Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , eleonora85 είπε:

Ναι επεμβατικη. Ειπε πως η δυσμορφια μπορει να ηταν απο αφαιρεση ινομυωματων που εκανα περσι (οτι δημιουργουνται συμφυσεις συνηθως).
Αυτος που μου ειχε κανει τη σαλπιγγογραφια μου ειπε οτι η ανωμαλη μορφολογια μπορει να ειναι κ λογω ενδομητριωσης που κ αυτη προκαλει συμφυσεις

Εμδομητρίωση μέσα στη μήτρα? Αδενομυωση δλδ? Ή ενδομητριτιδα δλδ φλεγμονή? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Margeau είπε:

Εμδομητρίωση μέσα στη μήτρα? Αδενομυωση δλδ? Ή ενδομητριτιδα δλδ φλεγμονή? 

απ οτι μου ειχε πει τοτε αυτος που μου εκανε τη σαλπιγγογραφια (στο ελενα) η ενδομητριωση πιεζει εξωτερικα τη μητρα κ δημιουργειται αυτη η κατασταση.
Ναι η ενδομητριτιδα ειναι φλεγμονη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κοπελα μ μπορεί να μην έχεις κανένα συμπτωμα και να είσαι έγκυος .. Η μπορεί να έχεις αρκετα συμπτώματα και να είναι απλά παρενέργειες της προγεστερονης. Εγω θα σ πω τι είχα, πονακια περιοδου ξέρεις τα κλασικά μέση κοιλια, και υγρά! Τπτ αλλο! Δλδ ακόμα κ τώρα δεν έχω τπτ αλλο. Το μόνο συμπτωμα που έχω εντοπίσει και το θεωρώ αξιόπιστο γτ δενε εχει να κάνει με την προγεστερονη, ειναι αυτο που είπα προηγούμενος! Το ζεστό στηθος. Τπτ αλλο! 

Και όσο φτάνεις προς το τέλος των 14ρων ημερων είναι ακόμα πιο δύσκολο, άπαπα βλέπω την απάντηση της χοριακης καμία φορά και αντί να μ ερχεται το συναίσθημα της χαράς, μου έρχεται το συναίσθημα του άγχους που πέρασα μεχρι να δω την απάντηση! 

Κορίτσια γενικά κάνει καμία σεξ η το έχουμε κόψει όλες; εγώ φοβάμαι πχ! 

Ούτε σεξ,ούτε αυτοικανοποιηση(λόγω συσπάσεων της μήτρας),μόνο κάτι σεξουλιαρικα όνειρα βλέπω και όταν ξυπνάω προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι γιατί φουντωνω. Ο άντρας μου ώρες ώρες έρχεται με "ύποπτες" διαθέσεις και επειδή τον  καταλαβαίνω,ασχολούμαι λίγο μαζί του για να "χαρεί".Θέλω να πιστεύω πως μετά τη γέννα θα "χαρώ"και εγώ ,αλλιώς το πήρα απόφαση, θα το τάξω στον αγιο Αραχνιο 

  • Χαχα 11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, winspert είπε:

Αφου σας αφήνει μια χαρα...Εμενα παλι απο μονος του μου ειχε πει κομμένο...χαχαχα...Αλλα αποκλείεται να καναμε κατι ακομα κ αν είχαμε το ελεύθερο... Φοβόμουν παρα πολυ και ο άντρας μου το ιδιο...

Εμάς ο γιατρος μετά την ετ μας είπε κομμένο το σεξ μέχρι τον 3ο μήνα για αμήν κάνει συσπάσεις η μήτρα. Σε μια φίλη μου που έμεινε φυσιολογικά της είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά αν δεν θέλει η γυναίκα για ψυχολογικούς κυρίως λόγους να μην πιεστεί να το κάνει. Τώρα ο καθένας λέει τα δικά του τι να πω! 

