Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Ηλιάνα μου που είσαι σε έχασα...  

Σήμερα είμαι κι εγώ μια χαρά μέχρι στιγμής ... Εννοείται ότι είναι φυσιολογικό μια να έχουμε μια όχι... Μην αγχωνομαστε για αυτά. Λοιπόν χθες το είπαμε στη μητέρα μου και όπως καταλάβες υπήρχε κλίμα συγκίνησης... ευτυχώς τώρα θα είναι κι εκείνη δίπλα μου σε ότι χρειάζομαι. Την έχω πραγματικά ανάγκη. Το είπα και στους εργοδότες μου ώστε να μην τυχόν υπάρξει πλέον δικαιολογία ότι δεν μπορώ να πάρω ρεπό. Να ξέρουν πως έχει η κατάσταση γιατί το ζήτησα για πολύ σημαντικό λόγο. Το θέμα είναι ότι από τη Κυριακή λείπει η συνάδελφός μου που νοσεί από τον ιό και όπως καταλάβες δεν έχω πάρει ακόμα. Με το που θα γυρίσει όμως θα ζητήσω γιατί δεν αντέχω άλλο.. κατά τα άλλα όλα μια χαρά. Μέσα Ιούλη έχω κάποιες εξετάσεις θυρεοειδή να κάνω .

Εσύ πες μου ..  τι κάνεις;; είπες ότι σταμάτησες τη δουλειά ε;! Ξεκουράζεσαι;;έχεις δει καμία διαφορά στη κοιλιά σου;;;

Ωραίες είναι αυτές οι στιγμές!!! Οι μανούλες πάντα χρειάζονται οποτε τώρα θα είσαι σίγουρα καλύτερα γιατί μπορείς να συζητάς ότι θέλεις μαζί της, να σε βοηθάει σε ότι χρειαστείς!!! Η συνάδελφος σου δεν θα αργήσει πολύ να γυρίσει, μια βδομάδα το πολύ έχω ακούσει να κρατάει πια οποτε λίγη υπομονή ακόμη και θα πάρεις το ρεπο σου!!! 
Εγω καλααα, ξεκουράζομαι ναι! Ανανέωσα την αναρρωτική μου έως τις 24 γιατί μετά έχω την επίσημη άδεια μου για 2 εβδομάδες! Δεν έχω δει τεράστια διαφορά στην κοιλιά πέρα από το κάτω μέρος που φαίνεται πιο πρησμένο και νομίζω με ενοχλούν και τα παντελόνια σιγά σιγά πια! Θα πάω το απόγευμα να αγοράσω κανένα φόρεμα για να είμαι πιο άνετα! Εσυ;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 26 λεπτά , Hlianaa είπε:

Ωραίες είναι αυτές οι στιγμές!!! Οι μανούλες πάντα χρειάζονται οποτε τώρα θα είσαι σίγουρα καλύτερα γιατί μπορείς να συζητάς ότι θέλεις μαζί της, να σε βοηθάει σε ότι χρειαστείς!!! Η συνάδελφος σου δεν θα αργήσει πολύ να γυρίσει, μια βδομάδα το πολύ έχω ακούσει να κρατάει πια οποτε λίγη υπομονή ακόμη και θα πάρεις το ρεπο σου!!! 
Εγω καλααα, ξεκουράζομαι ναι! Ανανέωσα την αναρρωτική μου έως τις 24 γιατί μετά έχω την επίσημη άδεια μου για 2 εβδομάδες! Δεν έχω δει τεράστια διαφορά στην κοιλιά πέρα από το κάτω μέρος που φαίνεται πιο πρησμένο και νομίζω με ενοχλούν και τα παντελόνια σιγά σιγά πια! Θα πάω το απόγευμα να αγοράσω κανένα φόρεμα για να είμαι πιο άνετα! Εσυ;;

Ναι Ηλιάνα μου ακριβώς!!!

