Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Geo22 είπε:

Καλημέρα..τέλεια βλέπω και εσένα..εμένα η 2η ήταν 188..δε μου είπε να την επαναλάβω αλλά να πάω σε ενδοκρινολόγο..

Αχ πόσο σε ζηλεύω..εγώ τη παρακαλούσα να μου πει το βάρος και δε μου το είπε ποτέ..μου έλεγε συνέχεια είναι μια χαρά έφυγες..είναι μια χαρά έφυγες..με απογοήτευσε..σήμερα δεν έχω κοιμηθεί απ' το πόνο στη μέση..υποφέρω και κλαίω..επειδή μου φαίνεται θα καταλειξω νοσοκομείο να με δουν αν συνεχίσει ο πόνος σήμερα θα απαιτήσω να μου πουν το βάρος..στη τελική είναι υποχρεωμένοι να μου πουν και όχι να με αγχωνει με το να μη μου λέει..αν και ψεύτρα να βγω πιστεύω πως κάτι μου κρύβει για να μη λέει..

Κορίτσι μου προσπάθησε να μην αγχώνεσαι, οι γιατροί πολλές φορές δεν καταλαβαίνουν την αγωνία μας . Εμάς μας λέει βάρος αλλά την προηγούμενη φορά μπερδεύτηκε και είπε πολύ λιγότερο και τρελάθηκα, μόνη μου είδα στο χαρτί του υπερηχου  ότι είχε δει ένα ψηφίο λάθος. Ευτυχώς σε μας τον δίνει μετά τον υπέρηχο με φωτογραφίες. Το ωραίο είναι ότι όταν το  ρώτησα γιατί τέτοιο βάρος την προηγούμενη φορά ήταν πιο πολύ, μου λέει δεν είναι τίποτα.Να δεις αγωνία και κλάμα εγώ μετά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Όσες κάνατε καμπυλη βγήκαν όλα φυσιολογικά? Εγώ έκανα κ μια τιμή για την ακρίβεια η δεύτερη ώρα βγήκε τσιμπημένη ρε γμτ, για την ακρίβεια 185 με όριο 153! Κ λογικά θα την επαναλάβω αποτι μ είπε κ η γιατρός σνιφ σνιφ! Να φανταστείτε έμαθα τα αποτελέσματα την ώρα π πήγαινα να φάω ένα ωραιότατο γλυκό κ φυσικά το άφησα στην άκρη! :( δεν είχα ποτέ θέμα με ζαχαρο πως έγινε αυτό δεν ξέρω.. 

Θυμιστε μ εχει καμία σας θέμα με ζαχαρο? Τι κάνετε εννοώ από διατροφή ή παίρνετε κ κανένα χάπι?

Για τις περισσότερες είναι ορμονικό της εγκυμοσύνης και φεύγει μόλις φύγει και η εγκυμοσύνη. Οπότε μην απογοητεύεσαι!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Όσες κάνατε καμπυλη βγήκαν όλα φυσιολογικά? Εγώ έκανα κ μια τιμή για την ακρίβεια η δεύτερη ώρα βγήκε τσιμπημένη ρε γμτ, για την ακρίβεια 185 με όριο 153! Κ λογικά θα την επαναλάβω αποτι μ είπε κ η γιατρός σνιφ σνιφ! Να φανταστείτε έμαθα τα αποτελέσματα την ώρα π πήγαινα να φάω ένα ωραιότατο γλυκό κ φυσικά το άφησα στην άκρη! :( δεν είχα ποτέ θέμα με ζαχαρο πως έγινε αυτό δεν ξέρω.. 

Θυμιστε μ εχει καμία σας θέμα με ζαχαρο? Τι κάνετε εννοώ από διατροφή ή παίρνετε κ κανένα χάπι?

Σου είπε ποτε θα την επαναλάβεις; έστω και μια παθολογικη τιμή απο τις 3 σημαίνει διαβητης κυησης! Κανονικά πρεπει να πας ενδοκρινολογο να σε κατευθυνει! Εγω έχω και κανω διατροφή και μετρησεις και δοξα το Θεό το κραταω μεσα στα ορια!! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Καλημέρα..τέλεια βλέπω και εσένα..εμένα η 2η ήταν 188..δε μου είπε να την επαναλάβω αλλά να πάω σε ενδοκρινολόγο..

Αχ πόσο σε ζηλεύω..εγώ τη παρακαλούσα να μου πει το βάρος και δε μου το είπε ποτέ..μου έλεγε συνέχεια είναι μια χαρά έφυγες..είναι μια χαρά έφυγες..με απογοήτευσε..σήμερα δεν έχω κοιμηθεί απ' το πόνο στη μέση..υποφέρω και κλαίω..επειδή μου φαίνεται θα καταλειξω νοσοκομείο να με δουν αν συνεχίσει ο πόνος σήμερα θα απαιτήσω να μου πουν το βάρος..στη τελική είναι υποχρεωμένοι να μου πουν και όχι να με αγχωνει με το να μη μου λέει..αν και ψεύτρα να βγω πιστεύω πως κάτι μου κρύβει για να μη λέει..

