Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , Geo22 είπε:

Κοντυνε κι άλλο..δε μου είπε πόσο..θα με βλέπει κάθε 2 βδομάδες και αν κοντύνει κι άλλο θα βάλουμε πεσό

Ενταξει αφού θα έχεις συχνή παρακολούθηση όλα θα πάνε καλά!

1 hour ago, nairobi είπε:

Κορίτσια μου καμιά ιδέα για όνομα για κοριτσάκι; αν θέλετε ένα τοπ 5 η καθεμία θα με βοηθούσατε πολύ!!  

Εμένα μ αρέσει πολύ το Κυβέλη και το Κυνθια ,άσχετο που εγώ θα δώσω το όνομα της μαμάς μου :p

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ ρε κορίτσια έχω κάνει τάμα στον Άγιο Ραφαήλ οπότε τον μικρό θα τον πω Ραφαήλ. Ήθελα να φωνάξω και του πατέρα μου που τον έχασα Περισυ. Να τον φωνάξουμε δηλαδή Ραφαήλ - Παναγιώτη. Αλλά όλοι μου λένε να μην πω δύο ονόματα και το παιδί θα με βρίζει μεθαύριο που θα γράφει μια ώρα ένα όνομα. Αλλά μου έρχεται κι άσχημο να μην φωνάξω το όνομα του πατέρα μου. Του είχα μεγάλη αδυναμία.Εσείς τι λέτε;

1 hour ago, nairobi είπε:

Κορίτσια μου καμιά ιδέα για όνομα για κοριτσάκι; αν θέλετε ένα τοπ 5 η καθεμία θα με βοηθούσατε πολύ!!  

Άλκηστη, Αριάδνη, Νεφέλη.... Δεν ξέρω νομίζω πολλά μου έρχονται!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Laky είπε:

Κι εγώ ρε κορίτσια έχω κάνει τάμα στον Άγιο Ραφαήλ οπότε τον μικρό θα τον πω Ραφαήλ. Ήθελα να φωνάξω και του πατέρα μου που τον έχασα Περισυ. Να τον φωνάξουμε δηλαδή Ραφαήλ - Παναγιώτη. Αλλά όλοι μου λένε να μην πω δύο ονόματα και το παιδί θα με βρίζει μεθαύριο που θα γράφει μια ώρα ένα όνομα. Αλλά μου έρχεται κι άσχημο να μην φωνάξω το όνομα του πατέρα μου. Του είχα μεγάλη αδυναμία.Εσείς τι λέτε;

Άλκηστη, Αριάδνη, Νεφέλη.... Δεν ξέρω νομίζω πολλά μου έρχονται!!!!

Αμα αισθανεσαι οτι θες να του βαλεις και το ονομα του πατερα σου βαλτου και τα 2..γιατι θα σου μεινει στο μυαλο αμα δεν το βαλεις

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , elena93 είπε:

Αμα αισθανεσαι οτι θες να του βαλεις και το ονομα του πατερα σου βαλτου και τα 2..γιατι θα σου μεινει στο μυαλο αμα δεν το βαλεις

Κι εγώ έτσι λέω αλλά δε θέλω να είναι μπελάς για το παιδί το ίδιο του το όνομα. Απ' την άλλη τόσα παιδάκια έχουν δύο ονόματα!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ArtemisΚ είπε:

Ενταξει αφού θα έχεις συχνή παρακολούθηση όλα θα πάνε καλά!

Εμένα μ αρέσει πολύ το Κυβέλη και το Κυνθια ,άσχετο που εγώ θα δώσω το όνομα της μαμάς μου :p

Υπέροχα και τα δυο!! Ευχαριστώ!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Laky είπε:

Κι εγώ ρε κορίτσια έχω κάνει τάμα στον Άγιο Ραφαήλ οπότε τον μικρό θα τον πω Ραφαήλ. Ήθελα να φωνάξω και του πατέρα μου που τον έχασα Περισυ. Να τον φωνάξουμε δηλαδή Ραφαήλ - Παναγιώτη. Αλλά όλοι μου λένε να μην πω δύο ονόματα και το παιδί θα με βρίζει μεθαύριο που θα γράφει μια ώρα ένα όνομα. Αλλά μου έρχεται κι άσχημο να μην φωνάξω το όνομα του πατέρα μου. Του είχα μεγάλη αδυναμία.Εσείς τι λέτε;

Άλκηστη, Αριάδνη, Νεφέλη.... Δεν ξέρω νομίζω πολλά μου έρχονται!!!!

