Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Μπράβο!!!! Συγχαρητήρια!!! 🥰 Είδες που στο είχα πει? Αχνη γραμμη + καφέ = θετικη χοριακη.  Τώρα το πάμε βήμα βήμα....εγώ έχω επαναληπτική την Τετάρτη...το ίδιο άγχος θα έχω πάλι...

      9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Απαράδεκτη συμπεριφορά και γιατρού και μαιας. Οφείλουν να έχουν παραπάνω ενσυναισθηση και αν κάτι τους ενοχλεί να παίρνουν τηλ σαν άνθρωποι και να μιλάνε με ευγένεια και ενδιαφέρον. Θα βρεις σίγουρα γιατρό!!!! Σκέψου αν θέλεις σίγουρα να αλλάξεις. Σκέψου τι θα σε στρεσάρει λιγότερο...να είσαι με αυτόν και να φοβασαι να ρωτήσεις κάτι ξανά ή να αλλάζεις γιατρό? Εσύ ξέρεις το καλύτερο για σένα! Αν αποφασίσεις να αλλάξεις σε οποια πόλη μένεις ρώτησε φίλες και γνωστές και θα δεις ποιον προτείνουν οι περισσότερες. 

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Και να ξέρεις σε καταλαβαίνω...και γω συγκρατημένα αισιόδοξη ήμουν στην πρώτη χοριακη...στη δεύτερη το χάρηκα πιο πολυ. Όλα θα μας πανε μια χαρά!! ❤️

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Angot είπε:

Λογικά θα βοηθήσει το ασβέστιο! Παντως είναι ταλαιπωρία, ξυπνάω συνέχεια το βραδυ από πόνο. Επιτρέπεται στην εγκυμοσυνη το μασάζ; 

Μη μου λες τέτοια γιατί θα αρχίσω να κλαίω τόσο δυνατά που θα ξυπνήσει όλη η γειτονιά! Έχω υποφέρει πόνο και πόνο με τα μυοσκελετικά μου αλλά πραγματικά όχι άλλο κάρβουνο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Margeau είπε:

Μη μου λες τέτοια γιατί θα αρχίσω να κλαίω τόσο δυνατά που θα ξυπνήσει όλη η γειτονιά!

Χαχαχαχα οχιι οχι. Ολα καλα, περνάνε όλα, σαν 20 χρονο γίνεσαι πάλι... Πονοι και μαλακιες... Ποιος τα λέει αυτά :lol:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

Χαχαχαχα οχιι οχι. Ολα καλα, περνάνε όλα, σαν 20 χρονο γίνεσαι πάλι... Πονοι και μαλακιες... Ποιος τα λέει αυτά :lol:

Ε αν γίνεσαι σαν 20χρονο χαλάλι...:razz: Ουφ κορίτσια σας ευχαριστώ! Τα είπα και ηρέμησα! Είχα συντάξει τις προηγούμενες μέρες ένα μεγάλο ομολογουμένως κείμενο με την εμπειρία μου και την πρόοδο της προσπάθειάς μας αλλά ενώ προσπάθησα να το στείλω πολλές φορές δεν ανέβαινε. Θα σας τα πω λοιπόν λίγο πιο σύντομα. Πήγαμε πολύ καλά! Μου πήραν 6 ωαριάκια και γονιμοποιηθηκαν τα 4. Το δείγμα που έδωσε ο καημένος ο σύντροφός μου που είχε κάνει κατάψυξη αν θυμάστε πριν λίγο καιρό ήταν μια αποκάλυψη. 25.000.000 ολικό και άριστη κινητικότητα. Μη ρωτήσετε πώς και γιατί. Μακάρι να ξέραμε κι εμείς. Το μόνο που ξέρουμε είναι ότι πήγε στον Ασβέστη ένα μήνα πριν και τον ξεκίνησε δυο βιταμίνες και σιλιμαριν για το συκώτι. Τεσπα 4 γονιμοποιησεις 4 εμβρυάκια 3ης μέρας με 8 κύτταρα 4 άριστες βλαστοκύστες. Ούτε και αυτό ξέρουμε πώς συνέβη. Εγώ θεώρησα ότι μας συνέβη κάποιο θαύμα. Δεν ξέρω. Βάλαμε τα δύο και καταψύξαμε τα υπόλοιπα. Και τα υπόλοιπα τα ξέρετε. Είμαι ένα ερείπιο μετά από τέτοια υπερπροσπάθεια.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Angot είπε:

