Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Pagor είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου να σου πω κ εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη μου δεν είχα καθόλου υγρά ..ενώ κάθε μήνα έχω πάρα πολλά ..κ οντως ήταν τελικά σύμπτωμα εγκυμοσύνης..εμένα βέβαια δεν πήγε καλά κ κατέληξε σε βιοχημική ..αλλά σαν σύμπτωμα είναι σίγουρα...κ αφού 14 μερες μετά από επιβεβαιωμένη οωρεξιας δεν σου έχει έρθει  έχεις πολλές πιθανότητες...

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου 

Πόσο σε καταλαβαίνω αυτή η βιοχιμικη όσο και αν λένε είναι αρχη δεν προλαβες να νιώσεις κάτι μόνον αν το περασει ξέρεις πως είναι 

Λυπάμαι πολυ για την απώλεια σου μπορώ να καταλάβω πως είναι

Τι να πω εάν είναι έγκυος χωρίς τα κλασσικά συμπτώματα θα είναι θαυμα 

Αν μέχρι το πρωι δεν μου έρθει σίγουρα θα κάνω τεστ δεν κρατιέμαι

πρίν από 13 λεπτά , Evi95 είπε:

Γεια σου κ από εμένα!

Ο πόνος στο στήθος μην σε προβληματίζει,σε κάθε γυναίκα βλέπουμε διαφορετικά συμπτώματα..Τα συμπτώματα βέβαια που περιγράφεις μοιάζουν και με περιόδου και εγκυμοσύνης,με εξαίρεση τα καφετι που είδες,που είναι πολύ καλό σημάδι εγκυμοσύνης..Κάνε μια δυο μέρες υπομονή και μετά κάνε ένα τεστ ή μια χοριακη..Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου για την απάντηση σου και για την ευχή σου 

Ναι το στήθος τίποτα είναι η αλήθεια αλλά αυτό το καφετί πρωτη φορα μου συμβαίνει παντα όταν είναι να αδιαθετησω κατευθείαν ροζ και ξεκινάει η περιοδος

Μόνο σε αυτό εδώ ρίξει τις ελπίδες μου αλλά έχω και πολυ έντονους πονους περιοδου που δεν είχα τόσους πολλους τους προηγουμενους μηνες

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Kon90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου 

Πόσο σε καταλαβαίνω αυτή η βιοχιμικη όσο και αν λένε είναι αρχη δεν προλαβες να νιώσεις κάτι μόνον αν το περασει ξέρεις πως είναι 

Λυπάμαι πολυ για την απώλεια σου μπορώ να καταλάβω πως είναι

Τι να πω εάν είναι έγκυος χωρίς τα κλασσικά συμπτώματα θα είναι θαυμα 

Αν μέχρι το πρωι δεν μου έρθει σίγουρα θα κάνω τεστ δεν κρατιέμαι

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου για την απάντηση σου και για την ευχή σου 

Ναι το στήθος τίποτα είναι η αλήθεια αλλά αυτό το καφετί πρωτη φορα μου συμβαίνει παντα όταν είναι να αδιαθετησω κατευθείαν ροζ και ξεκινάει η περιοδος

Μόνο σε αυτό εδώ ρίξει τις ελπίδες μου αλλά έχω και πολυ έντονους πονους περιοδου που δεν είχα τόσους πολλους τους προηγουμενους μηνες

Όταν άκουγα πριν για βιοχημικές έλεγα εντάξει ήταν νωρίς...όταν όμως μου έτυχε κατάλαβα πόσο σε πονάνε κ σε είναι στην αρχή...εμένα ήταν στην 6 εβδομάδα...Αλλά αυτό που κατάλαβα εγώ με την εγκυμοσύνη ήταν ότι όλα τα συμπτώματα είναι ίδια...δηλαδή μπορεί να μην έχεις πόνους στο στήθος κ να είσαι έγκυος η να σου έρθει περίοδος...μπορεί να έχεις υγρά κ πάλι το ίδιο...γενικά νομίζω από εμένα τουλάχιστον ότι όλα είναι ιδια της πρώτες μέρες....εγώ εύχομαι πολύ καλή επιτυχία κ ειδικά αφού το θέλετε τόσο πολύ...σου εύχομαι με ένα θετικό τεστ κ μια μεγάλη χοριακη ύστερα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Kon90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου 