Νομίζω πως όταν το εξηγήσεις στο παιδί, θα το εκτιμήσει και δεν θα νιώθει άσχημα. Οι περισσότεροι βάζουν διπλά ονόματα για να μην μαλώνουν οι παππούδες. Εσύ το κάνεις για άλλους λόγους, πιο σημαντικούς κατά τη γνώμη μου 

Πήγαμε στο γιατρό σήμερα. 1343γρ ο μπόμπιρας. Είμαι 29+4, με τη διορθωμένη ΠΗΤ

  • Μου αρέσει 4

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2022 at 10:45 ΜΜ, Geo22 είπε:

Πολύ καλή η μέτρηση σου..μην αγχώνεσαι..εγώ έχω εδώ και μέρες χαμηλά οριζόντια σαν πόνο σαν τράβηγμα λες και έχω τομή..έχει συμβεί σε άλλη;

Σε μένα κ πολύ πιο έντονα κ τελικά δεν ήταν τίποτα,  κάναμε κ υπέρηχο, κατάλαβα ότι αυτά είναι φυσιολογικά όταν μεγαλώνει το έμβρυο 

On 22/8/2022 at 11:21 ΜΜ, elena93 είπε:

Κοριτσια τα φωτα σας..υποφερω απο το στηθος.. εχω φαγουρα γυρο απο την θηλη και εχουν βγει κατι σαν κοκκινες γραμμεςκαι επισης μου φαινετε οτι ειναι και ζεστο..βαζω κρεμα για να μην ειναι ξηρη η επιδερμιδα..εσεις εχετε κατι αναλογο, ρωτησα την μαια μου ειπε ειναι φυσιολογικο

Και σε μένα συμβαίνει έντονα στο δεξί κ σαν να τραβάει κ να τσιμπάει έντονα στη θηλή κ ανησύχησα.  Ο πόνος είναι λες και χτυπάει κ κάτω από το στήθος, σαν κάψιμο,  αφού νόμιζα μ ενοχλεί η καρδιά φαντάσου... αλλά λέω κ εγώ υπομονή φυσιολογικό θα είναι 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nairobi είπε:
3 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Κορίτσια μου καμιά ιδέα για όνομα για κοριτσάκι; αν θέλετε ένα τοπ 5 η καθεμία θα με βοηθούσατε πολύ!!  @

Άνθια, Λυδία, Αρετή, Νεφέλη, Χρυσή 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Lenast είπε:

Άνθια, Λυδία, Αρετή, Νεφέλη, Χρυσή 

Το Λυδία είναι πρώτο στη λίστα! Διαβάζω δε ότι ακούγεται πολύ! Αλλά μ' αρέσει πολύ! Έχει συναισθηματική αξία για μένα οποτε παίρνει λίγους βαθμούς παραπάνω!! Όσα ανέφερες πανέμορφα! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Σε μένα κ πολύ πιο έντονα κ τελικά δεν ήταν τίποτα,  κάναμε κ υπέρηχο, κατάλαβα ότι αυτά είναι φυσιολογικά όταν μεγαλώνει το έμβρυο 

Και σε μένα συμβαίνει έντονα στο δεξί κ σαν να τραβάει κ να τσιμπάει έντονα στη θηλή κ ανησύχησα.  Ο πόνος είναι λες και χτυπάει κ κάτω από το στήθος, σαν κάψιμο,  αφού νόμιζα μ ενοχλεί η καρδιά φαντάσου... αλλά λέω κ εγώ υπομονή φυσιολογικό θα είναι 

Τα πονακια είναι τελικά επειδή κονταινει ο τράχηλος και θα τα έχω μόνιμα..

