Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fofi! είπε:

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

      μπορει κ αυτο να συμβαινει,φυσικα

      καλα αποτελεσματα!

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Μίλησα και με τον γιατρό μου. Απλά ξεκούραση μου είπε. Τίποτα άλλο. Ούτε προγεστερόνη ούτε τίποτα. Αύριο έρχεται η μεταφορική και τη Κυριακή πρέπει να φύγω απ' αυτό το σπίτι και γίνεται ένας πανικός γύρω μου. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και σύντομα να τελειώσει το Μαρτύριο μου. Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια πάντως. Και το νου σας. Μη σηκώνετε βάρος!!!!!!!!

Κορίτσι μου περαστικά! Αχ τέτοιες ενοχλήσεις νιώθω κ εγώ κάπου κάπου όπως και σαν πόνους περιοδου κ το χω λίγο άγχος..  εγώ ειδικά πρέπει να μην κουράζομαι γτ ο πλακούντας είναι οπισθιος χαμηλος και υπάρχει φόβος αιμορραγίας (δλδ η γιατρός μου το ανέφερε σαν ενδεχομενο) κ αν δεν ανέβει μέχρι κάποια βδομάδα δε θυμάμαι ακριβώς, είναι κ λόγος για καισαρική για να αποφευχθεί κάποια κολπικη αιμορραγία.. κλαψ κλαψ.. όσο μπορώ δεν κουράζομαι αλλά με ένα σχεδόν δίχρονο στο σπίτι δεν είναι κ ότι πιο εύκολο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

Κορίτσι μου περαστικά! Αχ τέτοιες ενοχλήσεις νιώθω κ εγώ κάπου κάπου όπως και σαν πόνους περιοδου κ το χω λίγο άγχος..  εγώ ειδικά πρέπει να μην κουράζομαι γτ ο πλακούντας είναι οπισθιος χαμηλος και υπάρχει φόβος αιμορραγίας (δλδ η γιατρός μου το ανέφερε σαν ενδεχομενο) κ αν δεν ανέβει μέχρι κάποια βδομάδα δε θυμάμαι ακριβώς, είναι κ λόγος για καισαρική για να αποφευχθεί κάποια κολπικη αιμορραγία.. κλαψ κλαψ.. όσο μπορώ δεν κουράζομαι αλλά με ένα σχεδόν δίχρονο στο σπίτι δεν είναι κ ότι πιο εύκολο..

Κι εγώ που έχω πρόσθιο και ψηλό πλακούντα είδες τι έπαθα. Προσπάθησε να μην σηκώνεις αγκαλιά τον μικρό τουλάχιστον όσο γίνεται. Κι εγώ τρόμαξα πάρα πολύ. Αλλά πως να μαζευτεί ένα σπίτι εάν δε σκύψεις και δε σηκώσεις; Αυτό το παιδάκι ήρθε με εξωσωματική και είμαι ήδη 40. Τρέμω στην ιδέα μη γίνει τίποτα κακό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Όχι όχι η γιατρός είναι ευχαριστημένη απ' τη στιγμή που κάθε βδομάδα παίρνει 120-130 γραμμάρια..εγώ αγχώνομαι..

Βρε κορίτσια θέλω τα φώτα σας..έκανα καμπύλη και μόλις πήρα αποτελέσματα..

1η μέτρηση νηστική: 89

2η μέτρηση μετά από 1 ώρα: 188

3η μέτρηση μετά από 2 ώρες: 87

Η γιατρός μόλις μου είπε απ' το τηλ πως η 2η μέτρηση είναι λίγο ανεβασμένη και να κλείσω ραντεβού με ενδοκρινολόγο..γιατί; Λογικό δεν είναι με τόση γλυκόζη να αυξήθηκε;

 

Στη 1 ώρα το οριο ειναι180!! Εσένα το ξεπερνάει όχι πολύ αλλά το ξεπερνάει! Κι εγώ παρόμοιες μετρήσεις είχα! Και στην ώρα ήταν ανεβασμένο! Ο ενδοκρινολόγος μου είπε ότι δεν είναι τραγικές οι τιμές αλλά είναι διαβήτης κύησης! Θέλει παρακολούθηση με μετρήσεις και διατροφή! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! 

