Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

On 9/8/2022 at 9:54 ΠΜ, Marianthi27 είπε:

Σοβαρά και εσύ;;;; 2 κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη μέχρι τώρα;;;; Μα πως γίνεται;;!!!

Εγώ ήπια κρύα την γλυκόζη, μέσα σε 5' λεπτά που μου είπε και μετά πρέπει να κατέβασα μια τραμιτζάνα νερό! Επιτρέπεται κανονικά το νερό πάντως. Μόνο να φας και να περπατήσεις δεν επιτρέπεται

Και γω σε κρύο νερό μέσα σε 5 λεπτά αλλά για νερό μου είπε 2-3 γουλιες όταν δε νιώθω καλά γιατί στο πρώτο μισάωρο ήθελα να το βγάλω..αν δεν ήταν η μάνα μου μαζί να με συγκρατεί θα είχα βάλει δάχτυλο να βγάλω τα σωθικά μου..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια. Πήγα σήμερα στο νοσοκομείο για υπέρηχο. 25+2 και ο μικρός είναι 800-900 γραμμάρια. Η γιατρός που με είδε μου είπε να κάνω τη καμπύλη ενώ ο γιατρός μου, μου είπε να μη την κάνω. Δε ξέρω κι εγώ τι να κάνω. Λέω να την κάνω να τελειώσει η υπόθεση. Πολύ συζήτηση για το τίποτα. Βλέπω κι εσείς όλες την κάνετε.

12 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

@Nj__Ναι, θα φυγουν μην αγχωνεσαι!! Λιγο μετα την γεννα θα εξαφανιστουν ολα! Εγω δεν ήξερα τι μου συνέβαινε και ειχα ξενερωσει με αυτη την εικονα (ηταν παρα πολλα) και τα πειραζα για να τα κοψω, ή ξεχνιομουν και τα εξυνα...εννοειται πως μάτωναν. Πως την γλιτωσα και δεν μολυθηκαν απορω! Προσπαθησε οσο το δυνατον να μην φορας στενα εσωρουχα ή συνθετικά και να κρατας τις περιοχες που τα βγαζεις στεγνες...ξερω τωρα το καλοκαιρι ειναι δυσκολο. Αν εχεις εμφανισει και στον λαιμο και φορας κοσμήματα, καλο ειναι να τα αποχωριστείς για λιγο, επειδή οι αλυσιδες τα μεταφερουν γυρω γυρω. Γκούγκλαρε   https://www.derma-clinic.gr/antimetopisi/  για περισσοτερες πληροφοριες που θα σε βοηθήσουν πολύ!! Παντως μην ανησυχεις, συντομα θα εξαφανιστουν! :-D

Έβγαλα κι εγώ κάτω απ' το στήθος αρκετά. Ελπίζω να φύγουν.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πήγα σήμερα στο νοσοκομείο για υπέρηχο. 25+2 και ο μικρός είναι 800-900 γραμμάρια. Η γιατρός που με είδε μου είπε να κάνω τη καμπύλη ενώ ο γιατρός μου, μου είπε να μη την κάνω. Δε ξέρω κι εγώ τι να κάνω. Λέω να την κάνω να τελειώσει η υπόθεση. Πολύ συζήτηση για το τίποτα. Βλέπω κι εσείς όλες την κάνετε.

Έβγαλα κι εγώ κάτω απ' το στήθος αρκετά. Ελπίζω να φύγουν.

Ναι, να την κανεις την εξεταση οπωσδήποτε! Θα σαι ησυχη μετά! Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι! Πιστεύω πως θα φυγουν τα θηλωματα, υπομονη θελει!

  • Ευχαριστώ 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει αναφέρει κάτι ο γιατρός μου για την καμπύλη, βέβαια ήδη μετράω το σάκχαρο απ την αρχή και παίρνω και χαπάκι το βράδυ.Θα το  ρωτήσω στην επόμενη εξέταση που βέβαια θα μαι 27+6.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πήγα σήμερα στο νοσοκομείο για υπέρηχο. 25+2 και ο μικρός είναι 800-900 γραμμάρια. Η γιατρός που με είδε μου είπε να κάνω τη καμπύλη ενώ ο γιατρός μου, μου είπε να μη την κάνω. Δε ξέρω κι εγώ τι να κάνω. Λέω να την κάνω να τελειώσει η υπόθεση. Πολύ συζήτηση για το τίποτα. Βλέπω κι εσείς όλες την κάνετε.

Έβγαλα κι εγώ κάτω απ' το στήθος αρκετά. Ελπίζω να φύγουν.

Μια χαρά από βάρος το δικό σου..όταν πήγα εγώ τελευταία φορά 24+4 (από περίοδο) 23+6 (υπερηχογραφικά) ήταν μόνο 585 γραμμάρια..μου φαίνεται δε παίρνει πολύ βάρος το δικό μου και αγχώνομαι και στεναχωριέμαι..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Geo22 είπε:

Μια χαρά από βάρος το δικό σου..όταν πήγα εγώ τελευταία φορά 24+4 (από περίοδο) 23+6 (υπερηχογραφικά) ήταν μόνο 585 γραμμάρια..μου φαίνεται δε παίρνει πολύ βάρος το δικό μου και αγχώνομαι και στεναχωριέμαι..