4 ώρες πρίν, ArtemisΚ είπε:

Ενταξει αφού θα έχεις συχνή παρακολούθηση όλα θα πάνε καλά!

Εμένα μ αρέσει πολύ το Κυβέλη και το Κυνθια ,άσχετο που εγώ θα δώσω το όνομα της μαμάς μου :p

Μακάρι γιατί δε μου έλεγε με τίποτα σήμερα το βάρος του μωρού και αγχώθηκα και τσαντιστηκα..

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ArtemisΚ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Σήμερα εμείς κάναμε τα ψώνια μας !πήραμε καροτσια καθίσματα αυτοκινήτου κουνιες συρταριερες ,ένας χαμός! Τώρα σιγά σιγά αρχίζω να καταλαβαίνω ότι θα γίνω μαμά :p 

Με γεια σας! Κ μεις τη Δευτέρα το ίδιο.... Απλά δεν τα πήρα ακόμα σπίτι γτ το δωμάτιο είναι ακόμα γραφείο - πλυσταριό :-o

10 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια εσεις εχετε που και που πονακια; Σαν κραμπες;

Εννοείται! 

1 ώρα πρίν, Geo22 είπε:

Τα πονακια είναι τελικά επειδή κονταινει ο τράχηλος και θα τα έχω μόνιμα..

Μακάρι γιατί δε μου έλεγε με τίποτα σήμερα το βάρος του μωρού και αγχώθηκα και τσαντιστηκα..

Μην αγχώνεσαι για τον τράχηλο, εφόσον εντοπισατε το θέμα... Το πολύ πολύ πεσο όπως σ είπε... Αφού δεν θα κάνει περιδεση φτου φτου (εγώ δεν πέρασα καλά με αυτό) 

@nairobiΜου αρέσει πολύ σαν όνομα το Ζηνοβία,  επίσης κ το Ηρώ... Εμείς λέμε για Αναστασία&Χριστίνα... Απλά σκεφτόμαστε μήπως υπάρχει κάποιο conflict από θρησκευτική άποψη (θα ρωτήσουμε ιερέα...) 

6 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κι εγώ ρε κορίτσια έχω κάνει τάμα στον Άγιο Ραφαήλ οπότε τον μικρό θα τον πω Ραφαήλ. Ήθελα να φωνάξω και του πατέρα μου που τον έχασα Περισυ. Να τον φωνάξουμε δηλαδή Ραφαήλ - Παναγιώτη. Αλλά όλοι μου λένε να μην πω δύο ονόματα και το παιδί θα με βρίζει μεθαύριο που θα γράφει μια ώρα ένα όνομα. Αλλά μου έρχεται κι άσχημο να μην φωνάξω το όνομα του πατέρα μου. Του είχα μεγάλη αδυναμία.Εσείς τι λέτε;

Άλκηστη, Αριάδνη, Νεφέλη.... Δεν ξέρω νομίζω πολλά μου έρχονται!!!!

Μην το σκεφτεσαι, μόνο στα επίσημα έγγραφα θα είναι ούτως ή άλλως αυτή η δυσκολία κ αντε κ στο σχολείο.. Κάνε αυτό που νιώθεις.. Κ μεις αποφασίσαμε να δώσουμε της μαμάς μου που χάσαμε πρόσφατα για 1ο &  2ο όνομα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Nj__ είπε:

Με γεια σας! Κ μεις τη Δευτέρα το ίδιο.... Απλά δεν τα πήρα ακόμα σπίτι γτ το δωμάτιο είναι ακόμα γραφείο - πλυσταριό :-o

Εννοείται! 

Μην αγχώνεσαι για τον τράχηλο, εφόσον εντοπισατε το θέμα... Το πολύ πολύ πεσο όπως σ είπε... Αφού δεν θα κάνει περιδεση φτου φτου (εγώ δεν πέρασα καλά με αυτό) 

@nairobiΜου αρέσει πολύ σαν όνομα το Ζηνοβία,  επίσης κ το Ηρώ... Εμείς λέμε για Αναστασία&Χριστίνα... Απλά σκεφτόμαστε μήπως υπάρχει κάποιο conflict από θρησκευτική άποψη (θα ρωτήσουμε ιερέα...) 

