Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Katerina20 είπε:

Μακάρι Παναγία μου να πάει και σε εμένα επιτέλους καλά, γιατί οι ενοχές μου είναι απίστευτα μεγάλες! Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Τι να σου πω... πραγματικά μην σου τύχει! Είμαι μέσα στις ενοχές! Να κάνεις τόση προσπάθεια( εκτός του ότι σε τρώει η αγαμία, με το συμπάθιο) και να σου έρθει η ικανοποίηση εκεί που δεν την θες ρε παιδί μου! Φοβερό!

Καλέ μην έχεις ενοχές για τίποτα! Εσύ κάνεις το καλύτερο που μπορείς έτσι κι αλλιώς, υπάρχουν όμως και ορισμένα πράγματα που δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε. Μου έχει συμβεί κι εμένα ουκ ολίγες φορές και όπως διαβάζω από άλλες κοπέλες που το παθαίνουν είναι από την προγεστερόνη. Σκέψου ότι αφού είναι τόσο σύνηθες, αν ήταν αυτό εμπόδιο καμία δε θα έμενε έγκυος!

2 ώρες πρίν, Katerina20 είπε:

Αυτό λέω και εγώ ρε παιδί μου .. στην προσπάθεια να κάνουμε παιδι, ξεχνάμε αναγκαστικα ότι είμαστε ζευγάρι!

Μεγάλο θέμα αυτό, θέλει φροντίδα και να το ρίχνουμε στην τρελή ώρες ώρες γιατί αλλιώς δε βγαίνει!

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Την ξαναέβαλα μόνο για σενα. Είναι ψωναρα το μωρο μ και θέλει θαυμαστές! :razz:

Πολύ μ' αρέσει το μωρό σου!!! Ετσι μπράβο, έχει από τώρα αυτοπεποίηθηση!!! ❤ Και η κοιλίτσα σου μια γλύκα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Angot είπε:

Καμία πιθανότητα Ε; σου είπαν 100% ότι θα πέσει;  

Ρε κορίτσια εγώ έπαιρνα 6 utro τη μερα αυτή τη βδομάδα και δεν καταλάβαινα τπτ. Μπας κια δε με πιάνουν; :huh:

Μου ειπαν.. να μην εχω ελπιδες. Απ οτι καταλαβα ειναι απειροελαχιστες. Η γιατρος μου ειπε σιγουρα οχι. Ο εξωσωματιστης μου ειπε οτι δεν θελει να μου δωσει ελπιδες κ να απογοητευτω. Αρα δεν ειναι απιθανο.. αλλα μαλλον σπανιο. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , happiness79 είπε:

Καλέ μην έχεις ενοχές για τίποτα! Εσύ κάνεις το καλύτερο που μπορείς έτσι κι αλλιώς, υπάρχουν όμως και ορισμένα πράγματα που δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε. Μου έχει συμβεί κι εμένα ουκ ολίγες φορές και όπως διαβάζω από άλλες κοπέλες που το παθαίνουν είναι από την προγεστερόνη. Σκέψου ότι αφού είναι τόσο σύνηθες, αν ήταν αυτό εμπόδιο καμία δε θα έμενε έγκυος!

Μεγάλο θέμα αυτό, θέλει φροντίδα και να το ρίχνουμε στην τρελή ώρες ώρες γιατί αλλιώς δε βγαίνει!

Πολύ μ' αρέσει το μωρό σου!!! Ετσι μπράβο, έχει από τώρα αυτοπεποίηθηση!!! ❤ Και η κοιλίτσα σου μια γλύκα!!!

Θα σ πω μόνο ότι έστειλα το βίντεο με τον υπέρηχο στην κολλητή μου, και κόλλησε το κινητό της κανα τέταρτο στην εικονα που του είχαμε κάνει ζουμ! Ίδιο ο πατέρας του είναι και αυτό! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Σου εχει γραψει κυστικη ινωση; εμενα μου εγραψε ενα καταβατο.. και μεσα εχει την κυστικη ινωση. Μου ειπε να τα κανω ολα μαζι στο διαγνωστικο. Κανουν οπουδηποτε; ξερεις; επαρχια μενω εγω βεβαια.. 