Πόσο σε καταλαβαίνω αυτή η βιοχιμικη όσο και αν λένε είναι αρχη δεν προλαβες να νιώσεις κάτι μόνον αν το περασει ξέρεις πως είναι 

Λυπάμαι πολυ για την απώλεια σου μπορώ να καταλάβω πως είναι

Τι να πω εάν είναι έγκυος χωρίς τα κλασσικά συμπτώματα θα είναι θαυμα 

Αν μέχρι το πρωι δεν μου έρθει σίγουρα θα κάνω τεστ δεν κρατιέμαι

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου για την απάντηση σου και για την ευχή σου 

Ναι το στήθος τίποτα είναι η αλήθεια αλλά αυτό το καφετί πρωτη φορα μου συμβαίνει παντα όταν είναι να αδιαθετησω κατευθείαν ροζ και ξεκινάει η περιοδος

Μόνο σε αυτό εδώ ρίξει τις ελπίδες μου αλλά έχω και πολυ έντονους πονους περιοδου που δεν είχα τόσους πολλους τους προηγουμενους μηνες

Πολλά κορίτσια που γράφουν στο φόρουμ είχαν αναφέρει ότι είχαν πονακια περιόδου και περίοδος πουθενά! Κι εγώ στη θέση σου δεν θα κρατιομουν,θα έκανα τέστ..Αλλά ακόμη και αρνητικό να βγει αλλά δεν αδιαθετεις πήγαινε για χοριακη..είναι η πιο αξιόπιστη μέθοδος..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Pagor είπε:

Όταν άκουγα πριν για βιοχημικές έλεγα εντάξει ήταν νωρίς...όταν όμως μου έτυχε κατάλαβα πόσο σε πονάνε κ σε είναι στην αρχή...εμένα ήταν στην 6 εβδομάδα...Αλλά αυτό που κατάλαβα εγώ με την εγκυμοσύνη ήταν ότι όλα τα συμπτώματα είναι ίδια...δηλαδή μπορεί να μην έχεις πόνους στο στήθος κ να είσαι έγκυος η να σου έρθει περίοδος...μπορεί να έχεις υγρά κ πάλι το ίδιο...γενικά νομίζω από εμένα τουλάχιστον ότι όλα είναι ιδια της πρώτες μέρες....εγώ εύχομαι πολύ καλή επιτυχία κ ειδικά αφού το θέλετε τόσο πολύ...σου εύχομαι με ένα θετικό τεστ κ μια μεγάλη χοριακη ύστερα!

Σε ευχαριστώ πολυυυ 

Εμένα παντως ακόμα με ποναει και ξέρεις σκέφτομαι και λέω πως θα ήταν αν ειχε γεννηθεί πως θα έμοιαζε ότι τώρα θα ήταν 4  μηνων και διαφορά τέτοια και με παιρνουν τα κλάμματα ακόμα

Και όσο περναει ο καιρός και δεν μενω έγκυος τόσο αγχώνομαι ας ελπίζω αυτή τη  φορά να είναι εγκυμοσυνη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Kon90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυυυ 

Εμένα παντως ακόμα με ποναει και ξέρεις σκέφτομαι και λέω πως θα ήταν αν ειχε γεννηθεί πως θα έμοιαζε ότι τώρα θα ήταν 4  μηνων και διαφορά τέτοια και με παιρνουν τα κλάμματα ακόμα

Και όσο περναει ο καιρός και δεν μενω έγκυος τόσο αγχώνομαι ας ελπίζω αυτή τη  φορά να είναι εγκυμοσυνη

Καλησπέρα και καλή επιτυχία.