Μακάρι γιατί πάνε μέρες που συνεχίζει ο πυρετός της ακατεβατος...

Πολύ χαίρομαι. Έτσι ξεκούραση όσο μπορείς. Κι εγώ να σου πω την αλήθεια υπάρχουν μέρες που δεν κάνω απολύτως τίποτα στο σπίτι αν είμαι πολύ χάλια. κοιμάμαι μέχρι να πάω στη δουλειά. Χρειαζόμαστε ύπνο ...

Εγώ σήμερα το πρωί νωρίς νωρίς πήγα για κάποιες δουλειές και αγόρασα κι ένα φόρεμα ωραίο αέρινο... Μόνο με φορέματα νιώθω άνετα και παντελόνες ελαστικές. Δεν φοράω πλέον παντελόνια. Αργότερα με το καλό θα αγοράσω παντελονες εγκυμοσύνης και τζιν ελαστικά εγκυμοσύνης. Δες στο celestino . Εμείς στη Κέρκυρα δεν έχουμε αυτό το κατάστημα εσύ έχεις σίγουρα εκεί. Έχει πολύ ωραία πράγματα!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Ναι Ηλιάνα μου ακριβώς!!!

Μακάρι γιατί πάνε μέρες που συνεχίζει ο πυρετός της ακατεβατος...

Πολύ χαίρομαι. Έτσι ξεκούραση όσο μπορείς. Κι εγώ να σου πω την αλήθεια υπάρχουν μέρες που δεν κάνω απολύτως τίποτα στο σπίτι αν είμαι πολύ χάλια. κοιμάμαι μέχρι να πάω στη δουλειά. Χρειαζόμαστε ύπνο ...

Εγώ σήμερα το πρωί νωρίς νωρίς πήγα για κάποιες δουλειές και αγόρασα κι ένα φόρεμα ωραίο αέρινο... Μόνο με φορέματα νιώθω άνετα και παντελόνες ελαστικές. Δεν φοράω πλέον παντελόνια. Αργότερα με το καλό θα αγοράσω παντελονες εγκυμοσύνης και τζιν ελαστικά εγκυμοσύνης. Δες στο celestino . Εμείς στη Κέρκυρα δεν έχουμε αυτό το κατάστημα εσύ έχεις σίγουρα εκεί. Έχει πολύ ωραία πράγματα!!!

Ωχ και πυρετό ε; Ο άντρας μου όταν το πέρασε είχε 39 για 3 μερες!!! 
Και εγώ κάθε μέρα δεν κάνω σχεδόν τίποτα γιατί όταν πονάει το στομάχι μου ή έχω αναγουλα δεν μπορώ να σηκωθώ από κρεβάτι και καναπέ! Νιώθω λίγο ασχημα αλλά αλήθεια δεν μπορώ!! Αν έπρεπε να πάω για δουλειά θα άντεχα πιστεύω βέβαια!
 

Αα ναι το γνωριζω το μαγαζί, έχει και στο εμπορικό που θα πάω μετά οποτε θα ρίξω μια μάτια και εκεί! Πολλές φορές σκέφτομαι τα ρούχα που πρέπει να πάρουμε για αργότερα ενώ αν είχαμε τώρα μεγάλη κοιλιτσα θα βάζαμε ένα φόρεμα, παντόφλες και έτοιμες! Είναι λίγο πιο δύσκολο για χειμώνα! Μια φίλη μου που γεννάει σε λίγες μέρες μου είπε πως τα πόδια της έχουν πρηστεί πολύ και μόνο  σαγιονάρα μπορεί να φορέσει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Hlianaa είπε:

Ωχ και πυρετό ε; Ο άντρας μου όταν το πέρασε είχε 39 για 3 μερες!!! 
Και εγώ κάθε μέρα δεν κάνω σχεδόν τίποτα γιατί όταν πονάει το στομάχι μου ή έχω αναγουλα δεν μπορώ να σηκωθώ από κρεβάτι και καναπέ! Νιώθω λίγο ασχημα αλλά αλήθεια δεν μπορώ!! Αν έπρεπε να πάω για δουλειά θα άντεχα πιστεύω βέβαια!
 