1 hour ago, winspert είπε:

Αλήθεια; Εμένα μου την είπαν καλη οχι αριστη. Τι να πω; Παντως οπως ξαναεγραψα εχω διαβάσει αρκετές περιπτώσεις με τετοια έμβρυα και  θετικη έκβαση...Μακαρι να ισχύει και για εμάς.Νομιζω πως αν δεν ειναι καλα ποιοτικως προτιμουν να κανει κανεις κ αλλες ωοληψιες ωστε να μαζεψει κ αλλα... Ποτέ κανεις δεν ξέρει. Αριστες βλαστοκυστες αποτυγχανουν και μετριες τα καταφέρνουν... Ολα γίνονται

Εγώ από 4 βλαστοκυστες 5ΑΑ πήρα μόνο μια εγκυμοσύνη που παλινδρομησε. Από τι φαίνεται είναι μια αξιολόγηση κ τπτ παραπάνω. Γιατί κ μέτριες βλαστοκυστες δίνουν μια χαρά εγκυμοσύνη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Margeau said:

Ε αν γίνεσαι σαν 20χρονο χαλάλι...:razz: Ουφ κορίτσια σας ευχαριστώ! Τα είπα και ηρέμησα! Είχα συντάξει τις προηγούμενες μέρες ένα μεγάλο ομολογουμένως κείμενο με την εμπειρία μου και την πρόοδο της προσπάθειάς μας αλλά ενώ προσπάθησα να το στείλω πολλές φορές δεν ανέβαινε. Θα σας τα πω λοιπόν λίγο πιο σύντομα. Πήγαμε πολύ καλά! Μου πήραν 6 ωαριάκια και γονιμοποιηθηκαν τα 4. Το δείγμα που έδωσε ο καημένος ο σύντροφός μου που είχε κάνει κατάψυξη αν θυμάστε πριν λίγο καιρό ήταν μια αποκάλυψη. 25.000.000 ολικό και άριστη κινητικότητα. Μη ρωτήσετε πώς και γιατί. Μακάρι να ξέραμε κι εμείς. Το μόνο που ξέρουμε είναι ότι πήγε στον Ασβέστη ένα μήνα πριν και τον ξεκίνησε δυο βιταμίνες και σιλιμαριν για το συκώτι. Τεσπα 4 γονιμοποιησεις 4 εμβρυάκια 3ης μέρας με 8 κύτταρα 4 άριστες βλαστοκύστες. Ούτε και αυτό ξέρουμε πώς συνέβη. Εγώ θεώρησα ότι μας συνέβη κάποιο θαύμα. Δεν ξέρω. Βάλαμε τα δύο και καταψύξαμε τα υπόλοιπα. Και τα υπόλοιπα τα ξέρετε. Είμαι ένα ερείπιο μετά από τέτοια υπερπροσπάθεια.

Πάρα πολύ καλά πήγατε, μπράβο! Και πολύ καλό ποσοστό βλαστοκυστών :) Άντε να γαντζωθούν γερά τα σποράκια! 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Λογικά θα βοηθήσει το ασβέστιο! Παντως είναι ταλαιπωρία, ξυπνάω συνέχεια το βραδυ από πόνο. Επιτρέπεται στην εγκυμοσυνη το μασάζ; 

Είναι στον γιατρό τλκ, δεν εξηγείται αλλιώς! Πχ της μαμας μ ο γιατρός δεν άφηνε καθόλου σεξ το 1ο 3μηνο όπως κ ο δικός σου! Δεν ξέρω αν έχει να κανει κ με την εγκυμοσύνη. Έχεις κάτι αποτρεπτικο εσυ; πχ αιματακι ή κάτι άλλο; 

@Angot εμένα μου επιτρέπει μασαζ και είμαι πολύ χάπι! Γιατί πονούσα φουλ μέση και πλάτη απο την ξάπλα. Βρείτε ένα άτομο εξειδικευμένο που να ξέρει απο εγκυούλες για να μην κάνει ζημιά (πχ πως θα κάθεστε στο κρεβάτι, να μην χρησιμοποιεί αιθέρια έλαια, να μην κάνει πολύ έντονο και κυρίως να μην πιέζει σημεία που αντανακλούν σε μήτρα/ωοθήκες). Αυτά από τη μικρή μου γνώση που το έψαξα και ξεκίνησα κι εγώ. :)

Αα και για το σεξ κορίτσια ναι οι γνώμες διίστανται! προσωπικά θα έλεγα όχι μέχρι το 3μηνο σίγουρα για να δείτε στην αυχενική το μήκος τραχήλου. με πιο κοντό τράχηλο το σεξ απαγορεύεται απλά! επίσης σε όσες επιτρέπεται, αποκλειστικά με προφυλακτικό καλό είναι να κάνετε, για αποφυγή μικροβίων/λοιμώξεων κτλ. Σημαντικό κομμάτι στην κύηση που θέλει προσοχή. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Όχιιιιιιι ρεεεεεε 9 μήνες χωρίς σεξ??? Αυτό είναι σκέτη τρέλα!!! Γιατί και μετά υποθέτω το ξεχνάμε για χ διάστημα! Μπρρρρρρ......!!!! Πάντως μου κάνει τρομερή εντύπωση, γιατί από φίλες μου που έχουν παιδί ξέρω ότι ειδικά το τελευταίο διάστημα και όσο πλησιάζει η γέννα ότι συστείνουν το σεξ οι γιατροί (ακόμα και μετά από εξωσωματική) γιατί μαλακώνει ο κόλπος και γίνεται πιο εύκολα ο τοκετός και με λιγότερο πόνο!

