Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, ArtemisΚ είπε:

Και γω έτσι ήμουν τις 2 πρώτες ημέρες οπότε σε καταλαβαίνω. Μετά σιγά σιγά το πήρα απόφαση ότι πρέπει να προσέχω λίγο παραπάνω. Καλή δύναμη!

Μου είπε να πάρω utrogestan 200 κολπικό να πάω τρίτη απόγευμα να με δει και μέχρι τότε ακινησία..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 34 λεπτά , Geo22 είπε:

Μου είπε να πάρω utrogestan 200 κολπικό να πάω τρίτη απόγευμα να με δει και μέχρι τότε ακινησία..

Υπομονή!ναι και γω έπαιρνα και συνεχίζω 1 utrogestan  το βράδυ ,ακινησία εμένα δεν μου είπε,για  να δούμε την Πέμπτη που θα κλείσω 28η εβδομάδα πόσο θα ναι!ελπίζω να μην έχει κοντυνει κι αλλο!

Καλό κουράγιο και σε σένα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Διαβάζω από πολλές πως ο γιατρός μετράει τον τράχηλο και προβληματίζομαι..Η εξέταση αυτή γίνεται ενδοκολπικα? Διότι τόσο ο γυναικολόγος μου όσο και ο γιατρός που έκανα την αυχενική και τη β επιπέδου,με εξετάζουν με τον υπέρηχο που γίνεται στην κοιλιά..Ανησυχώ,διότι βλέπω ότι πολλές από εσας τσεκαρετε τον τράχηλο σας και εμενα δε μου έχουν πει τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια καιρό έχω να μπω! Διάβασα όλα τα νέα σας παρά πολύ χαίρομαι που όλες πάμε καλά!

τα δικά μου είναι οκ αυτή τη στιγμή πλησιάζω 30 εβδομάδες. Στην 22 και στην 24 είχα λίγες σταγόνες βλέννη με αίμα στο σκούπισμα που ακολουθήθηκε από καφέ για ένα διάστημα. Και τις δυο φορές πήγα στα επείγοντα γυναικολογικά εδώ Αγγλία, όπου έλεγξαν τον τράχηλο όχι όμως με υπέρηχο παρά μόνο με κολποδιαστολεα για να δουν από ππυ ρχεται το αίμα. Μου είπαν ότι έχω ένα μικρό εκτροπιο τραχήλου που δεν είναι τίποτα κ να περιμένω κ άλλες αιμορραγίες κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης γιατί αυτό επιδεινώνεται περνώντας οι μήνες αλλά εξαφανίζεται μετά τη γεννά. Δε μου δώσαν τίποτα σε χαπια.

Εκεί που θέλω να σταθώ είναι η διαφορά στην αντιμετώπιση του τράχηλου όμως κορίτσια. Βλέπω όντως σας μετράνε με ευλαβική ακρίβεια κ εμένα μου είπαν τράχηλος μια χαρά τέλειος 2-3 εκατοστά που για τις βδομαδες που σαι εξαιρετικό.(24 ήμουν)

επειτα άλλο χάσμα η αντιμετωπίση των συσπάσεων. Εγώ έχω συσπάσεις τουλάχιστον απ την 18 βδομάδα κ μπορεί κ νωρίτερα. Μπορεί και 10-15 τη μέρα. Ε στην αρχή είχα αγχωθεί τους κυνήγαγα από πίσω μαίες γυκαινολογους ότι υπήρχε κ μου λέγαν μην ασχολείσαι. Ούτε προγεστερονη ούτε μαγνήσιο ούτε τίποτα που τα διαβάζω εδω σε σας για δεδομένα σε περίπτωση συσπάσεων. Μου λέγαν όλοι είναι φυσιολογικό μη δίνεις βάση. Ε σταμάτησα κ εγώ να δίνω βαση τι να πω. Μ αυτά κ μ αυτά θα φανεί αν γεννήσω πρόωρα θα πω τελικά καλύτερα είμαστε στην Ελλάδα εδω φώναζε το πράγμα ότι πάω για πρόωρο τοκετο κ με γράφανε. Αν δε γεννήσω πρόωρα τι να πω ρε παιδιά δε θα καταλάβω ποτε γιατί τόσο διαφορετική αντιμετώπιση, άλλη ιατρική σπούδασαν?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Διαβάζω από πολλές πως ο γιατρός μετράει τον τράχηλο και προβληματίζομαι..Η εξέταση αυτή γίνεται ενδοκολπικα? Διότι τόσο ο γυναικολόγος μου όσο και ο γιατρός που έκανα την αυχενική και τη β επιπέδου,με εξετάζουν με τον υπέρηχο που γίνεται στην κοιλιά..Ανησυχώ,διότι βλέπω ότι πολλές από εσας τσεκαρετε τον τράχηλο σας και εμενα δε μου έχουν πει τίποτα..

