Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

 

Εγώ βρε κορίτσια μια φουσκώνω και μια ξεφουσκώνω, καμία σταθερά!!!

κ εγώ έτσι, μια φουσκώνω, μια ξεφουσκώνω, ειδικά το πρωί είμαι πλάκα, λες κ δεν έχει τίποτα μέσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Margeau είπε:

Q10 και καρνιτίνη από συγκεκριμένες εταιρείες. Και πολύ αυστηρή δίαιτα χωρίς καθόλου τρανς. Αυτός ο άνθρωπος  μας βοήθησε απίστευτα πολύ!

Μπορείς να μου πεις από ποιες εταιρείες? Και αν μπορείς να μου θυμησεις τι πρόβλημα είχατε με το σπέρμα? Εμάς ο ασβέστης μας είπε μόνο να πάρει τα adroferti και του έδωσε να κάνει εξετάσεις καρυοτυπο και τέτοια και μετά μας είπε είστε οκ μπορείτε να προχωρήσετε σε εξωσωματικη. Τίποτα άλλο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

κ εγώ έτσι, μια φουσκώνω, μια ξεφουσκώνω, ειδικά το πρωί είμαι πλάκα, λες κ δεν έχει τίποτα μέσα.

Κ εγώ μια από τα ίδια 

Ειδικά άμα κάνω δουλειές και λίγο κουραστω γίνομαι σαν το μπαλόνι 

Το πρωί είμαι μια χαρά 

 

 

πρίν από 3 λεπτά , Ellidr είπε:

Κ εγώ μια από τα ίδια 

Ειδικά άμα κάνω δουλειές και λίγο κουραστω γίνομαι σαν το μπαλόνι 

Το πρωί είμαι μια χαρά 

 

 

Την Τετάρτη πάω για τελευταίο υπέρηχο πριν την αυχενική 

Παναγία μου να πάνε όλα καλά 

Τι άγχος κ αυτό 

Δύο βδομάδες δε ξέρω τι γίνεται μέσα μου 

Άντε να πάμε να το δούμε να ησυχάσουμε πάλι λιγο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, να σας ρωτήσω κάτι. Είμαι τώρα στην 6η μέρα διέγερσης και εχτές το βράδυ έκανα σεξ και πονούσα εσωτερικά στην μήτρα περίπου όπως πονούσα μετά απο ωοληψία (αλλά λιγότερο). Υπάρχει περίπτωση να είναι υπερδιέγερση;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Ellidr είπε:

Κ εγώ μια από τα ίδια 

Ειδικά άμα κάνω δουλειές και λίγο κουραστω γίνομαι σαν το μπαλόνι 

Το πρωί είμαι μια χαρά 

 

 

Την Τετάρτη πάω για τελευταίο υπέρηχο πριν την αυχενική 

Παναγία μου να πάνε όλα καλά 

Τι άγχος κ αυτό 

Δύο βδομάδες δε ξέρω τι γίνεται μέσα μου 

Άντε να πάμε να το δούμε να ησυχάσουμε πάλι λιγο

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εγω έτσι θα είμαι τώρα μέχρι την αυχενική. 2.5 βδομαδες σε μαύρα μεσάνυχτα θα μαι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ρε κορίτσια, να σας ρωτήσω κάτι. Είμαι τώρα στην 6η μέρα διέγερσης και εχτές το βράδυ έκανα σεξ και πονούσα εσωτερικά στην μήτρα περίπου όπως πονούσα μετά απο ωοληψία (αλλά λιγότερο). Υπάρχει περίπτωση να είναι υπερδιέγερση;

Καλημέρα κορίτσι μου !!! Κ γω έτσι ήμουν.  . .είχαν πρηστεί τα πάντα μου . . .οποτε το σεξ δεν ήταν το πιο ευχάριστο κ εκεί κατάλαβα ότι μάλλον γίνομαι δεινόσαυρος ( πολλά αυγα) .   .  . Η κάθε περίπτωση όμως είναι διαφορετική.  .  . Μην αγχωθείς από τώρα.  . . Ποτε έχεις υπερηχο;;;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mar.Theo said:

Καλημέρα κορίτσι μου !!! Κ γω έτσι ήμουν.  . .είχαν πρηστεί τα πάντα μου . . .οποτε το σεξ δεν ήταν το πιο ευχάριστο κ εκεί κατάλαβα ότι μάλλον γίνομαι δεινόσαυρος ( πολλά αυγα) .   .  . Η κάθε περίπτωση όμως είναι διαφορετική.  .  . Μην αγχωθείς από τώρα.  . . Ποτε έχεις υπερηχο;;;

Αύριο έχω. Εσύ στις πόσες μέρες έκανες υπέρηχο και τι σου είχε πει ο γιατρός; Επίσης έχω και πολλά υγρά σαν ωορρηξιας. Ειναι νορμαλ;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Αύριο έχω. Εσύ στις πόσες μέρες έκανες υπέρηχο και τι σου είχε πει ο γιατρός; Επίσης έχω και πολλά υγρά σαν ωορρηξιας. Ειναι νορμαλ;

Ναι νορμαλ είναι , πόσες μονάδες κανείς ; Εγω στην κανονική διέγερση ούτε να μ

ακουμπησει !!! Είχα κοντά 10 ωάρια , σε ποια μέρα τ κύκλου είσαι ; Υπομονη αύριο θα σ πει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Angot είπε:

Οχι δεν μ εχει δώσει καθόλου. Γτ στην έκοψε; 

Έλα ντε! Μου είπε ότι σύντομα θα ξεκινήσω ασβέστιο και ότι μέχρι τότε δε χρειάζεται να παίρνω τίποτα (εκτός από filicine) και τη βιταμίνη Β που έπαιρνα μου την έκοψε.

