Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Όσες πετύχατε εγκυμοσύνη είχατε αυξημένη θερμοκρασία μετά την εμβρυομεταφορα; Εγώ συνήθως στο δεύτερο μισό του κύκλου μου έχω αρκετά ανεβασμένη θερμοκρασία που φτάνει μέχρι και 37,4-37,6 τα απογεύματα. Τώρα όμως είμαι δροσερή. Βασικά υπάρχουν στιγμές μέσα στη μέρα που είμαι ζεστή και άλλες που είμαι δροσερή. Και κάπως απογοητεύομαι. Η εγκυμοσύνη νομίζω ανεβάζει τη θερμοκρασία κάπως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

58 minutes ago, Linoula said:

Κορίτσια καλησπέρα κι από εμένα. Πρώτη φορά γράφω εδώ. Προσπάθησα να μπω λίγο στο πνεύμα και να διαβάσω τις ιστορίες των περισσότερων σας. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όποιο στάδιο κι αν βρίσκεστε και στις εγκυουλες να πάνε όλα καλά! Εγώ βρίσκομαι στην 3η μέρα από την ετ βλαστοκυστης 5ης μέρας μιας και μοναδικής καλής όχι αριστης. Περυσι ακριβώς έκανα την πρώτη ετ πάλι μιας βλαστοκυστης άριστης που ναι μεν κατέληξε σε εγκυμοσύνη αλλά δυστυχώς στην τροφοβλάστη φάνηκε ότι είναι τρισωμια. Παρα πολύ η στενοχώρια μου είχα μπει και στον 4ο μηνα όταν κάναμε την διακοπη. Μετά είχα δύο φυσικές συλλήψεις, η μια παλινδρομη, η άλλη βιοχημική. Με τις τόσες καθυστερήσεις φτάσαμε στο σήμερα. Κι ενώ πέρυσι ήμουν πολύ χαλαρή μετά την ετ φέτος η αγωνία μου είναι ανυπόφορη. Ευτυχώς την Δευτέρα θ πάω για δουλειά να ξεχαστω λιγάκι. Σκέφτηκα ότι θα βοηθήσει να μοιραστώ κάποια πράγματα μαζί σας. Είμαστε όλες ταλαιπωρημένες λιγότερο ή περισσότερο. Είναι μια ανακούφιση να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη!

Καλή επιτυχία σε αυτήν σου την προσπάθεια κορίτσι μου. Εύχομαι να μην χρειαστεί να το ξαναπεράσεις όλο αυτό. Καταλαβαίνω το άγχος σου αλλά τώρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι απ'το να περιμένεις. Αυτή η αναμονή μας σκοτώνει όλες. Έχετε πρόβλημα στο σπέρμα και είχατε τέτοιο αποτέλεσμα από 16 ωάρια να φτάσουν μόνο 2 βλαστοκύστες? 

35 minutes ago, Fraulitsa said:

Καλησπέρα κορίτσια μου !θα ήθελα να με κατατοπισετε Όσες κοπέλες έχετε εμπειρία από φυσικούς κύκλους ..αν κάποιοι γιατροί ειδικεύονται σε αυτούς.. και αν έχετε κάποια εμπειρία θετική ήκαι αρνητική.. Επίσης κάτι πολύ SOS που θέλω να ρωτήσω είναι εάν κάποια κοπέλα μετά από κάποιους απανωτούς μήνες ωοληψίας σε φυσικό κύκλο παίρνοντας το vibramycin  τους προκάλεσε κάποιο πρόβλημα το φάρμακο.. εάν τους πείραξε.. στομάχι ή οποιαδήποτε άλλη ενόχληση.. ευχαριστώ πάρα πολύ! θα με βοηθήσετε πολύ να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα..

Πολλά κορίτσια εδώ μέσα έχουμε κάνει φυσικούς ή φυσικούς τροποποιημένους με τον Σφακ στο Γεν. Προσωπικά έχω πολύ καλή εμπειρία αν και δεν έχω καταφέρει εγκυμοσύνη ακόμα. Όμως γενικά μου έχουν πάει καλά ευτυχώς. Με τα vibramycin δεν είχα κάποιο θέμα και μάλιστα έχει τύχει να τα παίρνω και 1 μήνα σερί. Το μόνο πρόβλημα είναι οι μύκητες που χρειάζεται προσοχή να παίρνεις παράλληλα προβιοτικά και να τρως γιαούρτι και κεφίρ.

 

5 minutes ago, Angot said:

Κορίτσια πέταξε πεταλούδα στο σπίτι, λένε πως :

  • αν η πεταλούδα πέταξε στο διαμέρισμα όπου ζει ή μένει η έγκυος γυναίκα, τότε η ευτυχία θα εκδηλωθεί σε έναν εύκολο τοκετό!! 

