Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια θέλω την βοήθεια σασ ξέρει κάποια καλή ενδοκρινολόγο ;;; Αρχίζει τ4 γιατί βγήκε η tsh 2.95 και πρέπει να είναι κάτω από 2.50 και θέλω να την παρακολουθεί μια ενδοκρινολόγος γιατί έχει και ΣΠΩ . Όλες οι άλλες εξετάσεις όλες καλές. 

      Καλημέρα! Μπορώ να προτείνω τον δικό μου, Γ. Παπαγ..ιου, πηγαίνω χρονια και τον εμπιστεύομαι! Φτηνός δεν είναι βέβαια κι είναι στην Αθήνα, στο Μέγαρο μουσικής

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Κοριτσια πως ειστε; Εγω σημερα ειχα ραντεβου στην μαια για τσεκ απ και υπερηχο αλλα μονο τσεκ απ καναμε γιατι δεν ηταν η μαια που κανει τους υπερηχους και θα παω το σαββατο να κανω υπερηχο..τις ειπα για τα πονακια που εχω καποιες φορες μου εδωσε μαγνησιο..εγω πηρα βιταμινες που ειναι μαγνησιο και ασβεστιο μαζι..ποσες απο εσας περνεται μαγνησιο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Εγω σημερα ειχα ραντεβου στην μαια για τσεκ απ και υπερηχο αλλα μονο τσεκ απ καναμε γιατι δεν ηταν η μαια που κανει τους υπερηχους και θα παω το σαββατο να κανω υπερηχο..τις ειπα για τα πονακια που εχω καποιες φορες μου εδωσε μαγνησιο..εγω πηρα βιταμινες που ειναι μαγνησιο και ασβεστιο μαζι..ποσες απο εσας περνεται μαγνησιο;

Εγώ δεν παίρνω μαγνήσιο..μου είχε δώσει ο γιατρός ένα σκεύασμα γιατί του είχα πει ότι με πιάνουν το βράδυ στον ύπνο κράμπες στα πόδια κ μου είπε αν σε βασανίζουν να το ξεκινήσεις αλλά επειδή ηρέμησα δεν τον πήρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , elena93 είπε:

Εχεις δει διαφορα;

Δεν έχω έντονες συσπάσεις. Αλλά ναι. Νομίζω κάτι κάνει. Ο γιατρός μου δε το θεωρεί απαραίτητο το μαγνήσιο αλλά μου είπε ότι το πολύ πολύ να μη βοηθήσει. Πάντως σίγουρα είπε δε θα σου κάνει κακο. Οπότε παίρνω ένα γιατι έχω και κράμπες στα πόδια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εγώ πήγα σήμερα στην ενδοκρινολογο! Όλα καλά, μου έδωσε να μετριεμαι για αρχή 4 φορές τη μέρα κ μετά θα το μειώσουμε, μ εδωσε κ διατροφή, τώρα στο περίπου θα την ακολουθήσω να έχω ένα μπούσουλα κ γενικα η γιατρός δε με αγχωσε, θεωρεί ότι όλα θα είναι εντάξει..  παρολαυτα ανήκω κ εγώ στην κατηγορία του διαβήτη κυησης έστω με τη μία μόνο τιμή υψηλότερα.. μου έδωσε όρια το πρωί νηστικη κάτω από 92 και μια ώρα μετά το φαγητό κάτω από 135 κ σήμερα πρώτη μέρα οι μετρήσεις ήταν μια χαρά!

Μαγνησιο ποιο σκεύασμα παίρνετε? Γτ εγώ παίρνω το solumag Forte είναι φιαλίδιο κ είναι αρκετά γλυκό αν κ γράφει ότι δεν έχει ζάχαρη κ έλεγα να δοκίμαζα κάποιο άλλο. Μου φέρνει λίγο αηδία..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Irini__ είπε:

Κορίτσια εγώ πήγα σήμερα στην ενδοκρινολογο! Όλα καλά, μου έδωσε να μετριεμαι για αρχή 4 φορές τη μέρα κ μετά θα το μειώσουμε, μ εδωσε κ διατροφή, τώρα στο περίπου θα την ακολουθήσω να έχω ένα μπούσουλα κ γενικα η γιατρός δε με αγχωσε, θεωρεί ότι όλα θα είναι εντάξει..  παρολαυτα ανήκω κ εγώ στην κατηγορία του διαβήτη κυησης έστω με τη μία μόνο τιμή υψηλότερα.. μου έδωσε όρια το πρωί νηστικη κάτω από 92 και μια ώρα μετά το φαγητό κάτω από 135 κ σήμερα πρώτη μέρα οι μετρήσεις ήταν μια χαρά!

Μαγνησιο ποιο σκεύασμα παίρνετε? Γτ εγώ παίρνω το solumag Forte είναι φιαλίδιο κ είναι αρκετά γλυκό αν κ γράφει ότι δεν έχει ζάχαρη κ έλεγα να δοκίμαζα κάποιο άλλο. Μου φέρνει λίγο αηδία..

