Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανούλες Ιανουαρίου 2023❤


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 370
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Από την αρχή κ τωρα νιώθω ότι κουράζομαι ευκολα!! Το στομάχι μου είναι περιεργο έχω μια αναγουλα που κ που κ δεν μπορώ να φάω ότι θέλω, επίσης μια μικρή συχνοουρία θα έλεγα!! Διαφορετικά από τ πρωτη εγκυμοσυνη π ήμουν εντελώς χάλια!! Εσυ?? 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμενα! Ειμαι 6w3d με ΠΗΤ 13/1. Ακουσαμε καρδια πριν 3 μερες.. και ολα πανε καλα! Εξωσωματικη εγω..! Συμπτωματα εχω απο την 4η εβδομαδα.. και συνεχιζουμε! Δεν με πειραζει ομως.. γιατι νιωθω οτι κατι εχω εκει μεσα.. κι ετσι περνανε πιο ευκολα οι μερες μεχρι τον επομενο υπερηχο!!

Ειναι κι αλλα κοριτσια που πρεπει να ακουλουθησουν με ΠΗΤ Ιανουαριο! @happiness79 @ksvolimi @κοτοπουλάκι

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Stemi17 είπε:

Γεια σας κορίτσια πώς είστε; είναι φυσιολογικό που δεν έχω καθόλου συμπτώματα; μόνο υπνηλία έχω κι αυτό όχι καθε μερα.

Τα συμπτώματα όπως φαίνεται είναι ξεχωριστά στην κάθε γυναίκα. Κι εγώ ανησυχώ που δεν έχω κ πολλά συμπτώματα αλλά δεν είναι απαραίτητα αρνητικό αυτό όπως λένε. Η υπνηλία πάντως είναι σύμπτωμα

Καλησπέρα, εγώ είμαι 7 εβδομάδων κ 1 ημέρας, ΠΗΤ αν όλα πάνε καλά στις 8/1. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Stemi17 είπε:

Γεια σας κορίτσια πώς είστε; είναι φυσιολογικό που δεν έχω καθόλου συμπτώματα; μόνο υπνηλία έχω κι αυτό όχι καθε μερα.

Γειαα ναι μην ανησυχείς

3 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Καλησπέρα κι απο εμενα! Ειμαι 6w3d με ΠΗΤ 13/1. Ακουσαμε καρδια πριν 3 μερες.. και ολα πανε καλα! Εξωσωματικη εγω..! Συμπτωματα εχω απο την 4η εβδομαδα.. και συνεχιζουμε! Δεν με πειραζει ομως.. γιατι νιωθω οτι κατι εχω εκει μεσα.. κι ετσι περνανε πιο ευκολα οι μερες μεχρι τον επομενο υπερηχο!!

Ειναι κι αλλα κοριτσια που πρεπει να ακουλουθησουν με ΠΗΤ Ιανουαριο! @happiness79 @ksvolimi @κοτοπουλάκι

Καλως ηρθες με το καλό είμαστε κ κοντά!!! 

πρίν από 34 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Τα συμπτώματα όπως φαίνεται είναι ξεχωριστά στην κάθε γυναίκα. Κι εγώ ανησυχώ που δεν έχω κ πολλά συμπτώματα αλλά δεν είναι απαραίτητα αρνητικό αυτό όπως λένε. Η υπνηλία πάντως είναι σύμπτωμα

Καλησπέρα, εγώ είμαι 7 εβδομάδων κ 1 ημέρας, ΠΗΤ αν όλα πάνε καλά στις 8/1. 

Αα είμαστε ακριβώς εμείς, θ παω βέβαια καισαρική εγώ.. Καλώς ήρθες!! 

  • Μου αρέσει 2

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/5/2022 at 5:39 ΜΜ, Annouada είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ειμαι καινουργια στο φόρουμ. Εγώ σήμερα έκανα τεστ και βγήκε θετικό! Με το καλο εύχομαι σε όλες!♥️

Πόσο χαίρομαι που γινόμαστε πολλές και θα χουμε παρεούλα η μία την άλλη!!!καλή αρχή κορίτσι μου!

On 20/5/2022 at 6:40 ΜΜ, Stemi17 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι 5 και 3 σήμερα, εύχομαι όλα να πάνε καλά και να γνώρισουμε τα μωράκια μας το Γενάρη με το νέο χρόνο! Προχθές στον υπέρηχο είδαμε σάκο και μια μικρή κουκκιδιτσα άσπρη. 

Τελεια κορίτσι μου... Εύχομαι σύντομα να ακούσετε και καρδουλιτσα!!!

On 22/5/2022 at 10:06 ΠΜ, Angot είπε:

Καλήμερα κορίτσια εγώ είμαι νωρις ακόμα αλλά ελπίζω να πάει καλά! 7 w+5d ειμαι. ΠΗΤ μου έδωσε 1-2/1/2023. Είμαι με ivf! Θα κάνουμε ρεβεγιόν με μπεμπεδοχορωδια..  

Μάλλον η πρώτη θα σαι κορίτσι μου.. θα μας φτιάξεις την χρονιά!!! Και εγώ από εξωσωματική 6+5!

7 ώρες πρίν, Stemi17 είπε:

Γεια σας κορίτσια πώς είστε; είναι φυσιολογικό που δεν έχω καθόλου συμπτώματα; μόνο υπνηλία έχω κι αυτό όχι καθε μερα.