Μην το σκεφτεσαι, μόνο στα επίσημα έγγραφα θα είναι ούτως ή άλλως αυτή η δυσκολία κ αντε κ στο σχολείο.. Κάνε αυτό που νιώθεις.. Κ μεις αποφασίσαμε να δώσουμε της μαμάς μου που χάσαμε πρόσφατα για 1ο &  2ο όνομα. 

Μμμ πολύ ιδιαίτερο το πρώτο! Το Ηρώ είναι στη λίστα μας!! Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα με τα ονόματα!! Αλλά εννοείται να ρωτήσετε και έναν και δυο!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε? Όσες κάνατε καμπυλη βγήκαν όλα φυσιολογικά? Εγώ έκανα κ μια τιμή για την ακρίβεια η δεύτερη ώρα βγήκε τσιμπημένη ρε γμτ, για την ακρίβεια 185 με όριο 153! Κ λογικά θα την επαναλάβω αποτι μ είπε κ η γιατρός σνιφ σνιφ! Να φανταστείτε έμαθα τα αποτελέσματα την ώρα π πήγαινα να φάω ένα ωραιότατο γλυκό κ φυσικά το άφησα στην άκρη! :( δεν είχα ποτέ θέμα με ζαχαρο πως έγινε αυτό δεν ξέρω.. 

Θυμιστε μ εχει καμία σας θέμα με ζαχαρο? Τι κάνετε εννοώ από διατροφή ή παίρνετε κ κανένα χάπι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Irini__ είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Όσες κάνατε καμπυλη βγήκαν όλα φυσιολογικά? Εγώ έκανα κ μια τιμή για την ακρίβεια η δεύτερη ώρα βγήκε τσιμπημένη ρε γμτ, για την ακρίβεια 185 με όριο 153! Κ λογικά θα την επαναλάβω αποτι μ είπε κ η γιατρός σνιφ σνιφ! Να φανταστείτε έμαθα τα αποτελέσματα την ώρα π πήγαινα να φάω ένα ωραιότατο γλυκό κ φυσικά το άφησα στην άκρη! :( δεν είχα ποτέ θέμα με ζαχαρο πως έγινε αυτό δεν ξέρω.. 

Θυμιστε μ εχει καμία σας θέμα με ζαχαρο? Τι κάνετε εννοώ από διατροφή ή παίρνετε κ κανένα χάπι?

Καλημέρα..τέλεια βλέπω και εσένα..εμένα η 2η ήταν 188..δε μου είπε να την επαναλάβω αλλά να πάω σε ενδοκρινολόγο..

13 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Νομίζω πως όταν το εξηγήσεις στο παιδί, θα το εκτιμήσει και δεν θα νιώθει άσχημα. Οι περισσότεροι βάζουν διπλά ονόματα για να μην μαλώνουν οι παππούδες. Εσύ το κάνεις για άλλους λόγους, πιο σημαντικούς κατά τη γνώμη μου 

Πήγαμε στο γιατρό σήμερα. 1343γρ ο μπόμπιρας. Είμαι 29+4, με τη διορθωμένη ΠΗΤ

Αχ πόσο σε ζηλεύω..εγώ τη παρακαλούσα να μου πει το βάρος και δε μου το είπε ποτέ..μου έλεγε συνέχεια είναι μια χαρά έφυγες..είναι μια χαρά έφυγες..με απογοήτευσε..σήμερα δεν έχω κοιμηθεί απ' το πόνο στη μέση..υποφέρω και κλαίω..επειδή μου φαίνεται θα καταλειξω νοσοκομείο να με δουν αν συνεχίσει ο πόνος σήμερα θα απαιτήσω να μου πουν το βάρος..στη τελική είναι υποχρεωμένοι να μου πουν και όχι να με αγχωνει με το να μη μου λέει..αν και ψεύτρα να βγω πιστεύω πως κάτι μου κρύβει για να μη λέει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...