Αα ναι το γνωριζω το μαγαζί, έχει και στο εμπορικό που θα πάω μετά οποτε θα ρίξω μια μάτια και εκεί! Πολλές φορές σκέφτομαι τα ρούχα που πρέπει να πάρουμε για αργότερα ενώ αν είχαμε τώρα μεγάλη κοιλιτσα θα βάζαμε ένα φόρεμα, παντόφλες και έτοιμες! Είναι λίγο πιο δύσκολο για χειμώνα! Μια φίλη μου που γεννάει σε λίγες μέρες μου είπε πως τα πόδια της έχουν πρηστεί πολύ και μόνο  σαγιονάρα μπορεί να φορέσει!!!

Ναι χτυπάει διαφορετικά τον κάθε οργανισμό.

Εγώ έχω πρηστεί αρκετά στη κοιλιά...

Ναι να τσεκαρεις έχει ωραία ρούχα.

Πρήζονται λόγω της κατακράτησης υγρών στα άκρα... σχεδόν σε όλες συμβαίνει αυτό. Κάτσε να δούμε μέχρι τότε....

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2022 at 5:18 ΜΜ, LouloudakiK είπε:

Ναι χτυπάει διαφορετικά τον κάθε οργανισμό.

Εγώ έχω πρηστεί αρκετά στη κοιλιά...

Ναι να τσεκαρεις έχει ωραία ρούχα.

Πρήζονται λόγω της κατακράτησης υγρών στα άκρα... σχεδόν σε όλες συμβαίνει αυτό. Κάτσε να δούμε μέχρι τότε....

Πως είσαι @LouloudakiK;;; Εγώ σήμερα υπέφερα από το μεσημέρι από αναγουλα, ακόμη και τώρα που σου γράφω δεν μου έχει περάσει! Στενοχωριέμαι γιατί έχω φάει λίγο αλλά αλήθεια δεν μπορώ καθόλου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Hlianaa είπε:

Πως είσαι @LouloudakiK;;; Εγώ σήμερα υπέφερα από το μεσημέρι από αναγουλα, ακόμη και τώρα που σου γράφω δεν μου έχει περάσει! Στενοχωριέμαι γιατί έχω φάει λίγο αλλά αλήθεια δεν μπορώ καθόλου!! 

Καλημέρα Ηλιάνα μου . Χάλια είμαι και γω...πέρασαν οι έντονες αναγουλες που είχα από το πρωί ως το βράδυ μέχρι πριν 3 μέρες αλλά υποφέρω από ζαλάδες και κούραση... Είμαι ράκος. Δεν έχω όρεξη για τίποτα. Δεν θέλω καν να με ακουμπάει ο σύντροφός μου . Δεν ξέρω πως να στο εξηγήσω αλλά νιώθω σαν να περνάω κατάθλιψη.... Περιμένω πως και πως να γυρίσει η συνάδελφός μου ώστε να πάρω διήμερο ρεπό...δεν αντέχω άλλο......

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα αλλά να σας πω και εγώ το θέμα μου εμένα παντα η περιοδος μου ερχετε 12-13 μέρες μετά την ωορρηξία παντα όμως ποτε την 14η

Αυτό το μήνα είχαμε ελευθερες επαφές στις γόνιμες έκανα επιβεβαιωμένο με τεστ ωορρηξίας

Σήμερα είναι 14η μέρα μετά την ωορρηξία περιοδος πουθενα

Το στήθος μου μια ποναει μια δεν ποναει καθόλου 

Υγρά τίποτα στεγνη και αν βγάλω ελάχιστο λευκό κολλωδες 

Πριν 3 ημέρες δηλαδή 11η μέρα μετά την ωορρηξία είδα απειροελάχιστη βλεννη ροζ καφέ πολυ λίγο ίσα που φαινόταν που ποτε πριν δεν έχω ξαναδεί 