Σίγουρα έχεις πολλές πιθανότητες εγκυμοσύνης ειδικά αφού έγιναν στοχευμένα οι επαφές . Τα συμπτώματα είναι πολύ διαφορετικά τόσο από γυναίκα σε γυναίκα όσο και από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη. Είναι πολύ θετικό το ότι ακόμη δεν έχεις αδιαθετήσει. Κάνε ένα τέστ αύριο πρωί. Καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , Evi95 είπε:

Πολλά κορίτσια που γράφουν στο φόρουμ είχαν αναφέρει ότι είχαν πονακια περιόδου και περίοδος πουθενά! Κι εγώ στη θέση σου δεν θα κρατιομουν,θα έκανα τέστ..Αλλά ακόμη και αρνητικό να βγει αλλά δεν αδιαθετεις πήγαινε για χοριακη..είναι η πιο αξιόπιστη μέθοδος..

Σιγουρα έτσι θα το κάνω αυριο αν δεν μου έχει έρθει τεστ 

Αχ κορίτσια σας ευχαριστω τόσο πολυ για την θετική ενέργεια που μου δίνεται την χρειαζόμουν είναι η αλήθεια

πρίν από 30 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα και καλή επιτυχία.

Σίγουρα έχεις πολλές πιθανότητες εγκυμοσύνης ειδικά αφού έγιναν στοχευμένα οι επαφές . Τα συμπτώματα είναι πολύ διαφορετικά τόσο από γυναίκα σε γυναίκα όσο και από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη. Είναι πολύ θετικό το ότι ακόμη δεν έχεις αδιαθετήσει. Κάνε ένα τέστ αύριο πρωί. Καλή επιτυχία!!!

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου για την απάντηση σου 

Αν ξυπνήσω το πρωι και είναι καθαρή θα κάνω εννοείται και αυτό θέλω να ελπίζω 

Τα πονακια έρχονται και φευγουν παντως αν ειμαι απο τις περιπτωσεις αυτές χωρίς συμπτώματα ακόμα καλυτερα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Kon90 είπε:

Σιγουρα έτσι θα το κάνω αυριο αν δεν μου έχει έρθει τεστ 

Αχ κορίτσια σας ευχαριστω τόσο πολυ για την θετική ενέργεια που μου δίνεται την χρειαζόμουν είναι η αλήθεια

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου για την απάντηση σου 

Αν ξυπνήσω το πρωι και είναι καθαρή θα κάνω εννοείται και αυτό θέλω να ελπίζω 

Τα πονακια έρχονται και φευγουν παντως αν ειμαι απο τις περιπτωσεις αυτές χωρίς συμπτώματα ακόμα καλυτερα 

Θα σου πω τη δική μου εμπειρία. Είμαι 8w+3d έγκυος. 10/06 επιβεβαίωσα ότι είμαι έγκυος με κύκλο σταθερό 29 ημερών με μια ημέρα καθυστέρηση . Δεν είχα καθόλου τα κλασσικά συμπτώματα όπως είχα πάντα πριν τη περίοδο. Όπως πόνο στο στήθος, λιγούρες, υπνηλία κτλ. Είχα 3 συνεχόμενες μέρες τρομερή ημικρανία και 3 ημέρες διάρροια. Και καθόλου διάθεση για σεξ όπως συνεχίζεται ως τώρα...και επίσης ένιωθα πολύ περίεργα μέσα μου. Σαν κάτι να αλλάζει . Το ένστικτο μου επιβεβαιώθηκε που λες. Οπότε δεν έχουμε αυτά τα κλασσικά συμπτώματα εγκυμοσύνης όπως πόνο στο στήθος κτλ . Το στήθος μου άρχισε να με πονάει στην 5η εβδομάδα και από την 6η έως τώρα υποφέρω από κούραση και αναγουλες.....

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Θα σου πω τη δική μου εμπειρία. Είμαι 8w+3d έγκυος. 10/06 επιβεβαίωσα ότι είμαι έγκυος με κύκλο σταθερό 29 ημερών με μια ημέρα καθυστέρηση . Δεν είχα καθόλου τα κλασσικά συμπτώματα όπως είχα πάντα πριν τη περίοδο. Όπως πόνο στο στήθος, λιγούρες, υπνηλία κτλ. Είχα 3 συνεχόμενες μέρες τρομερή ημικρανία και 3 ημέρες διάρροια. Και καθόλου διάθεση για σεξ όπως συνεχίζεται ως τώρα...και επίσης ένιωθα πολύ περίεργα μέσα μου. Σαν κάτι να αλλάζει . Το ένστικτο μου επιβεβαιώθηκε που λες. Οπότε δεν έχουμε αυτά τα κλασσικά συμπτώματα εγκυμοσύνης όπως πόνο στο στήθος κτλ . Το στήθος μου άρχισε να με πονάει στην 5η εβδομάδα και από την 6η έως τώρα υποφέρω από κούραση και αναγουλες.....

