Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Δύναμη! 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Margeau είπε:

Σ'ευχαριστώ κορίτσι μου! Όταν μου το είπαν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν τι λαχτάρα θα είχαν αυτά τα ωαριάκια και αυτά τα σπερματοζωαριακια να συναντηθούν επιτέλους. Έδωσαν πόνο!

Ηθελαν τον χρονο τους τελικα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , eleonora85 είπε:

Εχω κ εγω μια 2ΒΓ (που μαλιστα το εμβρυολογικο του ιασω τη χαρακτηρισε μετρια..). Ο γιατρος ειπε πως ανα διμηνο βλεπουν στο κεντρο κ τετοιες βλαστοκυστες να δινουν εγκυμοσυνη. Απο τη μια σκεφτομαι πως τα λενε ετσι για να κανουν μια εξτρα μεταφορα κ απ την αλλη λεω μπας και...

Αλήθεια; Εμένα μου την είπαν καλη οχι αριστη. Τι να πω; Παντως οπως ξαναεγραψα εχω διαβάσει αρκετές περιπτώσεις με τετοια έμβρυα και  θετικη έκβαση...Μακαρι να ισχύει και για εμάς.Νομιζω πως αν δεν ειναι καλα ποιοτικως προτιμουν να κανει κανεις κ αλλες ωοληψιες ωστε να μαζεψει κ αλλα... Ποτέ κανεις δεν ξέρει. Αριστες βλαστοκυστες αποτυγχανουν και μετριες τα καταφέρνουν... Ολα γίνονται


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , winspert είπε:

Αφου σας αφήνει μια χαρα...Εμενα παλι απο μονος του μου ειχε πει κομμένο...χαχαχα...Αλλα αποκλείεται να καναμε κατι ακομα κ αν είχαμε το ελεύθερο... Φοβόμουν παρα πολυ και ο άντρας μου το ιδιο...

@happiness79 ο δικός μας τα χει τελικά μόνο με τις μπύρες! :lol:

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Kallo είπε:

Τι βιταμίνες του έδωσε ο ασβέστης? Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και σύντομα να έχεις μια μεγάλη χοριακη 

Q10 και καρνιτίνη από συγκεκριμένες εταιρείες. Και πολύ αυστηρή δίαιτα χωρίς καθόλου τρανς. Αυτός ο άνθρωπος  μας βοήθησε απίστευτα πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , winspert είπε:

Ολα καλα θα πανε!!! Μια μεγαλη χοριακη εύχομαι κοριτσάρα μου!!!!

Δεν καταλαβες...Εμενα δεν μου ειπε για το πρώτο 3μηνο...γιατο πρώτο 9μηνο μου είπε οχι σεξ:lol:

Δεν ειχα τίποτα...Μονο επειδη ημουν απο εξωσωματική και επειδή ο γυναικολόγος μου φοβοταν πολυ μη γινει τίποτα γνωρίζοντας την υπερπροσπάθεια που ειχαμε καταβαλει....Ειχα πολυ καλη εγκυμοσύνη μονο με αναγουλες το πρώτο τρίμηνο χωρίς εμετους και μετα τίποτα...

Λογικό...ομως ολα πηγαν τελεια!!!! Οποτε ευχομαι και μια υπέροχη συνέχεια!!!!

Όχιιιιιιι ρεεεεεε 9 μήνες χωρίς σεξ??? Αυτό είναι σκέτη τρέλα!!! Γιατί και μετά υποθέτω το ξεχνάμε για χ διάστημα! Μπρρρρρρ......!!!! Πάντως μου κάνει τρομερή εντύπωση, γιατί από φίλες μου που έχουν παιδί ξέρω ότι ειδικά το τελευταίο διάστημα και όσο πλησιάζει η γέννα ότι συστείνουν το σεξ οι γιατροί (ακόμα και μετά από εξωσωματική) γιατί μαλακώνει ο κόλπος και γίνεται πιο εύκολα ο τοκετός και με λιγότερο πόνο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , winspert είπε:

Ολα καλα θα πανε!!! Μια μεγαλη χοριακη εύχομαι κοριτσάρα μου!!!!