Καλησπέρα κορίτσι μου , εμένα ο γιατρός μου τον μετράνε διακοιλιακα από την αυχενική απλά εγώ του ζήτησα τέλη Μαΐου  όταν είδα ότι και διακοιλιακα φαινόταν κοντος να τον δει και διακολπικα και ήταν τότε 2,9 δεν έδωσε και πολλή βάση να σου πω μου πε μια χαρά και τώρα λόγω συσπασεων στο τελευταίο ραντεβού αρχες Αυγούστου το μέτρησε μόνος του και διακολπικα και με κολποδιαστολεα για να δει αν είναι κλειστός. Αλλιώς και αυτός διακοιλιακα θα τον μετρούσε αν δεν έβλεπε θέμα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Rainbee είπε:

Γεια σας κορίτσια καιρό έχω να μπω! Διάβασα όλα τα νέα σας παρά πολύ χαίρομαι που όλες πάμε καλά!

τα δικά μου είναι οκ αυτή τη στιγμή πλησιάζω 30 εβδομάδες. Στην 22 και στην 24 είχα λίγες σταγόνες βλέννη με αίμα στο σκούπισμα που ακολουθήθηκε από καφέ για ένα διάστημα. Και τις δυο φορές πήγα στα επείγοντα γυναικολογικά εδώ Αγγλία, όπου έλεγξαν τον τράχηλο όχι όμως με υπέρηχο παρά μόνο με κολποδιαστολεα για να δουν από ππυ ρχεται το αίμα. Μου είπαν ότι έχω ένα μικρό εκτροπιο τραχήλου που δεν είναι τίποτα κ να περιμένω κ άλλες αιμορραγίες κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης γιατί αυτό επιδεινώνεται περνώντας οι μήνες αλλά εξαφανίζεται μετά τη γεννά. Δε μου δώσαν τίποτα σε χαπια.

Εκεί που θέλω να σταθώ είναι η διαφορά στην αντιμετώπιση του τράχηλου όμως κορίτσια. Βλέπω όντως σας μετράνε με ευλαβική ακρίβεια κ εμένα μου είπαν τράχηλος μια χαρά τέλειος 2-3 εκατοστά που για τις βδομαδες που σαι εξαιρετικό.(24 ήμουν)

επειτα άλλο χάσμα η αντιμετωπίση των συσπάσεων. Εγώ έχω συσπάσεις τουλάχιστον απ την 18 βδομάδα κ μπορεί κ νωρίτερα. Μπορεί και 10-15 τη μέρα. Ε στην αρχή είχα αγχωθεί τους κυνήγαγα από πίσω μαίες γυκαινολογους ότι υπήρχε κ μου λέγαν μην ασχολείσαι. Ούτε προγεστερονη ούτε μαγνήσιο ούτε τίποτα που τα διαβάζω εδω σε σας για δεδομένα σε περίπτωση συσπάσεων. Μου λέγαν όλοι είναι φυσιολογικό μη δίνεις βάση. Ε σταμάτησα κ εγώ να δίνω βαση τι να πω. Μ αυτά κ μ αυτά θα φανεί αν γεννήσω πρόωρα θα πω τελικά καλύτερα είμαστε στην Ελλάδα εδω φώναζε το πράγμα ότι πάω για πρόωρο τοκετο κ με γράφανε. Αν δε γεννήσω πρόωρα τι να πω ρε παιδιά δε θα καταλάβω ποτε γιατί τόσο διαφορετική αντιμετώπιση, άλλη ιατρική σπούδασαν?