Ακριβώς κ μενα το ίδιο. Και μεις το συζητουσαμε σήμερα με τον αντρα μ, και λεω αφού έχω πονακια να το πρεσαρω κ άλλο; εδώ βάζω τη vasclor και τη βάζω σα κότα μη τυχόν και κάνω ζημεια και ο άντρας μ φοβάται δλδ, δεν παραπονιέται!!! ίσως από 4 μήνα που θα είμαι λίγο πιο θαρραλέα. Δλδ έχουμε να κάνουμε σεξ από την ωοληψια.  Εχω ξεχασει το άθλημα! Ο άντρας σ παραπονιέται; 

Ο άντρας μου φοβάται πιο πολύ από μένα!!! Εγώ σήμερα σκέψου του έλεγα ότι αφού το είπε ο γιατρός ότι μπορούμε να κάνουμε σεξ, ότι θα είναι οκ και με κοίταζε σαν εξωγήινο!!! Ο 4ος μήνας για να σου πω την αλήθεια μου φαίνεται πολύ μακριά! Ελπίζω να ξεφοβηθούμε νωρίτερα! Το βιβλίο που έχεις πάρει λέει κάτι σχετικό?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Margeau είπε:

Ε αν γίνεσαι σαν 20χρονο χαλάλι...:razz: Ουφ κορίτσια σας ευχαριστώ! Τα είπα και ηρέμησα! Είχα συντάξει τις προηγούμενες μέρες ένα μεγάλο ομολογουμένως κείμενο με την εμπειρία μου και την πρόοδο της προσπάθειάς μας αλλά ενώ προσπάθησα να το στείλω πολλές φορές δεν ανέβαινε. Θα σας τα πω λοιπόν λίγο πιο σύντομα. Πήγαμε πολύ καλά! Μου πήραν 6 ωαριάκια και γονιμοποιηθηκαν τα 4. Το δείγμα που έδωσε ο καημένος ο σύντροφός μου που είχε κάνει κατάψυξη αν θυμάστε πριν λίγο καιρό ήταν μια αποκάλυψη. 25.000.000 ολικό και άριστη κινητικότητα. Μη ρωτήσετε πώς και γιατί. Μακάρι να ξέραμε κι εμείς. Το μόνο που ξέρουμε είναι ότι πήγε στον Ασβέστη ένα μήνα πριν και τον ξεκίνησε δυο βιταμίνες και σιλιμαριν για το συκώτι. Τεσπα 4 γονιμοποιησεις 4 εμβρυάκια 3ης μέρας με 8 κύτταρα 4 άριστες βλαστοκύστες. Ούτε και αυτό ξέρουμε πώς συνέβη. Εγώ θεώρησα ότι μας συνέβη κάποιο θαύμα. Δεν ξέρω. Βάλαμε τα δύο και καταψύξαμε τα υπόλοιπα. Και τα υπόλοιπα τα ξέρετε. Είμαι ένα ερείπιο μετά από τέτοια υπερπροσπάθεια.

Συγχαρητηρια κ στους 2 σας! Η προσπαθεια  αυτη προμηνυει θετικα νεα συντομα! Στο ευχομαι απο καρδιας!!
Παντως τι τυχεροι αυτοι οι αντρες! Μια ετσι κ μια αλλιως με το σπερμα τους.. ενω εμεις σε σταθερα φθινουσα πορεια :D

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Margeau είπε:

Ε αν γίνεσαι σαν 20χρονο χαλάλι...:razz: Ουφ κορίτσια σας ευχαριστώ! Τα είπα και ηρέμησα! Είχα συντάξει τις προηγούμενες μέρες ένα μεγάλο ομολογουμένως κείμενο με την εμπειρία μου και την πρόοδο της προσπάθειάς μας αλλά ενώ προσπάθησα να το στείλω πολλές φορές δεν ανέβαινε. Θα σας τα πω λοιπόν λίγο πιο σύντομα. Πήγαμε πολύ καλά! Μου πήραν 6 ωαριάκια και γονιμοποιηθηκαν τα 4. Το δείγμα που έδωσε ο καημένος ο σύντροφός μου που είχε κάνει κατάψυξη αν θυμάστε πριν λίγο καιρό ήταν μια αποκάλυψη. 25.000.000 ολικό και άριστη κινητικότητα. Μη ρωτήσετε πώς και γιατί. Μακάρι να ξέραμε κι εμείς. Το μόνο που ξέρουμε είναι ότι πήγε στον Ασβέστη ένα μήνα πριν και τον ξεκίνησε δυο βιταμίνες και σιλιμαριν για το συκώτι. Τεσπα 4 γονιμοποιησεις 4 εμβρυάκια 3ης μέρας με 8 κύτταρα 4 άριστες βλαστοκύστες. Ούτε και αυτό ξέρουμε πώς συνέβη. Εγώ θεώρησα ότι μας συνέβη κάποιο θαύμα. Δεν ξέρω. Βάλαμε τα δύο και καταψύξαμε τα υπόλοιπα. Και τα υπόλοιπα τα ξέρετε. Είμαι ένα ερείπιο μετά από τέτοια υπερπροσπάθεια.