13 ώρες πρίν, Laky είπε:

Έχω σαν πόνους περιόδου.Με πονάει η μέση μου οι σουβλιες σταματήσαν όμως. Έχω σηκώσει αρκετό βάρος κι έχω κουραστεί πολύ αυτές τις μέρες. Δυστυχώς εδώ που είμαι δεν έχω κανέναν να .ε φροντίσει. Τώρα όμως πραγματικά φοβήθηκα πολύ. Είμαι και στο νησί που εδώ αν γίνει κάτι πάει το παιδί. Ούτε ενήλικα δε μπορούν να διασωληνωσουν όχι έμβρυο 26 εβδομάδων. 

Κορίτσι μου περαστικά σου! Καταλαβαίνω το άγχος σου! Στο πρώτο μωράκι είχα αίμα μέχρι το τέλος και έπαιρνα και προγεστερόνη φαντάσου! Όλα πήγαν καλά όμως! Γέννησα 38 εβδομάδων!! Όλα να πάνε καλά κάνε όπως σου είπε ο γιατρός σου!! Εφόσον σταμάτησε το αίμα μόνο του θα είσαι εντάξει!! Κι εγώ αν κουραστώ πολύ έχω σουβλιές! Με το μαγνήσιο μειώθηκαν κατά πολύ!! 

  • Ευχαριστώ 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με πιάνουν καμιά φορά τέτοιοι πόνοι κυρίως όταν κουράζομαι. Δυστυχώς εφησυχαστηκα και καμιά φορά ξεπερνάω τα πόσα επιτρέπεται να κάνω.., ευτυχώς χωρίς αιμα, ούτε με καφέ υγρά που είχα . Παίρνω κ μαγνήσιο 2 φορές την ημέρα και προγεστερόνη 2 φορές επίσης.. όλα να πάνε καλά κ για σένα κ για το μωράκι..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eleniarch είπε:

Και εμένα με πιάνουν καμιά φορά τέτοιοι πόνοι κυρίως όταν κουράζομαι. Δυστυχώς εφησυχαστηκα και καμιά φορά ξεπερνάω τα πόσα επιτρέπεται να κάνω.., ευτυχώς χωρίς αιμα, ούτε με καφέ υγρά που είχα . Παίρνω κ μαγνήσιο 2 φορές την ημέρα και προγεστερόνη 2 φορές επίσης.. όλα να πάνε καλά κ για σένα κ για το μωράκι..

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι στην εβδομάδα που είμαστε τώρα η προγεστερόνη δε βοηθάει. Δεν έχει νόημα να πάρω τώρα. Το ίδιο όμως μου είπαν και απ το νοσοκομείο. Οπότε δε πήρα. Σ ευχαριστώ πολύ πάντως κορίτσι μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Laky είπε:

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι στην εβδομάδα που είμαστε τώρα η προγεστερόνη δε βοηθάει. Δεν έχει νόημα να πάρω τώρα. Το ίδιο όμως μου είπαν και απ το νοσοκομείο. Οπότε δε πήρα. Σ ευχαριστώ πολύ πάντως κορίτσι μου.