Κοίτα στο ντουλάπι με τα ζυμαρικά και το ρύζι μην έχεις τίποτα σκόρους και άσε την ευτυχία στον τοκετό :lol:

  • Χαχα 8

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kateriiina25 είπε:

Καλή επιτυχία σε αυτήν σου την προσπάθεια κορίτσι μου. Εύχομαι να μην χρειαστεί να το ξαναπεράσεις όλο αυτό. Καταλαβαίνω το άγχος σου αλλά τώρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι απ'το να περιμένεις. Αυτή η αναμονή μας σκοτώνει όλες. Έχετε πρόβλημα στο σπέρμα και είχατε τέτοιο αποτέλεσμα από 16 ωάρια να φτάσουν μόνο 2 βλαστοκύστες? 

Πολλά κορίτσια εδώ μέσα έχουμε κάνει φυσικούς ή φυσικούς τροποποιημένους με τον Σφακ στο Γεν. Προσωπικά έχω πολύ καλή εμπειρία αν και δεν έχω καταφέρει εγκυμοσύνη ακόμα. Όμως γενικά μου έχουν πάει καλά ευτυχώς. Με τα vibramycin δεν είχα κάποιο θέμα και μάλιστα έχει τύχει να τα παίρνω και 1 μήνα σερί. Το μόνο πρόβλημα είναι οι μύκητες που χρειάζεται προσοχή να παίρνεις παράλληλα προβιοτικά και να τρως γιαούρτι και κεφίρ.

 

Κοίτα στο ντουλάπι με τα ζυμαρικά και το ρύζι μην έχεις τίποτα σκόρους και άσε την ευτυχία στον τοκετό :lol:

Αχχαχαχα οχι ρεεε ήταν πεταλούδα πεταλούδα κόκκινη την βάζω προφίλ.. 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 minutes ago, Margeau said:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Όσες πετύχατε εγκυμοσύνη είχατε αυξημένη θερμοκρασία μετά την εμβρυομεταφορα; Εγώ συνήθως στο δεύτερο μισό του κύκλου μου έχω αρκετά ανεβασμένη θερμοκρασία που φτάνει μέχρι και 37,4-37,6 τα απογεύματα. Τώρα όμως είμαι δροσερή. Βασικά υπάρχουν στιγμές μέσα στη μέρα που είμαι ζεστή και άλλες που είμαι δροσερή. Και κάπως απογοητεύομαι. Η εγκυμοσύνη νομίζω ανεβάζει τη θερμοκρασία κάπως.

Μην δίνεις σημασία στην θερμοκρασία κορίτσι μου. Κι εγώ είχα μετά την ετ το απόγευμα 37,4 που στον κανονικό μου κύκλο είχα το πολύ 37,1 και πήρα κουλούρα. Και άλλες κοπέλες εκείνες τις μέρες έγραφαν ότι είχαν 36,8 και είχαν θετική. Τώρα η θερμοκρασία σου ορίζεται από τα φάρμακα έτσι κι αλλιώς 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μην δίνεις σημασία στην θερμοκρασία κορίτσι μου. Κι εγώ είχα μετά την ετ το απόγευμα 37,4 που στον κανονικό μου κύκλο είχα το πολύ 37,1 και πήρα κουλούρα. Και άλλες κοπέλες εκείνες τις μέρες έγραφαν ότι είχαν 36,8 και είχαν θετική. Τώρα η θερμοκρασία σου ορίζεται από τα φάρμακα έτσι κι αλλιώς 

Το μόνο σημείο που έχω παρατηρησει εγω ότι είναι ζεστό στην εγκυμοσυνη πάντα ειναι το στήθος. Άσχετα με την θερμοκρασία! 

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια μου. Αυτη την εβδομαδα.. χωρις να εχω αλλαξει την διατροφη μου ( εννοειται προσεχω.. και δεν τρωω και καθολου γλυκα-ζαχαρη), πηρα 1.7kg! Το στηθος μου εχει γινει τεραστιο, η κοιλια μου εχει μεγαλωσει περισσοτερο απο το κανονικο πιστευω.. και γενικως.. φουσκωνω! Και ισα που εκλεισα την 7η εβδομαδα. Υπαρχει περιπτωση να συμβαινει λογω του οτι εχω ακομα 2 μωρα;?

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Makelen είπε:

Μια απορια μου. Αυτη την εβδομαδα.. χωρις να εχω αλλαξει την διατροφη μου ( εννοειται προσεχω.. και δεν τρωω και καθολου γλυκα-ζαχαρη), πηρα 1.7kg! Το στηθος μου εχει γινει τεραστιο, η κοιλια μου εχει μεγαλωσει περισσοτερο απο το κανονικο πιστευω.. και γενικως.. φουσκωνω! Και ισα που εκλεισα την 7η εβδομαδα. Υπαρχει περιπτωση να συμβαινει λογω του οτι εχω ακομα 2 μωρα;?