Τι βιταμίνες του έδωσε ο ασβέστης? Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και σύντομα να έχεις μια μεγάλη χοριακη 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Margeau είπε:

Άσε το πότε έχω χοριακή... Ο γιατρός είχε έμπνευση! Ή σαδιστικές τάσεις. Έβαλα βλαστοκύστες 5ης μέρας και μου είπε χοριακή σε 14.. Δευτέρα 6/6. Άντε μου έδωσε την άδεια να πάω και Σάββατο αν θέλω λίγο νωρίτερα. Και γω σαν κύρια που είμαι είπα ότι θα πάω Δευτέρα. Κρίμα και δεν υπάρχει ιμοτζι μουτζα να μου δώσω καμιά δεκαριά!

Ολα καλα θα πανε!!! Μια μεγαλη χοριακη εύχομαι κοριτσάρα μου!!!!

πρίν από 26 λεπτά , Angot είπε:

 

Είναι στον γιατρό τλκ, δεν εξηγείται αλλιώς! Πχ της μαμας μ ο γιατρός δεν άφηνε καθόλου σεξ το 1ο 3μηνο όπως κ ο δικός σου! Δεν ξέρω αν έχει να κανει κ με την εγκυμοσύνη. Έχεις κάτι αποτρεπτικο εσυ; πχ αιματακι ή κάτι άλλο; 

Δεν καταλαβες...Εμενα δεν μου ειπε για το πρώτο 3μηνο...γιατο πρώτο 9μηνο μου είπε οχι σεξ:lol:

Δεν ειχα τίποτα...Μονο επειδη ημουν απο εξωσωματική και επειδή ο γυναικολόγος μου φοβοταν πολυ μη γινει τίποτα γνωρίζοντας την υπερπροσπάθεια που ειχαμε καταβαλει....Ειχα πολυ καλη εγκυμοσύνη μονο με αναγουλες το πρώτο τρίμηνο χωρίς εμετους και μετα τίποτα...

πρίν από 12 λεπτά , Margeau είπε:

Ε αν γίνεσαι σαν 20χρονο χαλάλι...:razz: Ουφ κορίτσια σας ευχαριστώ! Τα είπα και ηρέμησα! Είχα συντάξει τις προηγούμενες μέρες ένα μεγάλο ομολογουμένως κείμενο με την εμπειρία μου και την πρόοδο της προσπάθειάς μας αλλά ενώ προσπάθησα να το στείλω πολλές φορές δεν ανέβαινε. Θα σας τα πω λοιπόν λίγο πιο σύντομα. Πήγαμε πολύ καλά! Μου πήραν 6 ωαριάκια και γονιμοποιηθηκαν τα 4. Το δείγμα που έδωσε ο καημένος ο σύντροφός μου που είχε κάνει κατάψυξη αν θυμάστε πριν λίγο καιρό ήταν μια αποκάλυψη. 25.000.000 ολικό και άριστη κινητικότητα. Μη ρωτήσετε πώς και γιατί. Μακάρι να ξέραμε κι εμείς. Το μόνο που ξέρουμε είναι ότι πήγε στον Ασβέστη ένα μήνα πριν και τον ξεκίνησε δυο βιταμίνες και σιλιμαριν για το συκώτι. Τεσπα 4 γονιμοποιησεις 4 εμβρυάκια 3ης μέρας με 8 κύτταρα 4 άριστες βλαστοκύστες. Ούτε και αυτό ξέρουμε πώς συνέβη. Εγώ θεώρησα ότι μας συνέβη κάποιο θαύμα. Δεν ξέρω. Βάλαμε τα δύο και καταψύξαμε τα υπόλοιπα. Και τα υπόλοιπα τα ξέρετε. Είμαι ένα ερείπιο μετά από τέτοια υπερπροσπάθεια.

