Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Εμβρυολογος για αυχενική


Alex1989

Recommended Posts


Διαφημίσεις

On 8/2/2022 at 12:24 ΠΜ, Alex1989 είπε:

Γεια σας . Για λογαριασμό φίλης θα ήθελα προτάσεις για κεντρο- εμβρυολογο στην Θεσσαλονίκη για εξετάσεις αυχενικής και β επιπέδου. ευχαριστώ

Σωτηριάδης. Άριστος επαγγελματίας,ενδελεχής έλεγχος κ φυσικά πιστοποιημένος. Με το καλό στην φίλη σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο προλεχθεντα δεν έμεινα ευχαριστημένη!! Εκτός του ότι ήταν πανάκριβος... δεν μας άφησε να μιλήσουμε λεπτό τα είπε όλα και μας χαιρέτησε..  δεν μας άφησε το περιθώριο να κάνουμε ερωτήσεις (κάναμε κάνα 2 άλλα με τη  ψυχή στο στομα-ειχαμε και ιστορικό από το πρώτο παιδί  και δεν μας έκανε να νοιώσουμε καθόλου ανετα γτ δεν μας έδωσε σημασια). απλά ως επαγγελματίας έκανε την δουλειά του και γεια σας... ο συζυγος σαν να μην υπηρχε τον προσπερασε σημασια μηδεν... για ενδελεχή έλεγχο δεν παίρνω όρκο καθώς δεν ηταν καθόλου ομιλητικος αλλα βιαστικος... Και η  αναμονή στο σαλόνι τραγική τουλάχιστον ένα μισάωρο επί κοβιντ να είμαστε μόνο εμείς και να περιμένουμε και να περιμένουμε....

Με έκανε να νοιώσω παρά πολύ άβολα..  Εγώ είμαι Και άνθρωπος που πάω σε γυναίκα γυναικολόγο (η οποία συνεργάζεται μαζί του) και δεν είναι συνηθισμένη να με.πασπατεβει ούτε την κοιλιά άντρας κα με ξενέρωσε ως γιατρός και άνθρωπος!! Πολυ απρόσιτος!!

Εσένα η εμπειρία σου θα ήταν καλύτερη για να λες άριστος επαγγελματίας.. . μπορεί να έτυχε η μέρα!!

Εγώ πήγα στο πρώτο και στο τρίτο παιδι στο Κυριακάκη (πιστοποιημενος) συνεργάζεται με το Δαγκλη (έχω ακούσει τα καλυτερα) άλλα ο Κυριακακης (δεν έχω ακούσει τπτ) είναι άνθρωπος και γιατρός εξαιρετος και μου ταίριαξε και δεν τον αλλάζω.. ο άνθρωπος φαίνεται από τον χαιρετισμό του και τα γλυκά του λόγια σου εξηγεί τα πάντα στην εξεταση, καθε εικόνα κάθε εξέταση που μετράει και σ δίνει το περιθώριο να ρωτήσεις παγώνει την εικόνα και σ λέει τι πρέπει να δούμε τι βλέπουμε και συγκρίνει αν είναι καλό αυτό που βλέπουμε η όχι..  τελειώνει η εξέταση χωρίς καμία απορία χωρίς κανένα άγχος μανούλα σε ανεβάζει μανούλα σε κατεβάζει ούτε ο πατέρας μου δεν μου μιλάει τόσο γλυκά και ανθρώπινα και λογω Ιστορικού διπλοτσεκαρει και διπλομετραει τα πάντα και επιμένει στον ενδελεχη ελεγχο που αναφέρθηκες...  δεν υπάρχει ο τύπος ως γιατρός και άνθρωπος!! Και με τον σύζυγό ήταν πολύ ευγενικός και ομιλιτικος με μπόλικη δόση χιούμορ άλλα χωρίς φλυαρίες.. Αψεγάδιαστος!! Περιττό να πω ότι με θυμάται με το όνομα μου και ίσως κάθε ασθενή που ίσως σημαίνει ότι δένεται με τους ασθενείς του και δεν τους ξεπεταει... γέννησα τον 2017 και το 2021 που τον πήρα τηλέφωνο για β επιπέδου γτ στην Αυχενική στον Σωτηριαδη δεν έμεινα ευχαριστημένη με θυμόταν!! Και φυσικά στο 3ο 2022 πήγα πάλι σε αυτόν... Και οικονομικός!! 