Δεν καταλαβες...Εμενα δεν μου ειπε για το πρώτο 3μηνο...γιατο πρώτο 9μηνο μου είπε οχι σεξ:lol:

Δεν ειχα τίποτα...Μονο επειδη ημουν απο εξωσωματική και επειδή ο γυναικολόγος μου φοβοταν πολυ μη γινει τίποτα γνωρίζοντας την υπερπροσπάθεια που ειχαμε καταβαλει....Ειχα πολυ καλη εγκυμοσύνη μονο με αναγουλες το πρώτο τρίμηνο χωρίς εμετους και μετα τίποτα...

Λογικό...ομως ολα πηγαν τελεια!!!! Οποτε ευχομαι και μια υπέροχη συνέχεια!!!!

Σ'ευχαριστώ καλή μου! Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Νιώθω την ευθύνη να με βαραίνει αυτές τις μέρες...

πρίν από 7 λεπτά , happiness79 είπε:

Το πίστευα που το πίστευα, τώρα είμαι σίγουρη ότι έχει πετύχει η ετ σου!!!

Σε καθοδήγησε και σένα ο μουδιασμένος γλουτος μου?:-P

πρίν από 7 λεπτά , eleonora85 είπε:

Ηθελαν τον χρονο τους τελικα!!

Τη βοήθεια της επιστήμης ήθελαν αλλά όλα στη ζωή είναι! Καλοδεχούμενα!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Angot είπε:

Εγω; ναι θα παρω σε 2 βδομαδες θα παω. Οποτε θα το συζητήσουμε. Η d μου είναι ανεπαρκής! Και τα δόντια μ τα λυπάμαι! 

Σου δίνει τώρα d? Εμένα μου την έκοψε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Margeau είπε:

Ε αν γίνεσαι σαν 20χρονο χαλάλι...:razz: Ουφ κορίτσια σας ευχαριστώ! Τα είπα και ηρέμησα! Είχα συντάξει τις προηγούμενες μέρες ένα μεγάλο ομολογουμένως κείμενο με την εμπειρία μου και την πρόοδο της προσπάθειάς μας αλλά ενώ προσπάθησα να το στείλω πολλές φορές δεν ανέβαινε. Θα σας τα πω λοιπόν λίγο πιο σύντομα. Πήγαμε πολύ καλά! Μου πήραν 6 ωαριάκια και γονιμοποιηθηκαν τα 4. Το δείγμα που έδωσε ο καημένος ο σύντροφός μου που είχε κάνει κατάψυξη αν θυμάστε πριν λίγο καιρό ήταν μια αποκάλυψη. 25.000.000 ολικό και άριστη κινητικότητα. Μη ρωτήσετε πώς και γιατί. Μακάρι να ξέραμε κι εμείς. Το μόνο που ξέρουμε είναι ότι πήγε στον Ασβέστη ένα μήνα πριν και τον ξεκίνησε δυο βιταμίνες και σιλιμαριν για το συκώτι. Τεσπα 4 γονιμοποιησεις 4 εμβρυάκια 3ης μέρας με 8 κύτταρα 4 άριστες βλαστοκύστες. Ούτε και αυτό ξέρουμε πώς συνέβη. Εγώ θεώρησα ότι μας συνέβη κάποιο θαύμα. Δεν ξέρω. Βάλαμε τα δύο και καταψύξαμε τα υπόλοιπα. Και τα υπόλοιπα τα ξέρετε. Είμαι ένα ερείπιο μετά από τέτοια υπερπροσπάθεια.

