Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κι εγώ σοκαρίστηκα! 

Εγώ πάντως κορίτσια μέχρι τις 12 το πολύ κλείνουν τα μάτια μου απ' τη νύστα και κάθε μέρα στις 3 τα ξημερώματα ξυπνάω και με ξαναπαίρνει ο ύπνος κατά τις 6 καμία ώρα. Γενικά ο ύπνος είναι μαρτύριο. Δε βολευομαι με τίποτα.

Και εγώ κάνω άστατο ύπνο αλλά φταίει κυρίως η ζέστη. Ξυπνάω πολλές φορές μούσκεμα στον ιδρώτα και κάθε πρωί χρειάζεται να κάνω ντουζ. Και φυσικά μες στη μέρα κουτουλαω... 

2 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Πως γινεται μονο ενα κιλο μεχρι τωρα;και εγω ειμαι μικροσωμη απο 51 που ημουν πριν την εγκυμοσυνη τωρα ειμαι 59

Εκτός και αν ήθελε να γράψει 10 και καταλαθος πατήθηκε 1... Τι να πω.. 

Εγώ είμαι στα +10! Θα θελα να ξεχάσω και εγώ το 0...χαχα


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Geo22 σε ακολουθώ κι εγω με +2 κιλα ως τωρα! Απο δω και περα θα μπαινουν πολυ γρηγορα τα ατιμα!

Κορίτσια τελειωσα κι εγω με την καμπυλη ζαχαρου, ευτυχως ολα πηγαν καλα. Το μονο ασχημο ηταν που επεσα σε μια ασχετη και με καταπόνεσε σε ολα τα τρυπηματα, μελανιασαν τα χερια μου. Αφήστε που μου εφερε τη γλυκοζη ζεστή και με αναγκασε να την πιω μονορουφι. Ειχα τετοια κακη διαθεση εκεινη την στιγμη απο τον πονο της βελονας, που μου ήρθε να την λούσω με την γλυκοζη.Επισης μου απαγορευσε να πιω νερο....εννοειται πως την αγνοησα..

Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη η νοσηλευτρια μου χε δωσει 15 λεπτα περιθωριο να την πιω σιγα σιγα μαζι με ενα ποτηρι νερο για να κατεβει πιο ευκολα και φυσικα ηταν κρυο το μπουκαλακι.

Οι δικες σας εμπειριες πως ηταν βρε κοριτσια; Μονο εγω επεσα στο ταλέντο;:rolleyes:


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

@Geo22 σε ακολουθώ κι εγω με +2 κιλα ως τωρα! Απο δω και περα θα μπαινουν πολυ γρηγορα τα ατιμα!

Κορίτσια τελειωσα κι εγω με την καμπυλη ζαχαρου, ευτυχως ολα πηγαν καλα. Το μονο ασχημο ηταν που επεσα σε μια ασχετη και με καταπόνεσε σε ολα τα τρυπηματα, μελανιασαν τα χερια μου. Αφήστε που μου εφερε τη γλυκοζη ζεστή και με αναγκασε να την πιω μονορουφι. Ειχα τετοια κακη διαθεση εκεινη την στιγμη απο τον πονο της βελονας, που μου ήρθε να την λούσω με την γλυκοζη.Επισης μου απαγορευσε να πιω νερο....εννοειται πως την αγνοησα..

Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη η νοσηλευτρια μου χε δωσει 15 λεπτα περιθωριο να την πιω σιγα σιγα μαζι με ενα ποτηρι νερο για να κατεβει πιο ευκολα και φυσικα ηταν κρυο το μπουκαλακι.