Μου έγραψε, αλλά την είχα κάνει ήδη πριν πολλά χρόνια, λόγω της θείας μου που είναι γενετίστρια και μου είχε γράψει διάφορες εξετάσεις! Εκεί που μένεις δεν ξέρω τι ισχύει, αλλά Αθήνα γίνεται και ιδιωτικά και σε κάποια δημόσια. Να κοιτάξεις όμως σε τι ποσοστό των γονιδίων σε καλύπτουν! Συνταγογράφεται δε θυμάμαι το πόσο τοις εκατό των μεταλλάξεων, αλλά μπορείς να ζητήσεις μέχρι και 96%-97% αν δεν κάνω λάθος και πληρώνεις τη διαφορά! Ρώτησε σε διάφορα κέντρα καθώς και στα δημόσια νοσοκομεία της πόλης σου, όπου θα δικαιούσαι προτεραιότητα λόγω εγκυμοσύνης!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Makelen είπε:

Μου ειπαν.. να μην εχω ελπιδες. Απ οτι καταλαβα ειναι απειροελαχιστες. Η γιατρος μου ειπε σιγουρα οχι. Ο εξωσωματιστης μου ειπε οτι δεν θελει να μου δωσει ελπιδες κ να απογοητευτω. Αρα δεν ειναι απιθανο.. αλλα μαλλον σπανιο. 

Μακαρι να γίνει το θαύματακι, σιγουρα πιστεύω όμως ότι παίζει το ρόλο του στο πρηξιμο της κοιλιτσας ! Παντως εσυ μην ανησυχείς για το άλλο μωρακι σ, το αλλο είναι τέλεια και θα παραμείνει έτσι...! Αυτό να σκέφτεσαι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@kateriiina25 αχ εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια! Κοίταξε εξαιτίας αυτού του χαμηλού ποσοστού είπαμε να κάνουμε μικρογονιμοποιηση, κυτταρόπλασματικη έγχυση δηλαδή ωστε να αντιμετωπιστούν τέτοια θέματα με το σπέρμα. Αποβολές δεν μπορώ να πω ότι είχα. Στην πρώτη εγκυμοσυνη που ήταν down αποφασίσαμε εμείς την διακοπή, η δεύτερη που παλινδρονησε ήταν κι αυτή τρισωμια αρα υπηρχε λόγος και η βιοχημική ήταν μετά από κοβιντ... Βγήκα θετική την μέρα την ωορρηξίας! Όποτε βάσει ιστορικού ο γυναικολόγος θεωρεί ότι είναι τυχαία γεγονότα οι τρισωμιες λόγω ηλικίας ... Και για να είμαι ειλικρινής μου έχει εμπνεύσει απόλυτα την εμπιστοσύνη ο εξωσωματιστης σε κάθε βήμα μας. Εσυ σε ποιον είσαι? Φαντάζομαι συνθηματικά μόνο μπορούμε να μιλάμε!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Linoula είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από εμένα. Πρώτη φορά γράφω εδώ. Προσπάθησα να μπω λίγο στο πνεύμα και να διαβάσω τις ιστορίες των περισσότερων σας. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όποιο στάδιο κι αν βρίσκεστε και στις εγκυουλες να πάνε όλα καλά! Εγώ βρίσκομαι στην 3η μέρα από την ετ βλαστοκυστης 5ης μέρας μιας και μοναδικής καλής όχι αριστης. Περυσι ακριβώς έκανα την πρώτη ετ πάλι μιας βλαστοκυστης άριστης που ναι μεν κατέληξε σε εγκυμοσύνη αλλά δυστυχώς στην τροφοβλάστη φάνηκε ότι είναι τρισωμια. Παρα πολύ η στενοχώρια μου είχα μπει και στον 4ο μηνα όταν κάναμε την διακοπη. Μετά είχα δύο φυσικές συλλήψεις, η μια παλινδρομη, η άλλη βιοχημική. Με τις τόσες καθυστερήσεις φτάσαμε στο σήμερα. Κι ενώ πέρυσι ήμουν πολύ χαλαρή μετά την ετ φέτος η αγωνία μου είναι ανυπόφορη. Ευτυχώς την Δευτέρα θ πάω για δουλειά να ξεχαστω λιγάκι. Σκέφτηκα ότι θα βοηθήσει να μοιραστώ κάποια πράγματα μαζί σας. Είμαστε όλες ταλαιπωρημένες λιγότερο ή περισσότερο. Είναι μια ανακούφιση να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη!

