Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εξεταση anti-xa


Angel91

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

 

Έχω μπει αισίως στον 5ο μήνα εγκυμοσύνης και λόγω προηγούμενης παλινδρομης βρήκαμε ότι ήμουν θετική σε μετάλλαξη θρομβοφιλιας οπότε με το που έμεινα έγκυος ξεκίνησα ενεσουλες innohep. 

 

Έκανα την εξέταση anti xa να δούμε πως πάω και το αποτέλεσμα ήταν 0.11. Ξερει καμία να μου πει αν είναι φυσιολογικο; η την δική της εμπειρία; ο γιατρός μου είναι εκτός για γεννα και μέχρι να συνεννοηθούμε κοντεύω να σκάσω!!! Σας ευχαριστώ 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Angel91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

 

Έχω μπει αισίως στον 5ο μήνα εγκυμοσύνης και λόγω προηγούμενης παλινδρομης βρήκαμε ότι ήμουν θετική σε μετάλλαξη θρομβοφιλιας οπότε με το που έμεινα έγκυος ξεκίνησα ενεσουλες innohep. 

 

Έκανα την εξέταση anti xa να δούμε πως πάω και το αποτέλεσμα ήταν 0.11. Ξερει καμία να μου πει αν είναι φυσιολογικο; η την δική της εμπειρία; ο γιατρός μου είναι εκτός για γεννα και μέχρι να συνεννοηθούμε κοντεύω να σκάσω!!! Σας ευχαριστώ 

 

 

Πόση ώρα από την ένεση έκανες την εξεταση; για να αξιολογήσεις το αποτέλεσμα η αιμοληψία πρέπει να γίνει 4-6 ώρες μετά την ένεση.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!

Εγώ είμαι στον 4ο μήνα κύησης και κάνω κάθε μήνα την αντι-χα λόγω διαγνωσμένης θρομβοφιλιας.

Η εξέταση πρέπει να γίνεται αυστηρά πάνω στο 4 ωρο μετά την ένεση.

Εγώ την πρώτη φορά που είχα κάνει, είχα 0.13 και είχαμε συνεχίσει τις ίδιες ενέσεις ( ινοχεπ το μπλε κουτάκι)

Αν έχω καταλάβει σωστά, όσο ανεβαίνει τόσο αλλάζει η δοση..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, CMES είπε:

Πόση ώρα από την ένεση έκανες την εξεταση; για να αξιολογήσεις το αποτέλεσμα η αιμοληψία πρέπει να γίνει 4-6 ώρες μετά την ένεση.

Ναι μετά από 4 ώρες την έκανα μου είχε δώσει οδηγίες...

1 hour ago, Emmi@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!

Εγώ είμαι στον 4ο μήνα κύησης και κάνω κάθε μήνα την αντι-χα λόγω διαγνωσμένης θρομβοφιλιας.

Η εξέταση πρέπει να γίνεται αυστηρά πάνω στο 4 ωρο μετά την ένεση.

Εγώ την πρώτη φορά που είχα κάνει, είχα 0.13 και είχαμε συνεχίσει τις ίδιες ενέσεις ( ινοχεπ το μπλε κουτάκι)

Αν έχω καταλάβει σωστά, όσο ανεβαίνει τόσο αλλάζει η δοση..

Καλησπέρα κορίτσι μου... με το καλό σου εύχομαι!!! Στο 4ωρο την έκανα κ εγώ...κ εγώ innohep κάνω μια κάθε πρωί...ωραία ελπίζω να μείνει ίδια δόση!!! Κ εγώ δεν τα έχω πολύ καταλάβει!!! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angel91 είπε:

Ναι μετά από 4 ώρες την έκανα μου είχε δώσει οδηγίες...

Καλησπέρα κορίτσι μου... με το καλό σου εύχομαι!!! Στο 4ωρο την έκανα κ εγώ...κ εγώ innohep κάνω μια κάθε πρωί...ωραία ελπίζω να μείνει ίδια δόση!!! Κ εγώ δεν τα έχω πολύ καταλάβει!!! 

Και δόση να αλλάξεις δεν είναι τίποτα πάντως....

εγώ άλλαξα δόση τον προηγούμενο μήνα, κάνω τις πορτοκαλι, και αυτόν τον μήνα παράμενω στην ίδια δόση..

Με το καλό εύχομαι :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Emmi@ είπε:

Και δόση να αλλάξεις δεν είναι τίποτα πάντως....

εγώ άλλαξα δόση τον προηγούμενο μήνα, κάνω τις πορτοκαλι, και αυτόν τον μήνα παράμενω στην ίδια δόση..

Με το καλό εύχομαι :)

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοηθεία σου!!! Να είσαι καλά κορίτσι μου κ εσυ με το καλό εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...