Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Έβαλα airbnb και μου βγάζει πάνω από 1000/ μήνα ενώ για ενοίκιο βρήκα και με 750€....

      Υπάρχουν Κ άλλες σελίδες για βραχυχρόνια μίσθωση Κ σε μεσητικα μπορείς να ρωτήσεις. Googlare βραχυχρόνια μίσθωση Κ θα σου βγάλει διάφορα 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!πώς είστε; Πως πάτε από υπνηλία;;εγώ κοιμάμαι σίγουρα ένα δίωρο το μεσημέρι, το βράδυ συνήθως κατά τις 12κ30 κοιμάμαι, ξυπνάω κατα τις 5μιση με παίρνει ώρα μέχρι να ξανακοιμηθω αλλά μετά δεν μπορώ να ξυπνήσω πάλι πριν τις 8μιση..γενικά έχω αρχίσει να νιώθω εξάντληση ίσως έπεσε και ο αιματοκρίτης μου, χάνω αίμα κάποιες φορές από αιμοροιδες και ακόμη δεν παίρνω σίδηρο ..περιμένω να έρθει η Τρίτη να πάω στον γιατρό..λογικά θα μου δώσει εξετάσεις από όλα και καμπύλη πιστεύω..θα είμαι 27+6..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, zouko είπε:

Tώρα στις ζήτησε αυτές τις εξετάσεις ; Εμένα ο γιατρός μου μου της γράφει και τις κάνω τις συγκεκριμένες κάθε μήνα!

Τις έκανα στην αρχή της εγκυμοσύνης! Μετά ξανά όχι! Και στο πρώτο παιδί θυμάμαι μια φορά τις εκανα αντε 2 το πολύ! 

1 hour ago, Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!πώς είστε; Πως πάτε από υπνηλία;;εγώ κοιμάμαι σίγουρα ένα δίωρο το μεσημέρι, το βράδυ συνήθως κατά τις 12κ30 κοιμάμαι, ξυπνάω κατα τις 5μιση με παίρνει ώρα μέχρι να ξανακοιμηθω αλλά μετά δεν μπορώ να ξυπνήσω πάλι πριν τις 8μιση..γενικά έχω αρχίσει να νιώθω εξάντληση ίσως έπεσε και ο αιματοκρίτης μου, χάνω αίμα κάποιες φορές από αιμοροιδες και ακόμη δεν παίρνω σίδηρο ..περιμένω να έρθει η Τρίτη να πάω στον γιατρό..λογικά θα μου δώσει εξετάσεις από όλα και καμπύλη πιστεύω..θα είμαι 27+6..

Καλημερα! Ίδιο πρόγραμμα έχω κι εγώ! Και η εξάντληση είναι εμφανής! Γύρω στις 10-11 θέλω να κοιμηθώ ξανά! Και δυσκολεύομαι να μαγειρέψω! Κάπου στις 11 και έρχεται η διαύγεια ξαφνικά και ανασκουμπώνομαι για μαγειρεμα!

Έχω και τον μικρό και κοιμόμαστε μαζί περιπου στις 2-4 ή και λίγο παραπάνω!! Εμένα τελευταία φορά ηταν 32 ο αιματοκρίτης! Παιρνω 2 λεγκοφερ τη μερα! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!πώς είστε; Πως πάτε από υπνηλία;;εγώ κοιμάμαι σίγουρα ένα δίωρο το μεσημέρι, το βράδυ συνήθως κατά τις 12κ30 κοιμάμαι, ξυπνάω κατα τις 5μιση με παίρνει ώρα μέχρι να ξανακοιμηθω αλλά μετά δεν μπορώ να ξυπνήσω πάλι πριν τις 8μιση..γενικά έχω αρχίσει να νιώθω εξάντληση ίσως έπεσε και ο αιματοκρίτης μου, χάνω αίμα κάποιες φορές από αιμοροιδες και ακόμη δεν παίρνω σίδηρο ..περιμένω να έρθει η Τρίτη να πάω στον γιατρό..λογικά θα μου δώσει εξετάσεις από όλα και καμπύλη πιστεύω..θα είμαι 27+6..

