Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 39 λεπτά , Linoula είπε:

Καλά τώρα που το σκέφτομαι απορώ κι εγώ. Είχα αισιοδοξία γιατί δεν είχε βρεθεί και κάποιο σοβαρό πρόβλημα ούτε και μεγάλοι ήμασταν ιδιαίτερα. Που να ήξερα τι μου επιφύλασσε η τύχη! Τώρα έχω πάθει κοκομπλοκο..

Εντάξει είσαι μικρή και όλα θα πάνε καλά απλά μετά από αποτυχίες στο μυαλό μας βάζουμε τα χειρότερα και το άγχος φτάνει ταβάνι. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι όμως για αυτό, άγχος και υπομονή. Όλα θα έρθουν, μας αξίζουν άλλωστε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

Αχχαχααχ το χα πάθει και γωωω wet dreams, αλλα ποναει μετά αστα να πανε . Το χα γράψει και εδώ, αλλα επειδη δε ντρέπομαι κ ολας έστειλα και στη μαία. Δεν πειράζει είχε πει! Συγκεκριμένα μου απάντησε δεν παθαίνει κάτι 

το έπαθες εγκυμονουσα ή στην αναμονη;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Katerina20 είπε:

το έπαθες εγκυμονουσα ή στην αναμονη;

Και στις 2 φάσεις. Δεν είχα καμία ντροπή! Εκφραζομουν ελεύθερα :lol: 

Υπό αλλες συνθηκες δλδ θα έλεγα και ευχαριστω για τη διασκέδαση!!! 

Το κανει η προγεστερονη απ οτι καταλαβα! 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 είπε:

Κάποιες ώρες τις ημέρας στην πολύ αρχή με έπιαναν κρυάδες, ανέβαζα δέκατα και νόμιζα ότι αρρωσταίνω. Όχι συνέχεια όμως. Αλλά μην απογοητεύεσαι, η κάθε εγκυμοσύνη δίνει διαφορετικά συμπτώματα, ακόμα και στην ίδια γυναίκα!

Είμαι στη φάση της αναμονής... Και προσπαθώ να πιαστώ από κάπου. Ενώ ξέρω ότι πολλές φορές είναι απλώς δύο εβδομάδες χωρίς καθόλου συμπτώματα. Ακόμα και στη φυσιολογική σύλληψη. Πουφ απλώς ξέρεις. Όλα ήταν εύκολα μέχρι εδώ, γιατί είναι εύκολο να ακολουθείς οδηγίες σαν το στρατιωτάκι, τουλάχιστον για μένα. Όταν όμως σε αφήνουν και σου λένε περίμενε 14 μέρες (όσο κράτησε δλδ όλη η διαδικασία ως εδώ) δεν ξέρω... Το άγχος δεν ελέγχεται εύκολα.

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Μην δίνεις σημασία στην θερμοκρασία κορίτσι μου. Κι εγώ είχα μετά την ετ το απόγευμα 37,4 που στον κανονικό μου κύκλο είχα το πολύ 37,1 και πήρα κουλούρα. Και άλλες κοπέλες εκείνες τις μέρες έγραφαν ότι είχαν 36,8 και είχαν θετική. Τώρα η θερμοκρασία σου ορίζεται από τα φάρμακα έτσι κι αλλιώς 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση! Υπομονή πρέπει να κάνω, τίποτα άλλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Margeau είπε:

Είμαι στη φάση της αναμονής... Και προσπαθώ να πιαστώ από κάπου. Ενώ ξέρω ότι πολλές φορές είναι απλώς δύο εβδομάδες χωρίς καθόλου συμπτώματα. Ακόμα και στη φυσιολογική σύλληψη. Πουφ απλώς ξέρεις. Όλα ήταν εύκολα μέχρι εδώ, γιατί είναι εύκολο να ακολουθείς οδηγίες σαν το στρατιωτάκι, τουλάχιστον για μένα. Όταν όμως σε αφήνουν και σου λένε περίμενε 14 μέρες (όσο κράτησε δλδ όλη η διαδικασία ως εδώ) δεν ξέρω... Το άγχος δεν ελέγχεται εύκολα.