Σαν δευτερότοκος θα σου πω ότι δεν ξέρω σε τι με βοηθάει να ξέρω τα κιλά του μωρού δεδομένου ότι 1. οι υπέρηχοι πέφτουν πολύ συχνά έξω και 2. συνήθως μας βάζουν στην διαδικασία των συγκρίσεων... Εντάξει κάποιες τις εφησυχάζει, το κατανοώ. Εγώ είμαι οκ και μόνο που μου λένε ότι αναπτύσσεται φυσιολογικά με βάση την εβδομάδα κύησης.  Όλες οι άλλες πληροφορίες, νιώθω ότι είναι πολύ ιατρικοποίηση της εγκυμοσύνης

  • Μου αρέσει 2

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια έχω σήμερα υπέρηχο και ανυπομονώ! εχω αγχωθεί γιατί χτες ένιωθα το μωρο πολυ χαμηλά στη λεκάνη και σε σημειο που οταν κλωτσούσε πονούσα πολύ! Ακομα και στην τουαλέτα οταν κάθομαι νιωθω περιεργα θαρρεις εχω διαστολή! Δεν ξερω τι γίνεται! Την τελευταία φορά το μωρό ήταν με τα πόδια κάτω! 

πρίν από 5 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Σαν δευτερότοκος θα σου πω ότι δεν ξέρω σε τι με βοηθάει να ξέρω τα κιλά του μωρού δεδομένου ότι 1. οι υπέρηχοι πέφτουν πολύ συχνά έξω και 2. συνήθως μας βάζουν στην διαδικασία των συγκρίσεων... Εντάξει κάποιες τις εφησυχάζει, το κατανοώ. Εγώ είμαι οκ και μόνο που μου λένε ότι αναπτύσσεται φυσιολογικά με βάση την εβδομάδα κύησης.  Όλες οι άλλες πληροφορίες, νιώθω ότι είναι πολύ ιατρικοποίηση της εγκυμοσύνης

Έχεις πολύ δίκιο! Εμενα μου ελεγαν για μωρό 4μισι κιλα και βγήκε 3290! Επίσης μου είπαν ότι δεν λένε κιλά οταν οι υπέρηχοι απέχουν λιγοτερο απο 3 βδομάδες γιατί οι μετρήσεις μπορεί να μας αγχώσουν παραπάνω και να νομιζουμε ότι κάτι δεν πάει καλά! 

  • Μου αρέσει 2

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης, κορίτσια μπήκα να κάνω μια απόπειρα να κάνω αίτηση για το επίδομα μητρότητας και οι 56 μέρες μετράνε χωρίς την ΠΗΤ, σύμφωνα με το σύστημα. Η μέρα της ΠΗΤ είναι η 57η

  • Μου αρέσει 2

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nairobi είπε:

Εγώ κορίτσια έχω σήμερα υπέρηχο και ανυπομονώ! εχω αγχωθεί γιατί χτες ένιωθα το μωρο πολυ χαμηλά στη λεκάνη και σε σημειο που οταν κλωτσούσε πονούσα πολύ! Ακομα και στην τουαλέτα οταν κάθομαι νιωθω περιεργα θαρρεις εχω διαστολή! Δεν ξερω τι γίνεται! Την τελευταία φορά το μωρό ήταν με τα πόδια κάτω! 

Έχεις πολύ δίκιο! Εμενα μου ελεγαν για μωρό 4μισι κιλα και βγήκε 3290! Επίσης μου είπαν ότι δεν λένε κιλά οταν οι υπέρηχοι απέχουν λιγοτερο απο 3 βδομάδες γιατί οι μετρήσεις μπορεί να μας αγχώσουν παραπάνω και να νομιζουμε ότι κάτι δεν πάει καλά! 

Και γω σήμερα έχω και ανυπομονώ για τον τράχηλο !Επίσης θα μου κάνει και το εμβόλιο του κοκκυτη σήμερα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Και γω σήμερα έχω και ανυπομονώ για τον τράχηλο !Επίσης θα μου κάνει και το εμβόλιο του κοκκυτη σήμερα 

Ελπίζω να είναι εντάξει και στις δυο μας! Θα επανέλθω το βράδυ ελπίζω με καλά νέα! 

  • Μου αρέσει 2

url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nairobi είπε:

Ελπίζω να είναι εντάξει και στις δυο μας! Θα επανέλθω το βράδυ ελπίζω με καλά νέα! 