Καλημέρα κορίτσι μου! Αυτό που λες ισχύει,οντως στην Ελλάδα κάνουμε περισσότερες εξετάσεις και κατά τη γνώμη μου αυτό είναι το πιο σωστό. Αν κάποια έγκυος δε θέλει να κάνει κάποια εξέταση η να πάρει κάποια αγωγή, διοτι θεωρεί πως είναι περιττή(μεγάλο λάθος),ενώ ο γιατρός της θεωρεί πως είναι σημαντική,ας μην το κανει. Είναι καλύτερο αυτό,από το να κυνηγάς τους γιατρούς και τις μαίες για να κάνουν τα αυτονόητα. Να φανταστείς πως σε κάποιες χώρες της Ευρώπης,την αυχενική την κάνουν οι μαίες,εδώ μόνο οι γυναικολόγοι. Έζησα στην Ισπανία και μπορώ να πω ότι με τίποτα δεν θα άλλαζα την αντιμετώπιση που έχω από τον γιατρό μου εδώ στην Ελλάδα και να φανταστείς πως είναι σχετικά " χαλαρός" 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Όχι απαραίτητα. Το κάνεις λίγο πριν ξεκινήσει η άδεια. Δηλαδή ΠΗΤ-56 μέρες. Απλά το επόμενο ραντεβού μου εμένα πέφτει μέσα στην άδεια μητρότητα. Οπότε για αυτό τα κάνω από τώρα. Ανάλογα και εσύ πότε έχεις τα ραντεβού σου

Η νέα εγκύκλιος λέει "Στο Σύστημα Ηλεκτρονικής Συνταγογράφησης της Η.ΔΙ.Κ.Α. Α.Ε. o μαιευτήρας γυναικολόγος ιατρός των Δημόσιων Δομών Παροχής Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας ή ο συμβεβλημένος με τον Ε.Ο.Π.Υ.Υ. μαιευτήρας γυναικολόγος ιατρός, καθώς και ο ιδιώτης μαιευτήρας γυναικολόγος ιατρός, ο οποίος είναι πιστοποιημένος με το Σύστημα Ηλεκτρονικής Συνταγογράφησης της Η.ΔΙ.Κ.Α. Α.Ε., βεβαιώνουν ηλεκτρονικά την πιθανή ημερομηνία τοκετού σύμφωνα με το άρθρο 77 του ν.4826". Αν ο γιατρός σου είναι πιστοποιημένος, μπορεί να σου βεβαιώσει ηλεκτρονικά την ΠΗΤ και ας είναι ιδιώτης. Παλιά γινόταν χειρόγραφα. Πλέον όλη η διαδικασία γίνεται ηλεκτρονικά.

Καλημερα! Τη Δευτέρα που έχω γιατρό θα γράψω την τελευταία άδεια ασθενειας (είμαι με επ'απειλουμενη σπίτι από την αρχη) και επειδή συνηθως γραφουμε 30 μέρες αδεια τώρα δεν γίνεται γτ πέφτει μέσα στις 56 της κυοφοριας... κάπου διάβασα πως αν αφήσεις καταλαθος 1 μέρα κενή χωρίς άδεια χάνεις το επίδομα...οταν μετράμε Πητ-56 μέρες την μέρα της Πητ δεν την μετράμε έτσι; είναι η 1η μέρα λοχείας σωστά; 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Διαβάζω από πολλές πως ο γιατρός μετράει τον τράχηλο και προβληματίζομαι..Η εξέταση αυτή γίνεται ενδοκολπικα? Διότι τόσο ο γυναικολόγος μου όσο και ο γιατρός που έκανα την αυχενική και τη β επιπέδου,με εξετάζουν με τον υπέρηχο που γίνεται στην κοιλιά..Ανησυχώ,διότι βλέπω ότι πολλές από εσας τσεκαρετε τον τράχηλο σας και εμενα δε μου έχουν πει τίποτα..

Καλημέρα κορίτσια!!και εμένα δεν μου έχει αναφέρει κάτι ο γιατρός για τον τράχηλο μου δεν τον μετράει κάθε φορά..μόνο ο εμβρυολογος όταν πηγαίνω στην αυχενική και στην β επιπέδου διακοιλιακα..αλλά γενικά του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη γιατί σε  ότι μου έχει πει τόσα χρόνια έπεσε μέσα....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Μου είπε να πάρω utrogestan 200 κολπικό να πάω τρίτη απόγευμα να με δει και μέχρι τότε ακινησία..

Επειδή το πέρασα σχετικά νωρίς με τραχηλο στα 16mm...θα σου πω απλά χαλάρωσε, ηρέμησε κ κανε ότι σ λέει ο γιατρός σ... Εμένα δεν μ είπε ξαπλα κ τέτοια αλλά η αλήθεια ειναι πως με τράχηλο κάτω των 25mm με φάρμακα & χαλάρωση δεν μπορούσαμε να κάνουμε τπτ.... Μου το βρήκαν στην Β-επιπέδου.... Πριν από αυτό η αλήθεια ειναι πως δεν ξέρω αν το κοιτούσε ο γιατρός... Μπορεί κ ναι αλλά σαν πρωτάρα δεν έχω ιδεα

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Rainbee είπε:

Γεια σας κορίτσια καιρό έχω να μπω! Διάβασα όλα τα νέα σας παρά πολύ χαίρομαι που όλες πάμε καλά!

