Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια είναι κάποια από Θεσσαλονίκη που έχει κανονίσει με τον γιατρό της να γεννήσει σε δημόσιο νοσοκομείο με ραντεβού;

Καλησπέρα!κ εγώ Θεσσαλονίκη θα γεννήσω σε όποιο εφημερεύει.ελπιζω στο Ιπποκράτειο γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου.. σκέφτομαι τον Σεπτέμβριο να το συζητήσω μαζί του αν γίνεται να το κανονίσουμε , φυσιολογικά θα γεννήσω πρώτα ο Θεός αλλά να σου πω την αλήθεια δεν θα ήθελα με πρόκληση..

Αύριο το πρωί πάω για εξετάσεις κορίτσια αιματολογικές, ούρα και καμπύλη για να δούμε τι θα δούμε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλησπέρα!κ εγώ Θεσσαλονίκη θα γεννήσω σε όποιο εφημερεύει.ελπιζω στο Ιπποκράτειο γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου.. σκέφτομαι τον Σεπτέμβριο να το συζητήσω μαζί του αν γίνεται να το κανονίσουμε , φυσιολογικά θα γεννήσω πρώτα ο Θεός αλλά να σου πω την αλήθεια δεν θα ήθελα με πρόκληση..

Αύριο το πρωί πάω για εξετάσεις κορίτσια αιματολογικές, ούρα και καμπύλη για να δούμε τι θα δούμε..

Ε τότε πώς να το κανονίσετε; Μόνο αν πας με πρόκληση ή καισαρική γίνεται αυτό. Η αλήθεια είναι κι εγώ έχω ακούσει πως με την πρόκληση πονάς περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Καλησπέρα!κ εγώ Θεσσαλονίκη θα γεννήσω σε όποιο εφημερεύει.ελπιζω στο Ιπποκράτειο γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου.. σκέφτομαι τον Σεπτέμβριο να το συζητήσω μαζί του αν γίνεται να το κανονίσουμε , φυσιολογικά θα γεννήσω πρώτα ο Θεός αλλά να σου πω την αλήθεια δεν θα ήθελα με πρόκληση..

Αύριο το πρωί πάω για εξετάσεις κορίτσια αιματολογικές, ούρα και καμπύλη για να δούμε τι θα δούμε..

Λες να τύχει να είμαστε μαζί; Εμένα από το Παπαγεωργίου με παρακολουθούν αλλά μπορεί να βρεθώ και στο Ιπποκράτειο! χαχα


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Έχω πονάκια αρκετά χαμηλά στη κοιλιά. Βασικά στη μήτρα μάλλον δεξιά και αριστερά. Σαν σουβλιες. Αλλά αρκετά ενοχλητικα. Έντονα θα έλεγα όχι απλά μια ενόχληση. Συμβαίνει και σε κάποια άλλη; Ή να ανησυχήσω;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Λες να τύχει να είμαστε μαζί; Εμένα από το Παπαγεωργίου με παρακολουθούν αλλά μπορεί να βρεθώ και στο Ιπποκράτειο! χαχα

Χαχα πότε δεν ξέρεις μακάρι να γνωριστούμε και από κοντά..πότε έχεις Πητ;

πρίν από 11 λεπτά , Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Έχω πονάκια αρκετά χαμηλά στη κοιλιά. Βασικά στη μήτρα μάλλον δεξιά και αριστερά. Σαν σουβλιες. Αλλά αρκετά ενοχλητικα. Έντονα θα έλεγα όχι απλά μια ενόχληση. Συμβαίνει και σε κάποια άλλη; Ή να ανησυχήσω;

Μήπως είναι το έντερο;και εγώ έχει τύχει κάποιες φορές να έχω πονάκια αλλά όχι πολύ ενοχλητικά..