Εμένα μου είπε να τη συνεχίσω ακόμα.. ίσως στο επόμενο ραντεβού τέλη του μήνα μου πει να τη μειώσω ίσως.. σε ένα χάπι την ημέρα. το μαγνήσιο πάντως με βοηθάει πολυ.. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2022 at 1:56 ΜΜ, Ελλάκι είπε:

@Nj__ ναι λιγο έμεινε! Κι οσο ερχεται το φθινοπωρο θα ιδρωνουμε λιγοτερο σε εκεινες τις περιοχες, θα ναι πιο ηπια η εξαπλωση τους. Δερματολογο σκεφτομουν κι εγω να παω στην περιπτωση που δεν επεφταν μονα τους στους 2 μηνες μετα την γέννα, αλλά τελικα δεν χρειάστηκε! Μολις οι ορμονες μας βρουν τον δρομο τους, ολα επανερχονται σιγα σιγα. Εγω ελεγα, να δεις που μολις αδιαθετησω θα καθαρισω κι απο τα θηλωματα, αλλα ευτυχως δεν εγινε ετσι γιατι αδιαθετησα στους 13 μηνες μετα τον τοκετο!!!!

Πω πω σοβαρά στους 13; να υποθέσω επειδή θηλαζες; Να σου πω κ γω τώρα που το λες πως έγινε έτσι θα περιμένω ναι... Ήδη έχει λιγότερη ζεστη κ θα σταματήσει λογικά η εξάπλωση! :wink:

@Laky κορίτσι μ να πάνε όλα καλά κ να τελειώσει γρήγορα η μετακόμιση (σε καταλαβαίνω πέρυσι έκανα σχεδόν μόνη μ) ... Όσο το δυνατον όπως όπως μάζεψε τα... Μην κάθεσαι να χωρίζεις κατηγορίες κλπ... Δνε αξίζει σε αυτή τη φάση η παραπάνω κούραση! Και ξαπλα σε κάθε ευκαιρία... Βοηθάει πολύ :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2022 at 12:17 ΜΜ, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Έχω πονάκια αρκετά χαμηλά στη κοιλιά. Βασικά στη μήτρα μάλλον δεξιά και αριστερά. Σαν σουβλιες. Αλλά αρκετά ενοχλητικα. Έντονα θα έλεγα όχι απλά μια ενόχληση. Συμβαίνει και σε κάποια άλλη; Ή να ανησυχήσω;

Και εμένα με πιάνει κατά καιρούς και νομίζω έχει να κάνει με τα νεφρά ή κάτι τέτοιο. Γιατί μόλις πηγαίνω για ούρηση, με περνάει

On 12/8/2022 at 12:30 ΜΜ, Matina87 είπε:

Χαχα πότε δεν ξέρεις μακάρι να γνωριστούμε και από κοντά..πότε έχεις Πητ;

Μήπως είναι το έντερο;και εγώ έχει τύχει κάποιες φορές να έχω πονάκια αλλά όχι πολύ ενοχλητικά..

Έκανα κ εγώ σήμερα την καμπύλη κ περιμένω το απόγευμα τα αποτελέ

5/11 έχω αλλά κάτι μου λέει ότι Οκτώβριο θα βγει ο μπέμπης 

On 12/8/2022 at 3:12 ΜΜ, Geo22 είπε:

Όχι όχι η γιατρός είναι ευχαριστημένη απ' τη στιγμή που κάθε βδομάδα παίρνει 120-130 γραμμάρια..εγώ αγχώνομαι..

Βρε κορίτσια θέλω τα φώτα σας..έκανα καμπύλη και μόλις πήρα αποτελέσματα..

1η μέτρηση νηστική: 89

2η μέτρηση μετά από 1 ώρα: 188

3η μέτρηση μετά από 2 ώρες: 87

Η γιατρός μόλις μου είπε απ' το τηλ πως η 2η μέτρηση είναι λίγο ανεβασμένη και να κλείσω ραντεβού με ενδοκρινολόγο..γιατί; Λογικό δεν είναι με τόση γλυκόζη να αυξήθηκε;

 

Δες στις εξετάσεις δίπλα από το δικό σου αποτέλεσμα ποια είναι τα φυσιολογικά όρια. Είναι αναμενόμενο να ανέβει αλλά οι γιατροί βάζουν ένα όριο μέχρι που μπορεί να ανέβει και όταν το ξεπερνά σημαίνει πως κάτι δεν λειτουργεί σωστά. Πχ και εμένα την πρώτη ώρα ήταν ανεβασμένο αλλά εντός των ορίων 

