Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

1 hour ago, Lila ki είπε:

Μπράβο τι ωραία ! Συγχαρητήρια !!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Εύχομαι γρήγορα και στα δικά σας!!!

@Hlianaa πως είσαι;;;

Χθες υπέφερα έως αργά το βράδυ από αναγουλες και ζαλάδες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?

@LouloudakiK @Hlianaa @IOANNA28

Πως είστε?Πως πάνε οι εγκυμοσύνες?

Εσυ Ιωάννα μου στην αναμονή?

Γεια σας κορίτσια! Εγώ δεν είμαι τελεια η αλήθεια είναι! Έχω αναγούλα σχεδόν συνέχεια πια! Εσείς όλα καλά;;

2 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Εύχομαι γρήγορα και στα δικά σας!!!

@Hlianaa πως είσαι;;;

Χθες υπέφερα έως αργά το βράδυ από αναγουλες και ζαλάδες 

Και εμένα νιώθω πως χειροτερεύει! Ενώ είχα κυρίως πρωινά και έφευγε τώρα μου ξεκινάει από όταν ξυπνάω και έχω και μέχρι το βράδυ! Αυτή τη στιγμή παλι δεν είμαι καλά! Δοκίμασα να πιω λίγη κόκα κόλα, μου το πρότεινε και ο γιατρός και νομιζω κάπως με ανακούφισε, για λίγο βέβαια!! Λογικά έτσι θα συνεχιστεί για καιρό ακόμη ε;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα Εύη μου. 

Μια χαρά. Χθες υπέφερα από το μεσημέρι και μετά με ζαλάδες και αναγουλες.

Αλλά κατά τα άλλα δουλειά σπίτι δουλειά...

Εσύ τι κάνεις;;

Καλησπέρα. ευχαριστούμε πολύ!!!

Όπως στο είπε η Εύη ώστε να έχεις περισσότερες πιθανότητες. Εγώ δεν ξέρω πολύ καλά να σε κατευθύνω γιατί έμεινα έγκυος μόνο με μια ελεύθερη επαφή. Έτυχε και πέτυχε!!

Προσπαθείς καιρό;;

Καλημέρα!

Οι αναγουλες κρατάνε το πρώτο τρίμηνο,οπότε υπομονή!Εγώ τα ίδια, βόλτες ζέστη...

14 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Σίγουρα την ημέρα του θετικού και την επόμενη. Ότι παραπάνω, θετικό είναι.

Ναι, εν αναμονή, χωρίς κάτι ιδιαίτερο εκτός από την ενόχληση στο στήθος. Βέβαια βάσει των όσων έχουν γίνει οι προσδοκίες είναι μικρές όπως και το αντίστοιχο άγχος.

Όσο δεν έρχεται θα είμαστε αισιόδοξες!Πόσες μέρες έχεις ακόμη?

11 ώρες πρίν, Hlianaa είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ δεν είμαι τελεια η αλήθεια είναι! Έχω αναγούλα σχεδόν συνέχεια πια! Εσείς όλα καλά;;

Και εμένα νιώθω πως χειροτερεύει! Ενώ είχα κυρίως πρωινά και έφευγε τώρα μου ξεκινάει από όταν ξυπνάω και έχω και μέχρι το βράδυ! Αυτή τη στιγμή παλι δεν είμαι καλά! Δοκίμασα να πιω λίγη κόκα κόλα, μου το πρότεινε και ο γιατρός και νομιζω κάπως με ανακούφισε, για λίγο βέβαια!! Λογικά έτσι θα συνεχιστεί για καιρό ακόμη ε;

Δοκίμασε να τρως μικρά και συχνά γεύματα και αν μπορείς λίγες φρυγανιές ή κριτσινια.. Πιστεύω θα βοηθήσουν στις αναγουλες..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Hlianaa είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ δεν είμαι τελεια η αλήθεια είναι! Έχω αναγούλα σχεδόν συνέχεια πια! Εσείς όλα καλά;;

Και εμένα νιώθω πως χειροτερεύει! Ενώ είχα κυρίως πρωινά και έφευγε τώρα μου ξεκινάει από όταν ξυπνάω και έχω και μέχρι το βράδυ! Αυτή τη στιγμή παλι δεν είμαι καλά! Δοκίμασα να πιω λίγη κόκα κόλα, μου το πρότεινε και ο γιατρός και νομιζω κάπως με ανακούφισε, για λίγο βέβαια!! Λογικά έτσι θα συνεχιστεί για καιρό ακόμη ε;

Συμπάσχω...πολύ άσχημο και άβολο ειδικά όταν είμαστε στη δουλειά... Και πολύ ρέψιμο ρε συ..... Εμένα μου περνάει το βράδυ όταν γυρνάω σπίτι κάνω μπάνιο και ξαπλώνω... αλλιώς δεν ... σίγουρα όσο περνάει ο καιρός θα είναι πιο έντονο συν τη δυσφορία...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Καλημέρα!