Έκανα κ εγώ σήμερα την καμπύλη κ περιμένω το απόγευμα τα αποτελέ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Λες να τύχει να είμαστε μαζί; Εμένα από το Παπαγεωργίου με παρακολουθούν αλλά μπορεί να βρεθώ και στο Ιπποκράτειο! χαχα

Χαχα πότε δεν ξέρεις μακάρι να γνωριστούμε και από κοντά..πότε έχεις Πητ;

πρίν από 11 λεπτά , Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Έχω πονάκια αρκετά χαμηλά στη κοιλιά. Βασικά στη μήτρα μάλλον δεξιά και αριστερά. Σαν σουβλιες. Αλλά αρκετά ενοχλητικα. Έντονα θα έλεγα όχι απλά μια ενόχληση. Συμβαίνει και σε κάποια άλλη; Ή να ανησυχήσω;

Μήπως είναι το έντερο;και εγώ έχει τύχει κάποιες φορές να έχω πονάκια αλλά όχι πολύ ενοχλητικά..

Έκανα κ εγώ σήμερα την καμπύλη κ περιμένω το απόγευμα τα αποτελέσματα , να δούμε και αιματοκρίτη κ φεριτινη γιατί ίσως χρειαστεί να μπω για ενδοφλέβιο σίδηρο..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Matina87 είπε:

Χαχα πότε δεν ξέρεις μακάρι να γνωριστούμε και από κοντά..πότε έχεις Πητ;

Μήπως είναι το έντερο;και εγώ έχει τύχει κάποιες φορές να έχω πονάκια αλλά όχι πολύ ενοχλητικά..

Έκανα κ εγώ σήμερα την καμπύλη κ περιμένω το απόγευμα τα αποτελέσματα , να δούμε και αιματοκρίτη κ φεριτινη γιατί ίσως χρειαστεί να μπω για ενδοφλέβιο σίδηρο..

Όχι δεν είναι σίγουρα το έντερο. Είναι πόνοι στη μήτρα νομίζω. Και μοιάζουν και με πόνους περιόδου και στη μέση.

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2022 at 3:29 ΜΜ, Nj__ είπε:

Σε ευχαριστώ πααααρα πολύ για τις πληροφορίες!!!:x Θα κάνουμε υπομονή λοιπόν.. Πόσο έμεινε μωρέ;; Αλλά αληθεια τώρα... Ήμουν έτοιμη για δερματολόγο!

@Nj__ ναι λιγο έμεινε! Κι οσο ερχεται το φθινοπωρο θα ιδρωνουμε λιγοτερο σε εκεινες τις περιοχες, θα ναι πιο ηπια η εξαπλωση τους. Δερματολογο σκεφτομουν κι εγω να παω στην περιπτωση που δεν επεφταν μονα τους στους 2 μηνες μετα την γέννα, αλλά τελικα δεν χρειάστηκε! Μολις οι ορμονες μας βρουν τον δρομο τους, ολα επανερχονται σιγα σιγα. Εγω ελεγα, να δεις που μολις αδιαθετησω θα καθαρισω κι απο τα θηλωματα, αλλα ευτυχως δεν εγινε ετσι γιατι αδιαθετησα στους 13 μηνες μετα τον τοκετο!!!!


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2022 at 9:43 ΠΜ, Marianthi27 είπε:

Από ότι κατάλαβα η πλειοψηφία των γιατρών την κάνει στην Ελλάδα. Χωρίς να ξέρω αν αυτό είναι το σωστό ή απλά συνήθεια. Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις αυτό που θα σε κρατάει εσένα ήρεμη και δεν θα αγχώνεσαι. Πχ αμνιο εγώ ήξερα ότι τζάμπα θα την κάνω αλλά επειδή είχε αγχωθεί ο άντρας μου, την έκανα τελικά

εσύ το λες ότι δεν παίρνει πολύ ή ο γιατρός σου; Μπορεί απλά να ναι μικροκαμωμένο, χωρίς να σημαίνει ότι κάτι πάει στραβά...

Όχι όχι η γιατρός είναι ευχαριστημένη απ' τη στιγμή που κάθε βδομάδα παίρνει 120-130 γραμμάρια..εγώ αγχώνομαι..

Βρε κορίτσια θέλω τα φώτα σας..έκανα καμπύλη και μόλις πήρα αποτελέσματα..