Μην αγχώνεσαι αλλά προσπάθησε να φας. Δεν είπαμε να γίνεις σαν κι εμένα που δεν έχω σταματημό αλλά τρωγε όσο συχνά μπορείς από κάτι και όλα θα πάνε καλά. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πήγα σήμερα στο νοσοκομείο για υπέρηχο. 25+2 και ο μικρός είναι 800-900 γραμμάρια. Η γιατρός που με είδε μου είπε να κάνω τη καμπύλη ενώ ο γιατρός μου, μου είπε να μη την κάνω. Δε ξέρω κι εγώ τι να κάνω. Λέω να την κάνω να τελειώσει η υπόθεση. Πολύ συζήτηση για το τίποτα. Βλέπω κι εσείς όλες την κάνετε.

Έβγαλα κι εγώ κάτω απ' το στήθος αρκετά. Ελπίζω να φύγουν.

Από ότι κατάλαβα η πλειοψηφία των γιατρών την κάνει στην Ελλάδα. Χωρίς να ξέρω αν αυτό είναι το σωστό ή απλά συνήθεια. Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις αυτό που θα σε κρατάει εσένα ήρεμη και δεν θα αγχώνεσαι. Πχ αμνιο εγώ ήξερα ότι τζάμπα θα την κάνω αλλά επειδή είχε αγχωθεί ο άντρας μου, την έκανα τελικά

10 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Μια χαρά από βάρος το δικό σου..όταν πήγα εγώ τελευταία φορά 24+4 (από περίοδο) 23+6 (υπερηχογραφικά) ήταν μόνο 585 γραμμάρια..μου φαίνεται δε παίρνει πολύ βάρος το δικό μου και αγχώνομαι και στεναχωριέμαι..

εσύ το λες ότι δεν παίρνει πολύ ή ο γιατρός σου; Μπορεί απλά να ναι μικροκαμωμένο, χωρίς να σημαίνει ότι κάτι πάει στραβά...

  • Ευχαριστώ 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Nj__ είπε:

Για κάποιο λόγο κορίτσια δεν με αφήνει να δημοσιεύσω τπτ... 

Αν "φανεί" αυτό το post ευχαριστώ πολύ την @Ελλάκι για τις πληροφορίες για τα θηλωματα!! :)

@Nj__ φαίνεται κανονικά το ποστ σου!

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Από ότι κατάλαβα η πλειοψηφία των γιατρών την κάνει στην Ελλάδα. Χωρίς να ξέρω αν αυτό είναι το σωστό ή απλά συνήθεια. Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις αυτό που θα σε κρατάει εσένα ήρεμη και δεν θα αγχώνεσαι. Πχ αμνιο εγώ ήξερα ότι τζάμπα θα την κάνω αλλά επειδή είχε αγχωθεί ο άντρας μου, την έκανα τελικά

εσύ το λες ότι δεν παίρνει πολύ ή ο γιατρός σου; Μπορεί απλά να ναι μικροκαμωμένο, χωρίς να σημαίνει ότι κάτι πάει στραβά...

Στο εξωτερικό ούτως ή άλλως κάνουν το ένα τρίτο των εξετάσεων που κάνουν στην Ελλάδα. Γενικά θεωρούνται αρκετά πράγματα που προτείνουν στην Ελλάδα οι γυναικολόγοι ξεπερασμένα. Και η αλήθεια είναι ότι πιθανότατα έτσι είναι τελικά. Απλά κι εγώ επειδή δεν έχω ακόμη γυρίσει στη Θεσσαλονίκη και δε με παρακολουθεί ένας συγκεκριμένος γιατρός έχω χιλιομπερδευτει γιατί ο καθένας λέει τα δικά του. Όπως και να έχει απ' την άλλη λες έχω κάνει τόσες εξετάσεις σε μια ακόμη θα κολλήσω; Σ ευχαριστώ πολύ πάντως.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!! Έχω να μπω καιρό , διαβάζω τα μηνύματα σας και χαίρομαι που όλες είστε καλά, το ίδιο και τα μωράκια σας! Ο μικρός μας είναι μια χαρά, κινητικός όσο δεν πάει ευτυχώς, κ ξεκίνησα salospir 100 λόγω των αυξημένων αντιστάσεων στη μητριαια αρτηρία όπως το είχα φανταστεί ( το ίδιο είχε συμβεί κ στην 1η εγκυμοσύνη) . Το μόνο που μου είπε ο γιατρός είναι να περιορίσω όσο μπορώ το αλάτι κ γενικά τα αλμυρά γιατι είδε τα πόδια μου λίγο παραπάνω πρησμένα από όσο ήθελε. Υποθέτω φοβάται για προεκλαμψία? Ομολογώ αγχώθηκα λίγο.. αυξημένη πίεση δεν έχω, αντιθέτως... Ο μικρός τουλάχιστον είναι καλά, μεγαλώνει κ πραγματικά ανυπομονώ να γεννήσω να τον δω, και να πάνε όλα καλά... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια είναι κάποια από Θεσσαλονίκη που έχει κανονίσει με τον γιατρό της να γεννήσει σε δημόσιο νοσοκομείο με ραντεβού;

Εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο αλλά με όποιον τύχει να εφημερευει 


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο αλλά με όποιον τύχει να εφημερευει 

Ναι το θυμάμαι κορίτσι μου για σένα. Είπα μήπως κοπέλα έχει κανονίσει με γιατρό για καισαρική ή πρόκληση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...