Ναιιιιι....κ ομως....Κ μετα το ξεχασαμε για κανα 4μηνο εμεις γιατί με μαραθώνιους θηλασμους , ξενύχτι και ταλαιπωρία,το τελευταίο που ηθελα ηταν...σεξακι...χαχαχα. Για το τελευταίο διάστημα που λες το ηξερα και ειχα ρωτήσει και μου ριχε πει οχι μην παρω κανα μικροβιο. Χαχαχα

6 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Ούτε σεξ,ούτε αυτοικανοποιηση(λόγω συσπάσεων της μήτρας),μόνο κάτι σεξουλιαρικα όνειρα βλέπω και όταν ξυπνάω προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι γιατί φουντωνω. Ο άντρας μου ώρες ώρες έρχεται με "ύποπτες" διαθέσεις και επειδή τον  καταλαβαίνω,ασχολούμαι λίγο μαζί του για να "χαρεί".Θέλω να πιστεύω πως μετά τη γέννα θα "χαρώ"και εγώ ,αλλιώς το πήρα απόφαση, θα το τάξω στον αγιο Αραχνιο 

Αχ...ετσι λιγη χαρα τους τη δινουμε...Τι να κάνουμε...Απο σεξουλιαρικα ονειρα αλλο τιποτα...Αλλα τον πρώτο καιρό μονο...Μετα κομμένα κ αυτά...χαχαχα...Να το ταξεις απο τωρα:lol:

  • Χαχα 5

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, eleonora85 είπε:

απ οτι μου ειχε πει τοτε αυτος που μου εκανε τη σαλπιγγογραφια (στο ελενα) η ενδομητριωση πιεζει εξωτερικα τη μητρα κ δημιουργειται αυτη η κατασταση.
Ναι η ενδομητριτιδα ειναι φλεγμονη

Τώρα θυμήθηκα ποιο κορίτσι είσαι! Έχεις κάνει και λαπαροσκόπηση έτσι δεν είναι; Είχες και εστίες στα γυναικολογικά που να δικαιολογούν αυτό που σου είπαν στο Έλενας;; Γιατί εγώ θυμάμαι μια κύστη ότι είχες. Αν υπήρχε οποιοδήποτε άλλο θέμα ο γιατρός την ώρα της λαπαροσκόπησης θα το είχε αποκαταστήσει. Εγώ είχα συμφυσεις στην ωοθήκη με τη σάλπιγγα και το έντερο και μου τις έλυσε. 

5 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Πάρα πολύ καλά πήγατε, μπράβο! Και πολύ καλό ποσοστό βλαστοκυστών :) Άντε να γαντζωθούν γερά τα σποράκια! 

Σ'ευχαριστώ πολύ! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,

εχω πάρει ντουφαστον για πέντε μέρες και σήμερα κλείνω 8 μέρες αφού τα σταμάτησα και δεν έχω αδιαθετησει ούτε υπάρχει κάποια ένδειξη… το έχετε πάθει ποτέ; Έχω ΠΩΑ αλλά μέχρι τώρα όταν επαιρνα, αδιαθετούσα…
 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Ούτε σεξ,ούτε αυτοικανοποιηση(λόγω συσπάσεων της μήτρας),μόνο κάτι σεξουλιαρικα όνειρα βλέπω και όταν ξυπνάω προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι γιατί φουντωνω. Ο άντρας μου ώρες ώρες έρχεται με "ύποπτες" διαθέσεις και επειδή τον  καταλαβαίνω,ασχολούμαι λίγο μαζί του για να "χαρεί".Θέλω να πιστεύω πως μετά τη γέννα θα "χαρώ"και εγώ ,αλλιώς το πήρα απόφαση, θα το τάξω στον αγιο Αραχνιο 

