Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Καφέ υγρά καθημερινά


Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια!

Είμαι έγκυος 16 εβδ και από την τρίτη εβδομάδα κύησης είχα καφέ υγρά σταματούσαν μερικές μέρες μετά πάλι τα ίδια. Στον υπερυχο δεν φαινόταν τίποτα μιας κ ήταν πολύ μικρό. Αργότερα στη 5 εβδομάδα ο γιατρός μου είπε πως υπάρχει αποκόλληση. Είχα 4-5 φορές έντονη αιμορραγια και όλο τον υπόλοιπο καιρό καφέ υγρά. Στη 12 εβδομάδα σταμάτησε μαχαίρι δεν είχα τίποτα από υγρά και είχα ενθουσιαστεί. Η β χοριακη βγήκε πολύ καλή και από την αρχή της 15 εβδομάδας έχω πάλι καφέ υγρά πολλά... Είμαι τρεις μήνες στο κρεβάτι έχω κουραστεί παίρνω αγωγή utrogestan και ενέσεις Ivor και ο γιατρός λέει δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι απλά να περιμένουμε. Θα ήθελα σας παρακαλώ να μου πείτε εάν είχατε παρόμοια περίπτωση με την δική μου διότι δεν έχω ιδέα τι θα συμβεί στη συνέχεια της εγκυμοσύνης και φοβάμαι να το χαρώ. Τι να περιμένω... Να το χάσω να γεννηθεί τι ακριβώς... Αποφεύγω οτιδήποτε μωρουδιακά να χαζεύω γιατί δεν ξέρω τι θα χρειαστεί να αντιμετωπίσω... 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όλα καλά εύχομαι να σου πάνε κ να έχεις τελειομηνη κύηση με υγιές μωράκι. Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά είχα γνωστή μου που είχε αιμορραγίες μέχρι το τέλος κ γέννησε ένα υγιές μωράκι, λίγο νωρίτερα βέβαια αλλά όλα πήγαν καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2022 at 4:54 ΜΜ, Αρετη29 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια!

Είμαι έγκυος 16 εβδ και από την τρίτη εβδομάδα κύησης είχα καφέ υγρά σταματούσαν μερικές μέρες μετά πάλι τα ίδια. Στον υπερυχο δεν φαινόταν τίποτα μιας κ ήταν πολύ μικρό. Αργότερα στη 5 εβδομάδα ο γιατρός μου είπε πως υπάρχει αποκόλληση. Είχα 4-5 φορές έντονη αιμορραγια και όλο τον υπόλοιπο καιρό καφέ υγρά. Στη 12 εβδομάδα σταμάτησε μαχαίρι δεν είχα τίποτα από υγρά και είχα ενθουσιαστεί. Η β χοριακη βγήκε πολύ καλή και από την αρχή της 15 εβδομάδας έχω πάλι καφέ υγρά πολλά... Είμαι τρεις μήνες στο κρεβάτι έχω κουραστεί παίρνω αγωγή utrogestan και ενέσεις Ivor και ο γιατρός λέει δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι απλά να περιμένουμε. Θα ήθελα σας παρακαλώ να μου πείτε εάν είχατε παρόμοια περίπτωση με την δική μου διότι δεν έχω ιδέα τι θα συμβεί στη συνέχεια της εγκυμοσύνης και φοβάμαι να το χαρώ. Τι να περιμένω... Να το χάσω να γεννηθεί τι ακριβώς... Αποφεύγω οτιδήποτε μωρουδιακά να χαζεύω γιατί δεν ξέρω τι θα χρειαστεί να αντιμετωπίσω... 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Είχα καφέ αίμα από τις πρώτες μέρες καθυστέρηση όπου κ πήρα ουτροτζεσαν κολπικά.σταματησαν μετά από κάποιες μέρες.λιγο πριν την αυχενική,10η+ εβδομάδα,είχα έντονη αιμορραγία,με κομμάτια αίματος,το μωράκι ήταν καλά αλλά είχα αποκόλληση πλακούντα ,ο οποίος ήταν πολύ χαμηλά,με τις μέρες είχα όλο κ λιγότερο αίμα,μετά καφέ και μετά την β επιπέδου τίποτα. Ήταν αρκετά ψυχοφθόρο γιατί ήμουν ξάπλα όλο αυτό το διάστημα ,με προγεστερόνη δια στόματος,αλλά πήγαν όλα καλά. Γέννησα φυσιολογικά ένα γερό τελειομηνο μωράκι. Κάνε λίγο κουράγιο ακόμα. Με το καλό σου εύχομαι.:x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα δυο απόβολες ετσι .. Αλλα η πρώτη στην 9η εβδομαδα κ η δεύτερη στην 13η.

Τωρα ειμαι ξανά εγκυος στην 26 εβδομαδα..Ξεκίνησα με καφε υγρα κ αιμοραγια με ουτροτζεσταν,ενεσεις ηπαρινης κ σαλοσπιρ και πριν την αυχενικη σταμάτησαν στην 12η εβδομάδα..Όλα καλά θ πανε είναι πολύ ψυχοφθορο κ κουραστικό όλη μέρα ξάπλα αλλά αξίζει τον κοπο:) Εύχομαι τ καλυτερα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...