Ούτε εγώ θα λεγα πως έχω συμπτώματα.. υπνηλία εννοείται..μιας και παίρνω 4 ουτροτζεσταν και 4 cyclacour λόγω αποκόλλησης και εξωσωματικης.. αλλά κάτι άλλο όχι.. λίγο με τις μυρωδιές έχω ένα θέμα.. πχ το ψυγείο μου μυρίζει άσχημα.. και έχω κάνει δύο φορές εμετό! Συχνοουρια φουλ.. αλλά και αυτό δεν ξέρω αν είναι σύμπτωμα.. γτ πίνω 3 λίτρα νερό την ημέρα.. με τόσα χάπια.. 

5 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Καλησπέρα κι απο εμενα! Ειμαι 6w3d με ΠΗΤ 13/1. Ακουσαμε καρδια πριν 3 μερες.. και ολα πανε καλα! Εξωσωματικη εγω..! Συμπτωματα εχω απο την 4η εβδομαδα.. και συνεχιζουμε! Δεν με πειραζει ομως.. γιατι νιωθω οτι κατι εχω εκει μεσα.. κι ετσι περνανε πιο ευκολα οι μερες μεχρι τον επομενο υπερηχο!!

Ειναι κι αλλα κοριτσια που πρεπει να ακουλουθησουν με ΠΗΤ Ιανουαριο! @happiness79 @ksvolimi @κοτοπουλάκι

Να το και το κορίτσι μου!! Σε όλα μαζί ως τώρα.. ωολληψια, περίοδος, εμβρυομεταφορα, εγκυμοσύνη! Μακάρι και μαζί μανουλες με γερά μωράκια!!! 

Κορίτσια ν ρωτήσω και κάτι... Υπήρχε κάποια καπνίστρια..? που το έκοψε μαθαίνοντας για την εγκυμοσύνη??? Εγώ έκανα τους τελευταίους μήνες iqos και το κοψα εντελώς! Η αληθεια είναι ότι που και που το ψάχνω.. αλλά το ελέγχω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Lilian 28 είπε:

Να το και το κορίτσι μου!! Σε όλα μαζί ως τώρα.. ωολληψια, περίοδος, εμβρυομεταφορα, εγκυμοσύνη! Μακάρι και μαζί μανουλες με γερά μωράκια!!! 

Κορίτσια ν ρωτήσω και κάτι... Υπήρχε κάποια καπνίστρια..? που το έκοψε μαθαίνοντας για την εγκυμοσύνη??? Εγώ έκανα τους τελευταίους μήνες iqos και το κοψα εντελώς! Η αληθεια είναι ότι που και που το ψάχνω.. αλλά το ελέγχω.. 

Κοριτσι μου καλο, θα δεις οτι και παλι μαζι θα πορευτουμε και θα γεννησουμε τα μωρα μας!!❤ Τωρα οσον αφορα το καπνισμα.. κουραστηκα πολυ για να το κοψω! Και τωρα μου λειπει.. αλλα οι ανακατωσουρες με βοηθανε να το ξεχναω!! 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Κοριτσι μου καλο, θα δεις οτι και παλι μαζι θα πορευτουμε και θα γεννησουμε τα μωρα μας!!❤ Τωρα οσον αφορα το καπνισμα.. κουραστηκα πολυ για να το κοψω! Και τωρα μου λειπει.. αλλα οι ανακατωσουρες με βοηθανε να το ξεχναω!! 

Και εγώ ζοριστηκα πολύ.. και ακόμα υπάρχουν στιγμές που λέω τι καλά να έκανα ένα να χαλάρωνα!  Εγώ δεν έχω και ανακατωσουρες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Makelen είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι. Θα γεννησετε, πρωτα ο Θεος, όλες ιδιωτικά;? Θα παει καποια σε δημοσιο;? εγω το σκεφτομαι.. 

Εγώ κ τωρα κ τη πρώτη φορά σε δημόσιο γέννησα!! 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Despoina K είπε:

Εγώ κ τωρα κ τη πρώτη φορά σε δημόσιο γέννησα!! 

Οκ.. Ήθελα να ρωτήσω ποια ειναι η σχεση με τον γιατρο του δημοσιου. Εχει ιατρειο ο δικος σου; μπορεις να τον παιρνεις οποιαδηποτε ωρα τηλ αν χρειαστει κατι; 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Οκ.. Ήθελα να ρωτήσω ποια ειναι η σχεση με τον γιατρο του δημοσιου. Εχει ιατρειο ο δικος σου; μπορεις να τον παιρνεις οποιαδηποτε ωρα τηλ αν χρειαστει κατι; 

Καλημερα ο γιατρός μ είναι ιδιώτης κ παω έξω.. Από λόγους ασφαλείας επειδή δεν έχουμε μεγάλες κλινικές γέννησα στο δημόσιο.. Απλά συνεχίζω στον δικό μεχρι φ τέλος κ από έναν μήνα κ μετα παω κ στ νοσοκομείο κ μ βλεπουν

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Despoina K είπε:

Καλημερα ο γιατρός μ είναι ιδιώτης κ παω έξω.. Από λόγους ασφαλείας επειδή δεν έχουμε μεγάλες κλινικές γέννησα στο δημόσιο.. Απλά συνεχίζω στον δικό μεχρι φ τέλος κ από έναν μήνα κ μετα παω κ στ νοσοκομείο κ μ βλεπουν

Αυτο σκεφτομαι να κανω.. να τους εχω παραλληλα. Εχω την γιατρο μου που εμπιστευομαι, αλλα κ εκλεισα ραντεβου στο δημοσιο νοσοκομειο για να με παρακολουθει καποιος, ωστε να γεννησω εκει αν ολα πανε καλα. Το θεμα ειναι πότε κ πώς πρέπει να αναφερω και στους δυο τις προθεσεις μου! Απο την αρχη; γιατι τι θα γινει με τις εξετασεις, θα τις κανω διπλες;?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...