Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συγχαρητήρια! Στην προηγούμενη σου εγκυμοσύνη πόση χοριακή είχες.?

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

Συμπτώματα περίεργα


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα, είμαι καινούρια....θέλω να σας εκφράσω την αγωνία μου κι εγώ. Προσπαθώ εδώ και 8 μήνες αλλά τίποτα... Αυτό το μήνα πήρα τέστ ωορρηξίας και τη διαπίστωσα στις 4 του μήνα,η τελευταία περίοδος ήταν 25/01. Από την ωορρηξία και μετά έχει πρηστεί το στήθος μου,αν και σήμερα 19 μέρα είναι λίγο,6 μέρες μετά την ωορρηξία με έπιασε η μέση μου και πονακια στη κοιλιά,η αλήθεια είναι πως από την ωορρηξία και μετά νιώθω όλα τα συμπτώματα της περιόδου και βρίσκομαι στην 19 μέρα, αυτό που με απογοητεύει είναι ότι δεν έχω ιδιαίτερα υγρά, και χθες και σήμερα βλέπω λίγα κίτρινα, όπως όταν είναι να έρθει περίοδος. Τι λέτε κορίτσια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Maraki16 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, είμαι καινούρια....θέλω να σας εκφράσω την αγωνία μου κι εγώ. Προσπαθώ εδώ και 8 μήνες αλλά τίποτα... Αυτό το μήνα πήρα τέστ ωορρηξίας και τη διαπίστωσα στις 4 του μήνα,η τελευταία περίοδος ήταν 25/01. Από την ωορρηξία και μετά έχει πρηστεί το στήθος μου,αν και σήμερα 19 μέρα είναι λίγο,6 μέρες μετά την ωορρηξία με έπιασε η μέση μου και πονακια στη κοιλιά,η αλήθεια είναι πως από την ωορρηξία και μετά νιώθω όλα τα συμπτώματα της περιόδου και βρίσκομαι στην 19 μέρα, αυτό που με απογοητεύει είναι ότι δεν έχω ιδιαίτερα υγρά, και χθες και σήμερα βλέπω λίγα κίτρινα, όπως όταν είναι να έρθει περίοδος. Τι λέτε κορίτσια;

Καμμιά κοπέλα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maraki16 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, είμαι καινούρια....θέλω να σας εκφράσω την αγωνία μου κι εγώ. Προσπαθώ εδώ και 8 μήνες αλλά τίποτα... Αυτό το μήνα πήρα τέστ ωορρηξίας και τη διαπίστωσα στις 4 του μήνα,η τελευταία περίοδος ήταν 25/01. Από την ωορρηξία και μετά έχει πρηστεί το στήθος μου,αν και σήμερα 19 μέρα είναι λίγο,6 μέρες μετά την ωορρηξία με έπιασε η μέση μου και πονακια στη κοιλιά,η αλήθεια είναι πως από την ωορρηξία και μετά νιώθω όλα τα συμπτώματα της περιόδου και βρίσκομαι στην 19 μέρα, αυτό που με απογοητεύει είναι ότι δεν έχω ιδιαίτερα υγρά, και χθες και σήμερα βλέπω λίγα κίτρινα, όπως όταν είναι να έρθει περίοδος. Τι λέτε κορίτσια;

Καλημερα κοριτσι μου.. καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις γιατι ειμαι στην ιδια φαση. Ολα σου φαινονται ναι μεν, αλλα, ολο νιωθεις, ολο διαβαζεις, ολο ψαχνεις και ελπιζεις. Θα σε συμβουλεψω ομως να μη βασιζεσαι σε συμπτωματα. Ειναι ιδια περιοδου και εγκυμοσυνης σε πολλες περιπτωσεις οποτε αδικα αγχωνεσαι και τρελαινεσαι.

Το πιο αξιοπιστο πραγμα ειναι το τεστ εγκυμοσυνης οποτε τη μερα που ειναι να σου ερθει περιοδος κανε ενα τεστ ή μια χοριακη.

Σου ευχομαι συντομα θετικο τεστ! 