Εμβρυομεταφορα χωρίς άγχος απορώ πως το κατάφερες την πρώτη φορά. Αυτή να είναι η τυχερή σου, μια τεράστια χοριακή σου εύχομαι :wub: 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Linoula είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από εμένα. Πρώτη φορά γράφω εδώ. Προσπάθησα να μπω λίγο στο πνεύμα και να διαβάσω τις ιστορίες των περισσότερων σας. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όποιο στάδιο κι αν βρίσκεστε και στις εγκυουλες να πάνε όλα καλά! Εγώ βρίσκομαι στην 3η μέρα από την ετ βλαστοκυστης 5ης μέρας μιας και μοναδικής καλής όχι αριστης. Περυσι ακριβώς έκανα την πρώτη ετ πάλι μιας βλαστοκυστης άριστης που ναι μεν κατέληξε σε εγκυμοσύνη αλλά δυστυχώς στην τροφοβλάστη φάνηκε ότι είναι τρισωμια. Παρα πολύ η στενοχώρια μου είχα μπει και στον 4ο μηνα όταν κάναμε την διακοπη. Μετά είχα δύο φυσικές συλλήψεις, η μια παλινδρομη, η άλλη βιοχημική. Με τις τόσες καθυστερήσεις φτάσαμε στο σήμερα. Κι ενώ πέρυσι ήμουν πολύ χαλαρή μετά την ετ φέτος η αγωνία μου είναι ανυπόφορη. Ευτυχώς την Δευτέρα θ πάω για δουλειά να ξεχαστω λιγάκι. Σκέφτηκα ότι θα βοηθήσει να μοιραστώ κάποια πράγματα μαζί σας. Είμαστε όλες ταλαιπωρημένες λιγότερο ή περισσότερο. Είναι μια ανακούφιση να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη!

Καλώς όρισες Linoula! Εδώ καμία δεν είναι μόνη! Λυπάμαι τόσο πολύ γι' αυτά τα δύσκολα που έχεις περάσει, σκληρές απώλειες και πώς να είσαι χαλαρή τώρα, δεν είναι εύκολο... Εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου αυτή η προσπάθεια να πάει καλά μέχρι τέλους και να σου χαρίσει το παιδάκι σου!

2 ώρες πρίν, Linoula είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από εμένα. Πρώτη φορά γράφω εδώ. Προσπάθησα να μπω λίγο στο πνεύμα και να διαβάσω τις ιστορίες των περισσότερων σας. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όποιο στάδιο κι αν βρίσκεστε και στις εγκυουλες να πάνε όλα καλά! Εγώ βρίσκομαι στην 3η μέρα από την ετ βλαστοκυστης 5ης μέρας μιας και μοναδικής καλής όχι αριστης. Περυσι ακριβώς έκανα την πρώτη ετ πάλι μιας βλαστοκυστης άριστης που ναι μεν κατέληξε σε εγκυμοσύνη αλλά δυστυχώς στην τροφοβλάστη φάνηκε ότι είναι τρισωμια. Παρα πολύ η στενοχώρια μου είχα μπει και στον 4ο μηνα όταν κάναμε την διακοπη. Μετά είχα δύο φυσικές συλλήψεις, η μια παλινδρομη, η άλλη βιοχημική. Με τις τόσες καθυστερήσεις φτάσαμε στο σήμερα. Κι ενώ πέρυσι ήμουν πολύ χαλαρή μετά την ετ φέτος η αγωνία μου είναι ανυπόφορη. Ευτυχώς την Δευτέρα θ πάω για δουλειά να ξεχαστω λιγάκι. Σκέφτηκα ότι θα βοηθήσει να μοιραστώ κάποια πράγματα μαζί σας. Είμαστε όλες ταλαιπωρημένες λιγότερο ή περισσότερο. Είναι μια ανακούφιση να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη!

Καλώς όρισες Linoula! Εδώ καμία δεν είναι μόνη! Λυπάμαι τόσο πολύ γι' αυτά τα δύσκολα που έχεις περάσει, σκληρές απώλειες και πώς να είσαι χαλαρή τώρα, δεν είναι εύκολο... Εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου αυτή η προσπάθεια να πάει καλά μέχρι τέλους και να σου χαρίσει το παιδάκι σου!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, happiness79 είπε:

 

Μπράβο κοτοπουλάκι, χαίρομαι που όλα πάνε καλά! Υποθέτω ότι δε τον προβλημάτισε η αποκόλληση αφού είναι μικρή, σωστά? Θα κάτσεις αναγκαστικά στα αυγά σου 10 μέρες και θα διορθωθεί! Σου είπε μήπως συνήθως πώς προκαλείται η αποκόλληση?

Κάθομαι ήσυχα κ απορώ γιατί την έπαθα αλλά ο γιατρός είπε ότι συμβαίνουν αυτά κ δεν έδωσε περεταίρω εξηγήσεις.

