Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

@Makelenστην παλινδρομη μου που ήταν τελικά τρισωμια από την αρχή φαινόταν ότι ήταν πίσω ημερολογιακά 2 εβδομάδες. Κι ενώ στην αρχή λέγαμε ότι φταίει ότι ήταν φυσιολογικη η σύλληψη αυτό το χάσμα το ημερολογιακό μεγάλωνε. Ακούσαμε κάποια στιγμή καρδούλα αλλά 2 μέρες μετά σταμάτησε. Από το δεύτερο υπέρηχο μας είχαν πει ότι οι πιθανότητες να πάει καλά ήταν 10%. Παλινδρονησε την 10η εβδομάδα και στείλαμε το υλικό για μοριακό καρυότυπο. Αλλά να σου πω κάτι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Ξέρω και περιπτώσεις που ξεκίνησε έτσι και πήγαν όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 48 λεπτά , Makelen είπε:

Οταν εβαζα utrogestan κολπικα.., οταν προσπαθουσαμε με serpafar και επαφες, το εβρισκα μετα στο εσωρουχο μου! Ολο ασπρα εβγαζα!! Ενω ο εξωσωματιστης μου τα εδωσε απο το στομα. Ναι μεν εχουν παρενεργειες.. αλλα δεν φοβαμαι οτι χανω τη δοσολογια πλεον! Ισως γι αυτο καποιοι γιατροι λενε απο το στομα..

Εμενα μου το είπε από την αρχή ότι θα το βλέπω στο εσώρουχο αλλά να μην ανησυχώ γιατί ότι έπρεπε να απορροφηθεί απορροφήθηκε.

Από το στόμα είναι δύσκολο…πρέπει να είσαι τάβλα όλη μέρα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Αχχαχαχα οχι ρεεε ήταν πεταλούδα πεταλούδα κόκκινη την βάζω προφίλ.. 

Μια ωραία πεταλούδααααααα

πρίν από 58 λεπτά , Angot είπε:

Εδψ φουσκώνει η δικιά μ κοιλια που έχω 1 μωρο. Δε θα φουσκώνει η δικιά σ; το 2ο μωρακι ακόμα στη θέση του ειναι. Ποτε θα πας Να το ξαναδείς; 

Εγώ βρε κορίτσια μια φουσκώνω και μια ξεφουσκώνω, καμία σταθερά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , happiness79 είπε:

Μια ωραία πεταλούδααααααα

Σε ένα τέτοιο mood είμαι σήμερα! :lol: ένιωσα λίγο πιο έντονα ότι θα πάνε καλά τα πράγματα και χάρηκα! Λες και δεν είναι πια τόσο μακρινό το όνειρο!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Σποράκι είπε:

Εμβρυομεταφορα χωρίς άγχος απορώ πως το κατάφερες την πρώτη φορά. Αυτή να είναι η τυχερή σου, μια τεράστια χοριακή σου εύχομαι

Καλά τώρα που το σκέφτομαι απορώ κι εγώ. Είχα αισιοδοξία γιατί δεν είχε βρεθεί και κάποιο σοβαρό πρόβλημα ούτε και μεγάλοι ήμασταν ιδιαίτερα. Που να ήξερα τι μου επιφύλασσε η τύχη! Τώρα έχω πάθει κοκομπλοκο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Linoula είπε:

@happiness79σ ευχαριστώ τόσο πολύ για αυτά σου τα λόγια! Πωπω δεν ξερεις τι ανάγκη έχω να ακουω ότι αυτά που έχω περάσει είναι σκληρά. Συνήθως τα υποβιβαζω γιατί όποιος δεν έχει βιώσει τέτοιες καταστάσεις δύσκολα καταλαβαίνει τι σημαίνει βαθύτερα. Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι? Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα!!!

