Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Διαχωρισμος Βλαστοκυστης-Διδυμα


Recommended Posts

Γεια σας. Εχω ενα πολυ σοβαρο ερωτημα, για ενα περιστατικο μιας φιλης μου..Σε μεγαλο κεντρο εξωσωματικης ειχε καταψυξη 3 βλαστοκυστες 5 ημερων και αποφασιζουν να μεταφερουν την μια. Ολα καλα,μενει εγκυος και πανε για τον υπερυχο  οπου φανηκαν 2 σακοι. Μην τα πολυλογω,γεννησε δυο κοριτσακια,τα οποια μοιαζουν σαν αδερφια,εχουν διαφορετικο χρωμα ματιων και πλανατε συνεχως το ερωτημα τι εχει συμβει..εχουν μεχρι και τον φοβο μεσα τους μηπως δεν ειναι δικα τους..για τεστ dna ο αντρας της ουτε να ακουσει..της απανταει,πως οτι και να ναι,ειναι παιδια μας.Απο την κλινικη απο την αρχη ισχυριζονται,οτι εχει αλλες δυο βλαστοκυστες υπολοιπο στην καταψυξη, και οτι μαλλον διαχωριστηκε η βλαστοκυστη..αλλα σε αυτην την περιπτωση,θα επρεπε να ειναι μονοζυγωτικα,που δεν ειναι..σεξ δεν ειχε κανει εκεινο το διαστημα αλλα και να ειχε,πιστευουμε οτι δεν θα επιανε λογω προβληματος στις σαλπιγγες..εξαλλου προσπαθουσε χρονια πολλα. Τους πηρε λοιπον τηλεφωνο στην κλινικη μηπως τους πιασει στο φιλοτιμο και της πουν τι εχει συμβει.την παιρνει ο διευθυντης του εμβρυολογικου μετα σπο δυο ημετες και της λεει τα εξης: οτι βασει βιβλιογραφιας,η βλαστοκυστη μπορει να διαχωριστει στον καθετηρα,απο την πιεση που ασκειτε για να βγει η βλαστοκυστη στην μητρα και οτι στροβιλιζεται η βλαστοκυστη και απο τον στροβιλισμο και την πιεση εγινε ο διαχωρισμος..και χαρη σε αυτο το φαινομενο δημιουργηθηκαν δυο πλακουντες και δυο σακοι, και πως δεν ειναι ομοια τα παιδια,γιατι παρολο που διαχωριστηκε η βλαστοκυστη,αυτα μεγαλωσαν σε διαφορετικο σακο και ανεπτυξαν διαφορετικο γεννετικο υλικο... σημειωτεον δεν μπορουσε να μου μετεφερει ακριβως τις ορολογιες που χρησιμοποιησε ο εμβρυολογος, αλλα το νοημα ειναι οπως το μεταφερω..στεκουν ολα αυτα,ή την δουλευουν προσπαθωντας να καλυψουν καποιο λαθος? Τι πιστευετε για ολα αυτα??

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...