Μετά πήρε κ τον άντρα μου τηλέφωνο κ του είπε πως όλα είναι καλά οπότε δεν τον προβλημάτισε κ τόσο πολύ θεωρώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , κοτοπουλάκι είπε:

Κάθομαι ήσυχα κ απορώ γιατί την έπαθα αλλά ο γιατρός είπε ότι συμβαίνουν αυτά κ δεν έδωσε περεταίρω εξηγήσεις.

Μετά πήρε κ τον άντρα μου τηλέφωνο κ του είπε πως όλα είναι καλά οπότε δεν τον προβλημάτισε κ τόσο πολύ θεωρώ.

Αυτό για σένα μ εκανε εντύπωση δεν μπορώ να καταλάβω . Γτ απ οτι έχεις πει γενικά δεν κάνεις και κάτι extreme εισαι σπιτι κυρίως και ξεκουραζεσαι.! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Makelen πόσο πολύ σε νιώθω να ξέρεις. Έχω βρεθεί στην θέση σου και έχω νιώσει αυτή την αγωνία... Σε εμάς δεν είχε προχωρήσει. Ομως εσύ εχε πίστη και σου εύχομαι να είσαι από τις περιπτώσεις που διαψεύδουν τα ποσοστά!! Να έχεις στο μυαλό σου ότι τίποτα δεν τελειώνει. Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Linoula είπε:

@kateriiina25 αχ εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια! Κοίταξε εξαιτίας αυτού του χαμηλού ποσοστού είπαμε να κάνουμε μικρογονιμοποιηση, κυτταρόπλασματικη έγχυση δηλαδή ωστε να αντιμετωπιστούν τέτοια θέματα με το σπέρμα. Αποβολές δεν μπορώ να πω ότι είχα. Στην πρώτη εγκυμοσυνη που ήταν down αποφασίσαμε εμείς την διακοπή, η δεύτερη που παλινδρονησε ήταν κι αυτή τρισωμια αρα υπηρχε λόγος και η βιοχημική ήταν μετά από κοβιντ... Βγήκα θετική την μέρα την ωορρηξίας! Όποτε βάσει ιστορικού ο γυναικολόγος θεωρεί ότι είναι τυχαία γεγονότα οι τρισωμιες λόγω ηλικίας ... Και για να είμαι ειλικρινής μου έχει εμπνεύσει απόλυτα την εμπιστοσύνη ο εξωσωματιστης σε κάθε βήμα μας. Εσυ σε ποιον είσαι? Φαντάζομαι συνθηματικά μόνο μπορούμε να μιλάμε!!!

Καλώς ήρθες κοριτσι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Linoula είπε:

@Makelen πόσο πολύ σε νιώθω να ξέρεις. Έχω βρεθεί στην θέση σου και έχω νιώσει αυτή την αγωνία... Σε εμάς δεν είχε προχωρήσει. Ομως εσύ εχε πίστη και σου εύχομαι να είσαι από τις περιπτώσεις που διαψεύδουν τα ποσοστά!! Να έχεις στο μυαλό σου ότι τίποτα δεν τελειώνει. Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια!

Σ ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου!❤ Εσεις το ειχατε ακουσει; τι σας ειχαν πει;?

Link to comment
Share on other sites

@happiness79σ ευχαριστώ τόσο πολύ για αυτά σου τα λόγια! Πωπω δεν ξερεις τι ανάγκη έχω να ακουω ότι αυτά που έχω περάσει είναι σκληρά. Συνήθως τα υποβιβαζω γιατί όποιος δεν έχει βιώσει τέτοιες καταστάσεις δύσκολα καταλαβαίνει τι σημαίνει βαθύτερα. Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι? Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Margeau είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Όσες πετύχατε εγκυμοσύνη είχατε αυξημένη θερμοκρασία μετά την εμβρυομεταφορα; Εγώ συνήθως στο δεύτερο μισό του κύκλου μου έχω αρκετά ανεβασμένη θερμοκρασία που φτάνει μέχρι και 37,4-37,6 τα απογεύματα. Τώρα όμως είμαι δροσερή. Βασικά υπάρχουν στιγμές μέσα στη μέρα που είμαι ζεστή και άλλες που είμαι δροσερή. Και κάπως απογοητεύομαι. Η εγκυμοσύνη νομίζω ανεβάζει τη θερμοκρασία κάπως.

Κάποιες ώρες τις ημέρας στην πολύ αρχή με έπιαναν κρυάδες, ανέβαζα δέκατα και νόμιζα ότι αρρωσταίνω. Όχι συνέχεια όμως. Αλλά μην απογοητεύεσαι, η κάθε εγκυμοσύνη δίνει διαφορετικά συμπτώματα, ακόμα και στην ίδια γυναίκα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...