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολυ για την απαντηση να έχεις μια καλή εγκυμοσυνη με το καλό το μωράκι σου 

Εγώ το μόνο που έχω είναι καθυστέρηση και πονακια περιόδου 

Η αλήθεια είναι πως τα συμπτώματα σου πολυ περίεργα τελικα όντως κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική 

Λέω να κάνω ένα τεστακι σήμερα

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Kon90 είπε:

Κορίτσια έκανα τεστ είναι θετικοοοοοοοοοοοοοοοοο δεν μπορώ να το πιστεψω

Μπράβο κορίτσι μου! Ήμουν σίγουρη! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωράκι! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Kon90 είπε:

Κορίτσια έκανα τεστ είναι θετικοοοοοοοοοοοοοοοοο δεν μπορώ να το πιστεψω

Συγχαρητήρια!!!!!!:grin::grin:Ξεκινάει η πιο όμορφη εμπειρία!!

Να έχεις μια εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Link to comment
Share on other sites

@Myrtoulita @Evi95 κορίτσια μου σας ευχαριστω πολυ μάλιστα έκανα και δυο τεστ για να είμαι σίγουρη ένα ψηφιακο της clear και λέει 2-3 και ένα predictor καραμπινατο θετικό με 2 ίδιες κόκκινες γραμμουλες

Το πρωι παω για χοριακη 

Βεβαια είμαι συγκρατημένη ακόμα λόγω της περσυνης Βιοχιμικης που ειχα

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Kon90 είπε:

@Myrtoulita @Evi95 κορίτσια μου σας ευχαριστω πολυ μάλιστα έκανα και δυο τεστ για να είμαι σίγουρη ένα ψηφιακο της clear και λέει 2-3 και ένα predictor καραμπινατο θετικό με 2 ίδιες κόκκινες γραμμουλες

Το πρωι παω για χοριακη 

Βεβαια είμαι συγκρατημένη ακόμα λόγω της περσυνης Βιοχιμικης που ειχα

 

Συγχαρητήρια!!!! Όλα καλά να πάνε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Kon90 είπε:

@Myrtoulita @Evi95 κορίτσια μου σας ευχαριστω πολυ μάλιστα έκανα και δυο τεστ για να είμαι σίγουρη ένα ψηφιακο της clear και λέει 2-3 και ένα predictor καραμπινατο θετικό με 2 ίδιες κόκκινες γραμμουλες

Το πρωι παω για χοριακη 

Βεβαια είμαι συγκρατημένη ακόμα λόγω της περσυνης Βιοχιμικης που ειχα

 

Μην σκέφτεσαι αρνητικά,αυτό που συνέβη μια φορά δεν σημαίνει ότι θα επαναληφθεί..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Συγχαρητήρια!!!! Όλα καλά να πάνε 

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου και εσυ ότι επιθυμείς 

πρίν από 10 λεπτά , Evi95 είπε:

Μην σκέφτεσαι αρνητικά,αυτό που συνέβη μια φορά δεν σημαίνει ότι θα επαναληφθεί..

Ναι εννοείται αλλά ξέρεις μέχρι να δω ότι αυξάνεται η χοριακη θα είμαι λίγο συγκρατημένη 

Αν και πιστευω θα έχω πιο υψηλή χοριακη γιατί περυσι 15ημερα μετα την ωορρηξία είχα κάνει το ιδιο ψηφιακό τεστ και έλεγε 1-2 και χοριακη την άλλη μέρα 38 και τώρα παλι 15η μέρα μετα την ωορρηξία λέει 2-3 άρα πιστευω θα είναι και πιο υψηλή η Χοριακη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...