Κοπελα μ μπορεί να μην έχεις κανένα συμπτωμα και να είσαι έγκυος .. Η μπορεί να έχεις αρκετα συμπτώματα και να είναι απλά παρενέργειες της προγεστερονης. Εγω θα σ πω τι είχα, πονακια περιοδου ξέρεις τα κλασικά μέση κοιλια, και υγρά! Τπτ αλλο! Δλδ ακόμα κ τώρα δεν έχω τπτ αλλο. Το μόνο συμπτωμα που έχω εντοπίσει και το θεωρώ αξιόπιστο γτ δενε εχει να κάνει με την προγεστερονη, ειναι αυτο που είπα προηγούμενος! Το ζεστό στηθος. Τπτ αλλο! 

Και όσο φτάνεις προς το τέλος των 14ρων ημερων είναι ακόμα πιο δύσκολο, άπαπα βλέπω την απάντηση της χοριακης καμία φορά και αντί να μ ερχεται το συναίσθημα της χαράς, μου έρχεται το συναίσθημα του άγχους που πέρασα μεχρι να δω την απάντηση! 

Κορίτσια γενικά κάνει καμία σεξ η το έχουμε κόψει όλες; εγώ φοβάμαι πχ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Margeau είπε:

Είμαι στη φάση της αναμονής... Και προσπαθώ να πιαστώ από κάπου. Ενώ ξέρω ότι πολλές φορές είναι απλώς δύο εβδομάδες χωρίς καθόλου συμπτώματα. Ακόμα και στη φυσιολογική σύλληψη. Πουφ απλώς ξέρεις. Όλα ήταν εύκολα μέχρι εδώ, γιατί είναι εύκολο να ακολουθείς οδηγίες σαν το στρατιωτάκι, τουλάχιστον για μένα. Όταν όμως σε αφήνουν και σου λένε περίμενε 14 μέρες (όσο κράτησε δλδ όλη η διαδικασία ως εδώ) δεν ξέρω... Το άγχος δεν ελέγχεται εύκολα.

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση! Υπομονή πρέπει να κάνω, τίποτα άλλο!

Αυτή η φάση της αναμονής είναι ότι χειρότερο, δεν περνούν οι ώρες, πόσο μάλιστα οι μέρες... Κουράγιο... Πότε πας για χοριακή? Εύχομαι να βγει τεράστια!!!

πρίν από 17 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια γενικά κάνει καμία σεξ η το έχουμε κόψει όλες; εγώ φοβάμαι πχ! 

Ασε κι εμείς το ίδιο έχουμε πάθει! Ενώ ο γιατρός μου είπε από τον πρώτο κι όλας υπέρηχο ότι μπορούμε, εμείς φοβόμαστε! Δεν ξέρω τι να κάνω και πώς!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , happiness79 είπε:

Αυτή η φάση της αναμονής είναι ότι χειρότερο, δεν περνούν οι ώρες, πόσο μάλιστα οι μέρες... Κουράγιο... Πότε πας για χοριακή? Εύχομαι να βγει τεράστια!!!

Ασε κι εμείς το ίδιο έχουμε πάθει! Ενώ ο γιατρός μου είπε από τον πρώτο κι όλας υπέφηχο ότι μπορούμε, εμείς φοβόμαστε! Δεν ξέρω τι να κάνω και πώς!!!