Ξεκίνησες με τις καλύτερες προϋποθέσεις και έτσι θα προχωρήσει, έρχεται μεγαλη χοριακή!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , winspert είπε:

Αλήθεια; Εμένα μου την είπαν καλη οχι αριστη. Τι να πω; Παντως οπως ξαναεγραψα εχω διαβάσει αρκετές περιπτώσεις με τετοια έμβρυα και  θετικη έκβαση...Μακαρι να ισχύει και για εμάς.Νομιζω πως αν δεν ειναι καλα ποιοτικως προτιμουν να κανει κανεις κ αλλες ωοληψιες ωστε να μαζεψει κ αλλα... Ποτέ κανεις δεν ξέρει. Αριστες βλαστοκυστες αποτυγχανουν και μετριες τα καταφέρνουν... Ολα γίνονται

Ναι μακαρι να ισχυει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Σποράκι είπε:

Ξεκίνησες με τις καλύτερες προϋποθέσεις και έτσι θα προχωρήσει, έρχεται μεγαλη χοριακή!

Κορίτσι μου σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας πω τα νεα μου!
Γυρισα απο υστεροσκοπηση που εγινε προ μεταφορας λογω ανωμαλης μορφολογιας της μητρας.
Τωρα μου δινει valtrex, vibramycin (προληπτικα σαν να εχω ενδομητριτιδα ειπε), cyclacur, salospir  για 3 βδομαδες. 
Στο τελος της αγωγης θα κανω μια ενεση avercap 3,75  κ μετα απο 2 βδομαδες θα κανω εξεταση Ε2 για να δει αν ειμαι οκ για μεταφορα (αυτο μας παει μετα τις 15 ιουλη).
Αυτη ειναι η  κλασικη αγωγη ;;  Μπορει δηλ η Ε2  να μην ειναι οκ κ να περιμενουμε κ αλλο;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , eleonora85 είπε:

Κοριτσια να σας πω τα νεα μου!
Γυρισα απο υστεροσκοπηση που εγινε προ μεταφορας λογω ανωμαλης μορφολογιας της μητρας.
Τωρα μου δινει valtrex, vibramycin (προληπτικα σαν να εχω ενδομητριτιδα ειπε), cyclacur, salospir  για 3 βδομαδες. 
Στο τελος της αγωγης θα κανω μια ενεση avercap 3,75  κ μετα απο 2 βδομαδες θα κανω εξεταση Ε2 για να δει αν ειμαι οκ για μεταφορα (αυτο μας παει μετα τις 15 ιουλη).
Αυτη ειναι η  κλασικη αγωγη ;;  Μπορει δηλ η Ε2  να μην ειναι οκ κ να περιμενουμε κ αλλο;;

Η υστεροσκόπηση ήταν επεμβατική? Έκανα κι εγώ Μάρτιο για αφαίρεση πολυπόδων και απλώς πήρα 4 μέρες βιμπραμισιν μετά προληπτικά. Περιμέναμε έναν κύκλο και ξεκίνησα Μάιο διέγερση. Δεν πήρα τίποτα άλλο αλλά έκανα διέγερση ενώ εσύ πας για εμβρυομεταφορα. Οπότε ας μας πουν τα κορίτσια που ξέρουν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Margeau είπε:

Η υστεροσκόπηση ήταν επεμβατική? Έκανα κι εγώ Μάρτιο για αφαίρεση πολυπόδων και απλώς πήρα 4 μέρες βιμπραμισιν μετά προληπτικά. Περιμέναμε έναν κύκλο και ξεκίνησα Μάιο διέγερση. Δεν πήρα τίποτα άλλο αλλά έκανα διέγερση ενώ εσύ πας για εμβρυομεταφορα. Οπότε ας μας πουν τα κορίτσια που ξέρουν!

Ναι επεμβατικη. Ειπε πως η δυσμορφια μπορει να ηταν απο αφαιρεση ινομυωματων που εκανα περσι (οτι δημιουργουνται συμφυσεις συνηθως).
Αυτος που μου ειχε κανει τη σαλπιγγογραφια μου ειπε οτι η ανωμαλη μορφολογια μπορει να ειναι κ λογω ενδομητριωσης που κ αυτη προκαλει συμφυσεις.
Τις αντιβιωσεις τις δινει για να ειμαστε σιγουροι οτι δεν υπαρχει ενδομητριτιδα που δε φαινεται στη υστεροσκοπηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...