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι κ ο τυχερός σου!! Κοίτα το ότι πρήστηκε το στήθος αμέσως μετά την ωορρηξία δεν πιστεύω να είναι σύμπτωμα γιατί δεν έχει προλάβει να γίνει η σύλληψη. Τώρα το ότι έχεις πονακια είναι κ σύμπτωμα εγκυμοσύνης αλλά κ περιόδου. Είναι πολύ νωρίς όμως για να σου πούνε το οτιδήποτε. Μακάρι να είσαι κ να μην σου έρθει ποτέ περίοδος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Maraki16 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, είμαι καινούρια....θέλω να σας εκφράσω την αγωνία μου κι εγώ. Προσπαθώ εδώ και 8 μήνες αλλά τίποτα... Αυτό το μήνα πήρα τέστ ωορρηξίας και τη διαπίστωσα στις 4 του μήνα,η τελευταία περίοδος ήταν 25/01. Από την ωορρηξία και μετά έχει πρηστεί το στήθος μου,αν και σήμερα 19 μέρα είναι λίγο,6 μέρες μετά την ωορρηξία με έπιασε η μέση μου και πονακια στη κοιλιά,η αλήθεια είναι πως από την ωορρηξία και μετά νιώθω όλα τα συμπτώματα της περιόδου και βρίσκομαι στην 19 μέρα, αυτό που με απογοητεύει είναι ότι δεν έχω ιδιαίτερα υγρά, και χθες και σήμερα βλέπω λίγα κίτρινα, όπως όταν είναι να έρθει περίοδος. Τι λέτε κορίτσια;

Καλησπέρα κορίτσι μου!

Τι κύκλο έχεις? Πόσες μέρες σου κρατάει δλδ? Είναι σταθερός?

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. δυστυχώς κι εγώ πολλές φορές έχω βασιστεί στα συμπτώματα αλλά τελικά δεν ήταν τίποτα... σε καταλαβαίνω... το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να περιμένεις να δεις άμα έρθει η περίοδος ή όχι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Maraki16 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, είμαι καινούρια....θέλω να σας εκφράσω την αγωνία μου κι εγώ. Προσπαθώ εδώ και 8 μήνες αλλά τίποτα... Αυτό το μήνα πήρα τέστ ωορρηξίας και τη διαπίστωσα στις 4 του μήνα,η τελευταία περίοδος ήταν 25/01. Από την ωορρηξία και μετά έχει πρηστεί το στήθος μου,αν και σήμερα 19 μέρα είναι λίγο,6 μέρες μετά την ωορρηξία με έπιασε η μέση μου και πονακια στη κοιλιά,η αλήθεια είναι πως από την ωορρηξία και μετά νιώθω όλα τα συμπτώματα της περιόδου και βρίσκομαι στην 19 μέρα, αυτό που με απογοητεύει είναι ότι δεν έχω ιδιαίτερα υγρά, και χθες και σήμερα βλέπω λίγα κίτρινα, όπως όταν είναι να έρθει περίοδος. Τι λέτε κορίτσια;

Εμένα όλα αυτά που περιγράφεις και στις μέρες που σου συμβαίνουν, μου φαίνονται συμπτώματα εγκυμοσύνης! Λίγο νωρίς δεν είναι για να σου έρθει περίοδος τώρα? Άρα γιατί να έχεις πόνους περιόδου? Γιατί να μην είναι πονάκια επειδή μεγαλώνει η μήτρα και αιματάκι εμφύτευσης? Βέβαια επειδή είμαι σε φάση αναμονής χοριακής μετά από εξωσωματική, πρέπει να σου πω ότι ψάχνω για συμπτώματα!! Οπότε είμαι σίγουρα επηρεασμένη και από αυτό! Σου εύχομαι να είσαι έγκυος τώρα που μιλάμε!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξέρω κορίτσι μου, ειλικρινά... κάθε μήνα κάτι γίνεται,δε ξέρω, πιστεύω πως είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα και επειδή το θέλω πολύ όπως και όλες μας φυσικά, φοβάμαι μην είναι ψυχολογικό όλο αυτό, ενθουσιάζομαι κάθε μήνα και όταν μου έρχεται φτου και από την αρχή....