Εδψ φουσκώνει η δικιά μ κοιλια που έχω 1 μωρο. Δε θα φουσκώνει η δικιά σ; το 2ο μωρακι ακόμα στη θέση του ειναι. Ποτε θα πας Να το ξαναδείς; 

Link to comment
Share on other sites

@kateriiina25 σ ευχαριστώ πολύ! Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι? Κανένα πρόβλημα δεν είχαμε με το σπέρμα. Εγώ έχω ήπια μορφή πολυκυστικων ωοθηκών που ρυθμιζα με διατροφή και άσκηση συστηματικά. Κάναμε και καρυότυπο ζεύγους που ήταν φυσιολογικός και δεν είμαστε κ πολύ μεγάλοι. Πέρυσι ήμουνα 36.5 κι ο σύζυγος 39.. Πιθανώς φταιει η δική μου ποιότητα ωαρίων. Και η παλινδρόμη που είχαμε στην δεύτερη εγκυμοσύνη ήταν τρισωμια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

Εδψ φουσκώνει η δικιά μ κοιλια που έχω 1 μωρο. Δε θα φουσκώνει η δικιά σ; το 2ο μωρακι ακόμα στη θέση του ειναι. Ποτε θα πας Να το ξαναδείς; 

Την Πεμπτη θα παμε παλι. Φοβαμαι μην ακουσω καρδια και απορροφηθει μετα.. Προτιμω να φυγει απο τωρα, παρα να μεγαλωσει κι αλλο..! Δεν μας δινουν και πιθανοτητες να κρατηθει ρε γμτ!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Εγώ δεν έχω πάρει ποτέ ουτρο από το στόμα, μόνο κολπικά μου έδωσε τρία τη μέρα, μετά τη σπερματεγχυση. Αν κατάλαβα καλά, σας πειράζουν και κολπικά? Εγώ δεν είχα θέμα καθόλου. Ούτε ζαλάδα,ούτε υπνηλία. Τα έβαζα πρωί μεσημέρι βράδυ. Λέτε να μη γινόταν σωστά η απορρόφηση?

Κολπικά δεν πειράζουν καθόλου! Απορώ γιατί δεν τα δίνουν όλοι έτσι...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , happiness79 είπε:

Κολπικά δεν πειράζουν καθόλου! Απορώ γιατί δεν τα δίνουν όλοι έτσι...

Οταν εβαζα utrogestan κολπικα.., οταν προσπαθουσαμε με serpafar και επαφες, το εβρισκα μετα στο εσωρουχο μου! Ολο ασπρα εβγαζα!! Ενω ο εξωσωματιστης μου τα εδωσε απο το στομα. Ναι μεν εχουν παρενεργειες.. αλλα δεν φοβαμαι οτι χανω τη δοσολογια πλεον! Ισως γι αυτο καποιοι γιατροι λενε απο το στομα..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Linoula said:

@kateriiina25 σ ευχαριστώ πολύ! Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι? Κανένα πρόβλημα δεν είχαμε με το σπέρμα. Εγώ έχω ήπια μορφή πολυκυστικων ωοθηκών που ρυθμιζα με διατροφή και άσκηση συστηματικά. Κάναμε και καρυότυπο ζεύγους που ήταν φυσιολογικός και δεν είμαστε κ πολύ μεγάλοι. Πέρυσι ήμουνα 36.5 κι ο σύζυγος 39.. Πιθανώς φταιει η δική μου ποιότητα ωαρίων. Και η παλινδρόμη που είχαμε στην δεύτερη εγκυμοσύνη ήταν τρισωμια

Κι εγώ πολυκυστικές έχω αλλά βαριά μορφή που δυστυχώς δεν ρυθμίζεται παρά μόνο με φάρμακα. Είμαι τώρα στην 2η προσπάθεια σε αναμονή για τον 1ο υπέρηχο. Πάντως ούτε η ηλικία σας ούτε και οι πολυκυστικές δικαιολογούν αυτό το ποσοστό βλαστοκύστεων. Μπορεί βέβαια απλώς να μην σου ταίριαξε το συγκεκριμένο πρωτόκολλο. Έχετε κοιτάξει για κατακερματισμό σπέρματος αλήθεια? Επίσης έχεις πάει μήπως στο τμήμα αποβολών στο Έλενας ή σε κάποιον αιματολόγο για ανοσολογικές εξετάσεις κτλ?


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Makelen είπε:

Την Πεμπτη θα παμε παλι. Φοβαμαι μην ακουσω καρδια και απορροφηθει μετα.. Προτιμω να φυγει απο τωρα, παρα να μεγαλωσει κι αλλο..! Δεν μας δινουν και πιθανοτητες να κρατηθει ρε γμτ!

Καμία πιθανότητα Ε; σου είπαν 100% ότι θα πέσει;  

πρίν από 10 λεπτά , happiness79 είπε:

Κολπικά δεν πειράζουν καθόλου! Απορώ γιατί δεν τα δίνουν όλοι έτσι...

Ρε κορίτσια εγώ έπαιρνα 6 utro τη μερα αυτή τη βδομάδα και δεν καταλάβαινα τπτ. Μπας κια δε με πιάνουν; :huh:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...