Εμένα με παίρνει ο ύπνος και μέσα στην μέρα. Κάθομαι να δω τηλεόραση και ξαφνικά κοιμάμαι! Τρομερή εξάντληση

22 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Τις έκανα στην αρχή της εγκυμοσύνης! Μετά ξανά όχι! Και στο πρώτο παιδί θυμάμαι μια φορά τις εκανα αντε 2 το πολύ! 

Καλημερα! Ίδιο πρόγραμμα έχω κι εγώ! Και η εξάντληση είναι εμφανής! Γύρω στις 10-11 θέλω να κοιμηθώ ξανά! Και δυσκολεύομαι να μαγειρέψω! Κάπου στις 11 και έρχεται η διαύγεια ξαφνικά και ανασκουμπώνομαι για μαγειρεμα!

Έχω και τον μικρό και κοιμόμαστε μαζί περιπου στις 2-4 ή και λίγο παραπάνω!! Εμένα τελευταία φορά ηταν 32 ο αιματοκρίτης! Παιρνω 2 λεγκοφερ τη μερα! 

Και εγώ 2 λεγκοφέρ παίρνω αλλά επειδή συνεχίζει να πέφτει ο αιματοκρίτης μου είπε ότι μάλλον δεν μου κάνει καλή απορρόφηση και μου έγραψε το GYNO-TARDYFERON, που έχει μέσα και φυλικό οξύ... Για να δούμε


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!πώς είστε;πόσο συχνά πηγαίνετε στο γιατρό σε αυτή την φάση;έχω ραντεβού την Τρίτη κ μετά 14 Σεπτεμβρίου το Doppler και από τώρα σκέφτομαι αν θα πάω και ενδιάμεσα. .είναι μεγάλο διάστημα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 1/8/2022 at 10:20 ΠΜ, nairobi είπε:

Εγω πρέπει να φάω αμέσως τώρα οταν ξυπνάω για να μετράω σωστά το ζάχαρο! Οποτε πρωτα τρωω και υστερα απο μια ωρα παιρνω μαγνησιο και σιδηρο μαζι με φυλικο λιγο πριν το σνακ! 

Θα περάσει αυτό αφού γεννήσεις; περαστικά! Πως είσαι από όρεξη; 

Μπορεί και να μου μείνει..ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου..από όρεξη δεν έχω πολύ τώρα με τη ζέστη..

Εγώ πήγα εχθές για υπέρηχο..όλα καλά και έχει φτάσει η μικρή μου 585 γραμμάρια..25 εβδομάδων..μου είπε εκεί που έκανα τη β επιπέδου να ξανά πάω για μέτρηση τραχήλου και πήρα εκεί να κλείσω ραντεβού και μου είπαν 60 ευρώ η επίσκεψη..ρε φίλε πλήρωσα 150 β επιπέδου συν 60 τώρα για την επίσκεψη; Αφού αυτή η εξέταση γίνεται με τη β επιπέδου εγώ τη φταίω που δε μου την έκανε;

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!πώς είστε;πόσο συχνά πηγαίνετε στο γιατρό σε αυτή την φάση;έχω ραντεβού την Τρίτη κ μετά 14 Σεπτεμβρίου το Doppler και από τώρα σκέφτομαι αν θα πάω και ενδιάμεσα. .είναι μεγάλο διάστημα. 

Καλησπέρα!εγώ πήγα προχτές, μετά έχω 25 Αυγούστου. Κάθε 3 βδομάδες πάω τώρα και από Οκτώβριο θα το κάνουμε κάθε μία μου πε που θα κοντεύω.

Και γω κορίτσια κουράζομαι εύκολα και δεν κάνω και τίποτα τώρα είμαι σε καλοκαιρινή άδεια.Ειδικα το πρωι που ξυπνάω πονάω παντου!

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2022 at 7:55 ΜΜ, Geo22 είπε:

Τότε μήπως να μιλήσεις με ένα γιατρό για να πάρεις; Εμένα ήταν στο 32 ο αιματοκρίτης και στο 57 ο σίδηρος και πίνω πρωί βράδυ..

