Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Hlianaa είπε:

Δυσκοιλιότητα και εγώ έχω! Δεν πηγαίνω συχνά και νιώθω ότι θα έχω πρόβλημα!

Ναι καλά έκανες, και εγώ είχα προλάβει να αγοράσω ένα πιο άνετο παντελόνι  τον προηγούμενο μήνα και τώρα σίγουρα θα χρειαστώ περισσότερα γιατί τα περισσότερα ρούχα μου είναι πιο στενά! 
 

Εγω όσο μπορώ θα σταματήσω το πολύ βραδινό φαγητό αργά γιατί κάπως νιώθω ότι με ενοχλεί στο στομάχι! Είσαι του γλυκού ή του αλμυρού ;;

Και εσύ είσαι και αδύνατη οπότε φαντάσου τι δυσφορία θα νιωθω εγώ ... χαχαχα σήμερα 6 εβδομάδων βάσει ημερολογίου.

Βγάζω φωτογραφία week by week για να τις έχω να τις θυμάμαι με το καλό....

Και η συχνουρία εννοείται...βέβαια πίνω τουλάχιστον 2λ την ημέρα. Έτσι είπε η γιατρός να ενυδατώνομαι .

Εγώ παίρνω στη δουλειά φαγητό και τρώω γύρω στις 20-21:00 συνήθως γτ σχολαω 22:30 και φτάνω σπίτι 23:00. Αλλά δεν τρώω ιδιαίτερα.... Αυτό το καιρό..

Είμαι και του αλμυρού τελικά περισσότερο αν και τα αγαπημένα μου γλυκά είναι σιροπιαστά και παγωτό.

Εσύ θυμάμαι είσαι γκυκατζου ε;; Τρως έχεις όρεξη;;

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Και εσύ είσαι και αδύνατη οπότε φαντάσου τι δυσφορία θα νιωθω εγώ ... χαχαχα σήμερα 6 εβδομάδων βάσει ημερολογίου.

Βγάζω φωτογραφία week by week για να τις έχω να τις θυμάμαι με το καλό....

Και η συχνουρία εννοείται...βέβαια πίνω τουλάχιστον 2λ την ημέρα. Έτσι είπε η γιατρός να ενυδατώνομαι .

Εγώ παίρνω στη δουλειά φαγητό και τρώω γύρω στις 20-21:00 συνήθως γτ σχολαω 22:30 και φτάνω σπίτι 23:00. Αλλά δεν τρώω ιδιαίτερα.... Αυτό το καιρό..

Είμαι και του αλμυρού τελικά περισσότερο αν και τα αγαπημένα μου γλυκά είναι σιροπιαστά και παγωτό.

Εσύ θυμάμαι είσαι γκυκατζου ε;; Τρως έχεις όρεξη;;

 

 

 

 

Ναιιι πολύ καλά κανεις! Και εγώ θα ξεκινήσω! Ευτυχώς τώρα στην αρχή δεν φαίνεται διαφορά!! 
 

Δεν εχω όλη την ώρα όρεξη να φάω γιατί με ενοχλεί το στομάχι μου! Ωστόσο όταν μου περνάει νιώθω την πείνα κανονικά!! Τα γλυκά παλι δεν τα θέλω καθόλου, στην καλύτερη να φάω κανένα παγωτό και αν! Μάλλον έτσι θα συνεχιστεί πιστεύω! Μια φίλη μου που γεννάει σε λίγο καιρό ενώ δεν έτρωγε καθόλου γλυκά στη ζωή της τώρα στην εγκυμοσύνη ήθελε συνέχεια! Ποιος ξέρει από τι επηρεάζεται!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Hlianaa είπε:

Ναιιι πολύ καλά κανεις! Και εγώ θα ξεκινήσω! Ευτυχώς τώρα στην αρχή δεν φαίνεται διαφορά!! 
 

Δεν εχω όλη την ώρα όρεξη να φάω γιατί με ενοχλεί το στομάχι μου! Ωστόσο όταν μου περνάει νιώθω την πείνα κανονικά!! Τα γλυκά παλι δεν τα θέλω καθόλου, στην καλύτερη να φάω κανένα παγωτό και αν! Μάλλον έτσι θα συνεχιστεί πιστεύω! Μια φίλη μου που γεννάει σε λίγο καιρό ενώ δεν έτρωγε καθόλου γλυκά στη ζωή της τώρα στην εγκυμοσύνη ήθελε συνέχεια! Ποιος ξέρει από τι επηρεάζεται!!

