 4-5 φορες και μονο με θηλασμο μπορω κ τον ξανακοιμιζω αμεσως.

πιστευω πως καθε περιπτωση ειναι εντελως διαφορετικη. ποσο μαλλον σε σε ενα μωρο που δειχνει μεγαλη προσκολληση, τα πραγματα ειναι και πιο δυσκολα. κι ειδικα αν δεν εχει πιει και ποτε μπιμπερο/ξενο...στα λεω επειδη κι εμεις εκει ανηκουμε..και προφανως παιζει ρολο και το ποσο αποτομα η σταδιακα εισαι διατεθιμενη να το κανεις..καλο θα ηταν να μιλησεις με συμβουλο να σε ενημερωσει και να σε βοηθησει εξειδικευμενα για την περιπτωση σας.ειδικα το θεμα υπνου στα αποκλειστικα θηλαζοντα, ειναι πολυ ζορι και θελει πολυ υπομονη και σωστη διαχειρηση...μακαρι να βρουμε τη δυναμη και τον τροπο..!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Pagotoula είπε:

πιστευω πως καθε περιπτωση ειναι εντελως διαφορετικη. ποσο μαλλον σε σε ενα μωρο που δειχνει μεγαλη προσκολληση, τα πραγματα ειναι και πιο δυσκολα. κι ειδικα αν δεν εχει πιει και ποτε μπιμπερο/ξενο...στα λεω επειδη κι εμεις εκει ανηκουμε..και προφανως παιζει ρολο και το ποσο αποτομα η σταδιακα εισαι διατεθιμενη να το κανεις..καλο θα ηταν να μιλησεις με συμβουλο να σε ενημερωσει και να σε βοηθησει εξειδικευμενα για την περιπτωση σας.ειδικα το θεμα υπνου στα αποκλειστικα θηλαζοντα, ειναι πολυ ζορι και θελει πολυ υπομονη και σωστη διαχειρηση...μακαρι να βρουμε τη δυναμη και τον τροπο..!

μιλησα με συμβουλο..το μονο που ειπε κ μπορει να γινει να κοπει πρωτα λεει το βραδυ γιατι δεν πειναει (απο ολες ακουσα οτι κοπηκε τελευταιο το βραδυ) και να αναλαβει για 10-15 μερες ο μπαμπας κ εγω στο αλλο δωματιο..δεν ξερω αν θα αντεξω να κλαιει κ να μην βγω να τον παρα αγκαλια. ξενο δεν θελει ουτε πιπιλες ουτε μπιμπερο..θα ειναι μεγαλο ζορι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...