Λογικό...ομως ολα πηγαν τελεια!!!! Οποτε ευχομαι και μια υπέροχη συνέχεια!!!!

  • Ευχαριστώ 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Angot είπε:

Θετικο το λευκό υγρο, θετικο τα πονακια, και θετικο ο γλουτούς, εμενα αν κάτσω απαταπνω από μισή ώρα αριστερά ποναω... Ο γιατρός είπε είναι το ισχίο.! Και όσο περνάει ο καιρός θα γίνεται χειρότερο 

Χρειάζεσαι ασβέστιο!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , happiness79 είπε:

Ο άντρας μου φοβάται πιο πολύ από μένα!!! Εγώ σήμερα σκέψου του έλεγα ότι αφού το είπε ο γιατρός ότι μπορούμε να κάνουμε σεξ, ότι θα είναι οκ και με κοίταζε σαν εξωγήινο!!! Ο 4ος μήνας για να σου πω την αλήθεια μου φαίνεται πολύ μακριά! Ελπίζω να ξεφοβηθούμε νωρίτερα! Το βιβλίο που έχεις πάρει λέει κάτι σχετικό?

Ναι είδα κάτι σημερα αλλά δεν το διάβασα. Νύσταξα! Θα το διαβάσω και θα σ ενημερώσω. Πάντως μέσα στις άκρες σε σαιτ βλέπω  ότι είναι οκ το σεξ! Θα δω το βιβλίο όμως. Είναι τρομερά κατατοπιστικό. Εχει τα πάντα μέσα, μήνα μήνα σ εξηγεί τα πάντα. Εχει γενικές συμβουλές, εχει για επιπλοκές, για διδυμες κυησεις, συμβουλές γαι τον πατέρα. Το ξέρατε ότι υπάρχει ένα μεγάλο ποσοστό ανδρών που έχουν ταυτόχρονα συμπτώματα εγκυμοσύνης που έχουν και οι γυναίκες τους; ναυτία, εμετο κλπ? 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , winspert είπε:

Πολυ θαρραλέες σας βρισκω για σεξακι. Εμενα ο γιατρός μου το ειχε απαγορεψει δια ροπάλου...Οχι οτι θα τρεχαμε εμεις...Αλλα δεν ειχαμε και το οκ!!!

Ρε συ, μου το έχει πει δύο φορές ο γιατρός ότι μπορούμε κι αυτό από μόνος του! Ο γιατρός είναι θαρραλέος, εμείς όχι!!! :lol:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, winspert είπε:

Εννοείται!!!

Οποτε με καταλαβαίνεις απολυτα!!!

Κ αν ειναι αυτό το τυχερό; Δεν ξερω...Ειναι καταδικασμενο; Κ εγω τις ημερομηνίες για το σχολείο κοιταω...και πως τον Αύγουστο ειμαστε κλειστα και βολεύει...και πως τωρα δεν έχουμε πολλη δουλειά...Και πως μηνα μηνα περνανε τα χρόνια... Φοβάμαι να πάρω κ αλλα φαρμακα...Να παρω σερπαφαρ; Ποσο επικίνδυνα ειναι αραγε; Και αν παρω σερπαφαρ θεωρείται διεγερση και θα πληρωσω ολο το ποσο ή ειναι μια ωοληψια απο τις 4 του πακέτου;Πολλες αποριες και αγχη...

Εχω κ εγω μια 2ΒΓ (που μαλιστα το εμβρυολογικο του ιασω τη χαρακτηρισε μετρια..). Ο γιατρος ειπε πως ανα διμηνο βλεπουν στο κεντρο κ τετοιες βλαστοκυστες να δινουν εγκυμοσυνη. Απο τη μια σκεφτομαι πως τα λενε ετσι για να κανουν μια εξτρα μεταφορα κ απ την αλλη λεω μπας και...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , happiness79 είπε:

Ρε συ, μου το έχει πει δύο φορές ο γιατρός ότι μπορούμε κι αυτό από μόνος του! Ο γιατρός είναι θαρραλέος, εμείς όχι!!! :lol:

Αφου σας αφήνει μια χαρα...Εμενα παλι απο μονος του μου ειχε πει κομμένο...χαχαχα...Αλλα αποκλείεται να καναμε κατι ακομα κ αν είχαμε το ελεύθερο... Φοβόμουν παρα πολυ και ο άντρας μου το ιδιο...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , winspert είπε:

Ολα καλα θα πανε!!! Μια μεγαλη χοριακη εύχομαι κοριτσάρα μου!!!!