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Maraki16 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, είμαι καινούρια....θέλω να σας εκφράσω την αγωνία μου κι εγώ. Προσπαθώ εδώ και 8 μήνες αλλά τίποτα... Αυτό το μήνα πήρα τέστ ωορρηξίας και τη διαπίστωσα στις 4 του μήνα,η τελευταία περίοδος ήταν 25/01. Από την ωορρηξία και μετά έχει πρηστεί το στήθος μου,αν και σήμερα 19 μέρα είναι λίγο,6 μέρες μετά την ωορρηξία με έπιασε η μέση μου και πονακια στη κοιλιά,η αλήθεια είναι πως από την ωορρηξία και μετά νιώθω όλα τα συμπτώματα της περιόδου και βρίσκομαι στην 19 μέρα, αυτό που με απογοητεύει είναι ότι δεν έχω ιδιαίτερα υγρά, και χθες και σήμερα βλέπω λίγα κίτρινα, όπως όταν είναι να έρθει περίοδος. Τι λέτε κορίτσια;

Κοριτσι μ καλησπέρα πριν μάθω ότι είμαι έγγυος είχα και εγώ τα συμπτώματα περιόδου δλδ πριξιμο και πόνο στο στήθος πονακια περιόδου  και πριξιμο στην κοιλιά ......και εγώ πριν μάθω ότι είμαι έγγυος λίγες μέρες μετά την ωορρηξία είχα πονακια περιοδου και Μ είχε φανεί πολύ περίεργο γτ δεν το είχα ξαναπάθει όταν ήταν να αδιαθετησω τόσο Νόρις να έχω πονακια συνήθως με έπιαναν μια εβδομάδα πριν......τελικά η περίοδος  δεν ήρθε και τώρα διανύω την Πέμπτη εβδομάδα εγγυμοσινης και ακόμα νιοθω ότι ειναι λες και θα  αδιαθετησω είναι τόσο ίδια τα συμπτώματα π δύσκολα καταλάβενεις αν είναι εγγυμοσινης η περιόδου....το μόνο διαφορετικό σε εμένα  ήταν ο πόνος στο στήθος δηλαδή όταν είναι να αδιαθετησω το στήθος μ με ποναγε σε συγκεκριμένο σημείο  κοντά στις μασχάλες ενώ στην εγγυμοσινη με ποναγε όλο το στήθος ...κορίτσι μ σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι εγγυουλα και να δεις ένα θετικό τεστακι  ❤️❤️ μπορείς να κάνεις ένα τεστ κ λίγες μέρες  πριν την περίοδο να δεις αν θα εισαι εγγυουλα εγώ είχα χρησιμοποιήσει της predictor early..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ Δήμητρα μου,σου εύχομαι καλή εγκυμοσύνη και με ένα πόνο το αγγελούδι σου... σήμερα είναι 19 μέρα του κύκλου (25 με 30 μέρες) σήμερα δεν με πονάει το στήθος καθόλου, προχθές 6 μέρες μετά την ωορρηξία το απόγευμα εκεί που καθόμουνα με έπιασε πόνος στην μέση και στην κοιλιά όπως είναι να αδιαθετησω, γενικά είχα πονακια μέχρι και χθες, σήμερα είμαι καλύτερα.Οταν γύρισε ο άντρας μου χθες από τη δουλειά μου λέει πως είσαι έτσι, είσαι τελείως χλωμή... δεν ξέρω μήπως αλλάζει ο κύκλος μου, δεν ξέρω....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Maraki16 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ Δήμητρα μου,σου εύχομαι καλή εγκυμοσύνη και με ένα πόνο το αγγελούδι σου... σήμερα είναι 19 μέρα του κύκλου (25 με 30 μέρες) σήμερα δεν με πονάει το στήθος καθόλου, προχθές 6 μέρες μετά την ωορρηξία το απόγευμα εκεί που καθόμουνα με έπιασε πόνος στην μέση και στην κοιλιά όπως είναι να αδιαθετησω, γενικά είχα πονακια μέχρι και χθες, σήμερα είμαι καλύτερα.Οταν γύρισε ο άντρας μου χθες από τη δουλειά μου λέει πως είσαι έτσι, είσαι τελείως χλωμή... δεν ξέρω μήπως αλλάζει ο κύκλος μου, δεν ξέρω....

Σε ευχαριστώ κοπέλα μ να είσαι καλά ❤️

Εύχομαι να μην αλλάζει ο κύκλος σου και να μας πεις τα ευχάριστα κορίτσι μ σε λίγες μέρες αλλά και να μην είσαι έγγυος  δεν πειράζει να μην απογοητεύεσε όταν είναι να έρθει θα έρθει το μωράκι σου ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...