Άγιο αρχνιο ψηφίζω ότι θα χαρούμε όλες.... Μαζι και οι άντρες μας, ευτυχώς εμενα ειναι ναυτικός κ όσο να ναι εχει κανει και μια πρακτική στο αθημα...!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , μάφιν είπε:

Καλημερα κοριτσια,

εχω πάρει ντουφαστον για πέντε μέρες και σήμερα κλείνω 8 μέρες αφού τα σταμάτησα και δεν έχω αδιαθετησει ούτε υπάρχει κάποια ένδειξη… το έχετε πάθει ποτέ; Έχω ΠΩΑ αλλά μέχρι τώρα όταν επαιρνα, αδιαθετούσα…

Καλημέρα! Να ενημερώσεις τον γυναικολόγο σου μήπως χρειάζεται να σε δει υπερηχογραφικά. Μπορεί να χρειαστούν και 10 μέρες για να αδιαθετησεις όμως υπάρχει και το ενδεχόμενο να έχει δημιουργηθεί κπ κυστουλα π.χ όποτε μιλά μαζί του. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

@Angot εμένα μου επιτρέπει μασαζ και είμαι πολύ χάπι! Γιατί πονούσα φουλ μέση και πλάτη απο την ξάπλα. Βρείτε ένα άτομο εξειδικευμένο που να ξέρει απο εγκυούλες για να μην κάνει ζημιά (πχ πως θα κάθεστε στο κρεβάτι, να μην χρησιμοποιεί αιθέρια έλαια, να μην κάνει πολύ έντονο και κυρίως να μην πιέζει σημεία που αντανακλούν σε μήτρα/ωοθήκες). Αυτά από τη μικρή μου γνώση που το έψαξα και ξεκίνησα κι εγώ. :)

Αα και για το σεξ κορίτσια ναι οι γνώμες διίστανται! προσωπικά θα έλεγα όχι μέχρι το 3μηνο σίγουρα για να δείτε στην αυχενική το μήκος τραχήλου. με πιο κοντό τράχηλο το σεξ απαγορεύεται απλά! επίσης σε όσες επιτρέπεται, αποκλειστικά με προφυλακτικό καλό είναι να κάνετε, για αποφυγή μικροβίων/λοιμώξεων κτλ. Σημαντικό κομμάτι στην κύηση που θέλει προσοχή. 

Αχαχχα σκεψου να βάλουμε προφυλακτικά μετά από τόσα χρόνια...  Θα γελάει και η durex. Αλλα εχεις δικιο! 

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, μάφιν said:

Καλημερα κοριτσια,

εχω πάρει ντουφαστον για πέντε μέρες και σήμερα κλείνω 8 μέρες αφού τα σταμάτησα και δεν έχω αδιαθετησει ούτε υπάρχει κάποια ένδειξη… το έχετε πάθει ποτέ; Έχω ΠΩΑ αλλά μέχρι τώρα όταν επαιρνα, αδιαθετούσα…
 

Καλημέρα! Έχει συμβεί σε φίλη μου και είχε κύστη η οποία έφυγε απο μόνη της μετά από λίγο καιρό και της ήρθε κανονικά. Πρέπει να πας να σου κάνει έναν υπέρηχο για αρχή

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, χθες μ πηρε κολπικο υγρο με τη βρωμωμπατονετα. Σημερα που σκουπιστηκα είδα 2-3 ίνες καφετιές, το σερβιέτακι καθαρό ... Να φανταστώ από το σκάλισμα είναι Ε; 

3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Ναιιιιι....κ ομως....Κ μετα το ξεχασαμε για κανα 4μηνο εμεις γιατί με μαραθώνιους θηλασμους , ξενύχτι και ταλαιπωρία,το τελευταίο που ηθελα ηταν...σεξακι...χαχαχα. Για το τελευταίο διάστημα που λες το ηξερα και ειχα ρωτήσει και μου ριχε πει οχι μην παρω κανα μικροβιο. Χαχαχα

Αχ...ετσι λιγη χαρα τους τη δινουμε...Τι να κάνουμε...Απο σεξουλιαρικα ονειρα αλλο τιποτα...Αλλα τον πρώτο καιρό μονο...Μετα κομμένα κ αυτά...χαχαχα...Να το ταξεις απο τωρα:lol:

Εγω ούτε χαρά του δίνω ουτε τπτ!! Οταν χαρώ εγώ, θα χαρεί και κεινος. Προς το παρόν να χαίρεται με το KFC! :cool:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...