Δεν καταλαβες...Εμενα δεν μου ειπε για το πρώτο 3μηνο...γιατο πρώτο 9μηνο μου είπε οχι σεξ:lol:

Δεν ειχα τίποτα...Μονο επειδη ημουν απο εξωσωματική και επειδή ο γυναικολόγος μου φοβοταν πολυ μη γινει τίποτα γνωρίζοντας την υπερπροσπάθεια που ειχαμε καταβαλει....Ειχα πολυ καλη εγκυμοσύνη μονο με αναγουλες το πρώτο τρίμηνο χωρίς εμετους και μετα τίποτα...

Λογικό...ομως ολα πηγαν τελεια!!!! Οποτε ευχομαι και μια υπέροχη συνέχεια!!!!

Μετά να φανταστώ είναι σα να ξαναζεί τη πρώτη σ φορά..... Που αν θυμηθώ την πρώτη μ φορά ήταν σκέτη αποτυχία.... Χωωωρια ότι νομιζα πω έμεινα έγκυος και πήρα το χαπι της επόμενης... Πιστευα με 1 φορα σεξ θα εμενα έγκυος ανετότατα + προφυλακτικό έτσι, οχι ελεύθερα !!! Είχα όμως τρελές βλέψεις για τη γονιμότητα μ! Και πόσες ακόμα φορές νομιζα οτι ειμαι εγκυος.!!! 

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , eleonora85 είπε:

Συγχαρητηρια κ στους 2 σας! Η προσπαθεια  αυτη προμηνυει θετικα νεα συντομα! Στο ευχομαι απο καρδιας!!
Παντως τι τυχεροι αυτοι οι αντρες! Μια ετσι κ μια αλλιως με το σπερμα τους.. ενω εμεις σε σταθερα φθινουσα πορεια :D

Σ'ευχαριστώ κορίτσι μου! Όταν μου το είπαν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν τι λαχτάρα θα είχαν αυτά τα ωαριάκια και αυτά τα σπερματοζωαριακια να συναντηθούν επιτέλους. Έδωσαν πόνο!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Margeau είπε:

Ε αν γίνεσαι σαν 20χρονο χαλάλι...:razz: Ουφ κορίτσια σας ευχαριστώ! Τα είπα και ηρέμησα! Είχα συντάξει τις προηγούμενες μέρες ένα μεγάλο ομολογουμένως κείμενο με την εμπειρία μου και την πρόοδο της προσπάθειάς μας αλλά ενώ προσπάθησα να το στείλω πολλές φορές δεν ανέβαινε. Θα σας τα πω λοιπόν λίγο πιο σύντομα. Πήγαμε πολύ καλά! Μου πήραν 6 ωαριάκια και γονιμοποιηθηκαν τα 4. Το δείγμα που έδωσε ο καημένος ο σύντροφός μου που είχε κάνει κατάψυξη αν θυμάστε πριν λίγο καιρό ήταν μια αποκάλυψη. 25.000.000 ολικό και άριστη κινητικότητα. Μη ρωτήσετε πώς και γιατί. Μακάρι να ξέραμε κι εμείς. Το μόνο που ξέρουμε είναι ότι πήγε στον Ασβέστη ένα μήνα πριν και τον ξεκίνησε δυο βιταμίνες και σιλιμαριν για το συκώτι. Τεσπα 4 γονιμοποιησεις 4 εμβρυάκια 3ης μέρας με 8 κύτταρα 4 άριστες βλαστοκύστες. Ούτε και αυτό ξέρουμε πώς συνέβη. Εγώ θεώρησα ότι μας συνέβη κάποιο θαύμα. Δεν ξέρω. Βάλαμε τα δύο και καταψύξαμε τα υπόλοιπα. Και τα υπόλοιπα τα ξέρετε. Είμαι ένα ερείπιο μετά από τέτοια υπερπροσπάθεια.

Το πίστευα που το πίστευα, τώρα είμαι σίγουρη ότι έχει πετύχει η ετ σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...