Υγ: εγώ θέλω καλό επιστημονα (πιστοποιημενο και γνώστη-βέβαια αυτό δεν είναι ευδιακριτο) μα και καλό άνθρωπο!! Δεν μπορώ να μην αισθάνομαι άνετα με το γιατρό να μην μπορώ να ρωτήσω κάτι.. Θέλω να είναι αναλυτικός και ευγενικός. Ο τάδε μου είπε τελειώσαμε.. ο Κυριακακης και η γυναικολόγος μου μου πότε δεν μου έχουν πει ΠΟΤΕ τελειώσαμε!! Σαν να μου λέει αμε στο καλό.. Εγώ τους λέω πάντα τελειώσαμε γιατρέ?? Και μου λενε αν δεν εχετε άλλες απορίες από μενα είστε ελεύθεροι... πληρώνω και φεύγω... άκου εκεί τελειώσαμε?? Πότε κανένας γιατρός ούτε στο παιδί μου που έχω πάει σε άπειρες ειδικοτητες δεν μου είπε τελειώσαμε πάντα εγώ ρωτάω τελειώσαμε?? Εγώ περίμενα να τελειώσει τη  εξέταση μην τον διακόψω μπας και μας αφήσει να ρωτήσουμε και αυτός για το μόνο.που μίλησε στη εξέταση ήταν να κάνουμε και ντοπλερ πριν την γέννα γιατί καμία γυναίκα δεν κάνει και δίκιο είχε άλλα τι να το κάνω εγώ την.αυχενικη ήθελα να.μ.αναλυσει όχι συμβουλές για ντοπλερ και γτ είναι σημαντικό το ντοπλερ!!

Όλοι οι γιατροι δεν αρέσουν σε όλους!! Αυτήν είναι η προσωπική μου εμπειρία!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 9/2/2022 at 3:08 ΠΜ, enjoy είπε:

Πήγα στο προλεχθεντα δεν έμεινα ευχαριστημένη!! Εκτός του ότι ήταν πανάκριβος... δεν μας άφησε να μιλήσουμε λεπτό τα είπε όλα και μας χαιρέτησε..  δεν μας άφησε το περιθώριο να κάνουμε ερωτήσεις (κάναμε κάνα 2 άλλα με τη  ψυχή στο στομα-ειχαμε και ιστορικό από το πρώτο παιδί  και δεν μας έκανε να νοιώσουμε καθόλου ανετα γτ δεν μας έδωσε σημασια). απλά ως επαγγελματίας έκανε την δουλειά του και γεια σας... ο συζυγος σαν να μην υπηρχε τον προσπερασε σημασια μηδεν... για ενδελεχή έλεγχο δεν παίρνω όρκο καθώς δεν ηταν καθόλου ομιλητικος αλλα βιαστικος... Και η  αναμονή στο σαλόνι τραγική τουλάχιστον ένα μισάωρο επί κοβιντ να είμαστε μόνο εμείς και να περιμένουμε και να περιμένουμε....

Με έκανε να νοιώσω παρά πολύ άβολα..  Εγώ είμαι Και άνθρωπος που πάω σε γυναίκα γυναικολόγο (η οποία συνεργάζεται μαζί του) και δεν είναι συνηθισμένη να με.πασπατεβει ούτε την κοιλιά άντρας κα με ξενέρωσε ως γιατρός και άνθρωπος!! Πολυ απρόσιτος!!

Εσένα η εμπειρία σου θα ήταν καλύτερη για να λες άριστος επαγγελματίας.. . μπορεί να έτυχε η μέρα!!