Οι δικες σας εμπειριες πως ηταν βρε κοριτσια; Μονο εγω επεσα στο ταλέντο;:rolleyes:

Εννοειται πως δεν είσαι η μόνη! Η δική μου μού κατάτρύπησε το χέρι... Από την 1η φορά έτσι;; αφού το σκεφτόμουν όσο ήμουν εκεί πως ακολουθούν άλλες 2! Αυτή η γλυκόζη δε... Σκέτη αηδία... Έχω κ καιρό που την έκανα βεβαια εγώ.. Στην 21 βδομάδα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Nj__ είπε:

Εννοειται πως δεν είσαι η μόνη! Η δική μου μού κατάτρύπησε το χέρι... Από την 1η φορά έτσι;; αφού το σκεφτόμουν όσο ήμουν εκεί πως ακολουθούν άλλες 2! Αυτή η γλυκόζη δε... Σκέτη αηδία... Έχω κ καιρό που την έκανα βεβαια εγώ.. Στην 21 βδομάδα! 

@Nj__ α, εσυ ξεμπερδεψες νωρις νωρις στην 21η!! Περιπτωσάρα κι η δικιά σου.. απορω δεν εχουν εξοικειωθει με την τεχνικη; Το κανουν κάθε μερα! Καποια στιγμη απ τον πονο ασυναισθητα βαριανάσαινα και με μαλωσε κιολας. Αυτο που κανεις μου λεει δεν ειναι σωστο! Φορτωνεις με στρες το μωρο σου! Τωρα τι της λες; Για να μην την αρχισω στα  Γαλλικα τραγουδουσα απο μεσα μου: " Το προβλημα μου εισαι εσυ, εισαι εσυ ,εισαι εδυ, μοναχα εσυυυυυ :oops:

  • Χαχα 2

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

@Geo22 σε ακολουθώ κι εγω με +2 κιλα ως τωρα! Απο δω και περα θα μπαινουν πολυ γρηγορα τα ατιμα!

Κορίτσια τελειωσα κι εγω με την καμπυλη ζαχαρου, ευτυχως ολα πηγαν καλα. Το μονο ασχημο ηταν που επεσα σε μια ασχετη και με καταπόνεσε σε ολα τα τρυπηματα, μελανιασαν τα χερια μου. Αφήστε που μου εφερε τη γλυκοζη ζεστή και με αναγκασε να την πιω μονορουφι. Ειχα τετοια κακη διαθεση εκεινη την στιγμη απο τον πονο της βελονας, που μου ήρθε να την λούσω με την γλυκοζη.Επισης μου απαγορευσε να πιω νερο....εννοειται πως την αγνοησα..

Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη η νοσηλευτρια μου χε δωσει 15 λεπτα περιθωριο να την πιω σιγα σιγα μαζι με ενα ποτηρι νερο για να κατεβει πιο ευκολα και φυσικα ηταν κρυο το μπουκαλακι.

Οι δικες σας εμπειριες πως ηταν βρε κοριτσια; Μονο εγω επεσα στο ταλέντο;:rolleyes:

Εγώ είχα καλή εμπειρία ήταν και άδειο το μικροβιολογικό όλο δικό μου! Χαχα αλλά νερό που ρώτησα μου είπαν άφοβα όσο θέλω!! Σε αστέρι έπεσες βρε κορίτσι μου!! Καλά έκανες και δεν την άκουσες! 

  • Χαχα 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

@Geo22 σε ακολουθώ κι εγω με +2 κιλα ως τωρα! Απο δω και περα θα μπαινουν πολυ γρηγορα τα ατιμα!

Κορίτσια τελειωσα κι εγω με την καμπυλη ζαχαρου, ευτυχως ολα πηγαν καλα. Το μονο ασχημο ηταν που επεσα σε μια ασχετη και με καταπόνεσε σε ολα τα τρυπηματα, μελανιασαν τα χερια μου. Αφήστε που μου εφερε τη γλυκοζη ζεστή και με αναγκασε να την πιω μονορουφι. Ειχα τετοια κακη διαθεση εκεινη την στιγμη απο τον πονο της βελονας, που μου ήρθε να την λούσω με την γλυκοζη.Επισης μου απαγορευσε να πιω νερο....εννοειται πως την αγνοησα..

Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη η νοσηλευτρια μου χε δωσει 15 λεπτα περιθωριο να την πιω σιγα σιγα μαζι με ενα ποτηρι νερο για να κατεβει πιο ευκολα και φυσικα ηταν κρυο το μπουκαλακι.