Ακριβώς κ μενα το ίδιο. Και μεις το συζητουσαμε σήμερα με τον αντρα μ, και λεω αφού έχω πονακια να το πρεσαρω κ άλλο; εδώ βάζω τη vasclor και τη βάζω σα κότα μη τυχόν και κάνω ζημεια και ο άντρας μ φοβάται δλδ, δεν παραπονιέται!!! ίσως από 4 μήνα που θα είμαι λίγο πιο θαρραλέα. Δλδ έχουμε να κάνουμε σεξ από την ωοληψια.  Εχω ξεχασει το άθλημα! Ο άντρας σ παραπονιέται; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Angot είπε:

Κοπελα μ μπορεί να μην έχεις κανένα συμπτωμα και να είσαι έγκυος .. Η μπορεί να έχεις αρκετα συμπτώματα και να είναι απλά παρενέργειες της προγεστερονης. Εγω θα σ πω τι είχα, πονακια περιοδου ξέρεις τα κλασικά μέση κοιλια, και υγρά! Τπτ αλλο! Δλδ ακόμα κ τώρα δεν έχω τπτ αλλο. Το μόνο συμπτωμα που έχω εντοπίσει και το θεωρώ αξιόπιστο γτ δενε εχει να κάνει με την προγεστερονη, ειναι αυτο που είπα προηγούμενος! Το ζεστό στηθος. Τπτ αλλο! 

Και όσο φτάνεις προς το τέλος των 14ρων ημερων είναι ακόμα πιο δύσκολο, άπαπα βλέπω την απάντηση της χοριακης καμία φορά και αντί να μ ερχεται το συναίσθημα της χαράς, μου έρχεται το συναίσθημα του άγχους που πέρασα μεχρι να δω την απάντηση! 

Κορίτσια γενικά κάνει καμία σεξ η το έχουμε κόψει όλες; εγώ φοβάμαι πχ! 

Κοίτα την τρίτη και τέταρτη μέρα είχα το βράδυ πολύ έντονο πόνο σαν να επρόκειτο να αδιαθετησω χθες! Έχω κάποια υγρά, ειδικά τη δεύτερη μέρα μετά την εμβρυομεταφορα μπήκα να πλυθώ και έτρεξε ένα γαλακτερό υγρό και μου φάνηκε πραγματικά παράξενο αλλά ρε κορίτσια παίρνω και τόσα υπόθετα. Τεσπα. Σήμερα έμπηξα και κάτι κλάματα, γιατί τη δεύτερη της εμβρυομεταφορας μου μουδιασε ο γλουτος και ο γοφος και έχω πεθάνει στον πόνο και σήμερα υποφέρω με την πλάτη και όλα αυτά είναι απόρροια μιας παραμελημένης τενοντίτιδας στον ώμο που προσπάθησα να φτιάξω πριν την προσπάθεια αλλά έμεινα στην ενδυνάμωση. Και τώρα έχω να κάνω τις ασκήσεις μου μια βδομάδα και έχουν ξυπνήσει όλα τα μυοσκελετικά. Πραγματικά νιώθω κουρέλι... Μου έχει βγει όλο το στρες και η αγωνία και το τρέξιμο της τρελής που έχω ρίξει όλους αυτούς τους μήνες. Και δεν λέω, τα πήγαμε πολύ καλά. Αλλά νιώθω σμπαραλια. Όπου και να με πιάσεις πονάω και είμαι μουδιασμενη....:( Συγνώμη κορίτσια για την γκρίνια. Δεν έχω γκρινιαξει καθόλου εδώ και μήνες αλλά σήμερα δεν την παλεύω. Είμαι ξαπλωμένη ανάσκελα, κουνάει εδώ στο κατάστρωμα και ταυτόχρονα δεν μπορώ να κουνηθώ χιλιοστό γιατί η πλάτη μου με πεθαίνει...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Margeau είπε:

Κοίτα την τρίτη και τέταρτη μέρα είχα το βράδυ πολύ έντονο πόνο σαν να επρόκειτο να αδιαθετησω χθες! Έχω κάποια υγρά, ειδικά τη δεύτερη μέρα μετά την εμβρυομεταφορα μπήκα να πλυθώ και έτρεξε ένα γαλακτερό υγρό και μου φάνηκε πραγματικά παράξενο αλλά ρε κορίτσια παίρνω και τόσα υπόθετα. Τεσπα. Σήμερα έμπηξα και κάτι κλάματα, γιατί τη δεύτερη της εμβρυομεταφορας μου μουδιασε ο γλουτος και ο γοφος και έχω πεθάνει στον πόνο και σήμερα υποφέρω με την πλάτη και όλα αυτά είναι απόρροια μιας παραμελημένης τενοντίτιδας στον ώμο που προσπάθησα να φτιάξω πριν την προσπάθεια αλλά έμεινα στην ενδυνάμωση. Και τώρα έχω να κάνω τις ασκήσεις μου μια βδομάδα και έχουν ξυπνήσει όλα τα μυοσκελετικά. Πραγματικά νιώθω κουρέλι... Μου έχει βγει όλο το στρες και η αγωνία και το τρέξιμο της τρελής που έχω ρίξει όλους αυτούς τους μήνες. Και δεν λέω, τα πήγαμε πολύ καλά. Αλλά νιώθω σμπαραλια. Όπου και να με πιάσεις πονάω και είμαι μουδιασμενη....:(

Θετικο το λευκό υγρο, θετικο τα πονακια, και θετικο ο γλουτούς, εμενα αν κάτσω απαταπνω από μισή ώρα αριστερά ποναω... Ο γιατρός είπε είναι το ισχίο.! Και όσο περνάει ο καιρός θα γίνεται χειρότερο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

Θετικο το λευκό υγρο, θετικο τα πονακια, και θετικο ο γλουτούς, εμενα αν κάτσω απαταπνω από μισή ώρα αριστερά ποναω... Ο γιατρός είπε είναι το ισχίο.! Και όσο περνάει ο καιρός θα γίνεται χειρότερο 

Όχι δε θέλω να γίνει χειρότερο!!! Έχω χρυσωσει τους φυσικοθεραπευτές έναν χρόνο τώρα.... Κάθε μέρα εκεί θα είμαι για μασάζ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , happiness79 είπε:

Αυτή η φάση της αναμονής είναι ότι χειρότερο, δεν περνούν οι ώρες, πόσο μάλιστα οι μέρες... Κουράγιο... Πότε πας για χοριακή? Εύχομαι να βγει τεράστια!!!

Ασε κι εμείς το ίδιο έχουμε πάθει! Ενώ ο γιατρός μου είπε από τον πρώτο κι όλας υπέρηχο ότι μπορούμε, εμείς φοβόμαστε! Δεν ξέρω τι να κάνω και πώς!!!

Άσε το πότε έχω χοριακή... Ο γιατρός είχε έμπνευση! Ή σαδιστικές τάσεις. Έβαλα βλαστοκύστες 5ης μέρας και μου είπε χοριακή σε 14.. Δευτέρα 6/6. Άντε μου έδωσε την άδεια να πάω και Σάββατο αν θέλω λίγο νωρίτερα. Και γω σαν κύρια που είμαι είπα ότι θα πάω Δευτέρα. Κρίμα και δεν υπάρχει ιμοτζι μουτζα να μου δώσω καμιά δεκαριά!

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Margeau είπε:

Όχι δε θέλω να γίνει χειρότερο!!! Έχω χρυσωσει τους φυσικοθεραπευτές έναν χρόνο τώρα.... Κάθε μέρα εκεί θα είμαι για μασάζ! 

Λογικά θα βοηθήσει το ασβέστιο! Παντως είναι ταλαιπωρία, ξυπνάω συνέχεια το βραδυ από πόνο. Επιτρέπεται στην εγκυμοσυνη το μασάζ; 

πρίν από 5 λεπτά , winspert είπε:

Πολυ θαρραλέες σας βρισκω για σεξακι. Εμενα ο γιατρός μου το ειχε απαγορεψει δια ροπάλου...Οχι οτι θα τρεχαμε εμεις...Αλλα δεν ειχαμε και το οκ!!!

Είναι στον γιατρό τλκ, δεν εξηγείται αλλιώς! Πχ της μαμας μ ο γιατρός δεν άφηνε καθόλου σεξ το 1ο 3μηνο όπως κ ο δικός σου! Δεν ξέρω αν έχει να κανει κ με την εγκυμοσύνη. Έχεις κάτι αποτρεπτικο εσυ; πχ αιματακι ή κάτι άλλο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...