Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Θέμα με κουνιάδο και πεθερά


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους/ες! Καιρός να πω κι εγώ το θέμα μου γιατι δεν πάει άλλο. Ολα άρχισαν το 2017 όπου γνώρισα τον αρραβωνιαστικό μου  και την πεθερά μου. Πώς έγινε αυτή η γνωριμία; Πάω για καφέ με τον δικό μου κι τον παίρνει τηλέφωνο τον ρωτάει που είναι κι σκάει μύτη στο ίδιο μαγαζί όπου περνάει από το τραπέζι και μου συστήνεται. Η μαντάμ είναι 50. Εγώ 26. Κρατάμε ηλικίες. Πάμε παρακάτω. Όταν φύγαμε από εκεί με ρωτάει ο δικός μου πως σου φάνηκε η μάνα μου; Λεωω μια χαρά.. εκείνη του είπε για μένα ότι φάνηκα ύπουλη κακιά και διπρόσωπη. Σαν να μην έφτανε αυτό η μαντάμ έβαζε κολλητή της φίλη κι ερχόταν από τη δουλειά μου και έκανε την πελάτισσα. Πώς το είχα καταλάβει; Είχα δει φωτογραφίες στο Facebook φυσικά που ήταν μαζί...  Συνεχίζουμε.περναει ο καιρός γνωρίζω τους φίλους του όλα μέλι γαλα... Έρχεται κι η στιγμή που γνωρίζω τον αδερφό του συνομιληκος με εμένα. Από την αρχή δεν με πήγαινε. Του είχα πει σκεφτείτε κιόλας να πάμε γυμναστήριο μαζί κι τι μου είπε για να με αποφύγει; Ότι θέλει τον δικό του Ρυθμό για να γυμνάστει κι δεν μπορεί με άλλους. Φυσικά ούτε η πεθερά μου ούτε εκείνος δεν μου έχουν πει ποτέ τίποτα μπροστά μου κατάμουτρα.  Μια ωραία μέρα καθόμουν που λέτε στο σπίτι κι χτυπούσε το κινητό του συνεχώς από μηνύματα. Κι τι βλέπω; Ο αδερφός του να με κατηγορεί κι να με βρίζει αισχρά και με χαρακτηρισμούς όπως που....ανα κι ότι δεν μου κόβει κι ότι είμαι χαμηλής νοημοσύνης κι τα σχετικά. Όλα αυτά επειδή προφανώς είχαν υπάρξει ψιλοκαβγαδες μεταξύ μας κι υποθέτω ότι τους ανέφερε κι εκείνος έβγαζε τα συμπεράσματα του . Φανταστείτε ότι του είχε βάλει όρους ο αδερφός του να μη με βλέπει μπροστά του κι να μη με φέρνει στις βόλτες.  Έντωμεταξυ εκείνο το διάστημα είχα κι γω προβλήματα στο δικό μου σπίτι με εντάσεις . Ώσπου του είπε ο αδερφός του ψέματα ότι με είδε με άλλον κι έγινε ο τρίτος πάγκοσμιος! Φωνές τσακωμοί, φασαρίες. Να σημειωθεί ότι ποτέ δεν έχω κατηγορήσει κανέναν δικό του άνθρωπο. Τότε τα παίρνω κι γω κι από την πίεση που είχα βγήκα με κάποιον κι προχώρησε η φάση . Την επόμενη μέρα τον χώρισα κι φυσικά έληξε η τότε σχέση μας. Μετέπειτα έμαθα ότι με τον αδερφό του παίξανε κι ξύλο για εμένα .. περνάει ο καιρός κι μετά από έξι μήνες τον βλέπω ξανά στο δρόμο μου. Λίγο από δω λίγο από εκεί. Βγήκαμε ξανά κι τα φτιάξαμε πάλι.. ήμασταν κι είμαστε καλύτερα από ποτέ. Τον αδερφό του έχω να τον δω κανένα χρόνο κι αυτό λόγω επαγγελματικών . Το θέμα όμως τώρα είναι ότι επειδή μένουμε μαζί η μάνα του ξεκινάει πόλεμο νεύρων. Να πω πως έχω τα πολύ τυπικά μαζί της καθώς μια φορά που τον έψαχνα πήγα από το σπίτι κι αυτή μου είπε να μην ξαναπάω απροειδοποίητα κι ότι είναι οικογένεια . Τώρα όσον αφορά τον πόλεμο νεύρων βαράει τηλέφωνα τις μέρες που έχουμε ρεπό κι ξέρει ότι είμαστε σπίτι από τις 8 το πρωί κι παίζει μέχρι το απόγευμα να τον έχει πάρει κι τέσσερις φορές τηλέφωνο κι να έχουν μιλήσει κι τις τέσσερις. Του μιλάει πολύ απότομα του τύπου "που είσαι ρε;" Λες κι δεν ξέρει που βρίσκεται . Μια άλλη μέρα μου είπε ότι είναι μόνη της στο σπίτι με τον άντρα της κι δεν έχει πια παρέα ..η δικιά μου στάση είναι να μη της δίνω σημασία. Όμως πραγματικά κορίτσια δεν ξέρω τι να κάνω. Για να μη σας πω ότι κι τη ξαδέρφη του που γνώρισα κι την έχω δει μια φορά στη ζωή μου του είπε κι αυτή ότι είμαι πονηρή. Πραγματικά έχω βαρεθεί να με κακολογουν πίσω από την πλάτη μου έξω εγώ δεν έχω πει ποτέ το παραμικρό για αυτούς. Παιδικός μου φίλος μου λέει ότι είναι πολύ σπάνιο ο κουνιάδος να έχει θέμα με την νύφη κι ότι παίζει να με γουστάρει, πράγμα που εγώ αποκλείω. Σας τα είπα περιληπτικά, υπάρχουν κι άλλα σκηνικά αλλά όλα έχουν να κάνουν με το ότι με κακολογουν πίσω από τη πλάτη του. Ο αδερφός του μάλιστα τον προέτρεψε να απλώσει κι χέρι πάνω μου.  Ο αρραβωνιαστικός μου βέβαια δεν το έχει κάνει ποτέ. Η πεθερά μου έχει εξωσυζυγική σχέση κι το ξέρω μόνο εγώ κι φυσικά δεν έχω μιλήσει σε κανέναν για αυτό. Ούτε κι η ίδια γνωρίζει ότι το ξέρω. Εσείς τι γνώμη έχετε;  Τι θα κάνατε στη θέση μου; Σας έχει τύχει κάτι ανάλογο;Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...