Πότε κάνουμε τη καμπύλη; Αν και αύριο έχω γυναικολόγο και θα τη ρωτήσω..

 

4 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Μπορεί και να μου μείνει..ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου..από όρεξη δεν έχω πολύ τώρα με τη ζέστη..

Εγώ πήγα εχθές για υπέρηχο..όλα καλά και έχει φτάσει η μικρή μου 585 γραμμάρια..25 εβδομάδων..μου είπε εκεί που έκανα τη β επιπέδου να ξανά πάω για μέτρηση τραχήλου και πήρα εκεί να κλείσω ραντεβού και μου είπαν 60 ευρώ η επίσκεψη..ρε φίλε πλήρωσα 150 β επιπέδου συν 60 τώρα για την επίσκεψη; Αφού αυτή η εξέταση γίνεται με τη β επιπέδου εγώ τη φταίω που δε μου την έκανε;

Έχεις απόλυτο δίκιο. Έπρεπε να τους το πεις. Γιατί να ξαναπληρωσεις για κάτι που παραλείψανε; Να τους πάρεις πάλι τηλέφωνο.

6 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!πώς είστε;πόσο συχνά πηγαίνετε στο γιατρό σε αυτή την φάση;έχω ραντεβού την Τρίτη κ μετά 14 Σεπτεμβρίου το Doppler και από τώρα σκέφτομαι αν θα πάω και ενδιάμεσα. .είναι μεγάλο διάστημα. 

Κι εμένα κάθε τρείς εβδομάδες μου είπε ο γιατρός.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Laky είπε:

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Έπρεπε να τους το πεις. Γιατί να ξαναπληρωσεις για κάτι που παραλείψανε; Να τους πάρεις πάλι τηλέφωνο.

Κι εμένα κάθε τρείς εβδομάδες μου είπε ο γιατρός.

Τους πήρα και μου είπαν να πάω αύριο απόγευμα χωρίς πληρωμή και πως έκανε λάθος η κοπέλα που μου ξανά ζήτησε λεφτά..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!πώς είστε;πόσο συχνά πηγαίνετε στο γιατρό σε αυτή την φάση;έχω ραντεβού την Τρίτη κ μετά 14 Σεπτεμβρίου το Doppler και από τώρα σκέφτομαι αν θα πάω και ενδιάμεσα. .είναι μεγάλο διάστημα. 

Μία φορά το μήνα στο νοσοκομείο. Αλλά έτυχε καναδυο μήνες είχα δύο φορές γιατί τη μία είχα την Α επιπέδου και την άλλη την Β επιπέδου 

4 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Μπορεί και να μου μείνει..ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου..από όρεξη δεν έχω πολύ τώρα με τη ζέστη..

Εγώ πήγα εχθές για υπέρηχο..όλα καλά και έχει φτάσει η μικρή μου 585 γραμμάρια..25 εβδομάδων..μου είπε εκεί που έκανα τη β επιπέδου να ξανά πάω για μέτρηση τραχήλου και πήρα εκεί να κλείσω ραντεβού και μου είπαν 60 ευρώ η επίσκεψη..ρε φίλε πλήρωσα 150 β επιπέδου συν 60 τώρα για την επίσκεψη; Αφού αυτή η εξέταση γίνεται με τη β επιπέδου εγώ τη φταίω που δε μου την έκανε;

Μου φαίνονται πολλά λεφτά. Και μάλιστα για κάτι που έπρεπε να σου κάνουν έτσι κι αλλιώς 


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Μία φορά το μήνα στο νοσοκομείο. Αλλά έτυχε καναδυο μήνες είχα δύο φορές γιατί τη μία είχα την Α επιπέδου και την άλλη την Β επιπέδου 

Μου φαίνονται πολλά λεφτά. Και μάλιστα για κάτι που έπρεπε να σου κάνουν έτσι κι αλλιώς 

Ξανά μίλησα με τη κοπέλα και λέει να πάω αύριο χωρίς πληρωμή και έκανε λάθος που μου είπε για λεφτά..