Υπάρχει καμία κοπέλα που να ήταν έγκυος χωρίς πονο στο στήθος και χωρίς υγρά? Συγνώμη για το σεντόνι απλά πρωτη φορα εχω καθυστέρηση και προσπαθουμε έναν χρόνο και κάθε μήνα αδιαθετω πέρυσι τέτοιο καιρό είχα μια βιοχημικη 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kon90 είπε:

Κορίτσια γεια σας δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα αλλά να σας πω και εγώ το θέμα μου εμένα παντα η περιοδος μου ερχετε 12-13 μέρες μετά την ωορρηξία παντα όμως ποτε την 14η

Αυτό το μήνα είχαμε ελευθερες επαφές στις γόνιμες έκανα επιβεβαιωμένο με τεστ ωορρηξίας

Σήμερα είναι 14η μέρα μετά την ωορρηξία περιοδος πουθενα

Το στήθος μου μια ποναει μια δεν ποναει καθόλου 

Υγρά τίποτα στεγνη και αν βγάλω ελάχιστο λευκό κολλωδες 

Πριν 3 ημέρες δηλαδή 11η μέρα μετά την ωορρηξία είδα απειροελάχιστη βλεννη ροζ καφέ πολυ λίγο ίσα που φαινόταν που ποτε πριν δεν έχω ξαναδεί 

Υπάρχει καμία κοπέλα που να ήταν έγκυος χωρίς πονο στο στήθος και χωρίς υγρά? Συγνώμη για το σεντόνι απλά πρωτη φορα εχω καθυστέρηση και προσπαθουμε έναν χρόνο και κάθε μήνα αδιαθετω πέρυσι τέτοιο καιρό είχα μια βιοχημικη 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

ωραια συμπτωματα

αλλα μοιαζουν πολυ περιοδου κ εγκυμοσυνης

στη θεση σου θα περιμενα κανα 2μερουλες ακομη κ απο δευτερα μαλλον χοριακη

στην πρωτη νομιζω ειχα λιγα υγρα κ πονο στο στηθος.οχι ομως κτ τρομερο.πιστευα θα μου ερθει.στο δευτερο δ ειχα καθολου πονο στο στηθος,καμια διαφορα.κ ειναι περιεργο αν σκεφτεις οτι θηλαζα κ την κορη μου 18μ.αυτο ομως που με ειχε παρεξενεψει κ πιστευα μεσα μου οτι ημουν εγκυος ηταν οτι απο την ωορρηξια κ για πολυ καιρο ειχα πολλα υγρα, σαν να μην σταματησαν ποτε

λευκα κολλωδη σαν ασπραδι ειναι πολυ καλο σημαδι για εγκυμοσυνη

(κτ αλλο που ειχα απο πριν την καθυστερηση ειναι ενα μικρο πρηξιματακι στο κατω μερος της κοιλιας,με ενοχλουσε το τζην.στη δευτερη εγκυμοσυνη φανηκε απο νωρις η κοιλια μου)

φυσικα υπαρχουν πιθανοτητες,ασχετως υγρων κ στηθους

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου να σου ζήσουν τα μικρά σου

Λευκά σαν κόλλα σκέψου αλλά λίγα υγρά όχι αυτά που είναι σαν την ωορρηξίας αλλά ειμαι σχεδόν στεγνη σαν κολπικη ξηροτητα ας το πω  ενώ στην βιοχιμικη θυμάμαι είχα πολλα λευκά σαν γάλα νερουλα πολυ και πολλα 

Αυτό που με κάνει να ελπίζω να σου πω είναι αυτή η ελαχιστη βλεννη καφέ ροζ που είδα 11η μέρα μετα την ωορρηξία που ποτε δεν έχω ξανά δει αλλά και η καθυστέρηση που ποτε δεν είχα ξανά μονο στην βιοχημικη κυηση που είχα