Όλα θα πανε καλά!!! Καλή αρχή και υπομονή θα περάσουν οι μήνες και θα έχουμε υγιή μωράκια αγκαλιά μας!! 

Παίρνω το trofocard max 2 τη μερα σε χάπι!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Εγω σημερα ειχα ραντεβου στην μαια για τσεκ απ και υπερηχο αλλα μονο τσεκ απ καναμε γιατι δεν ηταν η μαια που κανει τους υπερηχους και θα παω το σαββατο να κανω υπερηχο..τις ειπα για τα πονακια που εχω καποιες φορες μου εδωσε μαγνησιο..εγω πηρα βιταμινες που ειναι μαγνησιο και ασβεστιο μαζι..ποσες απο εσας περνεται μαγνησιο;

Εγώ παίρνω πρωί μεσημέρι βράδυ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ! Πως ειστε;

Οσον αφορα το επιδομα κυησης και λοχειας τα εχω κατανοησει πως πανε. Το μερα δεν καραλαβαινω που ειναι τα επιδοματα θηλασμου κ προστασιας τεκνου. Ξερει καποια να μου πει 2 λογια μηπως τα κατανοησω καλυτερα;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια εσεις οταν πτε στον γιατρο σας μετραει την κοιλια; Εδω την μετρανε ξαπλωμενη απο το στομαχι μεχρι χαμηλα κατω..την μετρησε χθες και ηταν 26cm

πρίν από 32 λεπτά , Kleopatra87 είπε:

Καλημερα κοριτσια ! Πως ειστε;

Οσον αφορα το επιδομα κυησης και λοχειας τα εχω κατανοησει πως πανε. Το μερα δεν καραλαβαινω που ειναι τα επιδοματα θηλασμου κ προστασιας τεκνου. Ξερει καποια να μου πει 2 λογια μηπως τα κατανοησω καλυτερα;

 

Ποτε περνουν στην Ελλαδα την αδεια εγκυμοσυνης; Στην Ολλανδια που μενω απο την 34η εβδομαδα μπορεις να την παρεις για 16 εβδομαδες συνολικα..αρα εγω μπορω να την παρω απο της 6 Οκτωμβριου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Eleniarch είπε:

Καλημέρα.. μάλλον εννοείς άδεια θηλασμού και προστασίας τέκνου?

Ναι σωστα

 

πρίν από 19 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια εσεις οταν πτε στον γιατρο σας μετραει την κοιλια; Εδω την μετρανε ξαπλωμενη απο το στομαχι μεχρι χαμηλα κατω..την μετρησε χθες και ηταν 26cm

Ποτε περνουν στην Ελλαδα την αδεια εγκυμοσυνης; Στην Ολλανδια που μενω απο την 34η εβδομαδα μπορεις να την παρεις για 16 εβδομαδες συνολικα..αρα εγω μπορω να την παρω απο της 6 Οκτωμβριου

Ειναι 96 μερεσ αν θυμαμαι καλα και βγαινει 56 μερες πριν την ΠΗΤ κ τις υπολοιπες μετα την γεννα, ειναι 17 εβδομαδες.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kleopatra87 είπε:

Ναι σωστα

 

Ειναι 96 μερεσ αν θυμαμαι καλα και βγαινει 56 μερες πριν την ΠΗΤ κ τις υπολοιπες μετα την γεννα, ειναι 17 εβδομαδες.

Άδεια θηλασμού και προστασίας τέκνου ουσιαστικά είναι αν θυμάμαι σωστά το μειωμένο ωράριο 2ωρες ημερησίως για τον 1ο χρόνο και σε 1 ώρα για άλλους 6 μήνες . Το οποίο μπορείς να το πάρεις και σαν άδεια ισοχρονη

2 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια εσεις οταν πτε στον γιατρο σας μετραει την κοιλια; Εδω την μετρανε ξαπλωμενη απο το στομαχι μεχρι χαμηλα κατω..την μετρησε χθες και ηταν 26cm

Ποτε περνουν στην Ελλαδα την αδεια εγκυμοσυνης; Στην Ολλανδια που μενω απο την 34η εβδομαδα μπορεις να την παρεις για 16 εβδομαδες συνολικα..αρα εγω μπορω να την παρω απο της 6 Οκτωμβριου

Η αδεια κυήσεως στην Ελλάδα ξεκινάει με το που μπαίνεις στην 32η εβδομάδα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα απ' το πρωί που ξύπνησα έχω ένα μόνιμο πόνο χαμηλά στη κοιλιά κυρίως απ' την αριστερή πλευρά. Είναι έντονος όμως και δε μπορώ να κάνω τίποτα. Σας πιάνουν κι εσάς τέτοιοι πόνοι ή να ανησυχήσω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...