1η μέτρηση νηστική: 89

2η μέτρηση μετά από 1 ώρα: 188

3η μέτρηση μετά από 2 ώρες: 87

Η γιατρός μόλις μου είπε απ' το τηλ πως η 2η μέτρηση είναι λίγο ανεβασμένη και να κλείσω ραντεβού με ενδοκρινολόγο..γιατί; Λογικό δεν είναι με τόση γλυκόζη να αυξήθηκε;

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Τελικά όντως κάτι δε πήγαινε καλά. Κατέβασα λίγο αίμα. Όχι πολύ. Στο σκούπισμα όμως είχα αίμα καθαρά κόκκινο. Δε μου έχει ξανατυχει και φοβήθηκα πολύ. Κουράστηκα γιατί μετακομίζω. Έφυγα αμέσως για το νοσοκομείο. Δεν είδαν τίποτα ανησυχητικό ευτυχώς και το αίμα σταμάτησε. Μου είπαν να ξαπλώσω και το συντομότερο να φύγω απ' το νησί. Θα πάρω τηλέφωνο τον γιατρό μου σε καμία ώρα να δω τι θα μου πει κι αυτός. Αυτοί μου είπαν να ξεκινήσω προγεστερόνη και να αυξήσω το μαγνήσιο.

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Τελικά όντως κάτι δε πήγαινε καλά. Κατέβασα λίγο αίμα. Όχι πολύ. Στο σκούπισμα όμως είχα αίμα καθαρά κόκκινο. Δε μου έχει ξανατυχει και φοβήθηκα πολύ. Κουράστηκα γιατί μετακομίζω. Έφυγα αμέσως για το νοσοκομείο. Δεν είδαν τίποτα ανησυχητικό ευτυχώς και το αίμα σταμάτησε. Μου είπαν να ξαπλώσω και το συντομότερο να φύγω απ' το νησί. Θα πάρω τηλέφωνο τον γιατρό μου σε καμία ώρα να δω τι θα μου πει κι αυτός. Αυτοί μου είπαν να ξεκινήσω προγεστερόνη και να αυξήσω το μαγνήσιο.

Περαστικά σου κοπέλα μου να ξεκουραστείς μην είσαι συνέχεια στο πόδι!!ελπίζω να έχεις κάποιον να σε βοηθήσει!!σου πέρασε ο πόνος;;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω σαν πόνους περιόδου.Με πονάει η μέση μου οι σουβλιες σταματήσαν όμως. Έχω σηκώσει αρκετό βάρος κι έχω κουραστεί πολύ αυτές τις μέρες. Δυστυχώς εδώ που είμαι δεν έχω κανέναν να .ε φροντίσει. Τώρα όμως πραγματικά φοβήθηκα πολύ. Είμαι και στο νησί που εδώ αν γίνει κάτι πάει το παιδί. Ούτε ενήλικα δε μπορούν να διασωληνωσουν όχι έμβρυο 26 εβδομάδων. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Τελικά όντως κάτι δε πήγαινε καλά. Κατέβασα λίγο αίμα. Όχι πολύ. Στο σκούπισμα όμως είχα αίμα καθαρά κόκκινο. Δε μου έχει ξανατυχει και φοβήθηκα πολύ. Κουράστηκα γιατί μετακομίζω. Έφυγα αμέσως για το νοσοκομείο. Δεν είδαν τίποτα ανησυχητικό ευτυχώς και το αίμα σταμάτησε. Μου είπαν να ξαπλώσω και το συντομότερο να φύγω απ' το νησί. Θα πάρω τηλέφωνο τον γιατρό μου σε καμία ώρα να δω τι θα μου πει κι αυτός. Αυτοί μου είπαν να ξεκινήσω προγεστερόνη και να αυξήσω το μαγνήσιο.

Περαστικά σου κορίτσι μου!!Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ξεκουραστείς όσο περισσότερο μπορείς!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα και με τον γιατρό μου. Απλά ξεκούραση μου είπε. Τίποτα άλλο. Ούτε προγεστερόνη ούτε τίποτα. Αύριο έρχεται η μεταφορική και τη Κυριακή πρέπει να φύγω απ' αυτό το σπίτι και γίνεται ένας πανικός γύρω μου. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και σύντομα να τελειώσει το Μαρτύριο μου. Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια πάντως. Και το νου σας. Μη σηκώνετε βάρος!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...