Αλλά και παλι εμφυτευση την 11η μέρς αργά μου φαίνεται

Επίσης έχω πολλα πονακια περιοδου παρα πολλα πολλές μέρες και λέω τώρα μου ήρθε αλλά τίποτα 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου να σου ζήσουν τα μικρά σου

Λευκά σαν κόλλα σκέψου αλλά λίγα υγρά όχι αυτά που είναι σαν την ωορρηξίας αλλά ειμαι σχεδόν στεγνη σαν κολπικη ξηροτητα ας το πω  ενώ στην βιοχιμικη θυμάμαι είχα πολλα λευκά σαν γάλα νερουλα πολυ και πολλα 

Αυτό που με κάνει να ελπίζω να σου πω είναι αυτή η ελαχιστη βλεννη καφέ ροζ που είδα 11η μέρα μετα την ωορρηξία που ποτε δεν έχω ξανά δει αλλά και η καθυστέρηση που ποτε δεν είχα ξανά μονο στην βιοχημικη κυηση που είχα

Αλλά και παλι εμφυτευση την 11η μέρς αργά μου φαίνεται

Επίσης έχω πολλα πονακια περιοδου παρα πολλα πολλές μέρες και λέω τώρα μου ήρθε αλλά τίποτα 

 

καθε εγκυμοσυνη εχει διαφορετικα συμπτωματα

πχ στην πρωτη δ θυμαμαι να ειχα πολλα υγρα.μονο απο την καθυστερηση κ μετα,σαν την υγρασια πριν την περιοδο

η εμφυτευση γινεται 5-12μερες μετα την ωορρηξια οποτε εισαι μεσα

κ εγω ειχα δει αιμα εμφυτευσης στην πρωτη,στη δευτερη οχι.κ μαλιστα τοτε δ ειχα ιδεα για αιμα εμφυτευσης κ τοσα πολλα για τον κυκλο μου.νομιζα ειχα χασει τις γονιμες.ειχαμε επαφη 21η μερα του κυκλου,καφε υγρα ειδα στις 31.κυκλο ειχα 30-35ημ

πονακια πολλα ειχα στην πρωτη,αλλα δ θυμαμαι ποτε ξεκινησαν.σιγουρα στην καθυστερηση

πως εισαι τοσο σιγουρη για την ωχρινικη;ο δικος μου κυκλος εχει αλλαξει αρκετες φορες με τις γεννες,κ δ εχω ιδεα ποσο ειναι.παντα επαιζαν οι κυκλοι μου.βεβαια δ εχω κανει ποτε τεστ ωορρηξιας η παρακολουθηση με υπερηχο.οποτε για σιγουρια θα περιμενα οπως σου ειπα το μεγιστο 16μερες μετα την ωορρηξια κ μετα χοριακη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, vikib είπε:

καθε εγκυμοσυνη εχει διαφορετικα συμπτωματα

πχ στην πρωτη δ θυμαμαι να ειχα πολλα υγρα.μονο απο την καθυστερηση κ μετα,σαν την υγρασια πριν την περιοδο

η εμφυτευση γινεται 5-12μερες μετα την ωορρηξια οποτε εισαι μεσα

κ εγω ειχα δει αιμα εμφυτευσης στην πρωτη,στη δευτερη οχι.κ μαλιστα τοτε δ ειχα ιδεα για αιμα εμφυτευσης κ τοσα πολλα για τον κυκλο μου.νομιζα ειχα χασει τις γονιμες.ειχαμε επαφη 21η μερα του κυκλου,καφε υγρα ειδα στις 31.κυκλο ειχα 30-35ημ

πονακια πολλα ειχα στην πρωτη,αλλα δ θυμαμαι ποτε ξεκινησαν.σιγουρα στην καθυστερηση