7 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!πώς είστε;πόσο συχνά πηγαίνετε στο γιατρό σε αυτή την φάση;έχω ραντεβού την Τρίτη κ μετά 14 Σεπτεμβρίου το Doppler και από τώρα σκέφτομαι αν θα πάω και ενδιάμεσα. .είναι μεγάλο διάστημα. 

Εμένα με βλέπει κάθε 3 βδομάδες με ένα μήνα περίπου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ΚιΤι κάνετε κορίτσια Μ κ εγώ κουραζομαι πολύ τελευταία κ ο μικρός Μ δν κοιμάται πλέον τα μεσημέρια κ σέρνομαι. Πήγα την Δευτέρα για υπερυχο ήμουν 24&6ηταν 700 γραμμάρια .εσάς πόσο είναι πάνω κάτω πολλά Μ φαινονται

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Nantiaki al είπε:

ΚιΤι κάνετε κορίτσια Μ κ εγώ κουραζομαι πολύ τελευταία κ ο μικρός Μ δν κοιμάται πλέον τα μεσημέρια κ σέρνομαι. Πήγα την Δευτέρα για υπερυχο ήμουν 24&6ηταν 700 γραμμάρια .εσάς πόσο είναι πάνω κάτω πολλά Μ φαινονται

Εμένα 721 γραμ. ήταν 24+4.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα είχα τον επανέλεγχο της β επιπέδου! Οι μετρήσεις του μωρού ηταν άψογες όλες! Το αμνιακό σταθερό στα ανώτερα όρια και ο τράχηλος σταθερός! Κάνω διατροφή εχω χάσει 2 κιλά σε μια βδομάδα και το ζάχαρο φαίνεται να ρυθμίζεται έχω καλές μετρήσεις! Θα στείλω τις μετρήσεις των τελευταίων ημερών στον ενδοκρινολόγο να μου πει τη γνώμη του! 

9 ώρες πρίν, ArtemisΚ είπε:

Καλησπέρα!εγώ πήγα προχτές, μετά έχω 25 Αυγούστου. Κάθε 3 βδομάδες πάω τώρα και από Οκτώβριο θα το κάνουμε κάθε μία μου πε που θα κοντεύω.

Και γω κορίτσια κουράζομαι εύκολα και δεν κάνω και τίποτα τώρα είμαι σε καλοκαιρινή άδεια.Ειδικα το πρωι που ξυπνάω πονάω παντου!

Κι εγώ μαζί σου στις 25! 

9 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Μπορεί και να μου μείνει..ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου..από όρεξη δεν έχω πολύ τώρα με τη ζέστη..

Εγώ πήγα εχθές για υπέρηχο..όλα καλά και έχει φτάσει η μικρή μου 585 γραμμάρια..25 εβδομάδων..μου είπε εκεί που έκανα τη β επιπέδου να ξανά πάω για μέτρηση τραχήλου και πήρα εκεί να κλείσω ραντεβού και μου είπαν 60 ευρώ η επίσκεψη..ρε φίλε πλήρωσα 150 β επιπέδου συν 60 τώρα για την επίσκεψη; Αφού αυτή η εξέταση γίνεται με τη β επιπέδου εγώ τη φταίω που δε μου την έκανε;

Πάλι καλά θα ήταν κουλό να πληρώσεις πάλι! Κι εγώ για τον επανέλεγχο δεν πλήρωσα! 

  • Μου αρέσει 3

url%5D

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!πώς είστε;πόσο συχνά πηγαίνετε στο γιατρό σε αυτή την φάση;έχω ραντεβού την Τρίτη κ μετά 14 Σεπτεμβρίου το Doppler και από τώρα σκέφτομαι αν θα πάω και ενδιάμεσα. .είναι μεγάλο διάστημα. 

Είχα 7 Ιουλίου στη γιατρό και 28 β επιπέδου! Τώρα ξανά στη γιατρό 25 Αυγούστου! Αν δεν είχα τον επανέλεγχο σήμερα θα έκλεινα μήνα απο τη β επιπέδου! Αλλά κανονικά ανα 3 βδομάδες με βλέπει! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...