τα δικά μου είναι οκ αυτή τη στιγμή πλησιάζω 30 εβδομάδες. Στην 22 και στην 24 είχα λίγες σταγόνες βλέννη με αίμα στο σκούπισμα που ακολουθήθηκε από καφέ για ένα διάστημα. Και τις δυο φορές πήγα στα επείγοντα γυναικολογικά εδώ Αγγλία, όπου έλεγξαν τον τράχηλο όχι όμως με υπέρηχο παρά μόνο με κολποδιαστολεα για να δουν από ππυ ρχεται το αίμα. Μου είπαν ότι έχω ένα μικρό εκτροπιο τραχήλου που δεν είναι τίποτα κ να περιμένω κ άλλες αιμορραγίες κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης γιατί αυτό επιδεινώνεται περνώντας οι μήνες αλλά εξαφανίζεται μετά τη γεννά. Δε μου δώσαν τίποτα σε χαπια.

Εκεί που θέλω να σταθώ είναι η διαφορά στην αντιμετώπιση του τράχηλου όμως κορίτσια. Βλέπω όντως σας μετράνε με ευλαβική ακρίβεια κ εμένα μου είπαν τράχηλος μια χαρά τέλειος 2-3 εκατοστά που για τις βδομαδες που σαι εξαιρετικό.(24 ήμουν)

επειτα άλλο χάσμα η αντιμετωπίση των συσπάσεων. Εγώ έχω συσπάσεις τουλάχιστον απ την 18 βδομάδα κ μπορεί κ νωρίτερα. Μπορεί και 10-15 τη μέρα. Ε στην αρχή είχα αγχωθεί τους κυνήγαγα από πίσω μαίες γυκαινολογους ότι υπήρχε κ μου λέγαν μην ασχολείσαι. Ούτε προγεστερονη ούτε μαγνήσιο ούτε τίποτα που τα διαβάζω εδω σε σας για δεδομένα σε περίπτωση συσπάσεων. Μου λέγαν όλοι είναι φυσιολογικό μη δίνεις βάση. Ε σταμάτησα κ εγώ να δίνω βαση τι να πω. Μ αυτά κ μ αυτά θα φανεί αν γεννήσω πρόωρα θα πω τελικά καλύτερα είμαστε στην Ελλάδα εδω φώναζε το πράγμα ότι πάω για πρόωρο τοκετο κ με γράφανε. Αν δε γεννήσω πρόωρα τι να πω ρε παιδιά δε θα καταλάβω ποτε γιατί τόσο διαφορετική αντιμετώπιση, άλλη ιατρική σπούδασαν?

Αχ να αγιάσει το στόμα τους! Εγώ το πιστεύω ακράδαντα ότι έχουν ιατρικοποιησει την εγκυμοσύνη στην Ελλάδα και ότι όλο προβλήματα βλέπουν μόνο και μόνο για να ρέει το χρήμα 

πρίν από 13 λεπτά , Nj__ είπε:

Καλημερα! Τη Δευτέρα που έχω γιατρό θα γράψω την τελευταία άδεια ασθενειας (είμαι με επ'απειλουμενη σπίτι από την αρχη) και επειδή συνηθως γραφουμε 30 μέρες αδεια τώρα δεν γίνεται γτ πέφτει μέσα στις 56 της κυοφοριας... κάπου διάβασα πως αν αφήσεις καταλαθος 1 μέρα κενή χωρίς άδεια χάνεις το επίδομα...οταν μετράμε Πητ-56 μέρες την μέρα της Πητ δεν την μετράμε έτσι; είναι η 1η μέρα λοχείας σωστά; 

Από την ημέρα της ΠΗΤ μετράς και πίσω 

  • Μου αρέσει 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Διαβάζω από πολλές πως ο γιατρός μετράει τον τράχηλο και προβληματίζομαι..Η εξέταση αυτή γίνεται ενδοκολπικα? Διότι τόσο ο γυναικολόγος μου όσο και ο γιατρός που έκανα την αυχενική και τη β επιπέδου,με εξετάζουν με τον υπέρηχο που γίνεται στην κοιλιά..Ανησυχώ,διότι βλέπω ότι πολλές από εσας τσεκαρετε τον τράχηλο σας και εμενα δε μου έχουν πει τίποτα..