Αχχχχχ μα δε θέλει και πολύ μυαλό (ή και καρδιά) για να καταλάβει κανείς πόσο δύσκολα βιώματα είναι αυτά που είχες ως τώρα... Σ' ευχαριστώ για τις ευχές! Εγώ ζω ένα θαύμα! Υστερα από 3,5 χρόνια προσπαθειών για παιδί και ακριβώς πριν την 5η μας εμβρυομεταφορά, έμεινα έγκυος φυσικά και διανύω την 7η εβδομάδα! Ελπίζω να πάει καλά μέχρι τέλους!!! Πιστεύω ότι και σε σένα θα πάει καλά αυτή τη φορά, στατιστικά μιλώντας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Linoula said:

@kateriiina25 αχ εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια! Κοίταξε εξαιτίας αυτού του χαμηλού ποσοστού είπαμε να κάνουμε μικρογονιμοποιηση, κυτταρόπλασματικη έγχυση δηλαδή ωστε να αντιμετωπιστούν τέτοια θέματα με το σπέρμα. Αποβολές δεν μπορώ να πω ότι είχα. Στην πρώτη εγκυμοσυνη που ήταν down αποφασίσαμε εμείς την διακοπή, η δεύτερη που παλινδρονησε ήταν κι αυτή τρισωμια αρα υπηρχε λόγος και η βιοχημική ήταν μετά από κοβιντ... Βγήκα θετική την μέρα την ωορρηξίας! Όποτε βάσει ιστορικού ο γυναικολόγος θεωρεί ότι είναι τυχαία γεγονότα οι τρισωμιες λόγω ηλικίας ... Και για να είμαι ειλικρινής μου έχει εμπνεύσει απόλυτα την εμπιστοσύνη ο εξωσωματιστης σε κάθε βήμα μας. Εσυ σε ποιον είσαι? Φαντάζομαι συνθηματικά μόνο μπορούμε να μιλάμε!!!

Η μικρογονιμοποίηση δεν ξεπερνάει το πρόβλημα του κατακερματισμού δυστυχώς. Επίσης το τμήμα αποβολών δεν είναι μόνο για γυναίκες που έχουν περάσει αποβολή, εγώ ας πούμε πήγα με μόνο μία αποτυχημένη προσπάθεια χωρίς καν εμφύτευση. Το θέμα είναι ότι σου κάνουν πάρα πολλές εξετάσεις τις οποίες διαφορετικά θα σε παρέπεμπαν να κάνεις μετά από πολλές προσπάθειες και ίσως βρεις πράγματα που δεν γνώριζες. Και είναι και δωρεάν, πολύ σημαντικό. Εύχομαι να είναι αχρείαστες οι πληροφορίες μου  :)  

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Chris_V είπε:

Εμενα μου το είπε από την αρχή ότι θα το βλέπω στο εσώρουχο αλλά να μην ανησυχώ γιατί ότι έπρεπε να απορροφηθεί απορροφήθηκε.

Από το στόμα είναι δύσκολο…πρέπει να είσαι τάβλα όλη μέρα 

Κι εμένα το ίδιο μου είπε, γι' αυτό απορώ που δεν το δίνουν όλοι ενδοκολπικά...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , happiness79 είπε:
πρίν από 22 λεπτά , Linoula είπε:

Αχχχχχ μα δε θέλει και πολύ μυαλό (ή και καρδιά) για να καταλάβει κανείς πόσο δύσκολα βιώματα είναι αυτά που είχες ως τώρα... Σ' ευχαριστώ για τις ευχές! Εγώ ζω ένα θαύμα! Υστερα από 3,5 χρόνια προσπαθειών για παιδί και ακριβώς πριν την 5η μας εμβρυομεταφορά, έμεινα έγκυος φυσικά και διανύω την 7η εβδομάδα! Ελπίζω να πάει καλά μέχρι τέλους!!! Πιστεύω ότι και σε σένα θα πάει καλά αυτή τη φορά, στατιστικά μιλώντας!