Εγώ πήγα στο πρώτο και στο τρίτο παιδι στο Κυριακάκη (πιστοποιημενος) συνεργάζεται με το Δαγκλη (έχω ακούσει τα καλυτερα) άλλα ο Κυριακακης (δεν έχω ακούσει τπτ) είναι άνθρωπος και γιατρός εξαιρετος και μου ταίριαξε και δεν τον αλλάζω.. ο άνθρωπος φαίνεται από τον χαιρετισμό του και τα γλυκά του λόγια σου εξηγεί τα πάντα στην εξεταση, καθε εικόνα κάθε εξέταση που μετράει και σ δίνει το περιθώριο να ρωτήσεις παγώνει την εικόνα και σ λέει τι πρέπει να δούμε τι βλέπουμε και συγκρίνει αν είναι καλό αυτό που βλέπουμε η όχι..  τελειώνει η εξέταση χωρίς καμία απορία χωρίς κανένα άγχος μανούλα σε ανεβάζει μανούλα σε κατεβάζει ούτε ο πατέρας μου δεν μου μιλάει τόσο γλυκά και ανθρώπινα και λογω Ιστορικού διπλοτσεκαρει και διπλομετραει τα πάντα και επιμένει στον ενδελεχη ελεγχο που αναφέρθηκες...  δεν υπάρχει ο τύπος ως γιατρός και άνθρωπος!! Και με τον σύζυγό ήταν πολύ ευγενικός και ομιλιτικος με μπόλικη δόση χιούμορ άλλα χωρίς φλυαρίες.. Αψεγάδιαστος!! Περιττό να πω ότι με θυμάται με το όνομα μου και ίσως κάθε ασθενή που ίσως σημαίνει ότι δένεται με τους ασθενείς του και δεν τους ξεπεταει... γέννησα τον 2017 και το 2021 που τον πήρα τηλέφωνο για β επιπέδου γτ στην Αυχενική στον Σωτηριαδη δεν έμεινα ευχαριστημένη με θυμόταν!! Και φυσικά στο 3ο 2022 πήγα πάλι σε αυτόν... Και οικονομικός!! 

Υγ: εγώ θέλω καλό επιστημονα (πιστοποιημενο και γνώστη-βέβαια αυτό δεν είναι ευδιακριτο) μα και καλό άνθρωπο!! Δεν μπορώ να μην αισθάνομαι άνετα με το γιατρό να μην μπορώ να ρωτήσω κάτι.. Θέλω να είναι αναλυτικός και ευγενικός. Ο τάδε μου είπε τελειώσαμε.. ο Κυριακακης και η γυναικολόγος μου μου πότε δεν μου έχουν πει ΠΟΤΕ τελειώσαμε!! Σαν να μου λέει αμε στο καλό.. Εγώ τους λέω πάντα τελειώσαμε γιατρέ?? Και μου λενε αν δεν εχετε άλλες απορίες από μενα είστε ελεύθεροι... πληρώνω και φεύγω... άκου εκεί τελειώσαμε?? Πότε κανένας γιατρός ούτε στο παιδί μου που έχω πάει σε άπειρες ειδικοτητες δεν μου είπε τελειώσαμε πάντα εγώ ρωτάω τελειώσαμε?? Εγώ περίμενα να τελειώσει τη  εξέταση μην τον διακόψω μπας και μας αφήσει να ρωτήσουμε και αυτός για το μόνο.που μίλησε στη εξέταση ήταν να κάνουμε και ντοπλερ πριν την γέννα γιατί καμία γυναίκα δεν κάνει και δίκιο είχε άλλα τι να το κάνω εγώ την.αυχενικη ήθελα να.μ.αναλυσει όχι συμβουλές για ντοπλερ και γτ είναι σημαντικό το ντοπλερ!!

Όλοι οι γιατροι δεν αρέσουν σε όλους!! Αυτήν είναι η προσωπική μου εμπειρία!!

 

Και πολύ καλά κάνεις κ την παραθέτεις. Εγώ και στα δυο μου παιδάκια που πήγα στον Σωτηριάδη ,έμεινα ευχαριστημένη. Στον γιο μου ήμουν μάλιστα τρελα αγχωμενη γιατί είχα κ δύο παλινδρομες πιο πριν κ ήταν καθησυχαστικος,αναλυτικός,συμμεριζόταν και τον σύζυγο κ του έκανε κ αστειακια για το φύλο του παιδιού. Φύγαμε ανάλαφροι. Στην κόρη μου δε, στην β επιπέδου μάθαμε ότι ήταν μονονεφρη,κάναμε άλλες δύο εξετασεις(η μία το ντοπλερ κ η μία ενδιάμεσα στο ντοπλερ κ στην β επιπέδου) για επαλήθευση και την μια δεν μου την χρέωσε. Αλλά για μένα ήταν το λιγότερο αυτό,μπρος στο σοκ που είχα φάει,ήταν πραγματικά 'ανθρωπος'. 

Έχω συστήσει και φίλες/γνωστές και δεν άκουσα κάποιο παράπονο. Ίσως ήταν η μέρα όπως λες. Αλλά αφού βρήκες εμβρυολογο που σου ταιριάζει περισσότερο,ακόμα καλύτερα. Αυτές οι εξετάσεις είναι σημαντικές πολύ,για πολλούς λόγους,και μέσα σε αυτούς πρέπει να καλύπτουν και το συναισθηματικό/ψυχολογικό κομμάτι, οπότε σε κατανοώ πλήρως.:razz:

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου.:x

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...