Εμένα απο την κοιλιά μου τον μετράει κάθε φορά όχι ότι μου λέει το νούμερο! 

  • Ευχαριστώ 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nj__ είπε:

Καλημερα! Τη Δευτέρα που έχω γιατρό θα γράψω την τελευταία άδεια ασθενειας (είμαι με επ'απειλουμενη σπίτι από την αρχη) και επειδή συνηθως γραφουμε 30 μέρες αδεια τώρα δεν γίνεται γτ πέφτει μέσα στις 56 της κυοφοριας... κάπου διάβασα πως αν αφήσεις καταλαθος 1 μέρα κενή χωρίς άδεια χάνεις το επίδομα...οταν μετράμε Πητ-56 μέρες την μέρα της Πητ δεν την μετράμε έτσι; είναι η 1η μέρα λοχείας σωστά; 

Δν μετράς την ημέρα της Πητ

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nj__ είπε:

Επειδή το πέρασα σχετικά νωρίς με τραχηλο στα 16mm...θα σου πω απλά χαλάρωσε, ηρέμησε κ κανε ότι σ λέει ο γιατρός σ... Εμένα δεν μ είπε ξαπλα κ τέτοια αλλά η αλήθεια ειναι πως με τράχηλο κάτω των 25mm με φάρμακα & χαλάρωση δεν μπορούσαμε να κάνουμε τπτ.... Μου το βρήκαν στην Β-επιπέδου.... Πριν από αυτό η αλήθεια ειναι πως δεν ξέρω αν το κοιτούσε ο γιατρός... Μπορεί κ ναι αλλά σαν πρωτάρα δεν έχω ιδεα

Εμένα μου τον είχαν μετρήσει πριν τη β μια φορά που πήγα στα επείγοντα με πόνο στη μέση..έπρεπε και στη β αλλά δε το έκανε ο εμβρυολογος και μου πε η γυναικολόγος πως έπρεπε και έτσι πήγα εχθές και μου τον μέτρησε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κ εμένα μόνο στη Β επιπέδου μου τον μέτρησε κ αυτό γτ το ζήτησα εγώ, φαινόταν καλός δλδ αποτι μ είχε πει, απλά επειδή είναι χαμηλος ο πλακουντας μ το είχα ένα άγχος.. χθες π είχα υπέρηχο είμαι 27 εβδομαδων, δε μ ανέφερε κάτι η γιατρός κ η αλήθεια είναι ότι ξέχασα κ να ρωτήσω..  ακόμα ο πλακουντας δεν ανέβηκε βέβαια αλλά αυτό μ είπε συνήθως συμβαίνει μέχρι 32η 33η εβδομάδα οπότε έχουμε κάποιο περιθώριο.. στο μεταξύ η προβολή είναι κεφαλικη, αλλά μ είπε δε σημαίνει κάτι για πρόωρο τοκετό, μπορεί βέβαια να ξανά αλλάξει θέση μπορεί κ όχι..  εσάς σας είπαν τι θέση έχουν?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Irini__ είπε:

Κ εμένα μόνο στη Β επιπέδου μου τον μέτρησε κ αυτό γτ το ζήτησα εγώ, φαινόταν καλός δλδ αποτι μ είχε πει, απλά επειδή είναι χαμηλος ο πλακουντας μ το είχα ένα άγχος.. χθες π είχα υπέρηχο είμαι 27 εβδομαδων, δε μ ανέφερε κάτι η γιατρός κ η αλήθεια είναι ότι ξέχασα κ να ρωτήσω..  ακόμα ο πλακουντας δεν ανέβηκε βέβαια αλλά αυτό μ είπε συνήθως συμβαίνει μέχρι 32η 33η εβδομάδα οπότε έχουμε κάποιο περιθώριο.. στο μεταξύ η προβολή είναι κεφαλικη, αλλά μ είπε δε σημαίνει κάτι για πρόωρο τοκετό, μπορεί βέβαια να ξανά αλλάξει θέση μπορεί κ όχι..  εσάς σας είπαν τι θέση έχουν?

Εμένα είναι με τα πόδια κάτω τουλάχιστον την 25η εβδομάδα και κάτι  που πήγα ,τώρα θα δείξει που βρίσκεται αυτή την εβδομάδα.Και μένα απ ότι είδα είναι πυθμενικος ο πλακουντας βέβαια δεν μου πε κάτι ο γυναικολόγος γι αυτό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...