19 ώρες πρίν, Laky είπε:

Μίλησα και με τον γιατρό μου. Απλά ξεκούραση μου είπε. Τίποτα άλλο. Ούτε προγεστερόνη ούτε τίποτα. Αύριο έρχεται η μεταφορική και τη Κυριακή πρέπει να φύγω απ' αυτό το σπίτι και γίνεται ένας πανικός γύρω μου. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και σύντομα να τελειώσει το Μαρτύριο μου. Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια πάντως. Και το νου σας. Μη σηκώνετε βάρος!!!!!!!!

Laky εγώ θα επέμενα στο γιατρό για προγεστερόνη. Στις αρχές είχα και εγώ λίγο αίμα, κυρίως καφέ όχι καθαρά κόκκινο για τρεις συνεχόμενες ημέρες. Και στην αρχή η γιατρός μου είπε απλά ξεκούραση. Αλλά επέμενα εγώ για χάπια και καλά που το έκανα γιατί συνέχισε τρεις μέρες. Και μου λέει η γιατρός καλά αφού θέλεις πάρε. Και πήρα για 10 μέρες μαζί με ΠΟΛΎ ΠΟΛΎ ξεκούραση. Ίσως τότε να ήταν αλλιώς επειδή ήταν πρώτο τρίμηνο αλλά δεν ξέρω καλύτερα να πάρεις και να μην το ρισκάρεις 

  • Ευχαριστώ 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Laky είπε:

Μίλησα και με τον γιατρό μου. Απλά ξεκούραση μου είπε. Τίποτα άλλο. Ούτε προγεστερόνη ούτε τίποτα. Αύριο έρχεται η μεταφορική και τη Κυριακή πρέπει να φύγω απ' αυτό το σπίτι και γίνεται ένας πανικός γύρω μου. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και σύντομα να τελειώσει το Μαρτύριο μου. Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια πάντως. Και το νου σας. Μη σηκώνετε βάρος!!!!!!!!

Το ποσο σε καταλαβαίνω κορίτσι μου δε λέγεται! Έκανα μετακόμιση πριν σχεδόν 2 μήνες όντας στον 4ο κ μετά από 3ημερη νοσηλεία στο νοσοκομείο λόγω πόνων όπως κ εσύ. Χωρίς να βρουν κάτι όμως. Έπρεπε να αφήσω άμεσα το σπίτι κ το τι κουβάλησε κ εγώ δε λέγεται! Πέθανα μιλάμε! Τώρα που το σκέφτομαι λέω πως το έκανα.... Όλα καλά θα πάνε,  κοίτα να ξεκουράζεσαι όπου κ όπως μπορείς!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Στη 1 ώρα το οριο ειναι180!! Εσένα το ξεπερνάει όχι πολύ αλλά το ξεπερνάει! Κι εγώ παρόμοιες μετρήσεις είχα! Και στην ώρα ήταν ανεβασμένο! Ο ενδοκρινολόγος μου είπε ότι δεν είναι τραγικές οι τιμές αλλά είναι διαβήτης κύησης! Θέλει παρακολούθηση με μετρήσεις και διατροφή! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! 

Κορίτσι μου περαστικά σου! Καταλαβαίνω το άγχος σου! Στο πρώτο μωράκι είχα αίμα μέχρι το τέλος και έπαιρνα και προγεστερόνη φαντάσου! Όλα πήγαν καλά όμως! Γέννησα 38 εβδομάδων!! Όλα να πάνε καλά κάνε όπως σου είπε ο γιατρός σου!! Εφόσον σταμάτησε το αίμα μόνο του θα είσαι εντάξει!! Κι εγώ αν κουραστώ πολύ έχω σουβλιές! Με το μαγνήσιο μειώθηκαν κατά πολύ!! 