Θα πάνε όλα τέλεια! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να κρατήσετε αγκαλιά σας το μωρό που τόσο πολύ περιμένατε!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Linoula είπε:

@Makelenστην παλινδρομη μου που ήταν τελικά τρισωμια από την αρχή φαινόταν ότι ήταν πίσω ημερολογιακά 2 εβδομάδες. Κι ενώ στην αρχή λέγαμε ότι φταίει ότι ήταν φυσιολογικη η σύλληψη αυτό το χάσμα το ημερολογιακό μεγάλωνε. Ακούσαμε κάποια στιγμή καρδούλα αλλά 2 μέρες μετά σταμάτησε. Από το δεύτερο υπέρηχο μας είχαν πει ότι οι πιθανότητες να πάει καλά ήταν 10%. Παλινδρονησε την 10η εβδομάδα και στείλαμε το υλικό για μοριακό καρυότυπο. Αλλά να σου πω κάτι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Ξέρω και περιπτώσεις που ξεκίνησε έτσι και πήγαν όλα μια χαρά.

Εμενα ειναι το 2ο αυτο.. δεν ξερω αν διαβασες την συζητηση. Ειναι δυο τα μωρα-εμβρυα. Το ενα εχει πιαστει ψηλα στη μητρα, ακουσαμε καρδια κ μας ειπαν οτι ειναι μια χαρα. Το δευτερο εχει μικροτερο σακο, ο οποιος ειναι χαμηλα στη μητρα, κ το εμβρυο εχει μικροτερη αναπτυξη. Δεν ειχε παλμο οταν μετρηθηκε ως 6 εβδομαδων. Αυτο το δευτερο μου ειπαν οτι θα απορροφηθει. Κι οτι το υγιες δεν κινδυνευει αν αποβληθει το δευτερο. (Ο κινδυνος να παρασυρει το υγιες ειναι στο 1% μου ειπε ο εξωσωματιστης). Ομως εγω.. οσο βλεπω και τα 2 εκει.. ειναι δυσκολο να ξερω οτι το ενα 'σιγουρα' θα χαθει. Και φυσικα τρεμω για την εξελιξη του υγιους. 

πρίν από 5 λεπτά , happiness79 είπε:

Αχχχχχ μα δε θέλει και πολύ μυαλό (ή και καρδιά) για να καταλάβει κανείς πόσο δύσκολα βιώματα είναι αυτά που είχες ως τώρα... Σ' ευχαριστώ για τις ευχές! Εγώ ζω ένα θαύμα! Υστερα από 3,5 χρόνια προσπαθειών για παιδί και ακριβώς πριν την 5η μας εμβρυομεταφορά, έμεινα έγκυος φυσικά και διανύω την 7η εβδομάδα! Ελπίζω να πάει καλά μέχρι τέλους!!! Πιστεύω ότι και σε σένα θα πάει καλά αυτή τη φορά, στατιστικά μιλώντας!

Αυτα τα 'διανυω την 7η εβδομαδα' .. μην τα γραφεις ετσι στο χαλαρο.. γιατι θα συγχυσεις την @Angot και θα μπερδευτει παλι!!!:-D

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Makelen είπε:

Εμενα ειναι το 2ο αυτο.. δεν ξερω αν διαβασες την συζητηση. Ειναι δυο τα μωρα-εμβρυα. Το ενα εχει πιαστει ψηλα στη μητρα, ακουσαμε καρδια κ μας ειπαν οτι ειναι μια χαρα. Το δευτερο εχει μικροτερο σακο, ο οποιος ειναι χαμηλα στη μητρα, κ το εμβρυο εχει μικροτερη αναπτυξη. Δεν ειχε παλμο οταν μετρηθηκε ως 6 εβδομαδων. Αυτο το δευτερο μου ειπαν οτι θα απορροφηθει. Κι οτι το υγιες δεν κινδυνευει αν αποβληθει το δευτερο. (Ο κινδυνος να παρασυρει το υγιες ειναι στο 1% μου ειπε ο εξωσωματιστης). Ομως εγω.. οσο βλεπω και τα 2 εκει.. ειναι δυσκολο να ξερω οτι το ενα 'σιγουρα' θα χαθει. Και φυσικα τρεμω για την εξελιξη του υγιους

Ναι δεν είχα καταλάβει ότι πρόκειται για δίδυμη κύηση.. τι να πω. Εύχομαι να τα καταφέρει κι αυτό το μικρούλι! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Linoula είπε:

Ναι δεν είχα καταλάβει ότι πρόκειται για δίδυμη κύηση.. τι να πω. Εύχομαι να τα καταφέρει κι αυτό το μικρούλι! 