Οι ορμόνες τα κάνουν όλα αυτά..... Τι τραβάμε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Οι ορμόνες τα κάνουν όλα αυτά..... Τι τραβάμε...

Το πρωί με έπιασε μια “κρίση”φόβου και άγχους για όλο αυτό που έρχεται!! Ειχα την αναγούλα που με ενόχλησε από όταν άνοιξα τα μάτια μου, με φαντάστηκα και με μεγάλη κοιλιά, αυτό ήταν!!! Που να σκεφτώ και την ώρα που θα γεννήσω πφφφ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Hlianaa είπε:

Το πρωί με έπιασε μια “κρίση”φόβου και άγχους για όλο αυτό που έρχεται!! Ειχα την αναγούλα που με ενόχλησε από όταν άνοιξα τα μάτια μου, με φαντάστηκα και με μεγάλη κοιλιά, αυτό ήταν!!! Που να σκεφτώ και την ώρα που θα γεννήσω πφφφ!!!

Άρα δεν είμαι η μόνη .... Σε καταλαβαίνω απόλυτα και είναι φυσιολογικό... Θα βιώσουμε ακόμα περισσότερες και μεγαλύτερες αλλαγές...μες το πρόγραμμα είναι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια ! Συγχαρητήρια σε όσες είστε εγκυουλες και καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούμε !!! 12η ημέρα αργά το βράδυ είχα θετικό τεστ ωορρηξίας ! Ποτέ θεωρείτε είναι καλύτερες επαφές για να πετύχω αυτή τη ρημάδα την ωορρηξία χαχαχα!!!! ; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Lila ki είπε:

Γεια σας κορίτσια ! Συγχαρητήρια σε όσες είστε εγκυουλες και καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούμε !!! 12η ημέρα αργά το βράδυ είχα θετικό τεστ ωορρηξίας ! Ποτέ θεωρείτε είναι καλύτερες επαφές για να πετύχω αυτή τη ρημάδα την ωορρηξία χαχαχα!!!! ; 

Γεια σου!

Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις από την στιγμή που είδες θετικό τεστ και να συνεχίσεις για δυο-τρεις μέρες μετά..Μακάρι να πετύχετε με την πρώτη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Evi95 said:

Γεια σου!

Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις από την στιγμή που είδες θετικό τεστ και να συνεχίσεις για δυο-τρεις μέρες μετά..Μακάρι να πετύχετε με την πρώτη!!

Ναι το έκανα πριν το θετικό κ όταν είδα θετιξο κ μια μετά μετά την επόμενη 14η ημέρα  έπαθα ουρολοίμωξη… το βλέπω κ αυτό το μήνα να μην γίνεται κάτι … ακόμα δ έχουμε συνυπάρξει αρμονικά με τις γόνιμες ημέρες κάθε φορά κάτι προκύπτει ! Δ πειραζει όμως κάθε μήνας είναι κ μια νέα αρχή ! Καλή επιτυχία και σε σενα ! Στο εύχομαι ολόψυχα ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Lila ki είπε:

Ναι το έκανα πριν το θετικό κ όταν είδα θετιξο κ μια μετά μετά την επόμενη 14η ημέρα  έπαθα ουρολοίμωξη… το βλέπω κ αυτό το μήνα να μην γίνεται κάτι … ακόμα δ έχουμε συνυπάρξει αρμονικά με τις γόνιμες ημέρες κάθε φορά κάτι προκύπτει ! Δ πειραζει όμως κάθε μήνας είναι κ μια νέα αρχή ! Καλή επιτυχία και σε σενα ! Στο εύχομαι ολόψυχα ! 

Σε ευχαριστώ πολύ!Κι εγώ στο εύχομαι!

Κι εγώ έχω θέμα με τις γόνιμες!Δεν μου κάθονται καθόλου! Ταυτίζομαι απόλυτα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Evi95 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?

@LouloudakiK @Hlianaa @IOANNA28

Πως είστε?Πως πάνε οι εγκυμοσύνες?

Εσυ Ιωάννα μου στην αναμονή?

Καλησπέρα Εύη μου. 