Άρα και εμένα θεωρείται διαβήτης κύησης;

πρίν από 52 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Και εμένα με πιάνει κατά καιρούς και νομίζω έχει να κάνει με τα νεφρά ή κάτι τέτοιο. Γιατί μόλις πηγαίνω για ούρηση, με περνάει

5/11 έχω αλλά κάτι μου λέει ότι Οκτώβριο θα βγει ο μπέμπης 

Δες στις εξετάσεις δίπλα από το δικό σου αποτέλεσμα ποια είναι τα φυσιολογικά όρια. Είναι αναμενόμενο να ανέβει αλλά οι γιατροί βάζουν ένα όριο μέχρι που μπορεί να ανέβει και όταν το ξεπερνά σημαίνει πως κάτι δεν λειτουργεί σωστά. Πχ και εμένα την πρώτη ώρα ήταν ανεβασμένο αλλά εντός των ορίων 

Laky εγώ θα επέμενα στο γιατρό για προγεστερόνη. Στις αρχές είχα και εγώ λίγο αίμα, κυρίως καφέ όχι καθαρά κόκκινο για τρεις συνεχόμενες ημέρες. Και στην αρχή η γιατρός μου είπε απλά ξεκούραση. Αλλά επέμενα εγώ για χάπια και καλά που το έκανα γιατί συνέχισε τρεις μέρες. Και μου λέει η γιατρός καλά αφού θέλεις πάρε. Και πήρα για 10 μέρες μαζί με ΠΟΛΎ ΠΟΛΎ ξεκούραση. Ίσως τότε να ήταν αλλιώς επειδή ήταν πρώτο τρίμηνο αλλά δεν ξέρω καλύτερα να πάρεις και να μην το ρισκάρεις 

Με βάση τη φυσιολογική τιμή που λέει μέχρι 120 εμένα στη 1 ώρα ήταν 188 και δε ξέρω τα φυσιολογικά όρια μετά τη γλυκόζη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Geo22 είπε:

Άρα και εμένα θεωρείται διαβήτης κύησης;

Με βάση τη φυσιολογική τιμή που λέει μέχρι 120 εμένα στη 1 ώρα ήταν 188 και δε ξέρω τα φυσιολογικά όρια μετά τη γλυκόζη..

Από το διαδίκτυο :

"Η καμπύλη, που συνηθέστερα χρησιμοποιούμε είναι αυτή, στην οποία χορηγούνται 75 γραμμάρια γλυκόζης και οι φυσιολογικές τιμές είναι οι εξής:

 

• Σακχαραιμία νηστείας (πριν τη χορήγηση γλυκόζης): 92 mg/dL

• Σακχαραιμία 1 ώρα μετά τη χορήγηση γλυκόζης: 180 mg/dL

• Σακχαραιμία 2 ώρες μετά τη χορήγηση γλυκόζης: 153 mg/dL

 

Αν μία ή περισσότερες τιμές, που μετρήθηκαν είναι μεγαλύτερη ή ίση με τις εν λόγω τιμές, τότε τίθεται η διάγνωση διαβήτη κύησης."


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Geo22 είπε:

Άρα και εμένα θεωρείται διαβήτης κύησης;

Με βάση τη φυσιολογική τιμή που λέει μέχρι 120 εμένα στη 1 ώρα ήταν 188 και δε ξέρω τα φυσιολογικά όρια μετά τη γλυκόζη..