Σ ευχαριστω πολυ!!❤ Καλη επιτυχια να εχεις!!❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Makelen είπε:

Εμενα ειναι το 2ο αυτο.. δεν ξερω αν διαβασες την συζητηση. Ειναι δυο τα μωρα-εμβρυα. Το ενα εχει πιαστει ψηλα στη μητρα, ακουσαμε καρδια κ μας ειπαν οτι ειναι μια χαρα. Το δευτερο εχει μικροτερο σακο, ο οποιος ειναι χαμηλα στη μητρα, κ το εμβρυο εχει μικροτερη αναπτυξη. Δεν ειχε παλμο οταν μετρηθηκε ως 6 εβδομαδων. Αυτο το δευτερο μου ειπαν οτι θα απορροφηθει. Κι οτι το υγιες δεν κινδυνευει αν αποβληθει το δευτερο. (Ο κινδυνος να παρασυρει το υγιες ειναι στο 1% μου ειπε ο εξωσωματιστης). Ομως εγω.. οσο βλεπω και τα 2 εκει.. ειναι δυσκολο να ξερω οτι το ενα 'σιγουρα' θα χαθει. Και φυσικα τρεμω για την εξελιξη του υγιους. 

Αυτα τα 'διανυω την 7η εβδομαδα' .. μην τα γραφεις ετσι στο χαλαρο.. γιατι θα συγχυσεις την @Angot και θα μπερδευτει παλι!!!:-D

Έκανα εξάσκηση το πρωί που πήγα για εξετάσεις και με ρώτησαν σε ποια εβδομάδα είμαι!!! :D @Angot εννοείται ότι σε σκέφτηκα! ❤

Αχ κορίτσια μου, εύχομαι πολύ σύντομα να το ζήσετε όλες αυτό, να πάτε για εξετάσεις και να σας ρωτήσουν αν είστε έγκυος και να απαντήσετε περήφανα ναι!!! Ενιωσα τόσο ψηλή εκείνη την ώρα, τέτοια χαρά!!! Σας το εύχομαι από καρδιάς να συμβεί σε όλες όσες αγωνίζεστε, σύντομα και εύκολα ❤

  • Μου αρέσει 10
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , happiness79 είπε:

Έκανα εξάσκηση το πρωί που πήγα για εξετάσεις και με ρώτησαν σε ποια εβδομάδα είμαι!!! :D @Angot εννοείται ότι σε σκέφτηκα! ❤

Αχ κορίτσια μου, εύχομαι πολύ σύντομα να το ζήσετε όλες αυτό, να πάτε για εξετάσεις και να σας ρωτήσουν αν είστε έγκυος και να απαντήσετε περήφανα ναι!!! Ενιωσα τόσο ψηλή εκείνη την ώρα, τέτοια χαρά!!! Σας το εύχομαι από καρδιάς να συμβεί σε όλες όσες αγωνίζεστε, σύντομα και εύκολα ❤

Χαχαχαχααχ παψεεεε μου είπε είμαι 8+5 Αρα του λέω 8 εβδομάδων ή 9; και μου είπε 9. 

Άρα σε 2 μερες θα μπω στην 10η εβδομάδα που θα μαι 9+0; 

Πάλι μπερδεύτηκα... 

 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

 

Ευχαριστώ κορίτσι μου ! Επηρρεαζουν την ποιότητα των ωαρίων? Θα ψάξω τα συστατικά στο σπίτι. Έχω homework!

εννοείται! δεν έχεις διαβάσει το βιβλίο it starts with the egg?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...