Οι αναγουλες κρατάνε το πρώτο τρίμηνο,οπότε υπομονή!Εγώ τα ίδια, βόλτες ζέστη...

Όσο δεν έρχεται θα είμαστε αισιόδοξες!Πόσες μέρες έχεις ακόμη?

Δοκίμασε να τρως μικρά και συχνά γεύματα και αν μπορείς λίγες φρυγανιές ή κριτσινια.. Πιστεύω θα βοηθήσουν στις αναγουλες..

Λογικά 5 μέρες ακόμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 36 λεπτά , Evi95 είπε:

Άντε λίγο έμεινε ακόμη..Από συμπτώματα έχεις τίποτα?Αν και είναι νωρίς..

Όχι κάτι έντονο. Μόνο έναν σχετικό πόνο στο στήθος, ο οποίος όμως υπάρχει σχεδόν πάντα σε αυτή τη φάση, οπότε δεν ξέρω πως μπορεί να ερμηνεύεται.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Όχι κάτι έντονο. Μόνο έναν σχετικό πόνο στο στήθος, ο οποίος όμως υπάρχει σχεδόν πάντα σε αυτή τη φάση, οπότε δεν ξέρω πως μπορεί να ερμηνεύεται.

Μακάρι να έχεις ευχάριστα νέα να μας πεις σε λίγες μέρες.. Στο εύχομαι πραγματικά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Evi95 είπε:

Μακάρι να έχεις ευχάριστα νέα να μας πεις σε λίγες μέρες.. Στο εύχομαι πραγματικά!

Σ' ευχαριστώ πολύ! Βέβαια επειδή δεν μπόρεσα να κάνω αυτά που ήθελα από άποψη προσπάθειας, είμαι αρκετά συγκρατημένη και όχι τόσο αγχωμένη όσο άλλες φορές. Σε κάθε περίπτωση σύντομα θα ξέρω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/6/2022 at 10:23 ΠΜ, LouloudakiK είπε:

Συμπάσχω...πολύ άσχημο και άβολο ειδικά όταν είμαστε στη δουλειά... Και πολύ ρέψιμο ρε συ..... Εμένα μου περνάει το βράδυ όταν γυρνάω σπίτι κάνω μπάνιο και ξαπλώνω... αλλιώς δεν ... σίγουρα όσο περνάει ο καιρός θα είναι πιο έντονο συν τη δυσφορία...

Γειαα, τι γίνεται ;;;

χθες και σήμερα δεν νιώθω την αναγούλα που είχα τις προηγούμενες ημέρες! Λες να είναι ανησυχητικό ;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Hlianaa είπε:

Γειαα, τι γίνεται ;;;

χθες και σήμερα δεν νιώθω την αναγούλα που είχα τις προηγούμενες ημέρες! Λες να είναι ανησυχητικό ;;

Όχι βέβαια δεν είναι...

Εγώ δεν είμαι καλά ψυχολογικά... Το παλεύω...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Hlianaa είπε:

Έγινε κάτι ;; Ή απλά τα δικά μας που σκεφτόμαστε κλπ 

Όχι δεν έγινε κάτι συγκεκριμένο...

Δεν ξέρω πως μπορώ να διαχειριστώ όλες αυτές τις ξαφνικές αλλαγές στη ζωή μου και δεν ξέρω πως μπορώ να αντιμετωπίσω το εργασιακό, κοινωνικό και οικογενειακό περιβάλλον... Έχω κλειστεί πολύ στον εαυτό μου ... ευτυχώς που έχω τον σύντροφό μου που μου στέκεται...έχω πολλές αρνητικές σκέψεις και κατ'επέκταση άσχημη ψυχολογία... Δεν ξέρω γιατί το μεγαλοποιώ τόσο πολύ και όσο το υπεραναλύω σκέφτομαι και το κουράζω το θέμα... Ενώ είναι χαρές ο ερχομός ενός μωρού και τίποτα άλλο! Εύχομαι να μου περάσουν αυτές οι ψυχολογικές μεταπτώσεις μόλις ακούσω τη καρδιά του μωρού μου και μου δώσει κουράγιο και δύναμη....