πως εισαι τοσο σιγουρη για την ωχρινικη;ο δικος μου κυκλος εχει αλλαξει αρκετες φορες με τις γεννες,κ δ εχω ιδεα ποσο ειναι.παντα επαιζαν οι κυκλοι μου.βεβαια δ εχω κανει ποτε τεστ ωορρηξιας η παρακολουθηση με υπερηχο.οποτε για σιγουρια θα περιμενα οπως σου ειπα το μεγιστο 16μερες μετα την ωορρηξια κ μετα χοριακη

Έχεις δίκιο κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική 

Πριν από ενα χρονο δεν είχαμε σχεδιάσει καν για παιδι και έγινε τυχαία και ήταν μέρα ωορρηξίας ήταν όμως βιοχιμικη αλλά θυμαμαι οτι είχα πολλα υγρά πολλα όμως την αναμενόμενη ημερομηνία περιοδου

Θυμάμαι επίσης πολλους πονους περιοδου και το στήθος σίγουρα μετα την καθυστέρηση 

Ε από τοτε αυτο ήταν μου έχει γίνει εμμονή 

Απλά τώρα είναι τελείως διαφορετικά όλα ουτε υγρά έχω

ξηρός κόλπος δηλαδή και αυτη η ροζ καφέ βλεννη την 11η μέρα ποτε δεν μου έχει ξανασυμβεί 

Κάνω τεστ ωορρηξίας αλλά και παλι καταλαβαίνω την ωορρηξία μου από τα υγρά και τα πονακια στην ωοθήκη και πάντα 1 χρονο τώρα αδιαθετω 12η με 13η  

Τι να πω ίσως είναι κάποια αλλαγή στον κυκλο μου ίσα για να πάρω μια χαρά μέχρι να αδιαθετησω

παντως αν δεν μου έχει έρθει μέχρι το πρωί θα κάνω ένα τεστ που έχω πάρει πολυ καιρό τώρα τουλάχιστον να μου φυγει η αγωνιά

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Kon90 είπε:

Έχεις δίκιο κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική 

Πριν από ενα χρονο δεν είχαμε σχεδιάσει καν για παιδι και έγινε τυχαία και ήταν μέρα ωορρηξίας ήταν όμως βιοχιμικη αλλά θυμαμαι οτι είχα πολλα υγρά πολλα όμως την αναμενόμενη ημερομηνία περιοδου

Θυμάμαι επίσης πολλους πονους περιοδου και το στήθος σίγουρα μετα την καθυστέρηση 

Ε από τοτε αυτο ήταν μου έχει γίνει εμμονή 

Απλά τώρα είναι τελείως διαφορετικά όλα ουτε υγρά έχω

ξηρός κόλπος δηλαδή και αυτη η ροζ καφέ βλεννη την 11η μέρα ποτε δεν μου έχει ξανασυμβεί 

Κάνω τεστ ωορρηξίας αλλά και παλι καταλαβαίνω την ωορρηξία μου από τα υγρά και τα πονακια στην ωοθήκη και πάντα 1 χρονο τώρα αδιαθετω 12η με 13η  

Τι να πω ίσως είναι κάποια αλλαγή στον κυκλο μου ίσα για να πάρω μια χαρά μέχρι να αδιαθετησω

παντως αν δεν μου έχει έρθει μέχρι το πρωί θα κάνω ένα τεστ που έχω πάρει πολυ καιρό τώρα τουλάχιστον να μου φυγει η αγωνιά

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγω πιστεύω ότι έχεις πολλές πιθανότητες να είσαι εγκυουλα! Να κάνεις αύριο το τεστακι θα δειξει σίγουρα και να μας ενημερώσεις! Κι εγώ είχα και στις 2 μου εγκυμοσύνες καφε υγρα 10 μερες περίπου μετα την ωορρηξία! Καλή επιτυχία σου εύχομαι! 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγω πιστεύω ότι έχεις πολλές πιθανότητες να είσαι εγκυουλα! Να κάνεις αύριο το τεστακι θα δειξει σίγουρα και να μας ενημερώσεις! Κι εγώ είχα και στις 2 μου εγκυμοσύνες καφε υγρα 10 μερες περίπου μετα την ωορρηξία! Καλή επιτυχία σου εύχομαι! 