Οι δικες σας εμπειριες πως ηταν βρε κοριτσια; Μονο εγω επεσα στο ταλέντο;:rolleyes:

Σοβαρά και εσύ;;;; 2 κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη μέχρι τώρα;;;; Μα πως γίνεται;;!!!

Εγώ ήπια κρύα την γλυκόζη, μέσα σε 5' λεπτά που μου είπε και μετά πρέπει να κατέβασα μια τραμιτζάνα νερό! Επιτρέπεται κανονικά το νερό πάντως. Μόνο να φας και να περπατήσεις δεν επιτρέπεται

  • Μου αρέσει 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Σοβαρά και εσύ;;;; 2 κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη μέχρι τώρα;;;; Μα πως γίνεται;;!!!

Εγώ ήπια κρύα την γλυκόζη, μέσα σε 5' λεπτά που μου είπε και μετά πρέπει να κατέβασα μια τραμιτζάνα νερό! Επιτρέπεται κανονικά το νερό πάντως. Μόνο να φας και να περπατήσεις δεν επιτρέπεται

Τρωω πολλα φρουτα! Πολλά ομως!!!Ευτυχως ειναι καλοκαιρι κι εχει μεγαλη ποικιλια! Που και που τσακιζω βεβαια και πιτσες και μπεργκερ και αχ αχ... διαφορα γλυκάκια. Αλλα το καθημερινό φαγητο με μετρο! Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη εβαλα συνολο 8 και χαθηκαν όλα αμεσως μετα την γεννα. Λόγω θηλασμου ομως μετα απο 2 μηνες, εβαλα 9 παρακαλω κι ετσι τωρα δεν με παιρνει. Οπότε τα έσφιξα τα λουριά μου:tongue:

Κορίτσια στην προηγούμενη εγκυμοσυνη γέμισα θηλώματα στο στηθος και την περιβοητη παναδα εγκυμοσυνης. Τα θηλωματα μετα την γεννα εξαφανιστηκαν..η παναδα στο μετωπο ομως εμεινε εκει σαν τεραστιος χαρτης. Είχε καμια αντιστοιχο προβλημα; Διαβαζω πως δυσκολα το ξεφορτώνεσαι ακομα και με λειζερ και με πιανει απελπισια. 


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

@Geo22 σε ακολουθώ κι εγω με +2 κιλα ως τωρα! Απο δω και περα θα μπαινουν πολυ γρηγορα τα ατιμα!

Κορίτσια τελειωσα κι εγω με την καμπυλη ζαχαρου, ευτυχως ολα πηγαν καλα. Το μονο ασχημο ηταν που επεσα σε μια ασχετη και με καταπόνεσε σε ολα τα τρυπηματα, μελανιασαν τα χερια μου. Αφήστε που μου εφερε τη γλυκοζη ζεστή και με αναγκασε να την πιω μονορουφι. Ειχα τετοια κακη διαθεση εκεινη την στιγμη απο τον πονο της βελονας, που μου ήρθε να την λούσω με την γλυκοζη.Επισης μου απαγορευσε να πιω νερο....εννοειται πως την αγνοησα..

Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη η νοσηλευτρια μου χε δωσει 15 λεπτα περιθωριο να την πιω σιγα σιγα μαζι με ενα ποτηρι νερο για να κατεβει πιο ευκολα και φυσικα ηταν κρυο το μπουκαλακι.

Οι δικες σας εμπειριες πως ηταν βρε κοριτσια; Μονο εγω επεσα στο ταλέντο;:rolleyes:

Αν μου φέρει ζέστη γλυκόζη και μου απαγορεύσει να πιω και νερό,θα ρίξω έναν ωραιότατο εμετουλη μπροστά της και δεν θα νιώσω καθόλου τύψεις. Θα τους το ξεκαθαρίσω ότι ακόμα παιδευομαι με στομαχικές διαταραχές και από κει και πέρα ας αποφασίσουν αυτοί πως θα πρέπει να κάνω την εξέταση 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!! Πώς είστε;σήμερα πήγαμε στον γιατρό μου μεγάλωσε πολύ ο μπεμπούλης μας 1300γρ σχεδόν ..μου έγραψε εξετάσεις κ την καμπύλη σακχάρου..μου είπε να πάρω από το φαρμακείο, το φέρνουν σχεδόν όλα πλέον μου, ένα διάλυμα γλυκόζης που πίνεται πιο εύκολα κ να το έχω και στο ψυγείο..κ να έχω μαζί μου ένα σοκολατάκι να το φάω μετά την εξέταση για να μην πέσει απότομα το σάκχαρο μου μετά..επόμενο ραντεβού στο Doppler..14 Σεπτεμβρίου..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

Τρωω πολλα φρουτα! Πολλά ομως!!!Ευτυχως ειναι καλοκαιρι κι εχει μεγαλη ποικιλια! Που και που τσακιζω βεβαια και πιτσες και μπεργκερ και αχ αχ... διαφορα γλυκάκια. Αλλα το καθημερινό φαγητο με μετρο! Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη εβαλα συνολο 8 και χαθηκαν όλα αμεσως μετα την γεννα. Λόγω θηλασμου ομως μετα απο 2 μηνες, εβαλα 9 παρακαλω κι ετσι τωρα δεν με παιρνει. Οπότε τα έσφιξα τα λουριά μου:tongue:

Κορίτσια στην προηγούμενη εγκυμοσυνη γέμισα θηλώματα στο στηθος και την περιβοητη παναδα εγκυμοσυνης. Τα θηλωματα μετα την γεννα εξαφανιστηκαν..η παναδα στο μετωπο ομως εμεινε εκει σαν τεραστιος χαρτης. Είχε καμια αντιστοιχο προβλημα; Διαβαζω πως δυσκολα το ξεφορτώνεσαι ακομα και με λειζερ και με πιανει απελπισια. 

Αχ θηλωματα στο στήθος, από κάτω από το στήθος κ στις μασχάλες.... Θα φύγουν λες ε;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Πώς είστε;σήμερα πήγαμε στον γιατρό μου μεγάλωσε πολύ ο μπεμπούλης μας 1300γρ σχεδόν ..μου έγραψε εξετάσεις κ την καμπύλη σακχάρου..μου είπε να πάρω από το φαρμακείο, το φέρνουν σχεδόν όλα πλέον μου, ένα διάλυμα γλυκόζης που πίνεται πιο εύκολα κ να το έχω και στο ψυγείο..κ να έχω μαζί μου ένα σοκολατάκι να το φάω μετά την εξέταση για να μην πέσει απότομα το σάκχαρο μου μετά..επόμενο ραντεβού στο Doppler..14 Σεπτεμβρίου..

Πόσο εβδομάδων είσαι; 


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nj__ είπε:

Αχ θηλωματα στο στήθος, από κάτω από το στήθος κ στις μασχάλες.... Θα φύγουν λες ε;; 

@Nj__Ναι, θα φυγουν μην αγχωνεσαι!! Λιγο μετα την γεννα θα εξαφανιστουν ολα! Εγω δεν ήξερα τι μου συνέβαινε και ειχα ξενερωσει με αυτη την εικονα (ηταν παρα πολλα) και τα πειραζα για να τα κοψω, ή ξεχνιομουν και τα εξυνα...εννοειται πως μάτωναν. Πως την γλιτωσα και δεν μολυθηκαν απορω! Προσπαθησε οσο το δυνατον να μην φορας στενα εσωρουχα ή συνθετικά και να κρατας τις περιοχες που τα βγαζεις στεγνες...ξερω τωρα το καλοκαιρι ειναι δυσκολο. Αν εχεις εμφανισει και στον λαιμο και φορας κοσμήματα, καλο ειναι να τα αποχωριστείς για λιγο, επειδή οι αλυσιδες τα μεταφερουν γυρω γυρω. Γκούγκλαρε   https://www.derma-clinic.gr/antimetopisi/  για περισσοτερες πληροφοριες που θα σε βοηθήσουν πολύ!! Παντως μην ανησυχεις, συντομα θα εξαφανιστουν! :-D

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...