Ναι κορίτσι μου! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Και εμένα με πιάνει κατά καιρούς και νομίζω έχει να κάνει με τα νεφρά ή κάτι τέτοιο. Γιατί μόλις πηγαίνω για ούρηση, με περνάει

5/11 έχω αλλά κάτι μου λέει ότι Οκτώβριο θα βγει ο μπέμπης 

Δες στις εξετάσεις δίπλα από το δικό σου αποτέλεσμα ποια είναι τα φυσιολογικά όρια. Είναι αναμενόμενο να ανέβει αλλά οι γιατροί βάζουν ένα όριο μέχρι που μπορεί να ανέβει και όταν το ξεπερνά σημαίνει πως κάτι δεν λειτουργεί σωστά. Πχ και εμένα την πρώτη ώρα ήταν ανεβασμένο αλλά εντός των ορίων 

Laky εγώ θα επέμενα στο γιατρό για προγεστερόνη. Στις αρχές είχα και εγώ λίγο αίμα, κυρίως καφέ όχι καθαρά κόκκινο για τρεις συνεχόμενες ημέρες. Και στην αρχή η γιατρός μου είπε απλά ξεκούραση. Αλλά επέμενα εγώ για χάπια και καλά που το έκανα γιατί συνέχισε τρεις μέρες. Και μου λέει η γιατρός καλά αφού θέλεις πάρε. Και πήρα για 10 μέρες μαζί με ΠΟΛΎ ΠΟΛΎ ξεκούραση. Ίσως τότε να ήταν αλλιώς επειδή ήταν πρώτο τρίμηνο αλλά δεν ξέρω καλύτερα να πάρεις και να μην το ρισκάρεις 

Ναι στην αρχή πρέπει να σου δώσουν. Καλά έκανες και επεμενες. Όχι τώρα όμως. Όπως και να έχει. Σ ευχαριστώ πολύ όμως κορίτσι μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Το ποσο σε καταλαβαίνω κορίτσι μου δε λέγεται! Έκανα μετακόμιση πριν σχεδόν 2 μήνες όντας στον 4ο κ μετά από 3ημερη νοσηλεία στο νοσοκομείο λόγω πόνων όπως κ εσύ. Χωρίς να βρουν κάτι όμως. Έπρεπε να αφήσω άμεσα το σπίτι κ το τι κουβάλησε κ εγώ δε λέγεται! Πέθανα μιλάμε! Τώρα που το σκέφτομαι λέω πως το έκανα.... Όλα καλά θα πάνε,  κοίτα να ξεκουράζεσαι όπου κ όπως μπορείς!

Μετσκομισα Περισυ τον Ιούλιο στη Λήμνο κι ένα χρόνο ακριβώς μετά άντε πάλι τα ίδια για να φύγω από εδώ. Το φετινό όμως δεν αντέχεται με τίποτα! 

Link to comment
Share on other sites

@Nj__ , ναι μάλλον λογω θηλασμου αδιαθετησα 13 μηνες μετά, αλλα μια φιλη που θηλαζε αδιαθετησε μια εβδομαδα μετα τα λόχεια, οπότε δεν ειναι κανόνας αυτο με τον θηλασμο. Να σου πω την αληθεια καθολου δεν μου ελειψε εναν χρονο χωρις αυτο το βασανο! :D

@Laky πως εισαι; Καταφερες να ξεκουραστεις με την μετακομιση; Περαστικα σου ευχομαι!

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι αν γνωριζετε; Διαβασα πως αν το 2ο παιδι με καισαρικη ειναι κοντα χρονικα στο 1ο,  το παιρνουν πιο νωρις και δεν περιμενουν να φτασει τις 39 εβδομαδες, κατι που μου επιβεβαιωσε κι ο γιατρος μου. Υπαρχει λεει φοβος να ανοιξουν τα ραμματα της μητρας απο το τεντωμα κι ετσι γεννας στην 37η εβδομαδα. Υποστηριζει πως ειναι πλεον ετοιμο στην 37η κι οτι απο κει και περα απλα παιρνει βαρος. Ομως δεν πειστηκα βρε κοριτσια, η φυση δεν ξερει καλυτερα; Τοτε γιατι θεωρουνται οι 40 εβδομαδες τελειομηνη κύηση; Εχετε ακουσει εσεις κατι παρομοιο; (Η Πητ μου ηταν 28/11 και τωρα μου προτεινει 10/11. )

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...