11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Ούτε σεξ,ούτε αυτοικανοποιηση(λόγω συσπάσεων της μήτρας),μόνο κάτι σεξουλιαρικα όνειρα βλέπω και όταν ξυπνάω προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι γιατί φουντωνω. Ο άντρας μου ώρες ώρες έρχεται με "ύποπτες" διαθέσεις και επειδή τον  καταλαβαίνω,ασχολούμαι λίγο μαζί του για να "χαρεί".Θέλω να πιστεύω πως μετά τη γέννα θα "χαρώ"και εγώ ,αλλιώς το πήρα απόφαση, θα το τάξω στον αγιο Αραχνιο 

Και όλα αυτά με οδηγία γιατρού?? Θύμισε μου, σε ποια βδομάδα είσαι?

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

@Angot εμένα μου επιτρέπει μασαζ και είμαι πολύ χάπι! Γιατί πονούσα φουλ μέση και πλάτη απο την ξάπλα. Βρείτε ένα άτομο εξειδικευμένο που να ξέρει απο εγκυούλες για να μην κάνει ζημιά (πχ πως θα κάθεστε στο κρεβάτι, να μην χρησιμοποιεί αιθέρια έλαια, να μην κάνει πολύ έντονο και κυρίως να μην πιέζει σημεία που αντανακλούν σε μήτρα/ωοθήκες). Αυτά από τη μικρή μου γνώση που το έψαξα και ξεκίνησα κι εγώ. :)

Αα και για το σεξ κορίτσια ναι οι γνώμες διίστανται! προσωπικά θα έλεγα όχι μέχρι το 3μηνο σίγουρα για να δείτε στην αυχενική το μήκος τραχήλου. με πιο κοντό τράχηλο το σεξ απαγορεύεται απλά! επίσης σε όσες επιτρέπεται, αποκλειστικά με προφυλακτικό καλό είναι να κάνετε, για αποφυγή μικροβίων/λοιμώξεων κτλ. Σημαντικό κομμάτι στην κύηση που θέλει προσοχή. 

Λοιπόν, αυτό με το προφυλακτικό να ξέρεις ότι δεν ισχύει! Γυναικολόγος φίλης μου επέμενε ότι το σπέρμα κάνει πολύ καλό γιατί έχει μαλακτικές ιδιότητες και ότι βοηθάει να μαλακώσει ο τράχηλος για πιο εύκολο τοκετό, ειδικά στο τέλος της εγκυμοσύνης της έλεγε να έχουν τακτικά επαφές για πιο εύκολη γέννα! Αυτό με τις λοιμώξεις ίσως είναι πιο επίφοβο στην αρχή της εγκυμοσύνης. Γι' αυτό φοβάμαι τα μπάνια στη θάλασσα (ειδικά στην Αττική!!) γιατί πιάνω πολύ εύκολα μύκητες...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, winspert είπε:

Ναιιιιι....κ ομως....Κ μετα το ξεχασαμε για κανα 4μηνο εμεις γιατί με μαραθώνιους θηλασμους , ξενύχτι και ταλαιπωρία,το τελευταίο που ηθελα ηταν...σεξακι...χαχαχα. Για το τελευταίο διάστημα που λες το ηξερα και ειχα ρωτήσει και μου ριχε πει οχι μην παρω κανα μικροβιο. Χαχαχα

Αχ...ετσι λιγη χαρα τους τη δινουμε...Τι να κάνουμε...Απο σεξουλιαρικα ονειρα αλλο τιποτα...Αλλα τον πρώτο καιρό μονο...Μετα κομμένα κ αυτά...χαχαχα...Να το ταξεις απο τωρα:lol:

Αχ... Τι να πω, είστε ήρωες που αντέξατε τόσους μήνες!!! Σας θαυμάζω! Για την περίοδο του θηλασμού το καταλαβαίνω βέβαια, μόνο να θηλάζεις και να κοιμάσαι θα ήθελες, άντε και να τρως!! Πάντως βρε κορίτσια με τόσες συζητήσεις έχω ξεσηκωθεί, από εκεί που δεν το σκεφτόμουν τώρα πέρασε μπροστά!!!

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Αχαχχα σκεψου να βάλουμε προφυλακτικά μετά από τόσα χρόνια...  Θα γελάει και η durex. Αλλα εχεις δικιο! 

Α καλά, εμάς μας είχε πει με προφυλακτικό πριν από δε θυμάμαι ποια ετ για να μην περάσει μικρόβιο, πολύ πλάκα είχε!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , happiness79 είπε:

Έλα ντε! Μου είπε ότι σύντομα θα ξεκινήσω ασβέστιο και ότι μέχρι τότε δε χρειάζεται να παίρνω τίποτα (εκτός από filicine) και τη βιταμίνη Β που έπαιρνα μου την έκοψε.

Και όλα αυτά με οδηγία γιατρού?? Θύμισε μου, σε ποια βδομάδα είσαι?

Όχι,ο γιατρός μου είχε πει να αποφεύγω το σεξ το πρώτο τρίμηνο(και λόγω της αποβολής) και από κει και ύστερα μου είχε πει να προσέχω πολύ. Επειδή πέρασα δύσκολα,φοβάμαι να το διακινδυνεύσω,οπότε λέω δεν πειράζει,θα κάνω πάλι σεξ μετά τη γέννα;) Είμαι στην 17η εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...