 

Εσύ τι κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Όχι δεν έγινε κάτι συγκεκριμένο...

Δεν ξέρω πως μπορώ να διαχειριστώ όλες αυτές τις ξαφνικές αλλαγές στη ζωή μου και δεν ξέρω πως μπορώ να αντιμετωπίσω το εργασιακό, κοινωνικό και οικογενειακό περιβάλλον... Έχω κλειστεί πολύ στον εαυτό μου ... ευτυχώς που έχω τον σύντροφό μου που μου στέκεται...έχω πολλές αρνητικές σκέψεις και κατ'επέκταση άσχημη ψυχολογία... Δεν ξέρω γιατί το μεγαλοποιώ τόσο πολύ και όσο το υπεραναλύω σκέφτομαι και το κουράζω το θέμα... Ενώ είναι χαρές ο ερχομός ενός μωρού και τίποτα άλλο! Εύχομαι να μου περάσουν αυτές οι ψυχολογικές μεταπτώσεις μόλις ακούσω τη καρδιά του μωρού μου και μου δώσει κουράγιο και δύναμη....

 

Εσύ τι κάνεις;

Σε καταλαβαίνω και είναι λογικό κάθε γυναίκα να αισθάνεται έτσι γιατί είναι μια τεράστια αλλαγή στη ζωή η εγκυμοσύνη! Όταν τα σκέφτομαι όλα και εγώ πανικοβάλλομαι και για αυτό πολλές φορές προτιμώ να κάνω πράγματα και να συζητάω άσχετα θέματα για να μη σκέφτομαι!! Όλα θέλουν το χρόνο τους! Είναι πολύ σημαντικό που ο σύντροφος σου είναι δίπλα σου! Και σίγουρα όταν ακούσουμε την καρδιά του μωρού πολλά θα αλλάξουν μέσα μας!!! Εσείς ποτε λέτε να αρχίσετε να το λέτε σε οικογένεια πρώτα;; Εμάς το ξέρει η μαμά μου και η μαμά του άντρα μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Hlianaa είπε:

Σε καταλαβαίνω και είναι λογικό κάθε γυναίκα να αισθάνεται έτσι γιατί είναι μια τεράστια αλλαγή στη ζωή η εγκυμοσύνη! Όταν τα σκέφτομαι όλα και εγώ πανικοβάλλομαι και για αυτό πολλές φορές προτιμώ να κάνω πράγματα και να συζητάω άσχετα θέματα για να μη σκέφτομαι!! Όλα θέλουν το χρόνο τους! Είναι πολύ σημαντικό που ο σύντροφος σου είναι δίπλα σου! Και σίγουρα όταν ακούσουμε την καρδιά του μωρού πολλά θα αλλάξουν μέσα μας!!! Εσείς ποτε λέτε να αρχίσετε να το λέτε σε οικογένεια πρώτα;; Εμάς το ξέρει η μαμά μου και η μαμά του άντρα μου!!

Έτσι είναι...σήμερα είμαι πολυ καλύτερα από θέμα ψυχολογίας... Δεν ξέρουμε....θέλω να το καθυστερήσω όσο περισσότερο μπορώ αν τα καταφέρω...

Πολύ ωραία!!! Φαντάζομαι θα πέταξαν από την χαρά τους ε;!!

Από συμπτώματα πως είσαι;;

Έχω ξεχάσει να σου αναφέρω ότι το βράδυ γυρνάω σπίτι κάνω μπάνιο και μόλις ξαπλώνω ξεκινάει να πέφτει η θερμοκρασία μου και κρυώνω τόσο πολύ που έξω έχει 30, βαθμούς κελσίου κυριολεκτικά το βράδυ (έχει ζέστη στο νησί) και εγώ σκεπάζομαι με πάπλωμα...

Αυτό συμβαίνει σχεδόν από την αρχή της εγκυμοσύνης μου... Είναι φυσιολογικό άραγε;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...