Σε ευχαριστώ πολυ 

Μακάρι να είναι έτσι κορίτσι μου αλλά ίσως άλλαξε και ο κυκλος μου γιατί γίνεται εγκυμοσυνη χωρίς πρησμενο στήθος που πλεον καθόλου δεν ποναει? Και χωρίς καθόλου υγρά? Δυσκολο το βλέπω δυστυχώς 

Νομιζω πως θα μου έρθει για να ξεπρηστηκε το στήθος τελείως και θα απογοήτευτω για ακόμα έναν μήνα 

Ψαχνω μια παρηγορια κάτι για αυτο γράφω εδώ 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Κορίτσια γεια σας δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα αλλά να σας πω και εγώ το θέμα μου εμένα παντα η περιοδος μου ερχετε 12-13 μέρες μετά την ωορρηξία παντα όμως ποτε την 14η

Αυτό το μήνα είχαμε ελευθερες επαφές στις γόνιμες έκανα επιβεβαιωμένο με τεστ ωορρηξίας

Σήμερα είναι 14η μέρα μετά την ωορρηξία περιοδος πουθενα

Το στήθος μου μια ποναει μια δεν ποναει καθόλου 

Υγρά τίποτα στεγνη και αν βγάλω ελάχιστο λευκό κολλωδες 

Πριν 3 ημέρες δηλαδή 11η μέρα μετά την ωορρηξία είδα απειροελάχιστη βλεννη ροζ καφέ πολυ λίγο ίσα που φαινόταν που ποτε πριν δεν έχω ξαναδεί 

Υπάρχει καμία κοπέλα που να ήταν έγκυος χωρίς πονο στο στήθος και χωρίς υγρά? Συγνώμη για το σεντόνι απλά πρωτη φορα εχω καθυστέρηση και προσπαθουμε έναν χρόνο και κάθε μήνα αδιαθετω πέρυσι τέτοιο καιρό είχα μια βιοχημικη 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Καλησπέρα κοριτσι μου να σου πω κ εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη μου δεν είχα καθόλου υγρά ..ενώ κάθε μήνα έχω πάρα πολλά ..κ οντως ήταν τελικά σύμπτωμα εγκυμοσύνης..εμένα βέβαια δεν πήγε καλά κ κατέληξε σε βιοχημική ..αλλά σαν σύμπτωμα είναι σίγουρα...κ αφού 14 μερες μετά από επιβεβαιωμένη οωρεξιας δεν σου έχει έρθει  έχεις πολλές πιθανότητες...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Kon90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ 

Μακάρι να είναι έτσι κορίτσι μου αλλά ίσως άλλαξε και ο κυκλος μου γιατί γίνεται εγκυμοσυνη χωρίς πρησμενο στήθος που πλεον καθόλου δεν ποναει? Και χωρίς καθόλου υγρά? Δυσκολο το βλέπω δυστυχώς 

Νομιζω πως θα μου έρθει για να ξεπρηστηκε το στήθος τελείως και θα απογοήτευτω για ακόμα έναν μήνα 

Ψαχνω μια παρηγορια κάτι για αυτο γράφω εδώ 

 

Γεια σου κ από εμένα!

Ο πόνος στο στήθος μην σε προβληματίζει,σε κάθε γυναίκα βλέπουμε διαφορετικά συμπτώματα..Τα συμπτώματα βέβαια που περιγράφεις μοιάζουν και με περιόδου και εγκυμοσύνης,με εξαίρεση τα καφετι που είδες,που είναι πολύ καλό σημάδι εγκυμοσύνης..Κάνε μια δυο μέρες υπομονή και μετά κάνε ένα τεστ ή μια χοριακη..Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...