Και εγώ!καλη επιτυχία( αν το θέτω σωστάp )και σε σένα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Σαν δευτερότοκος θα σου πω ότι δεν ξέρω σε τι με βοηθάει να ξέρω τα κιλά του μωρού δεδομένου ότι 1. οι υπέρηχοι πέφτουν πολύ συχνά έξω και 2. συνήθως μας βάζουν στην διαδικασία των συγκρίσεων... Εντάξει κάποιες τις εφησυχάζει, το κατανοώ. Εγώ είμαι οκ και μόνο που μου λένε ότι αναπτύσσεται φυσιολογικά με βάση την εβδομάδα κύησης.  Όλες οι άλλες πληροφορίες, νιώθω ότι είναι πολύ ιατρικοποίηση της εγκυμοσύνης

Λες να μην αγχώνομαι Ε; Φοβάμαι να σου πω μη ζαλίσω και τη γιατρό μου με το πες πες αλλά έτσι ξεαγχωνομαι τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Geo22 είπε:

Λες να μην αγχώνομαι Ε; Φοβάμαι να σου πω μη ζαλίσω και τη γιατρό μου με το πες πες αλλά έτσι ξεαγχωνομαι τι να κάνω;

Αν εσένα σε βοηθάει να ρωτήσεις τα πάντα. Γιατί αν είσαι μέσα στο άγχος και το φόβο; Πες του ότι θέλω να ξέρω γιατί αλλιώς σκέφτομαι τα χειρότερα και τέλος. Δε θα απολογηθείς κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είμαι από τις Μάνου Δεκεμβρίου. Μπαίνω στο θέμα σας γιατί διαβάζω ότι κάποιες εχετε θέμα με τον τράχηλο. Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα από νωρίς τράχηλο γύρω στο 2 με χοάνη και τον κρατήσαμε σταθερά με ξεκούραση και glopir προς τις τελευταίες εβδομάδες για τις συσπάσεις. Σε αυτή την εγκυμοσύνη εδώ και λίγες μέρες έχω πόνο χαμηλά το νιώθω σαν τεράστιο βάρος που βαραίνει προς τα κάτω στον κόλπο και ταυτόχρονα φτάνει μέχρι τους προσαγωγούς. Το είπα στον γιατρό μου γιατί είναι εκτός αυτές τις μέρες και μου είπε να πάω αύριο στο Ρέα να κάνω υπερήχο με ένα συνεργάτη του οπωσδήποτε γιατί φοβάται για τον τράχηλο μιας και έχω ιστορικό. Οποία έχει θέμα με τον τράχηλο αντιμετωπίζει τέτοιους είδους πόνο; Ανησυχώ και έχω πολύ αγωνία για αύριο. Ο γιατρός επιστρέφει Τετάρτη και έτσι κι αλλιώς έχω και τότε ραντεβού μαζί του.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Κορίτσια είμαι από τις Μάνου Δεκεμβρίου. Μπαίνω στο θέμα σας γιατί διαβάζω ότι κάποιες εχετε θέμα με τον τράχηλο. Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα από νωρίς τράχηλο γύρω στο 2 με χοάνη και τον κρατήσαμε σταθερά με ξεκούραση και glopir προς τις τελευταίες εβδομάδες για τις συσπάσεις. Σε αυτή την εγκυμοσύνη εδώ και λίγες μέρες έχω πόνο χαμηλά το νιώθω σαν τεράστιο βάρος που βαραίνει προς τα κάτω στον κόλπο και ταυτόχρονα φτάνει μέχρι τους προσαγωγούς. Το είπα στον γιατρό μου γιατί είναι εκτός αυτές τις μέρες και μου είπε να πάω αύριο στο Ρέα να κάνω υπερήχο με ένα συνεργάτη του οπωσδήποτε γιατί φοβάται για τον τράχηλο μιας και έχω ιστορικό. Οποία έχει θέμα με τον τράχηλο αντιμετωπίζει τέτοιους είδους πόνο; Ανησυχώ και έχω πολύ αγωνία για αύριο. Ο γιατρός επιστρέφει Τετάρτη και έτσι κι αλλιώς έχω και τότε ραντεβού μαζί του.

Καλησπέρα! Κάπως έτσι ήταν η ενόχληση (όπως την περιεγραφα εγώ) πριν μάθω για την ανεπάρκεια τραχήλου μου... Μετά από κάμποση ώρα Περπατημα η απλά όρθια εκτός σπιτιού .. Αισθανόμουν πως κατεβαίνει προς τα κάτω κ πιέζει... Εγώ έκανα περιδεση τραχήλου ακριβώς μετα την β επιπέδου καθώς εκεί το βρηκαμε.. Αλλά μετά από κάνα δυο βδομάδες σταμάτησαν οι πολύ έντονες ενοχλήσεις... Το μόνο π μ έμεινε ειναι ενα μόνιμο τράβηγμα στους μυς γύρω από αιδοιο κ ισχίο του ενός ποδιού. Μην ανησυχείς... Εφόσον το παρακολουθείτε όλα θα πάνε καλά... Εμένα μάλιστα με άφησαν κ καμια βδομάδα με 16mm τράχηλο ώσπου να μπούμε για την επέμβαση. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...