Μια χαρά. Χθες υπέφερα από το μεσημέρι και μετά με ζαλάδες και αναγουλες.

Αλλά κατά τα άλλα δουλειά σπίτι δουλειά...

Εσύ τι κάνεις;;

πρίν από 56 λεπτά , Lila ki είπε:

Ναι το έκανα πριν το θετικό κ όταν είδα θετιξο κ μια μετά μετά την επόμενη 14η ημέρα  έπαθα ουρολοίμωξη… το βλέπω κ αυτό το μήνα να μην γίνεται κάτι … ακόμα δ έχουμε συνυπάρξει αρμονικά με τις γόνιμες ημέρες κάθε φορά κάτι προκύπτει ! Δ πειραζει όμως κάθε μήνας είναι κ μια νέα αρχή ! Καλή επιτυχία και σε σενα ! Στο εύχομαι ολόψυχα ! 

Καλησπέρα. ευχαριστούμε πολύ!!!

Όπως στο είπε η Εύη ώστε να έχεις περισσότερες πιθανότητες. Εγώ δεν ξέρω πολύ καλά να σε κατευθύνω γιατί έμεινα έγκυος μόνο με μια ελεύθερη επαφή. Έτυχε και πέτυχε!!

Προσπαθείς καιρό;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Γεια σας κορίτσια ! Συγχαρητήρια σε όσες είστε εγκυουλες και καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούμε !!! 12η ημέρα αργά το βράδυ είχα θετικό τεστ ωορρηξίας ! Ποτέ θεωρείτε είναι καλύτερες επαφές για να πετύχω αυτή τη ρημάδα την ωορρηξία χαχαχα!!!! ; 

Σίγουρα την ημέρα του θετικού και την επόμενη. Ότι παραπάνω, θετικό είναι.

2 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?

@LouloudakiK @Hlianaa @IOANNA28

Πως είστε?Πως πάνε οι εγκυμοσύνες?

Εσυ Ιωάννα μου στην αναμονή?

Ναι, εν αναμονή, χωρίς κάτι ιδιαίτερο εκτός από την ενόχληση στο στήθος. Βέβαια βάσει των όσων έχουν γίνει οι προσδοκίες είναι μικρές όπως και το αντίστοιχο άγχος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, LouloudakiK said:

Καλησπέρα Εύη μου. 

Μια χαρά. Χθες υπέφερα από το μεσημέρι και μετά με ζαλάδες και αναγουλες.

Αλλά κατά τα άλλα δουλειά σπίτι δουλειά...

Εσύ τι κάνεις;;

Καλησπέρα. ευχαριστούμε πολύ!!!

Όπως στο είπε η Εύη ώστε να έχεις περισσότερες πιθανότητες. Εγώ δεν ξέρω πολύ καλά να σε κατευθύνω γιατί έμεινα έγκυος μόνο με μια ελεύθερη επαφή. Έτυχε και πέτυχε!!

Προσπαθείς καιρό;;

Ναι προσπαθούμε αρκετό καιρό … εντατικά όμως τον τελευταίο χρόνο … ευχαριστω ! Τυχερή που είσαι !!! Ποια μέρα ήταν αυτή ;;; Έκανες κ τεστ ωορρηξίας ;

1 hour ago, Evi95 said:

Σε ευχαριστώ πολύ!Κι εγώ στο εύχομαι!

Κι εγώ έχω θέμα με τις γόνιμες!Δεν μου κάθονται καθόλου! Ταυτίζομαι απόλυτα..

Αστα να πάνε …. Παθούσες λοιπόν ! Ελπίζω από αυτό το μήνα να ήμαστε πιο τυχερές !!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Lila ki είπε:

Ναι προσπαθούμε αρκετό καιρό … εντατικά όμως τον τελευταίο χρόνο … ευχαριστω ! Τυχερή που είσαι !!! Ποια μέρα ήταν αυτή ;;; Έκανες κ τεστ ωορρηξίας ;

Αστα να πάνε …. Παθούσες λοιπόν ! Ελπίζω από αυτό το μήνα να ήμαστε πιο τυχερές !!!! 

Δεν έχω κάνει ποτέ τέστ ωορρηξίας.

Ξημερώματα 25/05 δηλαδή 14 ημέρα σε κύκλο 29 ημερών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...